Starostlivosť o kožu

7 Príčiny hyperpigmentácie by ste si mali byť vedomí

7 Príčiny hyperpigmentácie by ste si mali byť vedomí

Máte obavy o svoje hyperpigmentácie? No, ako viete, ľudská pokožka je náchylná k veľkému množstvu problémov. Od génov až po zlej hygiene, môže hrať kľúčovú úlohu za zdravie vašej pokožky mnoho faktorov. Existuje veľké množstvo chorôb časté kožné a podmienok, ktoré sú k dispozícii možnosti liečby dnes. Moderná medicína nám umožnilo vedieť viac o rôzne kožné problémy. Väčšina kožných ochorení sú dnes ľahko liečiteľné pomocou liekov, ak nie cez domáce opravné prostriedky. Jeden taký kožný problém, ktorý sme viac vedomí dnešnému dňu je hyperpigmentácie.

Čo spôsobuje hyperpigmentácia?

Dokonca aj keď viete, čo pokožka stav trpíte, je dôležité vedieť, čo je príčinou tohto stavu. Hyperpigmentácia je v podstate spôsobená nadmernej produkcie melanínu strany melanocytov buniek nášho tela. Rad faktorov podporovať abnormálne zvýšenie produkcie melanínu.

Príčiny hyperpigmentácie:

Tu sú najčastejšie známe príčiny za nadmernej produkcie melanínu, ktoré vedú k hyperpigmentácie.

1. Zápal spôsobený Sunlight:

Všetci vieme, že slnečné svetlo je naša pleť tmavšia. Ale opaľovací Možno vás nenechá sa rovnomerne opálenej pokožke. Pre mnohých, opaľovací môže viesť k hyperpigmentácie. Keď je naša pokožka vystavená ultrafialovému žiareniu zo slnka, to vyvoláva zápalovú reakciu. Táto reakcia prebieha hneď v okamihu, keď vaša pokožka vystavená slnečnému žiareniu, ale úrovne sú tak nízke, že to ide bez povšimnutia. Zatiaľ, ak si udržať vašu pokožku vystavenú slnečnému žiareniu po dlhšiu dobu, úroveň zápal zvyšuje.

load...

Keď sú vysoké hladiny zápal, naše telo začať produkovať zápalové mediátory. Tieto hormóny sú zodpovedné za veľký počet kožných reakcií. Aktivácia melanocytov je jednou z reakcií spôsobených týchto hormónov. Akonáhle sú melanocyty aktivovaný, začne produkcia melanínu. V priebehu rokov, ak je vaša pokožka je vystavená slnku po dlhšiu dobu, melanocyty môže zostať natrvalo aktívny. Takže vidíme, že zápal spôsobený expozíciou slnečnému žiareniu je hlavnou príčinou za produkciu melanínu v koži.

Poškodenie 2. Skin:

Čokoľvek z rezu na pupienok môže poškodiť kožu, čo vedie k nadmernej produkcii melanínu. Ak máte akékoľvek poškodenie kože, vaše telo vyrovnáva s ňou tým, že produkuje zápalovú reakciu. Táto reakcia opäť vedie k aktivácii melanocytov v našej koži. Na rozdiel od zápalovú reakciu, ak je vaša pokožka zranený, to nemusí byť schopný obnoviť kožné pigmenty, ktoré boli ešte pred tým. Keď kožné pigmenty nemožno regenerovať, tmavšie pigmenty dostať generované cez poškodené miesto. Akýkoľvek druh kožné ochorenia, ako je ekzém môže byť tiež faktorom hyperpigmentácie.

3. Alergické reakcie:

Keď budete mať akékoľvek alergické reakcie, že vaša pokožka môže mať zápalovú reakciu. Ak ste silno alergickí na niečo, vaše telo by mohlo ísť na plné obrátky, keď sa dostanú do kontaktu s touto látkou. A to spôsobuje podráždenie pokožky. Tam sú vysoké šance na vašej pokožke ukazujúci zápalovej reakcie. Napríklad, sumachu jedovatá môže skončiť aktiváciu melanocytov buniek, čo vedie k hyperpigmentácia.

load...

4. Lieky:

Existuje mnoho liekov, ktoré by mohli ukázať hyperpigmentácia ako vedľajší efekt. Aktuálne retinoidy, antibiotiká, anti-zabavenie lieky, hormonálne lieky, nesteroidné látky, rovnako ako chemoterapeutickej lieky môže viesť k hyperpigmentácie. Opäť vidíme, že liek môže spôsobiť hormonálne zmeny v našom tele, ktoré môžu viesť k aktivácii melanocytárních buniek. Po aktivácii bunky, je prebytok produkcie melanínu. Hyperpigmentácia môže byť vedľajším účinkom mnohých liekov, ktoré by sa dalo byť nútení používať.

5. Nesprávne Depilácia:

Tvárové odstraňovanie chĺpkov môže viesť k hyperpigmentácie. Ale nemusíte sa báť, hyperpigmentácia, kedykoľvek budete potrebovať, aby sa zbavili fúzov. Navliekanie alebo dokonca holení nespôsobuje hyperpigmentácie. Pri odobratí vlasy z koreňa alebo vystaviť koreňa na agresívne chemikálie, je pravdepodobné, že spôsobí zápalovú reakciu. Ak sa rozhodnete tweez, vosk alebo použiť depilačné krémy, iba mierne kožné výrobky do vašich kožných lieči a vracia sa späť do normálneho stavu.

6. Hormonálne zmeny:

Nárast estrogénu a progesterónu úrovniach zvyčajne spôsobené tehotenstvom alebo antikoncepčné pilulky môžu byť jednou z príčin hyperpigmentácie. Hormonálne zmeny môžu viesť k zvýšeniu produkcie melanínu. Tento stav, kedy je produkcia melanínu posilnený estrogénu alebo progesterónu, je známy ako melazma. Pre mnohých je hyperpigmentácia môže zmiznúť následné tehotenstvo, ale to nemusí byť prípad pre ostatných.

7. Genetické:

Pre mnoho jedincov, hyperpigmentácia je stav, ktorý je zakotvený v ich DNA. Hoci hyperpigmentácia je dedičná, môže preskočiť generácie. Ak je niekto z vašej rodiny, ktorí trpia ťažkou hyperpigmentácie, tam sú šance na vás získanie stavu pokožky. Ak ste geneticky viac naklonené mať hyperpigmentácie, potom i sebemenší alergickú reakciu, slnečné žiarenie, hormonálne zmeny alebo poškodenie kože môže spôsobiť hyperpigmentáciu.

Hyperpigmentácia je kožné ochorenie, ktoré spôsobuje stmavnutie kože. Tento kožný stav ústi v škvrny tmavej pleti v rôznych častiach tela. Úspor milosť tohto stavu pokožky je fakt, že to spôsobuje popri bez fyzickej nepohodlie. Problém spôsobené touto kožné ochorenia je skôr vizuálny než fyzické. Mnoho ľudí sa rozhodnú opustiť stav nelieči, pretože nemá žiadne fyzické dôsledky. V rovnakej dobe, hyperpigmentácia mohol predpovedať vážnejšie zdravotné riziko.

Tento stav kože je častejší u ľudí ázijských, afrických a stredomorských etník. Hoci toto kožné ochorenie vedie ku stmavnutie pleti, vidíme, že existujú mierne rozdiely v druhoch hyperpigmentácie. Tieto variácie sú určené príčin za hyperpigmentácie. Podmienkou koža sa líši od iných druhov problémov kože pigmentácie. Ak zistíte, že tmavé škvrny na koži, mali by ste navštíviť dermatológa, než sa snaží diagnostikovať stav pokožky sami. Váš dermatológ môže byť schopný poznať stav pokožky pri obyčajnom pohľade na neho. Za sťažených podmienok, dermatológ mohol predpísať biopsia kože pochopiť stav lepší.

Liečby Hyperpigmentácia:

Akonáhle ste identifikovali dôvodom vášho hyperpigmentácie, môžete si vybrať druh liečby. Existuje niekoľko procedúr, ktoré sa zdajú fungovať skvele pre väčšinu ľudí s hyperpigmentácie. Tu sú najlepšie spôsoby liečby hyperpigmentácia:

1. Hlavné prostriedky:

Domácej liečby hyperpigmentácia môže fungovať len v prípade, že stav kože je menej závažná.

 • Aloe Vera krém / olej, vitamín E olej vykazuje rýchle výsledky
 • Príjem veľkým množstvom vody k vyplaveniu toxínov pre zdravú a žiariacu pleť
 • Rub plátok vápna cez temnejšej náplastí
 • Multan Mitte zmiešaný s ružovou vodou zosvetlí tmavé škvrny
 • Syrový zemiakov šťava robí trik pre mnohých
 • Zmiešajte niekoľko kvapiek limetkovej šťavy s medom a nechajte ju na ztemnělé náplasť po dobu niekoľkých minút
 • Citrónová šťava mieša s bazalkou a aplikovaný na tmavé kruhy pod očami a opráv môže znížiť sfarbenie
 • Zmiešajte ovsené vločky, mlieko a hnedý cukor rovným dielom a používať trieť cez kožu
 • Masáž kakaové maslo na postihnutú kožu po dobu niekoľkých týždňov
 • Niekoľko kvapiek citrónovej šťavy s vašou pravidelné jednoduchý krém znižuje záplaty
 • Aplikovať uhorky šťavu alebo umyte si tvár varí niekoľko rascou
 • Ružová voda je univerzálny krásy nevyhnutné, aby robí divy pre všetky typy pleti
 • Použiť pastu suchého prášku pomarančovej kôry s vodné diela alebo kaša hore guava a banánovej kúsky
 • Namočte mandle cez noc, rozomelú ich a pridajte mlieko ho použiť vo forme pasty
 • Ocot s vodou sa ukázalo byť narýchlo
 • Vyhnúť nadmernému príjmu čaju, kávy, čokolády, prebytok korenie, kyslé potraviny
 • Uplatnenie surové papája šťavy alebo buničiny z zrelé papáje je istý recept na zníženie pigmentácie

Ale vidíme, že domáce opravné prostriedky, môže fungovať len po dobu niekoľkých hyperpigmentácie podmienok. To je najlepšie sa rozhodnúť pre odbornú pomoc, ak sa jedná o hyperpigmentácie.

2. V priebehu predajné lieky:

Ak sa rozhodnete liečiť sami bez pomoci profesionálne, môžete sa rozhodnúť pre viac ako predajné lieky. K dispozícii sú na trhu k dispozícii niekoľko zosvetlenie pokožky krémy. Možno tiež zvoliť pre akýkoľvek druh lieku, ktorý má Retina-A alebo alfa-hydroxy kyseliny.

3. Aktuálne Lieky:

Ak chcete ísť do dermatológ, mohol by navrhnúť pre lokálne aplikácie, ktoré obsahujú kyseliny alfa hydroxylové. Jediný FDA schválené ošetrenie pleti zosvetlenie je hydrochinón. To je najčastejšie predpísané lokálnu liečbu. Koji kyselina, čo je huba derivát, pôsobí tiež ako hydrochinón. Azelaová bol vyvinutý na liečbu akné, ale to je tiež účinný pri riešení hyperpigmentácie. Mandľová je odvodený z mandlí, a môže byť použitý pre všetky druhy hyperpigmentácie. Sú to najčastejšie predpísané lokálne lieky na hyperpigmentácie.

4. Non-žiaruvzdorné Náprava:

Pre mnoho jedincov s ťažším hyperpigmentácie, lokálna liečba nemusí byť riešením. Existuje niekoľko non žiaruvzdorné prostriedky, ktoré váš dermatológ mohol predpísať miesto. Kožné peels ako šupky kyseliny salicylovej sú odporúčané dermatológmi pomôcť odľahčiť tmavé škvrny po niekoľkých použitiach. IPL je technológia, ktorá využíva rôzne vlnové dĺžky svetla vypratať tmavé škvrny na koži. Laser kože resurfacing je ďalší postup, ktorý používa lasery odstrániť pigmentáciu spôsobené melanínu.

5. Mikrodermabrázia:

Ide o liečebný postup, ktorý odznie vrstvy vašej kože, vypratanie vrstvu, v ktorej došlo pigmentácie. Tento proces môže spôsobiť vnútorné krvácanie do kože, a je to veľmi delikátna proces. Je dôležité, aby postup vykonaný znalcom.

6. Preventívne opatrenia:

Ak ste geneticky náchylní k získaniu hyperpigmentácie, to je najlepšie, aby prijali preventívne opatrenia.

 • Či už vystúpiť alebo nie, používať opaľovací krém na ochranu pred UVA žiarením, čo je jedna z hlavných príčin tohto stavu.
 • Vyhnúť tan tým, že nosia oblečenie s dlhými rukávmi, slnečné okuliare.
 • Neprasknú alebo bodnutie pupienkov, vyrážky a ďalšie zápaly.
 • Uistite sa, že máte dobré množstvo vitamínu C vo vašej strave.
 • Vyhnite sa krémy, pleťové vody alebo pleťové prípravky, ktoré môžu spôsobiť pálenie.
 • Vyhnite sa príliš veľa make-up, a to najmä na postihnutú oblasť. To môže skryť pigmentácia, ale môže tiež poškodiť kožu.
 • Návšteva dermatológa diskutovať o príznaky pigmentácie a zdieľať predchádzajúce anamnézu taky.
 • Snažte sa rozhodnúť pre postupy, ktoré môžu jazva kožu
 • Zabrániť ohniskám akné tým, že riadnu starostlivosť o kožu.
[Read: Face Obrúsky k dispozícii v Indii]

Musíte prijať vhodné opatrenia na slnku tým, že pokryje až toľko na koži, ako je to možné. Môžete tiež použiť najsilnejší opaľovací krém na trhu k dispozícii. Ak vám záleží viac o svojej koži, môžete prestať užívať tabletky narodenia a ďalšie lieky, ktoré môžu viesť k hyperpigmentácie. Ale neprestávajte užívať lieky, ktoré sú nevyhnutné pre svoje zdravie. Snažte sa rozhodnúť pre postupy, ktoré môžu jazvu pokožku. Zabrániť ohniskám akné tým, že riadnu starostlivosť o kožu.

Vidíme, že hyperpigmentácia je kožné ochorenie, spôsobené nadbytkom produkcie melanínu. Je to dobrý nápad, aby sa rozhodnú pre preventívne opatrenia, pokiaľ ide o zaobchádzanie s hyperpigmentácia. Pokiaľ máte hyperpigmentácia, možno budete musieť stráviť veľa peňazí za postupy, ktoré by mohli skončiť nefunguje pre vás. Venovať náležitú starostlivosť o pokožku a snažia sa vyhnúť podmienky, ktoré môžu viesť k kožné problémy, ako je hyperpigmentácia.

load...