Starostlivosť o kožu

10 účinných roztokov ájurvédskej látky pre mastnú pleť

10 účinných roztokov ájurvédskej látky pre mastnú pleť

Trápi vás mastná pleť a vlasy? Je leto už vyberá svoju daň na vás? Leto je na nás, a spolu s nemilosrdné slnko, prichádza širokú škálu dermatologických problémov. Medzi najčastejšie medzi jedná o mastné vlasy a kožné problémy. Tu je niekoľko jednoduchých ajurvédskej prostriedky pre mastnú pleť, so zložkami, máte už pravdepodobne ležať doma. Jedná sa o efektívny a neberú čas zo svojho nabitého programu.

Ajurvédske ošetrenie pre mastnú pleť - 10 Efektívne riešenie

1. Mlieko:

Jednoduché, Liečivé vlastnosti mlieka sa bude starať o svoje mastnú kožných problémov. Jednoducho namočte vatový tampón v mlieku a dvakrát denne utrieť tvár s ním aspoň raz pred spaním. Ak máte pocit, že potrebujete niečo navyše očistu, pridajte niekoľko kvapiek citrónovej koncentrátu do vaty.

2. Oranžová:

Orange koncentrát má vysoké hladiny vitamínu C, ktorý je veľmi dobré na pleť. Squeeze pol pomaranč do misy a aplikovať ju na tvár pomocou vatový tampón. Majte to na dobu asi desať až pätnásť minút pred umytím.

load...

3. Santalové drevo a kurkuma:

Pasta z santalového dreva a kurkumy môžu byť použité ako pre hlavy a tváre. Mix santalového dreva a kurkuma prášok, a pridá sa voda (alebo citrónovou koncentrát) na to. Potom sa rozšíril túto pastu na tvár a hlavu a počkať zhruba desať až pätnásť minút pred umytím.

 [Čítajte: fairness Tipy pre mastnú pleť]

4. Aloe Vera:

To by bolo rozumné a užitočné jednoducho rast Aloe doma, pretože táto rastlina dokáže vyliečiť takmer akýkoľvek problém dermatológie účely. Inak Aloe listy sú ľahko dostupné v supermarketoch. Aloe pôsobí ako protizápalový prostriedok. Nakrájajte zelené vrstvy mimo listu a tie sú ponechané s transparentným, slizké, gélovitú látkou. V miske roztlačte tento gél s prstami, ako najlepšie to pôjde. Potom platí to na tvár a vlasy, a udržať ju na asi desať minút, alebo kým je sucho. Potom zmyť. To môže byť najlepší Ajurvédske face wash pre mastnú pleť.

load...

5. Med:

Táto liečba med je určený špeciálne pre vlasy. Zmiešajte jeden žĺtok s dvoma lyžicami medu. Pridajte trochu vlažnej vody a premiešame. Použiť túto pastu priamo na pokožku hlavy. Nechaj to na pár hodín a potom zmyte dôkladne.

6. Voda:

Zahrejte trochu vody, aby bolo vlažné. Tampónom bavlny, utrieť tvár dobre. Tým sa odstráni všetky nečistoty z pórov tváre. Potom sa odoberie ľad z mrazničky a votrite ho po celej tvári, a to najmä z oblasti "T". To uzatvára póry na tvári. Urob to raz denne po dobu niekoľkých týždňov na pomalých doteraz uspokojivé výsledky.

7. Vajcia a Lemon:

Na rozdiel od znieť ako meno kontinentálne raňajky, zmes vaječného žĺtka a citrónovej šťavy je ideálny liek pre mastnú pokožku hlavy. Zmiešajte koncentrát dvoch citrónov s dvoma vajcami. Rub túto pastu na pokožke hlavy a udržiavať ju po dobu asi jednej hodiny. Potom opláchnite dôkladne.

8. Neem:

Variť Neem lístia vo vode a nechajte vychladnúť infúzie. Môžete použiť tento ako na tvári a vlasovej pokožky. Nevyžaduje sa zmyť; ak máte pocit, že je to príliš silné na koži, zotrieť vlažnou vodou. Jedným z úžasných Ajurvédske tipy na mastnú pleť a vlasovú pokožku!

9. Čaj Infusion:

DAB studený, použitý čajový sáčok na tvári, najmä na "T" zónu. Kyselina tanínová nielen znižuje škvrny, ale tiež čistí upchaté póry, ktoré by mohli viesť k olej vybudovať.

10. Rose Voda:

DAB bavlny nasiaknuté ružovú vodu na tvár, raz denne, asi mesiac. To nielen znižuje olej vybudovať, ale tiež poskytuje chladivý pocit na koži.

11. Multan Mitte / Fullers Krajina:

Ak chcete mať hladký, čistý a značný olej voľný pleť, zmiešajte 4 lyžice Multan Mitte s ružovou vodou a nechajte ju na kožu po dobu 10 minút. Umyť čistou vodou. (Naozaj dúfam, že toto dievča má Multan Mitte balíček na tvári, keď sa pozerá lahodný ako čokoládový pleťová maska ​​LOL !!!, vtipy stranou čokoláda pleťová maska ​​má antioxidačné vlastnosti, ale nie je to niečo, čo u'd chceli použiť na kontrolu vaša mastnú pleť je olejnatosť.

Niektoré Ďalšie tipy, ktoré pomáhajú znižovať mastnú pleť:

1. Vaša strava by mala pozostávať zo zelenej listovej zelenine. Pre riadenie sekrécie olej piť aspoň 8 - 10 pohárov vody denne.

2. Umyte si tvár s bavlny namočeným v teplej vode, aby sa prebytočný olej, ale nerob to pravidelne. (Urob to veľmi zriedka).

3.Pomocou ružovej vody alebo neem vody ako toner pre mastnú pleť.

4.Použitie olej hydratačné zadarmo (využitie gél na báze alebo na báze vody) a môžete tiež použiť základy a kozmetiku.

5.Do nepoužíva agresívne olejové odstraňovanie vzorca pre tvár umyť. Len tak normálne, a na kontrolu oleja, umyť tvár besan a / Atta (celé pšeničnej múky). To bude kontrolovať olej a zároveň je prirodzené.

6.Sometimes (alebo môže byť raz denne), čistá tvár so zmesou citrónovej šťavy a teplej vody. Alebo len zmes citrónovej šťavy a vody rovným dielom a umyť s bavlnenou handričkou alebo tampónom namočeným v teplej vode. To bude trvať všetok olej off naraz. Po tejto prostredníctvom pórov sťahovacím liek riadiť sekréciu olej pomocou chladenej ružovej vody na koži s tampónom.

S týmito všetkými prírodných ingrediencií, spravodlivé a žiariace pleť už nie je pritiahnuté za vlasy sen. Starajte sa o svoje mastnú pleť s týmito ľahko dostupnými magických elixírov. Odhaľujú mlado vyzerajúci, pružnú kožu a zvodné vlasy, či už je to v lete alebo v zime. Tieto efektívne riešenie Ajurvédske ošetrenie vyskúšať pre mastnú pleť a zdieľať svoj úspech s nami! Ale môžete vždy konzultovať s lekárom, ak príznaky pretrvávajú aj po použití týchto ajurvédskej riešenie pre mastnú pleť.

load...