Starostlivosť o kožu

5 Body masážne oleje a ich výhody

5 Body masážne oleje a ich výhody

Väčšina z nás by dal čokoľvek pre masáž tela, ten, ktorý nielen omladzuje telo, ale aj myseľ a dušu. Naviac je jedna vec, ktorá má zásadný význam pre omladzujúce masáže je masážny olej. Aróma a pocit luxusných telových masážnych olejov je to, čo robí skúsenosť získať body masáž kompletný.

Rôzne druhy tela masírovanie olejov sú používané v rôznych kúpeľoch a wellness centrách. Zatiaľ čo niektoré z nich sú pravidelné oleje, iné sú exotickejšie a drahšie. Hygienické potreby všeobecne majú masážne oleje vyrobené zo sladkých mandlí alebo avokádo, zatiaľ čo obchody pre starostlivosť o pleť a kúpeľov predstaví zmes masážnych olejov, ktoré obsahujú dva alebo viac olejov zmiešané v správnom pomere.

Tu sú niektoré body masážne oleje, ktoré sú preferované v rôznych masážnych centrách, a to buď na vlastnú päsť, alebo v zmesi s iným.

Telo Masážne oleje a ich výhody

1. Jojobový olej:

Vosk sa extrahuje z jojobového rastliny sa označuje ako jojobový olej a má niekoľko všeobecných a prirodzené výhody.

 • Má veľký antibakteriálne vlastnosti, ktorá mu umožňuje byť použitý ako liečba akné späť, kožné alergie a iné problémy s chrbtom.
 • Podobá kožný maz, ako to už dlho pripútaná estery vosku. To pomáha telu tým, že udrží mazu.
 • Prítomnosť kyseliny myristovej v tomto oleji robí to užitočný pre použitie na spálenej koži. Jeho anti-horľavý nehnuteľnosť pôsobí ako vynikajúci hydratačný krém pre suchú pleť.
[Čítať: mandle]

2. Lemongrass olej:

Je extrahovaný z čiastočne sušených alebo čerstvých listov procesom destilácie vodnou parou. Tiež známy ako indický Verbena, tento olej je skvelé pre liečenie jet lag a revitalizáciu unavené telo.

load...
 • Posilňuje parasympatikový nervový systém a zmierňuje bolesti hlavy a iné nervové problémy.
 • To je užitočné proti respiračným problémom, ako je chrípka, horúčka a zápal.
 • Uvoľňuje svalové napätie tým, že pružná. Je veľmi užitočné pri liečbe kŕče, podvrtnutie a svalové slzu.
[Čítajte: Lemongrass olej]

3. Sladký mandľový olej:

Je považovaný za jeden z najpopulárnejších telesných masážne oleje. Ako názov napovedá, že sa získava z mandlí a je svetlo žltej farby.

 • Jeho olejovitá textúra umožňuje plynulý prechod cez kožu. Cez jeho mastnú a pomerne hustú textúrou sa rýchlo vstrebáva. Na rozdiel od jojobového oleja, miera absorpcie je nízka, čo znamená, že nebudete musieť neustále znova oleja pri masáži.
 • Je to veľká zmäkčovadlo, čo znamená, že zjemňuje a upokojuje pokožku kompenzáciou schopnosť tela absorbovať a stratiť vlhkosť.
 • Pomáha zmierniť svalové bolesti a bolesti.
 • Bohatá Prítomnosť kyseliny olejovej a kyseliny linolovej, že veľký nosný olej je počas masáže.
[Čítajte: kokosový olej pre pokožku a vlasy]

4. Kokosový olej:

load...

Hoci kokosový olej sa všeobecne predpokladá, že je veľmi ťažké a husté, sa môže transformovať na svetlo, nemastným, kvapalný olej. Použitý proces je frakcionáciou, ktorý premieňa olej viac žiaduce štruktúru.

 • Na rozdiel od normálneho kokosový olej, frakcionovaný kokosový olej má triglyceridov so stredným reťazcom, ktoré pomáhajú znížiť jeho hrúbky a hustoty, čo je ľahký a relaxáciu.
 • Prítomnosť lacric a laurovej kyseliny nechá pôsobiť ako vynikajúci anti-mikrobiálne činidlá, ktorá chráni pokožku pred škodlivými mikroorganizmami.
 • Pôsobí ako vynikajúce hydratačné ako vrstva mastných kyselín zabraňuje vlhkosti uniknúť z kože. Skvelé pre pokožku, ktorá je náchylná k vysušeniu a popraskaniu.
 • Prítomnosť vitamínu E umožňuje pokožke zostať omladená a svieži.
 • Vynikajúci v boji proti starnutiu, ako je prítomnosť antioxidantov umožňujú redukciu voľných radikálov zodpovedných za známky starnutia.
 • Užitočné v bylinné a liečebné masáže. Jeho schopnosť dostať ľahko vstrebáva robí to vynikajúci ako ropa, ktorý prenáša všetky rastlinné extrakty sa k nej pridá vnútri tela.
[Čítajte: Výhody Neem Oil]

5. Avokádový olej:

Avokádo ovocie stlačení získať ťažký zelenkastý olej nazvaný avokádový olej. Vzhľadom k svojej tiaže je olej zvyčajne zmieša s ľahšími olejov, ako je mandlí a jojoby olejov. Niektoré výhody avokádového oleja sú:

 • To má veľký rán, antibakteriálne a vlastnosti proti vráskam, ktoré pomáhajú odstrániť stareckých škvŕn.
 • Silná penetrácia účinok a bohatosť na vitamín A, D a draslík, že vhodnou voľbou pre liečbu vyrážky, ekzémy a vysušené kožu činí.
 • Vzhľadom k prítomnosti vitamínov A, B1 a B2, má veľké regeneračné a reštrukturalizácie vlastnosti. Spolu s kyselinou pantoténovú pôsobí ako veľký hydratačný a elasticizes pokožku.
 • Napriek svojej ťažkosti, prítomnosť lecitínu a fytosteroly umožňuje, aby sa vstrebáva rýchlo, takže je ideálny pre masáže.
 • Stimuluje kolagénu metabolizmus, čo výrazne zlepšuje regeneráciu buniek.
[Čítajte: Výhody slnečnicového oleja]

Zatiaľ čo väčšina masážne oleje sú prírodné a nespôsobujú žiadne alergie, niektoré môžu mať hyper problémy citlivosti. Je dôležité dávať pozor na prípadné alergické príznaky. Vidíte-li nejaké vedľajšie účinky, ktoré prestať používať oleje ihneď. Pri pretrvávajúcich ťažkostiach navštíviť lekára.

Masírovanie s prírodnými olejmi funguje skvele pre telo i myseľ. Okrem upokojujúce vaše unavené kosti a svaly a pomôže vám relaxovať, ale tiež podporuje spánok, posilňuje imunitný systém a dodáva koži žiarivý žiara!

load...