Starostlivosť o kožu

6 vedľajších účinkov použitia opaľovacieho krému by ste si mali byť vedomí

6 vedľajších účinkov použitia opaľovacieho krému by ste si mali byť vedomí

Sme často odporúča nosiť opaľovací krém, keď ide von na slnku. Ochranu pred slnečným žiarením je potrebné, najmä aby sa zabránilo rakoviny kože, spálenie a predčasnému starnutiu. Ale chemické ochranu proti slnečnému žiareniu môžu mať vedľajšie účinky a predstavujú riziko v dôsledku niektorých liekov používaných v nich, ako je tetracyklín, sulfo lieky, fenotiazínov atď

Ako používať opaľovací krém:

 1. Uplatňovať ochranu proti slnečnému žiareniu v celej exponovanej kože.
 2. Musíte to urobiť 30 minút pred odchodom von na slnku.
 3. Odporúča sa znovu použiť opaľovací krém po kúpaní, potenie atď.
 4. Dokonca aj keď ste doma, držať re-používanie opaľovacích krémov po každej 4 hodiny.

Nežiaduce účinky opaľovacieho krému

Tu sú niektoré z vedľajších účinkov proti slnečnému žiareniu:

1. Alergické reakcie:

Slnečné filtre obsahujú niektoré chemické látky, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky, ako je začervenanie, opuch, podráždenie a svrbenie. Niektorí ľudia vyvinúť závažné alergické reakcie s vyrážkou a intenzívne svrbenie. Táto alergická reakcia môže byť výsledkom chemických látok nájdených v opaľovacích krémoch, ako sú vonné látky a konzervačné látky. PABA je ideálne použitý v mnohých komerčných opaľovacích krémoch, ktoré môžu spôsobiť vysokú mieru alergických reakcií. Z tohto dôvodu, to je stále odstránená z mnohých populárnych opaľovacích krémoch renomovaných značiek.

load...

Môžete si dokonca kúpiť opaľovacie krémy s označením, hypoalergénne '. Opaľovacie krémy, ktoré neobsahujú PABA sú často označené, ale niektoré iné chemikálie môže dôjsť k alergickej problém. Ak si nie ste istí, o alergickú reakciu, ktorá môže byť spôsobená ochranu proti slnečnému žiareniu, získať kalmetizace vykonanú dermatológa. Môžete používať opaľovacie krémy, ktoré obsahujú oxid zinočnatý, pretože sú menej alergií.

2. Ochranu proti slnečnému žiareniu môže robiť akné horšie:

Ak máte akné náchylné kože, niektoré chemikálie v ochranu proti slnečnému žiareniu môže zhoršiť váš problém. Ak sa chcete zbaviť tohto vedľajšieho účinku opaľovacieho krému, môžete si vybrať nekomedogénny a nemastné ochranu proti slnečnému žiareniu. Odporúča sa používať opaľovací krém, ktorý najlepšie vyhovuje pre váš typ pleti. Vyhnúť sa používaniu tela krémy na tvár, pretože tie sú príliš ťažké.

3. Očná dráždivosť:

Dostať ochranu proti slnečnému žiareniu do oka môže spôsobiť bolesť a podráždenie. To môže tiež viesť k popáleniu a dočasné citlivosť na svetlo. Niektorí tvrdia, že chemické ochranu proti slnečnému žiareniu môže tiež spôsobiť oslepnutie. V prípade, že opaľovací krém dostane do očí, vypláchnite ich dôkladne studenou vodou a vyhľadajte lekára.

load...

4. Zvyšuje riziko rakoviny prsníka:

Opaľovací krém obsahuje zložky, ktoré môžu mať estrogénové účinky na bunky rakoviny prsníka. Niektoré opaľovacie krémy môžu mať vplyv na hladinu estrogénov. Vyhnúť sa použitia chemických ochranu proti slnečnému žiareniu na svoje deti, pretože ich koža má tendenciu absorbovať chemikálie okamžite.

5. Bolesť v Hairy oblastiach:

Existujú odrody ochranu proti slnečnému žiareniu, ktoré môžu byť mätúce z čoho vyberať. Oni sú tiež k dispozícii v mnohých formách, ako gély, pleťové vody, spreje, masti, krémy a voskových tyčiniek. Je to vaša osobná voľba zvoliť typ opaľovacieho krému. Gély sú najlepšie pre chlpaté oblastiach, ako skalp, alebo mužské hrude. Niektoré opaľovacie krémy môžu viesť k sprísneniu či vysúšanie kože a môže spôsobiť bolesť v chlpatých oblastiach.

6. Pus v vlasových folikulov:

Ochranu proti slnečnému žiareniu môže spôsobiť svrbivé škvrny na koži, ktoré majú tendenciu sa vyvíjať do hrboľatých červených vyrážok. Niekedy sa jedná tiež premení v pľuzgieriky naplnenými hnisom okolo vlasových folikulov.

Tipy, aby sa zabránilo nežiaduce účinky spôsobené Sunscreen:

 • Zmyť a prestať používať ochranu proti slnečnému žiareniu, ak je to spôsobuje začervenanie alebo podráždenie.
 • Poraďte sa s lekárom alebo hľadať lekárnik radu o použití novej opaľovací krém.
 • Znovu opaľovací krém každé 2 hodiny, ak ste mimo po dlhú dobu.
 • Ak používate balzam formu opaľovacieho krému, aplikujte len na oblasť pier.
 • Vyberte si opaľovací krém pre vaše deti veľmi múdro.
 • Vyhnúť sa používať opaľovací krém na deti mladšie ako 6 mesiacov.
 • Vyberte si bez oleja a non comedogenic opaľovací krém, ak máte mastnú pleť.

Ako už bolo spomenuté vyššie, existujú početné vedľajšie účinky opaľovacieho krému. Najlepší spôsob, ako sa zbaviť týchto problémov je použitie prírodných produktov, ktoré sú bez chemických látok. Môžete si vybrať z opaľovacích krémoch oxidu titaničitého alebo oxidu zinočnatého na báze udržať alergické reakcie alebo estrogénové účinky na uzde.

load...