Starostlivosť o kožu

6 jednoduchých krokov na použitie peroxidu vodíka na liečbu akné

6 jednoduchých krokov na použitie peroxidu vodíka na liečbu akné

Ste trpí akné či inými pleťovými problémy? Už ste premýšľal, čo môžete urobiť, ako sa zbaviť týchto otázkach? Potom ste na správnom mieste! Tento post hovorí o liečbe divu - peroxid vodíka -, ktoré môžu pomôcť liečiť pokožku tváre a priviesť späť lesk vždycky mal!

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Čítajte ďalej!

Ako používať peroxidu vodíka na akné

Urobiť peroxid vodíka časť vášho denného čistiaceho rutiny a to by mohlo upratať akné a jazvy, ktoré so sebou prináša. Postupujte podľa nasledujúcich jednoduchých krokov na používanie tejto liečby:

load...

Krok 1

Uistite sa, že vaša tvár je čistá. Jemne umyte si tvár s jemnou, all-prirodzené tváre čistiaci prostriedok pre odstránenie make-up, nečistoty a olej z vašej pokožky.

Krok 2

Jemne pohladiť vašu tvár do sucha mäkkým uterákom. Počkajte 5 minút alebo tak, aby sa ubezpečil, že váš tvár je úplne suchý. Uplatnenie akýkoľvek výrobok na vlhkú pokožku, ktorá má akné spôsobí to žihadlo. Suchá pokožka bude tiež môcť lepšie absorbovať peroxid vodíka.

Krok 3

Potom sa sterilizované vatový tampón a namočte ju s peroxidom. Jemne votrite ho na koži, sa sústrediť na oblasti, ktoré sú ovplyvnené akné. Jeho uplatnenie po celej tvári môže zabezpečiť, že nedochádza budúce breakouts.

load...

Krok 4

Počkajte asi 5 minút, aby sa peroxid robiť svoju prácu. Budete vedieť, že je čas na ďalší krok, keď sa prebublávania zastaví.

Krok 5

Opäť umyte si tvár vodou. Nemusíte používať čistiaci prostriedok tentoraz. Odchod z peroxidu na koži bude robiť viac škody ako úžitku, takže sa uistite, že máte vždy umyte.

Krok 6

Pat kožu suchú a naneste hydratačný krém bez oleja. Peroxid vodíka má sušenie účinok na kožu, takže vždy uistite, že ste používať hydratačný krém, aby sa zabránilo kožu pred vysušením.

Pomocou peroxidu vodíka každý deň, môžete účinne liečiť akné a jasné jazvy a ďalšie kazy na koži.

Tipy na zapamätanie

  1. Pre ťažkú ​​akné, iba 3% peroxidu vodíka, a v prípade, že je viac na miernejší strane, pomocou 1%. Rovnako ako ostatné antiseptiká tam, peroxid vodíka je cytotoxická. To je dôvod, prečo je dôležité, aby sa zabránilo použitiu veľkých koncentráciách. Ak je táto antiseptikum používa v malých množstvách, to urýchľuje proces hojenia rany.
  1. Netreba dodávať, že je dôležité, aby sa ubezpečil, že tento antiseptikum je držaná preč od očí. Mohlo by to spôsobiť pálenie, a dokonca aj extrémne pálenie v niektorých prípadoch. Tiež by ste mali mať ju od obočie a vlasy, pretože môže odfarbiť vlasy.
  1. Ak narazíte na bolesť, podráždenie alebo veľmi suchú pokožku, je najlepšie prestať používať peroxidu vodíka naraz. Mohlo by dôjsť k vážnemu poškodeniu, ktoré môžu byť nenapraviteľné na kožu.
  1. Pri čistení vašu tvár pred použitím peroxidu vodíka, a to vždy len mierne čistiace alebo mydlom. Vzhľadom k tomu, že môže dôjsť k vysušeniu a podráždenie kože, môže byť zmiešaný s čistiace prostriedky, ktoré sú drsné na koži.
  1. Vždy používajte hydratačný krém, ktorý má ochranu proti slnečnému žiareniu v ňom. Týmto spôsobom, nemusíte používať ďalší produkt, ktorý môže oslabiť vaša pleť mastnú. Ako viete, mastná pleť je náchylnejší k akné.

Peroxid vodíka je skvelá voľba, ak ste skúsili inú liečbu neúspešne. To vám môže dať kožu, ktorá je jasná a bez podráždenia, začervenanie, jazvy a iné chyby. Keď ju používať opatrne, môže robiť zázraky, takže máte na koži, ktoré ste vždy prial.

Už ste niekedy používa peroxid vodíka pre jaziev po akné? Ako sa vám to pomohlo? Ešte povedzte nám tým, že komentuje nižšie v priestore.

load...