Starostlivosť o kožu

10 príznakov a liečba alergií na suchú pokožku

10 príznakov a liečba alergií na suchú pokožku

Poddajného, ​​žiariace a dokonalé pleti je niečo, čo my všetci želajú, predovšetkým dnešná mládež. Ale z rôznych dôvodov, perfektné pleť zostane len sen pre mnohých. Koža je v podstate 3 typy - normálne, suché a olejové. Existujú tiež kombinácie zariadení 3. So zvýšenou expozíciou najrôznejších škodlivých činiteľov, naša koža má tendenciu rázne reagovať a zaberajú extrémy suchú alebo mastnú typ pleti.

Čo je pre suchú pleť?

Suchá koža, v extrémnych podmienkach je známy ako Xerodermatitis a xerózy, čo je bežný stav kože. Vyskytuje sa najmä v dôsledku nedostatočnej vlhkosti alebo olejov v epidermis, najvrchnejšej vrstvy kože. To má za následok suchú náplastí a malých jemných vločiek na koži.

Príčiny:

Suchá koža je spôsobené vonkajších aj vnútorných faktorov. Vonkajšie faktory jako- nízkej vlhkosti, chladu, teplé sprchy, napriek použitiu drsných mydiel a sanitizers môže robiť suchú pleť. Kým vnútorné faktory, ako je vek, genetika, a osobné a rodinnou anamnézou kožných ochorení, ako sú alergie, astma, dermatitída tiež spôsobuje suchosť kože. Ľudia, ktorí trpia poruchami štítnej žľazy sú tiež náchylné na suchú pokožku.

load...

Podkladové podmienky:

Koža sa skladá z 3 vrstiev - epidermis (vonkajšie), dermis (stredná) a podkožie (najvnútornejšie). Epidermis, ochranná vrstva sa skladá z proteínov a lipidov (tukov). Lipidov pomáha udržiavať pokožku hydratovanú. Keď je pokožka stráca mastné oleje sa ľahko stráca vlhkosť a ochranu. To spôsobuje, že suchá koža, takže koža citlivejšia na vyrážky a ďalších problémov (xerózy).

Ekzém, psoriáza, dermatitída, žihľavka, atď., Sú závažné prípady suchú pleť PROBLÉMY

Suchá koža alergických príznakov:

Tu sú niektoré príznaky suchej pokožky:

1. Hrubý šupinatá koža a šedej, Ashy Skin u ľudí s tmavou pleťou:

Suchá koža, ako bolo povedané vyššie, nemá prírodné mastné oleje a vlhkosť. Vďaka tomu je koža hrubý, šupinatá, šupinatá a občas, stvrdol. Lupiny je jednou z bežných ochorení, čo vedie zo suchej kože na hlave. Suchá koža vločky zvyčajne otočí bledý, odlepiť a vrhnúť na vlastnú päsť.

load...

2. Svrbenie:

Svrbenie môže zhoršiť závažnosť suchú pokožku. To môže viesť k "svrbeniu poškriabaniu" cyklu. Tento cyklus je viac, keď človek nie je moc pri vedomí, ako keď on / ona je ponorená do nejakej dôležitej práci alebo počas spánku atď

3. Červené škvrny:

Ostré, vyvýšené škvrny šupinatá koža môže svrbieť, ktoré spôsobujú ťažkú ​​pálenie. To pálenie je koža červená a spôsobiť červené škvrny.

4. Praskliny na koži, ktoré môžu krvácať:

Mnohokrát, suchá koža má tendenciu praskať, a to najmä počas zimy. Tieto praskliny sa stal nádejný pôdou pre mikroorganizmy. Tieto mikroorganizmy spôsobiť infekciu v trhlinách, prinútiť to, aby svrbenie, pálenie a krvácanie. To môže viesť k vážnym kožných infekcií, ktoré sa môžu šíriť do ďalších častí pokožky rovnako.

5. Popraskaný alebo popraskané pery, dlane a podpätky:

Popraskané pery sú prvým príznakom nedostatku vody a vlhkosti v tele. To môže byť tiež príznakom nejakého druhu dysfunkcie v tele. Rovnako je to s popraskanými paliem a päty. Aj keď sa jedná o veľmi časté príznaky a vyskytujú sa predovšetkým v priebehu zimy, navštíviť lekára, v závažných prípadoch.

Suchá koža Liečba alergie:

Existujú rôzne spôsoby liečby suchej pokožky v závislosti na stave a závažnosti problému. Liečba môže byť vonkajšie aj vnútorné. Niekoľko liečby sú:

1. Hydratačný:

Hydratačný je externý ošetrenie. Ide o časté používanie hydratačných krémov na ploche problém kože. Uplatnenie hydratačný na vlhkú pokožku je účinnejšia. V prípade extrémneho suchej kože, hydratačný obsahujúce močovinu alebo kyselinu mliečnu sú užitočné. Tieto zložky pomáhajú pleť v držbe a zadržiavanie vody a udržuje pleť dobre hydratovaná. Je účinný v nie tak veľmi závažných prípadoch. Niektoré z hydratačný sú - vazelína, Aquaphor, Cetaphil pleťová voda, Lubriderm Lotion, Crisco rastlinný Skrátenie atď tematického steroidnými krémy, ako je hydrokortizón 1% krému, Pramosone 2,5% krém, Triamcinolon 0,1% krém, klobetasol 0,05% krém môže byť predpísaný.

2. Lieky:

Ak je stav kože zhorší, konzultáciu dermatológa je najlepšou cestou vpred. Dávkovanie liekov závisí od závažnosti prípadu. V prípade, že stav je stále veľmi závažné, môže byť tiež predpísaný steroidy. Niektoré z perorálne lieky sú: hydroxyzín (Atarax), Diphenhydramine (Benadryl), cetirizín (Zyrtec), loratidín (Claritine).

3. Zmena životného štýlu:

To najdôležitejšie faktor v prípade kožných ochorení. Väčšina ťažkých suché kožné problémy, ako sú ekzémy, psoriáza, dermatitída, atď, môžu byť priamo spojené s nevyváženou, nezdravým alebo stresujúce životný štýl. Osoba, ktorá má udržať zdravé návyky, aby sa zabránilo týchto druhov ochorení. Jeden by mal vyhýbať sa robiť všetky tieto veci, ktoré môžu vyvolať ťažkosti alebo ju zvýšiť. Rovnako ako v prípade je človek alergický na nejakom prostredí, alebo potravín, ktoré spôsobuje suchosť kože, on / ona by mala vyhnúť. V prípade znečistenia alebo chladu je tiež dôvod, potom je potrebné mať na koži pokrytú keď ide von.

4. Humidify počas zimy:

Suchá koža, ako bolo uvedené vyššie, dochádza v dôsledku nedostatku vlhkosti. Zvlhčovanie vzduchu, aby ho vlhký, je to dobrý spôsob, ako chrániť pokožku počas zimy. Jeden môže používať zvlhčovače vzduchu doma av kancelárii rovnako. Robia suchý vzduch vlhký a zmierniť suché kožné problémy.

5. Použitie cool súkna a vyhnúť sa Heat:

Teplo je nepriateľom suchej pokožky, pretože im chýba koži jej vlhkosti. Teplá voda prúžky kože jeho prírodných olejov, čo je suchý. Tie by mali nahradiť teplú vodu s teplou vodou, aby vaša pleť trochu oddychu. Jeden by mal tiež zabrániť časté a dlhé kúpele. Päť - 10 minút v kúpeli hydratuje pokožku, ale dlhšie než to, že je zlé pre vašu pokožku. Je tiež potrebné vyhnúť drsné mydla a čistiace prostriedky.

Suchá pokožka je častým problémom a nie hojne navštevované. Ak chcete, aby sa zabránilo ďalším komplikáciám, uistite sa, že starať o svoje suchú pleť dnes. V prípade potreby ,, dohovoriť schôdzku s dobrým dermatológ nájsť riešenie.

Pre záležitosti suchú pokožku, jednoduché a včasná preventívne opatrenia efektívne pracovať. Vyhnúť sa používaniu drsných mydiel a chemické čistiace prostriedky. Tiež sa zabránilo časté a pravidelné aplikácie nijaký zmäkčovadiel a hydratačné. Našťastie, suchá koža je zvyčajne mierna a môže byť ľahko napraviť. Takže trpia nič viac v tichu, a požiadať o pomoc, aby si krásnu, dokonalú pleť!

Máte suchú pokožku? Aké typy liečby skúšali ste? Vedeli fungujú? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...