Starostlivosť o kožu

11 rôznych typov akné a ako ich identifikovať?

11 rôznych typov akné a ako ich identifikovať?

Ak ste teenager alebo mladého dospelého, jedna z najväčších starostí môžete byť čelia je výskyt akné alebo vyrážok. S meniace sa hormóny a vyrastal bolesti, dospievajúci a dospievania prináša pomerne veľa zmien pre chlapcov i dievčatá, niektoré z nich objavil v podobe akné a iné kožné problémy.

Hoci akné a pupienok sú spojené predovšetkým s teenagerov, dnes takmer každý môže mať známky na tvári, dospelého pupienok alebo akné jazvy, ktoré odmietajú odísť. Existujú rôzne druhy akné a každá vyžaduje zvláštne zaobchádzanie a produkty.

Vkladá sa vám pomôže pochopiť, aký typ akné máte, takže si môžete vybrať liečbu, ktorá bude pracovať pre vás najlepšie:

Rôzne typy akné

1. Čierne bodky:

Tieto typy akné sú veľmi časté a sú zvyčajne vidieť na nose a nosovej oblasti. Vyzerajú ako malé oblasti čiernych hrče na koži, ktoré sú tvorené v dôsledku zablokovaných folikulov. Čierne hrudky sú zvyčajne vznikajú, keď baktérie, mŕtve kože a škodlivé látky upchávať folikulov a dostať sa na povrch. Tie reagujú s kyslíkom vo vzduchu a dôjsť k vzniku čierne bodky.

load...

2. Whiteheads:

Jedná sa o biele škvrny na koži, ktoré sú v skutočnosti olej žľazy. Vzhľadom k nadmernej produkcii ropy, žľazy sú upchaté olejom a pokrytá kožou. Výsledkom je, že môže olej nedosiahne povrchu a je zachytený medzi vrstvami kože, čo má za následok vznik bielych bodiek.

3. Papuly:

Papuly sú typ akné, ktoré sú zapálené a javia sa ako malé červené bodky alebo hrbolčeky na koži. Tie môžu alebo nemusia byť citlivé na dotyk, ale upustila od nástupu na vyrážky, pretože to môže mať za následok jazvy.

4. Pustuly:

Vriedky sú zapálené akné, ktoré sú ťažké na dotyk a sú zvyčajne naplnené hnisom. Tie sa objavujú ako biele škvrny a centrum je prevažne svetlo žltá. Upustiť od nástupu alebo prasknutie, pretože to môže viesť k trvalému zjazvenie alebo opustiť tmavé škvrny.

load...

5. Uzly:

To je jeden z ťažších typov akné, čo je oveľa väčší, než papuly alebo pľuzgieriky. Do uzla je bolestivá a zapálená rana. Nemusí to hnis a je ťažké na dotyk. To môže byť liečená iba riadnu lekársku starostlivosť a zvyčajne vyžaduje použitie silných liekov.

6. Cysty:

Akné, ktorá je hlboká, sa zdá veľká, a je hnis naplnené, sa nazýva cysta. Je to veľmi bolestivé na dotyk a potrebuje okamžitú pozornosť od lekára.

Všetky ohniská kožné vyššie uvedené sú rôzne formy akné Vulgaris- čo je najčastejšou formou akné, ktoré vidíme v pravidelných intervaloch.

Iné ako vyššie uvedené, existuje veľa rôznych a ťažké typy akné rovnako:

7. Akné fulminans:

Tento typ akné je vidieť u mladých mužov. To je sprevádzané príznakmi ako je horúčka a bolesť kĺbov, a tak zanecháva jazvy.

8. Akné Mechanica:

To vzniká v dôsledku nadmerného tepla a trenie medzi pokožkou. To je zvyčajne vidieť u ľudí zapojených do športu, alebo tých, ktorí nosia prilby, čiapky alebo športovú výbavu na dlhšiu dobu na pravidelnom základe.

9. Akné Rosacea:

To je celkom podobný akné vulgaris. Javí sa ako červené farby vyrážky na tvári a brade.

10. Pyodermia faciale:

Jedná sa o závažný typ akné a je kombináciou uzlíky a pľuzgieriky. To je všeobecne videný u žien vo veku medzi 20 až 40 medzi.

11. Akné conglobata:

Jedná sa o najtvrdší druh akné, ktorý je vidieť v oboch samcov a samíc. Zdá sa, ako veľké lézie na koži, ktorá je prepojená a zvyčajne postihuje hrudi, paže, tvár, stehien a zadku. Jedná sa o vzácny typ akné a často vedie k poškodeniu kože a trvalé jazvy.

Teraz, keď máte reálnu predstavu o rôzne druhy akné, buďte opatrní pri vyrážky objavia nabudúce. Dbajte na to, aby vyzdvihnúť alebo poškriabaniu, pretože by to mohlo viesť k trvalému zjazveniu. A ak vyrážky pretrvávajú, skontrolujte, či máte nejakú lekársku pomoc.

load...