Noviny

Top 9 vedľajších účinkov Stevia

Top 9 vedľajších účinkov Stevia

Stevia, tiež nazývaný ako, Meeth Patti 'v hindčine je populárny bylina, ktorá sa používa ako prírodné sladidlo pre stáročia. Jeho botanický názov je Stevia rebaudiana. Jeho stopuje jeho pôvod k Paraguaju, ale teraz je nájsť po celom svete.

Listy tejto rastliny sú sladkej chuti a chuť pretrváva na dobu dlhšiu ako bežný cukor. Používa sa predovšetkým v kozmetických výrobkoch, farmáciu a potravinársky priemysel. Je to non-kalorický, non-výkrm bylina s nízkymi sacharidov.

Stevia je požehnaním pre ľudí trpiacich cukrovkou a obezitou. Keď budete potrebovať znížiť cukru zo svojho jedálnička, ale vaša chuť na sladké, je nemožné, aby kontrolu, môžete sa obrátiť na stevia. Ale využitie stevia nie je bez vedľajších účinkov.

load...
Tu sú hlavné Stevia nežiaduce účinky, ktoré by ste mali byť vedomí, než sa rozhodnete zaradiť do svojho jedálnička:

1. Alergické reakcie:

Anafylaxia, veľmi závažné alergické reakcie je pozorovaná s použitím stevia. Aj keď sa jedná o veľmi vzácny výskyt, anafylaxia môže byť nebezpečné. Ľudia s už existujúcimi zdravotnými alergiou na chryzantémy, mesiačikov a sedmokrásky sú náchylnejšie k tejto alergie. Ak ste alergickí na stevia, potom budete pociťovať príznaky, ako je vyrážka, nevoľnosť, závraty, celková slabosť tela, dýchavičnosť atď

2. Zažívacie problémy:

Od svojho minima na cukru, sacharidov a je non-výkrm, stevia je populárny v chudnutí priemysle. Náročné rafinovaný stevia vedie k falošnému pocitu plnosti, čo môže viesť ku komplikáciám v dlhodobom horizonte. Steviosides, hlavné komponenty stevia, môžu dráždiť brucho čo má za následok nadúvanie, nechutenstvo a nadúvanie.

3. Liekové interakcie:

Tam je vždy šanca na liekové interakcie, ak užívate doplnky a nahradenie. Ak ste v rámci liečby diabetu, drž sa ďalej od stevia, kým sa poradiť so svojím lekárom. Stevia by dokonca mohlo mať za následok zvýšenie hladiny krvného tlaku.

load...

4. Svalov:

Ide o ďalší nežiaduci účinok, ktorý je pozorovaný v prípade spotreby stevia. Svalová bolesť z nepochopiteľných dôvodov a po dlhšej hodín vedie k nepohodlie. Aj keď tomu tak nie je hlásený často, bolesti svalov, je jednou z hlavných vedľajších účinkov užívania stevia.

5. Necitlivosť:

Kým svalová bolesť je o nepohodlie, čo je opačný efekt - necitlivosť, je tiež jedným z vedľajších účinkov užívania stevia. Osoba zažije necitlivosť pri dlhodobom užívaní prípravku.

6. Neplodnosť:

Neplodnosť je jedným z viac závažných nežiaducich účinkov stevia. To môže byť spôsobené hormonálna nerovnováha, ktoré vedú k priamej účinky na proces počatia.

7. Rakoviny vaječníkov:

Rakovina vaječníkov je dôvodom na obavy a stevia je známe, že ho spustiť. Použitie umelého sladidla sa môže viesť k tvorbe rakovinových nádorov vo vaječníku.

8. Závraty:

Závrat môže byť ochromujúce! A stevia môže viesť k závažné prípady závratov. Ak máte konzumovať stevia a zažiť kúzlo závrat, pamätajte, že nesmie riadiť!

9. Hormonálna nerovnováha:

To je považované za hlavný dôvod za ďalších vedľajších účinkov užívania stevia. Hormonálna nerovnováha pokaziť metabolizmus, čo zase za následok výkyvy v hmotnosti, náladu a emócie všeobecne. Ak sú ovplyvnené rastové hormóny, jeden by mohol všimnúť zakrpateným alebo abnormálny rast rovnako. Tiež, nadmerná produkcia buniek, by mohla viesť k vzniku nádorov, ktoré vedú k rakovine. Majte na pamäti, že správne hormonálna rovnováha je dôležitá pre dokonalé fungovanie tela a orgánov a stevia plechovky si s ním!

Boli to jedny z nežiaducich účinkov Stevia. Okrem týchto účinkov, stevia je zdravá alternatíva pre biely cukor. Poraďte so svojím lekárom a diskutovať o stevia výhodách a vedľajšie účinky pred pridaním do svojho jedálnička. Lekár je, ísť na 'osobu, pokiaľ ide o vaše potreby zdravotnej starostlivosti. Bude poradiť na základe hladiny hormónov a ďalších životne dôležitých štatistík vášho tela. Tiež, ak užívate nejaké ďalšie doplnky, prosím, svojmu lekárovi skôr, než sa pustíte do využitie stevia.

Dávate prednosť umelé sladidlá cez biely cukor? Čo sladidlá dávate prednosť ak áno? Strieľať komentár a povedzte nám svoje názory.

load...