Starostlivosť o kožu

5 druhov laserových ošetrení kože a ich prínosy

5 druhov laserových ošetrení kože a ich prínosy

Koža je najväčší a najviditeľnejšou časť nášho tela. Vykonávam mnoho funkcií, počnúc zmysle ochrany, trpia všetky chaos na životné prostredie, používanie krutých produktov a mnoho ďalších vonkajších i vnútorných mukách. Akýkoľvek problém, v akejkoľvek časti tela, bude mať vplyv na pokožku pre istotu. Vek je ďalším faktorom, ktorý má vplyv na pokožku.

Či už môže byť dôvod, alebo je problém, kože ukazuje to všetko, a to najmä na tvári. Kožných obsahovať chyby, akné, vrásky atď Zoznam je nekonečný. Starnutie prináša tmavé kruhy pod očami, ovisnutej kože, vrásky atď. Anti-aging produkty, lieky a pod všetky sľubujú nápravu týchto kožných problémov. Ale väčšina z týchto sľubov zostáva nenaplený! To je, keď sa ľudia obrátiť na laserové ošetrenie!

Čo je laserová liečba pre pleť?

Lasery sú zdrojom svetla vysokej intenzity. Je to presne sa zameriava na malé škvrny s vysokou energiou.

Laserový lúč môže jemne odparujú a / alebo ablácii tkaniva kože na ošetrenie vrások, jaziev a škvŕn, utesnenie cievy alebo zníženie kožného tkaniva. Široké spektrum IPL (IPL) má schopnosť špecificky liečiť cievy a pigmentácie. Technika usmerňuje krátke koncentrovanej pulzujúce lúče svetla na nepravidelné kože, presne odstránenie povrchovej vrstvy po vrstve.

load...

Kožné problémy, ktoré Laser môže liečiť: 

Laserová terapia sa používa na liečbu rôznych podmienkach kože a ochorení, vrátane:

 • Nežiaduceho ochlpenia
 • Nežiaduce tetovanie
 • Jazvy po akné
 • Starnutie kožné problémy, ako sú starecké škvrny, jemné linky a vrásky na tvári
 • Materské znamienka
 • Žilky
 • Zvädnutý, suchý, ovisnuté kože očných viečok a tmavé kruhy
 • Zlepšiť vrana k nohám okolo očí
 • Zvrásnenie značky a zamračenie linky
 • Hnedé škvrny a nerovnomerné farby pleti
 • Jazvy
 • Nerovnomerný tón pleti a textúru
 • Linka fajčiarsky
 • Cievne lézie
 • Pleť sprísnenie

S novými vylepšenými a postupujúcej technológií, mnoho ďalších kožných problémov a ochorení príliš môžu byť liečené pomocou terapie Laser.

Typy laserov:

Existuje niekoľko typov laserov používaných v koži laserovej terapie. Vlnových dĺžok vrcholy laserového svetla, dobami platnosti pulzov a ako sa tkanivo cieľ kože absorbuje to, určiť klinických aplikácií typov laserových. Široké dve kategórie sú:

load...

Žiaruvzdorné lasery:

V tomto postupe, intenzívny vlnová dĺžka svetla sa vysunie do kože, ktorý odstráni vonkajšie vrstvy vo veku alebo slnečné poškodenej pokožky. Laser stimuluje základné kože, čo má za následok tvorbu kolagénu a zlepšenie vrások. Po laserový resurfacing, masť a obväz sa aplikuje na kožu. Akonáhle sa koža neuzdraví po ošetrení nových kožných foriem, ktorá je hladšia a pevnejšia. Žiaruvzdorné lasery sú dvojakého druhu:

1. Oxid uhličitý Laser (CO2):

Prvýkrát bol predstavený v neskorých 60. Rokov a je stále používaný pre omladenie pleti. Vzhľadom k svojej vedľajšie účinky, sa do značnej miery nahradený frakčnej režimu lasery, ktorá má menej vedľajších účinkov a lieči rýchlejšie. Nie je vhodné pre tmavšej pleti.

Kožné problémy: To sa používa v prípade rakoviny kože, akné jazvy, hlboko uložené vrásky, materské znamienka, iné jazvením bradavice, krtkovia, kožné značky, zišli pokožky (podporuje tvorbu kolagénu pre utiahnutie pleti), kurie oká na nohách a poškodenia slnkom.

Vedľajšie účinky: Trvá dlho, než sa liečiť obrovské riziko pigmentáciou, bolesť, svrbenie a pálenie, začervenanie kože a zjazvenie.

2. Erbium Ytrium-Aluminium-Garnet (Er: YAG):

Pomáha odstrániť povrchovú úroveň a stredne hlboké vrásky a vrásky na tvári, rukách, krku alebo hrudníka s minimálnym spaľovaním okolitých tkanív. S menšími vedľajšími účinkami, lieči rýchlejšie než CO2 laserové ošetrenie. Kožné problémy: To sa používa na liečbu problémov pigmentácie, jazvy po akné, poškodenie slnkom, jemné linky, malé až stredne vrásky a mole.

Nežiaduce účinky: Môže spôsobiť začervenanie, opuch a modriny, ktoré môžu trvať po dobu 1 - 2 týždňov.

Non-ablativ Laser:

Na rozdiel od žiaruvzdorných technológií, ktoré ohrievajú a sňať hornej kožného tkaniva, non-ablatívny (alebo non-laserový poranenie) prácu pod vrstvou povrchu kože. To stimuluje rast kolagénu a napína pokožku pod zlepšiť tón pleti. To tiež odstraňuje jemné linky a mierne až stredne ťažké poškodenie kože.

Liečby non-ablativ Laser-založené sú z nasledujúcich typov:

3. Pulzný Dye Laser:

Ošetruje pokožku zacielením na cievy priamo im zmenšovať, čo je koža menej červené. Pripadá mi to ako kapela mihu gumovou, a môžu byť použité kdekoľvek na tvár a telo. Potrebuje okolo 3 až 5 sedení liečby. Výsledky sú trvalé. Doba potrebná k uzdraveniu je len pár hodín, počas ktorého ružovosť a začervenanie odznie.

Kožné problémy: To sa používa na liečbu žilky, materské znamienka, rosacea, rozbité kapilár, strie, cievne lézie, a jemné linky okolo očí.

Vedľajšie účinky: Dočasný pigmentácie a trochu modriny sú zvyčajne hlásené.

4. Nd: YAG lasera:

Neodýmom dopovaný YAG je kryštál, ktorý sa používa ako laserový médium pre pevnolátkových laserov. Tie vysielajú vlnovej dĺžke vysokú energetickú svetla, ktoré, keď sa zameral na určitom stave pokožky, vytvára teplo a ničí choré bunky.

Kožné problémy: Je to užitočné pri liečbe cievnych lézií, pigmentové lézie, problémy kožné pigmentácie, rozšírené žilky, odstránenie tetovania a depilácia.

Vedľajšie účinky: Má nízku mieru úspešnosti. V prípade cievnych lézií, je tu vysoká pravdepodobnosť recidívy. Tam môže byť bolesť v priebehu liečby. Začervenanie, opuch a svrbenie môže trvať až niekoľko dní po ukončení liečby.

5. Alexandrit Laser:

Tento laser emituje vlnovej dĺžky svetla, ktoré vysokú energetickú je premenený na tepelnú energiu. To má negatívny vplyv konkrétnej cieľovej oblasti. Tento laser využíva proces fototermolýzy, čo znamená, že za použitia svetla (foto) na teplo (termo) vybranú oblasť pre ničenia (lýzu). Lasery alexandrit spôsobiť veľmi presné deštrukciu tkaniva lézie a nechať tkanivo v okolí nepoškodené.

Kožné problémy: Používa sa na liečbu hnedé škvrny v dôsledku poškodenia slnkom, materských znamienok, pigmentácie a pigmentových lézií. To je užitočné pre odstraňovanie chĺpkov, odstránenie tetovania a nôh žil.

Vedľajšie účinky: Bolesť v priebehu liečby je bežné. Začervenanie, opuch a svrbenie môže trvať niekoľko dní. To môže tiež spôsobiť zmeny v pigmentácii.

Light-Based liečba:

Ošetrenie proti pôsobeniu svetla na báze sa tiež používajú na liečbu kožných problémov. Aj keď nie sú práve laserové ošetrenie, ale sú podobné nej, pokiaľ ide o účel, postupy a výsledky.

Niektoré z úprav Light báze sú:

 • Intensed pulzné svetlo
 • Pearl by Cutera
 • Fotografie tváre
 • Portrét
 • Pulzné farebné lasery
 • Rádiofrekvencia
 • Ultrazvuk Imaging

Výsledky a obnova:

Výsledky lasera a svetelnú na báze ošetrenie sa líši v závislosti od použitej technológie a liečbu. Ak je správne vykonaná, laser a liečby ľahké báze môže viditeľne zlepšiť podmienky kože a problémy. A tiež omladiť pokožku.

Recovery príliš, sa líši v závislosti od typu použitého postupu. Mierne ošetrenia, ako sú tie, ktoré s nízkymi pohonom lasery majú zvyčajne veľmi krátke doby zotavenia, zvyčajne niekoľko dní až jedného týždňa. Tento typ liečby nemá za následok ťažké peeling, mokvanie alebo chrasty na koži. Agresívne laserové ošetrenie vyžadujú dlhší čas zotavenia. Typicky, koža prejde rôznych fázach začervenanie, mokvanie, krusty a odlupovanie po dobu jedného týždňa. Za to, že koža môže zostať ružovej až po ďalšie dva týždne.

Je to bezpečné?

Laser je chirurgický zákrok a všetky chirurgické zákroky nesú určité riziko. Ablačný laser a svetlo na báze ošetrenie môže mať za následok infekcie, opary, Milia (malé biele zvýšenej Cysty povrchovej kože), stmavnutie kože (najmä ak je vystavený slnku po operácii) alebo cysty.

Non-žiaruvzdorné techniky môžu spôsobiť dočasné hyperpigmentácia (stmavnutie kože), blistre a poškodenie očí z laserovému žiareniu.

S postupujúcou technológií, sú k dispozícii nové typy laserov zavádza pre rôzne kožné problémy a typy pleti. A s toľkými rôznymi typmi laserové ošetrenie pleti sú k dispozícii, je ťažké sústrediť sa na ten, ktorý bude pracovať pre vás. Tak to je veľmi dôležité, aby sa poraďte so skúseným dermatológom dokončiť liečebný plán, na mieru pre vás!

Trpíte kožnými problémami? Aké typy liečby skúšali ste? Premýšľali ste o liečbe laserom na koži? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...