Noviny

Top 25 najkrajších rozmarínových kvetov

Top 25 najkrajších rozmarínových kvetov

Rosmarinus officinalis, bežne známy ako rozmarín, je aromatická, vytrvalý, vždyzelený ker sa intenzívne voňavé listy. Je členom rodiny Lamiaceae, tiež známy ako rodiny mincovne. Názov Rosmarinus je odvodený z latinského slova ros, čo znamená, rosa 'a Marinus meni, more' (rosa mora) s odkazom na schopnosť rastliny prospievať aj bez vody. Officinalis označuje liečebného použitia rastlín. To pochádza z juhoeurópskych krajín po celom Stredomorí. Existuje toľko ako 150 druhov rozmarínu kríkov a popínavých rastlín. To je považované za symbol priateľstva, vernosti a spomínanie. Tento zázrak bylina sa používa rôzne ako liek, konzerváciu potravín, varenie zložky a pamäťové zosilňovačom. V niektorých krajinách, študenti spáliť Éterický olej počas skúšok, ktoré im pomôžu sústrediť. Jej kvety a listy sa používajú pri obradoch, ako sú svadby, a na festivaloch na zdobenie sály a odraziť zlé vplyvy. Rosemary má horkú, zvieravú chuť, ktorá dopĺňa tučné jedlá ako je mäso a ryby veľmi dobre.

Tu sú top 25 rozmarín kvety od populárnej voľby:

1. Rozmarínu Arp:

Arp je považovaný za nejotužilejšího Rosemary kvety. Bola objavená na konci Madalena Hill v meste Arp, Texas. Šedo-zelené hrudka má typickú jemnou textúrou listy s nádhernou vôňou. Ker je hustý, vzpriamený a veľmi aromatické. Jeho listy sú tmavo zelenej farby. Má koženú textúru, ktorá športov malé, jedlé modré kvety v praslenov. Rastlina je pomerne ľahko pestovať a nevyžaduje pravidelnú zálievku. Arp môžu tolerovať širokú škálu rastových podmienok, ale darí najlepšie v ľahkej a dobre priepustnej pôde.

2. Rozmarínu Huntington kobercov:

Huntington Koberec je prostratus forma Rosemary, ktorá je ekologickejšia a menej drevnatý ako ostatné rozmarínu odrôd. Hustá, pozemné objímanie lístia a koberec hlbokých kvetov vytvoriť dramatický druh vodopád efektu. Jeho listy sú tiež používané ako chuťovo kulinárske korenie. Sivasto zelené listy rastliny sú silne vonia aj z diaľky. Nesie malý, ale príťažlivé modré kvety od polovice jari do začiatku leta. Huntington Carpet darí najlepšie v miestach s plným slnečným žiarením a dokonale odvodnené pôde. Je to jeleň, teplo a sucho odolný a priťahuje vtáky, motýle a včely.

load...

3. Rozmarínu Lockwood De Forest:

Tento rozmarín bol prvýkrát objavený v roku 1930 v Santa Barbara, California Garden Elizabeth de Forest. Je pôvodom z Chaparral krajín južnej Európy a severnej Afriky. Malé, dva pery levanduľa modré kvety sa objavujú po ťažkej vetvy, husto odetá bohaté tmavo zelenými listami. Lockwood de les je ideálny pre ochranu hraníc pestovanie a uloženie pozdĺž kamenné oporné múry. To sa darí v dobre odvodnené pôde na plnom slnečnom svetle.

4. Rozmarínu prostratus:

Prostratus je vytrvalý, rýchlo rastúce, postupný rad rozmarínu, ktorý je ideálny pre závesné košíky a balkónové rastliny. Má silný mätový vôňu a je atraktívna pre motýle. Ker nesie úzke, vzpriamené hroty fialovo-modrými kvetmi medzi kožovité, aromatická, tmavo zelenými listami. Nasledujú ovocie, ktoré sa skladajú zo suchého matice. Nechaj si to vyváženým pre viac svieži vzhľad. To najlepší výkon v živinami chudobných a plytkých pôdach a toleruje aj pražiace slnko a chlad. Rosemary fialové kvety sú užitočné, nízke rastúce odroda, ktorá je menej náchylná na poškodenie vetrom, než jeho vyššie rastliny.

5. Rozmarínu Irene:

Rosmarinus officinalis Irene bola objavená Phil Johnson v skorých 1930. Je to veľmi obľúbená odroda z rozmarínu. Evergreen zhluky tenkého krídla sú zakončená s malými fialovými modré kvety, ktoré kvitnú každý rok v auguste. Jej aromatické listy majú náznak borovice v oboch chutí a vôní. Je ideálny pre skalné steny výsadbe alebo kontajnera výsadbe, kde môže preliať strany. To rozmarín vyzerá krásne záhrade.

load...

6. Rozmarínu Salem:

Jedná sa o rýchlo rastúce, vždyzelený ker rozmarín, ktorý má vzpriamený, zaoblený tvar. Salem má lesklé, ihlu, ako listy, ktoré nesú malé, modré kvety v predjarí. To je tiež nazývaný "vianočné Herb", a je dobre známy pre svoje silné borovice, ako je vôňa. To rozmarín znáša polotieni, ale dostane slabý, pokiaľ nie je dostatok tieňa. Jeho vonné vetvy môžete využiť na sušené kvetinové aranžmá alebo rezaných kvetov kytice. Salem môže byť tiež pestovaná ako zabezpečenie v teplejších klimatických podmienkach.

7. Rozmarínu Spice Islands:

Spice Garden je energický rastie bylina s pevnou a hustú zeleň. Je to čiastočne evergreen a je veľmi voňavá s nádychom klinčekov a muškátového orieška. Atraktívny, voňavé, úzke listy zostávajú tmavo zelená so šedými spodných po celý rok. Jeho svetlé modré kvety dopĺňajú aromatické listy. Spice záhrada má lepkavé listy, ktoré umožnia mimo veľa esenciálneho oleja. To sa predáva v obchodoch po tom, čo bol vysuší a rozomelie. Kvetina preferuje dobre vyčerpaný, priemer vyschnúť pôdu a chránené oblasti.

8. Rozmarínu Tuscan Modrá:

Toskánsky Modrá Rosemary je vzpriamený ker, ktorý rastie 6 stôp vysoký a šíri na 4 - 5 stôp. Jeho svetlé kvety levandule kvety pozdĺž jemné, olivovo zelená zeleň od zimy do jari. Rastlina nesie široké, vonné listy, ktoré sú skvelé pre potpourri. Jej citrónový táng ide celkom dobre s jeho borovice pachu. Je dobre reaguje na výstrižku, takže je ľahko tvarovať. Toskánsky Modrá vyzerá skvele v ozdobné kvetináče, záhrade domčeku a košov.

9. Rosemary pani Howarda:

Pani Howardova Rosemary je ponuka trvalka, ktorá rastie predovšetkým v chladnejších oblastiach. Má veľké, široké, stredne zelené listy na silný koncové stonke. Jeho vyššia postava oddeľuje túto odrodu od ostatných koncových rozmarínu rastlín. Vyrába svetlo modrá kvety niekoľkokrát v priebehu roka. To vydáva sviežu, korenistú vôňu, ktorá robí to skvelé pre varenie. Pestovať pani Howard je na plnom slnku ani ju nad vodou.

10. Rozmarín Gorizia:

Gorizia Rosemary je pomenovaný podľa mesta Gorizia v Taliansku, kde bola objavená. Veľké, široké listy tohto jedinečného rozmarínu vyčnievať z hrubé bezúhonne stonky začervenala s červenkastým hnedými znakmi. Gorizia športové veľké, ľahké levanduľovej modré kvety po un-prerezané stonky. Jeho vôňa je veľmi jemná, sladká a hrdzavý. Je dobré zasadiť do nádoby a posteľnou bielizňou.

11. Rozmarínu slečna Jessopp Vzpriamené:

Slečny Jessopp je vzpriamený je kompaktný, vztýčené, stredne veľký vždyzelený ker, ktorý je dodávaný s aromatickými úzkych podlhovastých listov s striebornou spodnej strane. Rastlina nesie dva Lipped svetlo, modré kvety v lete, ktoré sú veľmi voňavé. Tento rozmarín bol predstavený EA Bowles v Anglicku a je pomenovaná po Euphemia Jessopp. Jeho listy sú vhodné na ochutenie restovanou zeleninou a mäsa.

12. Rozmarínu Severn Sea:

Táto odroda bola vznesená Orman Hadden West Porlock, Anglicko. Severn Sea je drevený, trváca bylina s voňavými, ihly, ako je lístie. Ker produkuje jasnú modrí, dva pery kvety v podpazuší klastrov, čo vytvára krásny displej. Médium šedé, leštené listy nesú na silné stonky príjemné a huňatý vzhľad. Rastlina je najvhodnejší pre kontajnerové pestovanie alebo môžu byť umiestnené v závesnom koši za krásny displej. Ide o návrh tolerantní, králik a jeleň odolný rozmarín.

13. Rozmarínu Collingwood Ingram:

Collingwood Ingram je semi koncové rozmarínu s širokými bohaté listami, ktoré voňajú po gáfru. K tmavo zelené lesklé listy krásne kontrastujú s jeho hustou svetle sfarbený stonky. To vytvára veľa modrých kvetov na začiatku sezóny. Je veľmi aromatická a vyžaduje plné slnka a dobre odvodnenú pôdu správne kvitnúť. Táto každoročná kvety by mali byť pestované len v plnom slnečnom svetle. Collingwood Ingram je pomerne jemná textúra ju odlišuje od ostatných záhradných rastlín.

14. Rosemary Golden Rain:

Zlatý dážď je jedinečný rozmarín kvetín sa žiarivo žlté lístie a stredných špicatými listami so zelenými centrami. Listy stmavnutie farby, zatiaľ čo oni starnú. Ker produkuje rozptýlené modré kvety pri ich splatnosti. Je to hustý a kompaktné zariadenie, ktoré vyžaduje len málo prerezávanie. Listy tejto odrody sú jemnejšie ako u iných odrôd rozmarínu. Závod vyžaruje zlatú auru, ktorá oslní na prvý pohľad.

15. Rozmarín Hill Hardy:

Hill Hardy je úžasné, studená tolerantní rozmarín. Jej tuhé a tmavá zeleň sa koná čiastočne vzpriamené stonky. Vyrába špicaté listy, ktoré zdobia jemné malé biele kvety. Zeleň má mäkký ešte asertívny arómu. Je to jeden z najodolnejšie odrody rozmarínu.

16. Údaje Rosemary pani Reed Dark Blue:

Pani Tmavá má hustý rast zvyk a tmavo zelené listy, ktoré robí táto odroda atraktívnejší vzhľad než väčšina z rozmarínu rastlín. Hlboké, tmavo modré kvety zdobia svetlo zelené stonky. Je to jeden z najkrajších rozmarínu rastlín.

17. Rosemary Pink kvitnúce Mallorca:

Rosemary Mallorca Pink je vysoký, vzpriamený rozmarínu kvet s ružovými kvetmi levandule. Produkuje dlhé vetvy, ktoré Twist okolo rastliny a potom kaskády. Rastlina má silné stonky, pozdĺž ktorej tupé zelené listy sú voľne umiestnené. Je to nádherný rozpore s tradičnou modrou rozmarínu. Listy majú mierne ovocnú vôňu. Mallorca je pomerne krehká rozmanitosť rozmarínu a vyžaduje ochranu pred mrazom.

18. Rozmarínu albiflorus:

Albiflorus je obľúbená odroda z rozmarínu, ktorý robí veľké vyhlásenia, v terénne úpravy. Ker produkuje malé, biele kvety uprostred úzke, tmavo zelená, kožovitými listami. Je nenáročný na údržbu zariadení a a je skvelou voľbou pre začiatočníkov. Rovnako ako všetky rozmarín rastlín, kvitne od polovice zimy do neskorej jari.

19. Rozmarínu Nancy Howard:

Nancy Howard je pekná a voňavá rozmarín rastlina, ktorá sa vyznačuje svojimi bielymi kvetmi, ktoré vekové skupiny do ružová. Veľké tmavo zelené listy kontrastujú celkom pekne s tuhým, biele stonky. Nancy Howard je vynikajúci rozmarín kvety pre umelecké tvarovanie kríkov. To je tiež adaptabilný k moru, ako to môže ľahko vydržať silný vietor a soľnej hmle.

20. Rozmarínu Gold Dust:

Gold Dust je evergreen, dobre rozvetvený ker s aromatickými 1 palec dlhé, úzke, tmavo zelenými listami so zlatými okrajmi. Táto jedinečná rozmarín bol objavený Stephenom a Julie z Chilliwack, British Columbia, Kanada. Kvitne v lete s temne modrej farebné kvety a silno voňajúce zeleň. Vykonáva najlepšie ílovitú pôdou a polotieni.

21. Rozmarínu Athens Modré veže:

Táto energická, chladný vytrvalý rozmarín pýši krásne, levanduľovej modré kvety na husté, vzpriamené zvyku. To bolo predstavené Allan M. Armitage Aténach, Gruzínsko v roku 1999. Modré veží má jedinečnú šedozelené, ihly, ako je lístie. Kvetina je choroba, tepla, chladu a suchu odolné rastliny a darí najlepšie v chudobnej pôde, ak dobre odvodnené.

22. Rozmarínu Benenden Modrá:

Benenden Blue je malý rozmarín kultivar kaskádových s úzkym, atraktívne, lesklé zelené listy. Benenden Modrá rastie až 30 cm vysoký a produkuje malé, nebo modré kvety v hojnosti na jar, vytvára krásny displej. Listy sú úzke, lineárne, tmavo zelené kožovité a sú veľmi aromatické. Benenden Modrá je pôvodom z oblasti Stredomoria a preferuje ľahké, piesčité pôdy a slnečné počasie. To rozmarín je ideálny pre nádoby výsadbu.

23. Rozmarínu Blue Boy:

Blue Boy je kompaktný rozmarín rastlina, ktorá rastie len 12 palcov vysoký. To je hustý, aromatický, vzpriamený ker, ktorý nesie pastelové modré kvety a drobné vždyzelené listy na jar. Tento evergreen rastlina je sucho a teplo tolerantní. Blue Boy je pomaly rastúce rastliny a je vhodný aj pre malé skalky a kontajnerových výsadby.

24. Rozmarínu Haifa:

Haifa je mimoriadne vytrvalý rozmarín, ktorý produkuje bledo modré kvety cez jeho zadnej vetiev tmavo zelené, ihly, ako je zeleň. Je pôvodom z Európy a severnej Afriky. To je široko používaný ako kuchynské byliny a funguje dobre v hraniciach, kontajnerov a štrkových záhrad.

25. Rozmarínu Joyce DeBaggio:

Joyce DeBaggio je zarážajúce rozmarínu kvet so žltým pruhov, ktorý je najviac prominentnú v chladnom počasí. Závod sa úplne žlto ako starne. To bolo založené Tomom DeBaggio v roku 1940 a je pomenovaná po jeho manželke Joyce DeBaggio. Fialové modré kvety sú roztrúsené po celej rastline. Listy majú zaujímavú živicovú vôňu. Pravidelné prerezávanie tohto závodu bude udržiavať ju v dobrom stave. Joyce DeBaggio bude vynikajúci okrasná rastlina. Tieto 25 rozmarín kvety sú určite držať váš záujem. Tak to povedz nám cez sekciu komentár, ak ste zasadil niektoré z nich, a tiež zdieľať nejaké špeciálne tipy na starostlivosť.

load...