Starostlivosť o kožu

10 jednoduchých liekov na liečbu suchého kože na tvári s akné

10 jednoduchých liekov na liečbu suchého kože na tvári s akné

Keď si myslíme, akné, automaticky myslieť na mastnú pleť, ale existuje veľa ľudí, ktorí majú suchú pleť a stále trpí prestávke outs. Ľudia, ktorí majú suchú pleť a akné nie sú vzácne; mali by ste byť prekvapení, koľko z nich sú vonku. Je to celkom náročné liečbu suchého akné kože. Ako ste si možno všimli, že väčšina produktov pre liečbu akné sú určené pre ľudí s mastnú pleť a ich použití bude vaša pokožka ešte suché a podráždené iba. Takže tu je riešenie.

Najlepšie tipy pre suchú pleť akné Liečba:

Tu sú najlepšie prostriedky, ktoré môžete použiť na liečbu akné a zároveň starať o vašej suchú pokožku:

1. Používajte a krémy na liečbu akné:

Hoci väčšina liečba akné sú sušenie, tam sú tie, ktoré sú menej sušenie než ostatné, ako sú masti a krémy. Budete s najväčšou pravdepodobnosťou preferovať spôsob, akým vaše pokožka po ich použití. Vždy sa uistite, že bez ohľadu na to, aký typ liečby používate, nemusíte používať viac než to, čo v návode na použitie hovoriť. Na rozdiel od toho, čo si myslia, nebude to mať lepší účinok na kožu, alebo sa zbaviť svojho akné problém skôr.

load...

2. Hydratujú pravidelne:

Áno, je potrebné, aby hydratujú pokožku každý deň, aby ho pred vysychaním. Ako sa bránite akné útek a ešte hydratujú? Simple! Všetko, čo musíte urobiť, je dávať pozor na typ hydratačný, ktorý používate. Môžete použiť tie, ktoré sú pre citlivú pokožku, pretože sú ľahké a pritom účinné. Môžete byť v pokušení použiť hydratačný, ktoré sú určené pre akné náchylné kožu, ale to by bolo obrovskú chybu, pretože sú extrémne sušenie.

3. Vyberte si čistiace dobre:

Čistiace prostriedky sú ďalším produktom, ktorý je potrebné starostlivo zvážiť. Rovnako ako hydratačný a ďalších produktov pre liečbu akné, ktoré môžu byť veľmi sušenie. Nepenivý čistiace prostriedky sú skvelou voľbou, pretože sú menej sušenia než čistiaca že pena. Nezabudnite, že ak používate lokálne medikovanej masť, krém alebo pleťovú vodu na akné, používať non-medikovanej čistiaci prostriedok. Ak plánujete na využitie liečebného jedného, ​​je lepšie poradiť sa najprv svojho špecialistu pleti!

4. Nepoužívajte viac ako umyť:

V priebehu umývania vaša pokožka ho zlozi z prírodných olejov a vlhkosti, ktorá to má. Ak používate čistiaci prostriedok, umyte si tvár len raz denne s ním. Vo večerných hodinách, po odstránení make-up, niekoľko kontakt s vodou by malo byť dosť, aby si špinu z kože. Týmto spôsobom, aby sa vaša pleť čistú a nerobia to niektorý suchšie, než to už je.

load...

5. Vždy chráni pokožku pred prírodnými živlami:

Chystáte sa prejsť na veternom, chladný deň? Nezabudnite si chrániť pokožku pred vetrom. Klobúky a šatky sú nutnosťou v týchto chladných dňoch, ako vaša pokožka môže byť vyčerpané vlhkosti už má. A nemyslite si, že je bezpečné pre chôdzu bez ochrany za slnečného dňa. Budete ešte potrebovať nonacnegenic alebo noncomedogenic ochranu proti slnečnému žiareniu, ktoré chránia pokožku.

Domáce opravné prostriedky, ktoré sú určite pomôže akné na suchú pleť

Tu sú niektoré z najlepších liekov, ktoré sú istí, aby vám pomohol s suchú pleť akné:

6. Tomato Pulp:

Štúdie preukázali, že kyslosť v paradajkách pomáha pleť vysychá akné. Táto zelenina je tiež bohatá na vitamín A, C a K, ktoré je známe, že sa nachádzajú vo väčšine cez pult akné mlieka a krémy. Plátok otvoriť paradajka, a hojne drhnúť to na vašej tvári. Prípadne môžete tiež mash up paradajky a použiť ju ako pleťová maska ​​a opakovať po dobu niekoľkých týždňov až uvidíte ten rozdiel.

7. Potato:

Vitamín C v zemiakoch pomôcť pri zvyšovaní produkciu kolagénu a tiež zabraňuje, ako aj lieči škody spôsobené pred škodlivými lúčmi slnka. Vitamín B v zemiakoch pomáhajú pri regenerácii zručnosť a niacín v tejto koreňovej zeleniny pomáha pri zosvetlenie kože.

8. Citrónová šťava:

Kto nepozná účinky tejto zázračnej ovocie na koži? Lemon je veľmi kyslý a vysychá akné na mieste. Squeeze citrónovú šťavu na vatové tampóny a naneste na problémové oblasti, bude to pomôže vyčistiť pleť.

9. Cesnak:

Cesnak bol dlho spájaný s ošetrenie pleti. Ľahko obstarať a obchod, neexistuje lepšia alternatíva pre cesnak. Cesnak obsahuje síru, vápnik a zinok, allicín všetky známe, že majú proti plesňové a antibiotické vlastnosti. Rozdrviť cesnak a klinčeky s malým množstvom vody a naneste pastu na tvári. Umyť po niekoľkých hodinách.

10. Uhorka:

Táto zelenina pôsobí ako chladivo na koži a zmierňuje podráždenie a ďalšie príznaky. Brúsiť a aplikovať vo forme pasty, aby hydratujú pokožku a odstrániť prebytočný olej. Zostať v pohode ako uhorka!

Nemusíte trpieť suchú pleť akné; Len byť šikovný a vyberte kožné produkty a liečby, ktoré vám pomôžu kontrolovať akné a zabrániť suchú pokožku.

load...