Starostlivosť o kožu

5 jednoduché, ale veľmi účinné liečby akné Vulgaris

5 jednoduché, ale veľmi účinné liečby akné Vulgaris

Acne vulgaris, bežne nazýva akné je kožné problém, ktorý trápi jedince všetkých pohlavia a veku, či už je to teenager alebo dospelý. Akné začína objavovať na jedinca s nástupom puberty a zvýšenej hladiny testosterónu v tele v oboch pohlaví a môže znížiť s rastúcim vekom.

Akné je charakterizovaná výskytom červených vrieť podobné erupcie na koži v dôsledku infekcie a zápal mazových žliaz. Kožné ochorenia, hormonálne zmeny, stres atď môže spôsobiť tieto žľazy vyrábať prebytočný olej s názvom mazu, ktorý dostane nahromadené v póroch kože a upcháva ich ďalej priťahovať baktérie zvanej P. Acne, ktorý napáda a roznecuje tieto póry vytvoriť akné alebo vyrážok , Whiteheads, čierne bodky, papuly, pustuly, uzlíkov a cysty sú rôzne druhy akné, z ktorých niektoré sú malé, bezbolestný a menej závažné vzplanutie zatiaľ čo iní sú hnis-obťažkané, bolestivé pevné pupienky, ktoré môžu nezanechávajú nežiaduce jazvy na tvári. Akné môže byť spracované v rôznych prírodných, lekárskych, klinických a chirurgických spôsobmi v závislosti na intenzite a závažnosti vypuknutia.

Najúčinnejšia liečba akné

1. Umývanie tváre s Voda:

Pranie a čistenie tváre dvakrát pravidelne, nič viac a nič menej ako to, že pomáha odstrániť nečistoty a nežiaduce olej z povrchu, zrušte blokované póry, pomáha pokožke dýchať a zostať svieži a zároveň sa vyhnúť akné a vyrážok. Jedná sa o veľmi účinnú liečbu akné.

load...

Nadmerné umývanie tváre, je tiež škodlivé, pretože vysušuje kožu, čo vedie k výrobe prebytku kožného mazu, ktorý priťahuje baktérie P. Acne a spúšťa bakteriálne útok na póry kože, čo spôsobuje zápal pórov a výsledky v akné útek na tvári.

2. Použitie benzoylperoxidu:

Benzoyl peroxid je jedným z najbežnejších a účinného ošetrenie k boju akné ohniska. Prítomný vo veľkom množstve anti-akné výrobkov, ako sú krémy, roztoky, atď, táto lokálnu liečbu, so svojimi antibakteriálnymi a protizápalové vlastnosti pomáha obmedziť a inhibujú rast P. Acne baktérií a zabraňuje tvorbe komedónov, čím dochádza k liečbe a prevenciu akné. Vedľajšie účinky pri použití prípravkov obsahujúcich benzoylperoxid je začervenanie, lúpanie a vyrážky na koži a sucho v dermis. Je preto vhodné, aby sa vždy poradiť sa s lekárom pred použitím týchto výrobkov. Ďalej benzoylperoxid robí pleť citlivá na slnečné svetlo; teda uplatnenie by malo byť vždy spojená s používaním opaľovacieho krému, aby sa zabránilo škodlivým účinkom slnečných lúčov na kožu.

3. Čistiace a exfoliačný kožu:

Nečistoty, odumreté bunky a mazu upchávajú póry pokožky, čím sa začína bakteriálnej útok na koži, čo vedie k vzniku akné na tvári. Hormonálna nerovnováha ako obdobie a tehotenstvo u žien tiež viesť k zvýšenej produkcii kožného mazu v koži a následne spôsobiť akné. To sa však dá zabrániť tým, že pravidelne čistenie a exfoliácia na kožu, aby ju vyčistili a udržať ju bez nečistôt, odumretých buniek a nežiaducim oleja. Chráni pokožku pred škodlivými pobytu na slnku je tiež dôležité, aby akné preč. UV lúče slnka spôsobujú slnečné spáleniny, slnečné škvrny, atď, ktoré zvyšujú počet mŕtvych buniek na koži, a tým upchatiu pórov a spôsobuje akné. Použitie ochranu proti slnečnému žiareniu a SPF balené kozmetiky prispieť k boju proti tomuto problému a tým pomáhajú predchádzať akné a udržiavať zdravú pokožku a bezchybné.

load...

4. Pravidelné cvičenie a cvičenie:

Pravidelné prechádzky, otrasy, telocvičňa cvičenia a ďalšie formy cvičenia nie sú len spôsoby, ako potenie sa navyše mäkká tukové tkanivo z tela a zostať fit, ale sú tiež veľký stres Busters. Akné sa predpokladá, že je spôsobená zvýšenou úrovňou napätia v tele ako výsledky napätie v produkcii hormónu kortizolu, ktorý zhoršuje tvorbu kožného mazu v koži na podporu akné. Vypracovanie má dvojitú výhodu zníženie stresu, tak riadiť tvorbu kožného mazu a spôsobuje potenie, ktorý je zodpovedný za čistenie nečistôt z upchaté póry, čím dochádza k liečbe a prevencii akné ohnísk.

5. Prírodné prostriedky a zdravej stravy:

Prírodné extrakty, ako je tea tree olej, zemiaky, med, cesnak atď pomôcť liečiť akné prirodzene k tomu, hladký a bezchybný skin.Maintaining zdravej výživy pomôže odplaviť toxíny z tela, čistí krv a predchádzať chorobám, čím sa inhibuje rast pupienkov z tvár.

load...