Noviny

Top 5 spôsobov, ako zlepšiť svoju výdrž pre štúdium

Top 5 spôsobov, ako zlepšiť svoju výdrž pre štúdium

Mladí ľudia, najmä tých, ktoré v súčasnej dobe predmete v školách, vysoké školy alebo univerzity, často zažiť stav apatie pri štúdiu. Je to pocit nudy a netrpezlivosti, ktoré bránia jeden z sústrediť na štúdium. Pre všetkých, ktorí boli postihnutí týmto druhom stave, je dôležité pre zostavenie svoje duševné odolnosť, ktorý je nutný k štúdiu a dobre pochopiť študijné materiály.

Ako zlepšiť výdrž pre štúdium?

Pozrite sa na nasledujúce taktiku, aby pomohol zlepšiť vytrvalosť pri štúdiu:

1. Odstráňte rozptýlenie:

Rozptýlenie vytvárať nepríjemnosti, keď sa snažia študovať. Najlepší spôsob, ako sa s nimi vysporiadať, je vyhnúť sa im čo najviac.

load...
 • Vypnite telefón. V prípade, že je absolútne nemožné, udržiavať ju v režime tichej (nie na vibrácie) a kontrolovať iba vo vopred rozhodnuté intervale.
 • Vyberte si miestnosť, ktorá je menej hlučný. Vyberte si izbu, ktorý je ďaleko od ulice. Zdržiavať deti z miestnosti, kde študujete.
 • Zavrieť dvere, keď sa učíte a požiadať členov domu nerušiť.

2. Skontrolujte, flexibilný rozvrh:

Nie je nič viac deprimujúce a demotivujúci než nedarí držať sa plánu. Tak to je najlepšie, aby sa plán, ktorý umožňuje priestor pre tieto neúspechy.

 • Nemajú v pláne na minútu. Urobte si zoznam vecí, ktoré je potrebné urobiť, a v správnom poradí. Zhruba odhadnúť množstvo času a stanovujú hodiny dňa pre každú úlohu. Napríklad, 'Geometry - ráno, Španielsky - popoludní, Chémia - večer'.
 • Make graf z vecí je potrebné urobiť a dať ju na stenu. Tick, čo ste urobil s. To vám dáva dobrú predstavu o tom, čo ešte zostáva je potrebné urobiť, a zvyšujúci sa počet kliešťov vás udrží motiváciu.

3. Myslieť pozitívne:

Myslenie pozitívne uje k štúdiu a takmer všetko, čo v živote menej komplikované.

 • Namiesto toho, aby všetko na hlavu, časť svojej štúdium. Robiť malé ciele, ako je napríklad, Budem dokončiť túto kapitolu v najbližších troch hodinách. '
 • Nemajú premýšľať o chybách; sústrediť sa na to, ako by vám urobil lepšie študent.
 • Nemyslite si, že o skúškach, a to aj v prípade, že sú hneď za rohom.
 • Skúste študovať s priateľmi raz za čas. Keď budete študovať sám, falošný pocit nedostatočnej pripravenosti, môže vás strašiť. Tým, že študuje a diskutovať s priateľmi, môžete skutočne merať seba a zistiť, že nie ste v žiadnom prípade menej znalý ako oni vo svojich predmetoch.

4. Cvičenie:

Cvičenie je pre budovanie vašej vytrvalosti veľmi dôležité. Pomáha zvyšovať svoju fyzickú i psychickú odolnosť.

load...
 • Cvičenie zvyšuje neurotransmitery v mozgu, čo robí viac v strehu.
 • Pomáha pri zvyšovaní pamäť. Štúdie v neurobiológie učení a pamäti ukázal, že ľudia sa naučili nové slová o 20% rýchlejší po intenzívnom cvičení.
 • Cvičenie tiež znižuje stres, ktorý na oplátku vám pomôže naučiť lepšie.

5. Rest Adekvátne:

Neexistuje žiadny použitie v ťažko slogging 18 hodín deň pred skúškou. Zvyšok je nutné udržiavať svoj mozog v zdravom stave, pretože:

 • Spánok a odpočinok, zbavený jedinec nemôže zaostriť alebo sa na nič sústrediť. Takže, študuje v tomto stave je úplne zbytočné.
 • Spánok pomáha pri konsolidácii svojej pamäti. Ak spí dostatočne, nové informácie získate tým, že študuje je jednoducho bude unikať.

6. Pomocou 50 - 10 Pravidlo:

To je najlepší spôsob, ako zvýšiť výdrž pri štúdiu. Toto pravidlo vyplýva, že budete študovať po dobu 50 minút a mať prestávku 10 minút, a opakovať. Pridaním prestávku 10 minút, umožníte váš mozog oddýchnuť, než sa znovu zamerať. V tejto prestávke 10 minút, sa snažia niečo urobiť relaxačné. Do trochu jogy alebo meditovať alebo si len tak malú prestávku potravín. Tiež môžete len tak ležať na posteli so zavretými očami.

Našli ste informácie užitočné? Chceli by ste pridať svoje vlastné tipy? Napíšte nám svoje pripomienky nižšie.

load...