Starostlivosť o kožu

15 úžasných prínosov slnečného žiarenia pre pokožku, vlasy a zdravie

15 úžasných prínosov slnečného žiarenia pre pokožku, vlasy a zdravie

Tam je toľko buzz o škode, že slnko robí na koži. Negatívy slnečných lúčov sú diskutované v takom detaile, že väčšina ľudí by urobil čokoľvek, aby sa pokúsila vyhnúť slnka.

Kým dlhodobé vystavenie slnečnému žiareniu je určite nie je bezpečná možnosť, musíte si uvedomiť, že slnko sa hrajú dôležitú úlohu v našom celkovom rastu a rozvoja.

V dávnych dobách, opaľovanie bol súčasťou jogy. To sa posudzovalo majú početné liečivé vlastnosti. Mnoho kultúr, ako sú Gréci, tiež cvičil opaľovanie liečiť rôzne choroby.

load...

V súčasnej dobe, vedci k záveru, že vystavenie ultrafialovému žiareniu (UV) prítomného v slnečnom svetle má ako prospešné a škodlivé účinky na ľudské zdravie. Rovnaký UV žiarenie, ktoré spôsobuje kožné ochorenia môže tiež liečiť niektoré choroby!

Slnečnému žiareniu nie je len pomáha naše telo reagovať na stresové situácie, ale má aj ďalšie funkcie, ako rozmanité ako udržiavanie krvného tlaku, riadenie uvoľňovanie inzulínu, a konverziu tukov a sacharidov na energiu.

Poďme sa pozrieť na výhody slnečného žiarenia na kožu, vlasy a zdravie.�

Výhody slnečného žiarenia pre zdravie:

1. Posilňuje dodávka vitamínu D:

Nie je žiadnym tajomstvom, že slnko je jedným z najbohatších zdrojov vitamínu D, ktorý je nevyhnutný pre dobré zdravie. Neustálym použitie sunblock krémy a pleťové vody na koži zakaždým, keď vystúpiť zo svojho domova, sa pripravujú sami tohto vzácneho vitamínu.

load...

Vitamín D je nevyhnutný pre zdravie a pevnosť kostí a zubov, podporuje imunitný systém, k ochrane pred demenciou a starnutie mozgu, a tiež pre minimalizáciu astmatických príznakov. Možno budete prekvapení, vedieť, že to tiež chráni telo pred rakovinou.

Zásoba vitamínu D sa zvyšuje vďaka slnečnému žiareniu, čo je dôvod, prečo to je tiež známe ako slnečné svetlo vitamínu. Väčšinou každá tkanivo v našom tele je regulovaná na aktívnu formu vitamínu D - 1,25-Dihdroxyvitamin D3 (1,25 [OH] 2D3), niektoré z nich sú zapojené do metabolizmu vápnika, imunitného systému a nervovosvalových funkcií , Nedostatok vitamínu D sa vyskytuje v dôsledku nedostatku vonkajších slnečným žiarením.

2. Slnečné svetlo môže chrániť vás z rakoviny prostaty:

Menšie slnečné dostanete, tým vyššia šanca na čo bol diagnostikovaný s rakovinou prostaty. Áno! Čítal ste to správne. Je to známy fakt medzi vedcami. V mnohých výskumov sa zistilo, že v Spojených štátoch, Afroameričania majú najvyššiu mieru úmrtnosti a najkratšiu prežitie rozpätia. Podľa štúdie z roku 2005 vykonanej podľa North Carolina Wake Forest University, nedostatok slnečného svetla môže zvýšiť pravdepodobnosť rakoviny prostaty.

3. Sunlight znižuje hladiny kortizolu:

Stresový hormón je známy ako kortizolu. To môže zvýšiť chuť do jedla a experti naznačujú, že vysoké hladiny kortizolu viesť k priberaniu na váhe. V štúdii Centra pre Neuroscience, University of Colorado, bolo zistené, že v dôsledku vystavenia jasnému svetlu, hladiny kortizolu môže byť znížená.

 4. Slnko môže pomôcť Výťah depresie:

Slnečné svetlo môže pomôcť ľuďom trpiacim depresiou. Vzhľadom k menším slnečným žiarením, zvláštna forma depresie nazýva sezónne afektívna porucha (SAD) môže dôjsť. Stáva sa to hlavne v zime alebo na jeseň. V roku 2001 štúdia vykonaná na univerzite v Miláne, Taliansko ukazuje, že ranné slnečné svetlo môže skrátiť dĺžku hospitalizácie u pacientov s bipolárnou depresiou. V prípade nemocničných izbách, kde žiadne slnečné svetlo vstúpi, dĺžka jednotlivých pacientov hospitalizácie sa zvýšila v porovnaní s miestností, kde slnečné svetlo vstúpi.

5. Nedostatok slnečného žiarenia zvyšuje riziko vysokého krvného tlaku:

Štúdia z roku 2008 na Harvard Medical School zistila, že v dôsledku menej slnečného žiarenia, riziko vzniku sa zvyšuje s vysokým krvným tlakom. Okrem toho, slnečné svetlo môže mať priamy vplyv na riziko kardiovaskulárnych ochorení podľa tejto správy. Zdá sa, že Vitamín D je jedným z najsilnejších hormónov pre reguláciu krvného tlaku.�

6. Sunlight znižuje riziko roztrúsenej sklerózy:

Podľa štúdie uskutočnenej na Australian National University, menej priamym slnečným svetlom dostal zo strany ľudí, ktorí žijú vo vyšších zemepisných šírkach vedie k vyššiemu výskytu a prevalencia roztrúsenej sklerózy. Vyšších zemepisných šírkach sú Severnej Amerike, Európe a samozrejme miesta, ako na Islande.

7. Sunlight Znižuje riziko vzniku cukrovky:

Podľa odborníkov, Vitamín D má preventívny účinok na diabetes. Štúdie v roku 2006, vedená na univerzite v Lunde a Malmö University Hospital, Švédsko zistilo, že spotreba vitamínu D v ranom veku silne spojená s nižším rizikom cukrovky 1. Typu.

8. Pomáha pri psoriáze:

Lupienka je kožné ochorenie, v ktorom sú červené, suché dosky vyrábané, ktoré zahustiť kožu. Hovorí sa, že sa jedná o non-liečiteľná choroba. Svetelná terapia sa používa na liečbu psoriázy a je známy ako fototerapia. Slnko je zdrojom svetla, a preto slnečné svetlo môže pomôcť znížiť lupienku.

9. Sunlight zaobchádza vitiligo:

Vitiligo môže byť spôsobená procesom autoimúnne a na to sa pôsobí ultrafialovým žiarením (UVA) pôsobenie v kombinácii s liečivom alebo prírodný prostriedok. Jedná sa o kožné ochorenie, v ktorom biele škvrny sa vyskytujú na koži. Niektoré oblasti buniek pigmentu tvorby sú zničené v tejto chorobe.

10. Sunlight Chráni proti artritída:

Dospelí a deti s nekontrolovaným astmou majú významne nižšie hladiny vitamínu D v krvi, než tí objavili v zdravých ľudí. Toto bolo nárokované štúdie v roku 2017, ktorý bol vykonaný Dr Stephanie Korn v Nemecku. Tí, ktorí používajú kortikosteroidy alebo spúta eozinofília majú vyššie riziko nákazy nedostatok vitamínu D.

[Čítajte: chráni pokožku pred slnkom poškodenia]�

Výhody slnečných lúčov na kožné:

Okrem poskytovania veľký tan, slnečné žiarenie má nejaké úžasné kože výhody.

11. Zaobchádza Akné:

Kožné problémy, ako je akné, psoriáza, ekzém, atď možno liečiť s výkonom slnečného žiarenia. Nedávna štúdia ukázala, že štvortýždňový vonkajšie terapia opaľovanie robil divy zmierniť príznaky psoriázy u viac ako 80 percent subjektov. Plesňové infekcie môže byť tiež liečiť pomocou slnečného svetla.�

12. Heliosis:

Slnečné svetlo terapia alebo Heliosis, funguje úžasne dobre. Trik, aby sa ubezpečil, že vaša pleť výhody namiesto dostať poškodené je postupne vystaviť svoju kožu na slnečné žiarenie namiesto úplného expozície od prvého dňa. To je obzvlášť dôležité, ak ste citliví na slnečné žiarenie a vaša pokožka nie je použitý k expozícii.�

13. Vám pomôže schudnúť:

Ďalšie úžasný prínos slnečného svetla je, že pomáha pri chudnutí. Opaľovanie je vlastne skvelé, ak chcete schudnúť, pretože pomáha zbaviť sa prebytočného tuku v tele.

[Čítajte: Tipy, ako získať zdravej kože]�

Výhody slnečného svetla na vlasy:

Je slnečné svetlo dobré pre vlasy? Nie je to len vaša pleť, ktorá potrebuje slnko na zdraví. Vaše vlasy môžu skutočne ťažiť zo slnka rovnako.

14. Náprava vypadávanie vlasov:

Heliosis je účinný liek na vypadávanie vlasov. Aj keď je to skvelá správa pre tých, ktorí trpia extrémnou straty, je dôležité si tiež uvedomiť, že dlhodobé vystavenie slnečnému žiareniu môže urobiť viac škody ako úžitku, takže ísť ľahko na to, aby vaše vlasy dávku slnečných lúčov. Epitelové bunky, ktoré pomáhajú narásť vlasy sú známe ako vysoko citlivý na UV žiarenie, a príliš veľa expozícia môže vyčerpať hladiny vitamínu E a C, ktoré sú nevyhnutné pre rast vlasov.�

15. Pomáha rast vlasov:

Slnečnému žiareniu umožňuje telu produkovať vitamín D, a to v poradí, stimuluje rast vlasov a zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Aj keď je dôležité, aby sa vždy mať opaľovací krém na, a to najmä ak sa chystáte byť vonku po dlhú dobu, pamätajte, že by ste nemali úplne zbaviť sami zo slnečných lúčov. Dostať von trochu viac a nechať svoje telo prijímať vitamíny, ktoré potrebuje, aby vám zdravú kožu a vlasy.

Oddajte sa slnečné svetlo a prijať jeho teplo! Dúfam, že ste našli tento článok užitočný. Do podeliť o svoje skúsenosti s komentárom časti nižšie.

load...