Starostlivosť o kožu

5 preventívnych tipov a 5 domácich liekov na vyvarovanie sa hubových infekcií počas dažďov

5 preventívnych tipov a 5 domácich liekov na vyvarovanie sa hubových infekcií počas dažďov

Po drsných letom prichádza upokojujúce monzúnové s niektorými toľko potrebné oddych. My všetci milujú dostať premočený a cítil chladný vánok na našej koži.

So všetkou tej zábavy, dažde sú tiež doba, kedy väčšina domov budú mať rodinní príslušníci spadajúce chorý. Deti aj dospelí padajú obete rôznych flus a vírusy, ktoré oplývajú vo vzduchu.

Vlhkosť počas daždivých mesiacov, je tiež čas, kedy rôzne plesňové infekcie sú na svojom vrchole. Baktérie a všetky druhy baktérií plemeno najlepšie vo vlhkom prostredí. Z tohto dôvodu je to doba, kedy sme sa väčšinou ovplyvnená rôznymi plesňových infekcií a alergií.

load...

Čo je plesňové infekcie?

Plesňové infekcie je akýkoľvek druh infekcie, ktorá je spôsobená hubou. To zvyčajne vedie k zápalu a svrbenie.

Čo spôsobuje plesňové infekcie?

Plesňové infekcie môže byť spôsobené v dôsledku jednej alebo viacerých z nasledujúcich dôvodov:

  • Pravidelne nosia ponožky po dlhú dobu
  • Na sebe veľmi tesné ponožky
  • Používanie komunálne bazény alebo kúpele
  • Chôdza naboso vo vlhkom prostredí ako sprchy alebo v saune
  • Prostredníctvom domáceho maznáčika, ktorý má plesňové infekcie
  • Z jednej časti svojej koži do druhého
  • Z jednej osoby na druhú s kontaktom
  • Chôdza v špinavej vody počas daždivého obdobia vedie k početným plesňové infekcie, ktoré majú vplyv na nohách andnails... Vždy majte vaše nohy v suchu a čistote. Vyhnúť sa chôdzi na špinavú vodou.

Udržať si pár vecí na mysli najmä počas týchto vlhkých mesiacov môže pomôcť vyhnúť sa hubové infekcie.

load...

Prevencia plesňové infekcie kože:

1. Nech vaše nohy dýchať:

Vyhnúť sa nosia ponožky v priebehu vlhkých mesiacov. Nosiť niečo, ktorý vám vaše prsty byť slobodný. Tým sa zabráni hromadeniu potu a pomôže vyhnúť sa zmluvné akúkoľvek plesňovú infekciu. Pre tých, ktorí majú nosiť ponožky, uistite sa, že budete nosiť vzdušné obuv, rovnako ako je to možné.

2. Krém:

Používajte opaľovací krém, aby zachrániť kožu pred škodlivými UVA a UVB lúčmi slnka. Monzúnové mesiaca môže zdať byť zatiahnuté, ale slnečné lúče sú celkom schopný poškodenia aj počas tejto doby.

3. Sprchovací kút denne:

Môže byť vonku prší a počasie môže byť príjemné. Ale to neznamená, že by ste mali vynechať kúpanie vo vani. Uistite sa, že ste sa osprchovať denne. Použite teplú vodu pre vašu kúpeľ, pretože pomôže zabrániť rastu baktérií.

4. Nohy a nechty Krém:

Použiť dobrý nôh a nechtov krém a platí to každú noc. To bude mať vaše pleť bez trhlín a svieža. Baktérie sa môžu ľahko vyvíjať na koži, ktorá je už popraskané. Naneste krém na nohy pravidelne a aby sa vaše nohy čisté.

5. Použitie púder:

Pre tých, ktorí potiť veľa v nohách, najmä medzi prstami na nohách, pomocou nôh prášok. To pomôže kontrolovať potenie. Choroboplodné zárodky ľahko množia vo vlhkom a spotených okolia. Udržiavanie vaše nohy pot slobodnej vôle bráni rastu choroboplodných zárodkov.

Hubová infekcia Liečba: Hlavné prostriedky

Niekedy sa cez všetko naše úsilie sa tomu vyhnúť, plesňová infekcia zvláda vplížit cestu na našej koži. Tu je niekoľko jednoduchých domáce opravné prostriedky vyliečiť:

1. Lime:

Mokré nohy do vedra plného teplej vody s vápnom kliny v ňom. Aby sa vaše nohy namočené v určitú dobu.

2. Neem:

Pomocou premývania Neem tváre a sprchový gél alebo mydlo. Neem má fungicídne vlastnosti. Tie budú pomáhať chrániť pokožku proti plesňovým infekciám pri pravidelnom používaní.

3. Antibiotikum mydlo:

Použite antibiotický mydlo a ručné umývanie, ako Dettol, aby sa zabránilo plesňových aktivity.

4. Bylinné starostlivosť:

Užívať rastlinné a ajurvédskej balíky aplikovať medzi prstami. Sú to dobrý spôsob, ako prirodzene sa vaše nohy čisté a nedošlo k infekcii. Aby podal novú pastu kurkuma, neem a sezamové semienka a aplikovať na nohách a medzi prstami.

5. Teplá voda a med:

Vypite pohár teplej vody zmiešanej s lyžičkou medu nalačno. To pomôže odplaviť nahromadené toxíny z tela.

Dažde by mali byť čas zábavy a privedú späť spomienky z detstva. Zabránilo nepríjemnostiam a infekcií pomocou nasledujúcich ukazovateľov uvedené vyššie. Drž sa ďalej od veľmi vlhkom prostredí. Zachovať základné hygienu a starať o svojej koži a zdravie. Ubezpečujeme vás, budete tancovať v daždi pre všetky tie monzúnových mesiacoch!

Ešte napíšte nám komentár a povedzte nám, čo si myslíte o tomto článku!

load...