Noviny

Top 25 najkrajších nechtík kvetov

Top 25 najkrajších nechtík kvetov

Marigold je vytrvalý, jednoročná rastlina patriaca do čeľade Compositeae. Existuje asi 56 druhov nechtíka nájsť po celom svete. Nechtíka lekárskeho má 2 rody, ktoré sú označované ako Tagetes a nechtíka. Tagetes zahŕňajú africkú a francúzskej nechtíka, zatiaľ čo Nechtík obsahuje nechtíka lekárskeho. Kvetina kvitne vo farbách, ako je zlatá, oranžová, biela, červená a žltá, ale žlté a oranžové sú tie, ktoré sú najviac bežne vyskytujú. Obyčajne, rôzne druhy kvetov nechtíka sú známe ako "Herb of the Sun" a sú symbolom vášne a kreativity.

Marigold je jedným z najobľúbenejších kvetov pre záhradné dekorácie. Jeho rezané kvety sú široko používané na výrobu girlánd pre náboženské a spoločenské funkcie. V Indii, nechtík lekársky je ponúkaný aj bohov a bohýň počas Durga Puja, ako aj na iných festivaloch. Marigold kvetina nesie pozitívne aj negatívne význam. Stojí za slnečného svetla, ktorý znamená nový začiatok, ale zároveň je tiež spojená s žiarlivosť, krutosť, smútku a žiaľu. Niektoré kultúry tiež spojiť túto kvetinu so smrťou, pretože hrá dôležitú úlohu v Deň mŕtvych. Vo waleskej tradícii, nechtík bola použitá na predpovede počasia. Uzavreté kvetov znamenalo, že búrky na ceste. Lektvar z nechtíka plátky bola myšlienka zvolať víly pri dotyku na očné viečka.

Tu sú Top 25 Kvety nechtíka od populárnej voľby.

1. Tagetes Cottage Red:

Chata red je jednoduchá, jasne červená, päťlistá kvet so zlatým stredom a žltými hranami. Tento hybridný rastlina bola najprv chovaný v Mexiku. Okvetné lístky sú v tvare rýľ so štvorcovými hrotmi. Zdá sa, že od leta až do mrazu na 5 stôp vysoká rastlina. Kvetina má kompaktný, tmavo zelené a Ferny lístie, ktoré zostáva neporušený po celú dobu kvitnutia. To funguje najlepšie na slnku v dobre priepustnej pôde. Kvetina je dlhodobý, takže je ideálny pre použitie ako rezané kvety. Trim pravidelne predlžovať svoju periódu kvetu. Táto jedna z krásnych kvetov nechtíka bude zatieniť takmer všetky francúzske nechtíka odrody.

load...

2. Baileyi multiradiata:

 Baileyi je ponukové divoké nechtík, ktorý vyzerá brilantné počas jari. Je pôvodom z púští juhu Spojených štátov a Mexika. To sa darí v neplodné a piesčité pôdy. Kvetina je extrémne citlivý a neznesie sebemenší mráz. Rastie hojne na jar po dobu niekoľkých týždňov, keď nové rastliny kľúčik od jej semena. Tento efektné, s dlhou životnosťou, jasne žltý kvet vzniká na takmer holé stonky nad šedo-zelené listy. Kvetina sa zmení papierový s vekom.

3. Mesiačik:

Nechtík je veselý, jasný nechtíka, ktorý vznikne v európskej a stredomorskej oblasti. Je to ľahké pestovať nechtík, ale darí najlepšie v miernom klímy. Rastlina nesúci túto kvetinu je mrazuvzdorný a odolný voči suchu. Nesie návesy kvety v odtieňoch krém, bronz, žltá a oranžová uprostred stredných zelenými listami. Kvetina je veľmi atraktívne pre včely a motýle. Okvetné lístky majú silnú korenistú chuť a sú používané pre lekárske a kulinárske účely. Nechtík nemôže tolerovať veľké teplo a umiera počas teplého a vlhkého počasia.

4. Calendula officinalis Bon Bon Mix:

Bon bon je trpaslík nechtík vhodné pre hrnce a pohraničnej výsadbu. Rastlina produkuje veľké dvojlôžkové, pom pom kvety v marhule, oranžovej a žltej odtiene. Kvetina rozvíja najlepšie v chladných teplotách, ale nemôže vystáť teplo. Jeho kvety sú jedlé a môžu byť použité ako v čerstvej a suchej formy na chuť koláče, pudingy a šaláty.

load...

5. Nechtík Bon Bon Orange:

Bob Bon oranžová je kompaktný, plne double pomarančový kvet s tmavo zelenými listami. Bolo by to pristane ako rezané kvety. Rastie zapínať a vypínať v priebehu polovice leta do polovice jesene. Pravidelné otrhávaním odkvitnutých kvetov podporí kontinuálne kvitnutia.

6. Nechtík Bon Bon Žltá:

Bon Bon žltá je kompaktný, trpaslík nechtík. Jedná sa o plne double kvetina vo svetle krémovej až svetlo žltej farby. To je v krásnom kontraste s jej bohatými zelenými listami. Tento 4 palca kvetina kvitne nonstop od neskorej jesene až do jari v miernej zimy. Bolo by to pristane ako rezaných kvetov a je tiež používaný ako farebné ozdoba na šaláty. Kvetina bude dariť vo vlhkej pôde, ale vyžaduje dobrú drenáž.

7. Caltha palustris:

Záružlie močiarne je trváca rastlina, ktorá je pôvodom z oblastí severnej pologule. Táto sukulentná rastlina nesie lesklé, v tvare srdca listy a zhluky svetložltej, iskerník ako kvety. Kvet má 5 lístkov a okrúhly chumáč zlatej žltej peľnice, ktoré nesú peľ. Je nakopeniu pomocou silnej stonky. Jeho listy sú tiež používané ako potherbs. Za týmto účelom je potrebné ju variť po dobu niekoľkých hodín a meniť vodu medzi nimi. Tie by nemali byť surova. Rastú Caltha palustris v mierne vlhkom alebo mokrom kyslých pôdach pri plnom slnku.

8. Tagetes postaviť Antigua Orange:

Tento nechtík je pôvodom z Mexika a Strednej Ameriky. Antigua oranžová je golfová loptička v tvare 3 palce kvetiny v žiarivo oranžovej farbe. Papraďová zeleň má výraznú aromatickú vôňu. Rastlina rastie až 30 cm na výšku a 30 cm široký. To bude vyzerať skvele v kontajneroch a zmiešaných hraníc, ako je krátky pochádzal rezané kvety. Kvitne nonstop celé leto.

9. Tagetes postaviť Discovery Orange:

Discovery Orange je energický a floriferous rastlina, ktorá produkuje veľké oranžové kvety po celé leto. Tento huňatý závod ponúka veľké, dlhotrvajúci kvety, ktoré kvitnú nepretržite po celý rok. Jeho tmavo zelené listy vydáva charakteristický zápach, keď rozdrvil. To bude vynikajúci pozadie rastlín, ktoré majú byť vysadené na hraniciach, v hromadnej výsadby a v kontajneroch.

10. Tagetes vzpriamený dublon:

Dublon ponúka veľké, plne double, zlatožltú pom pom kvety na robustné stonky. Je to jeden z najtvrdšie mesiačiky a je vysoko odolný voči poveternostným vplyvom, stojaci vo vzpriamenej polohe, ako dažďu a silnom slnku. Kvety vydržia naozaj dlhú dobu bez ohľadu na počasie.

11. Tagetes postaviť Discovery žltá:

Discovery Yellow je nádherný jasne žltý dvojitý kvet, ktorý kvitne na zakrpatených rastlín. Žlté kvety pekne kontrastuje s tmavo zelené listy Ferny. Francúzsky nechtík zostáva veľmi čistý a uprataný pri zachovaní svojej obrovskej kvetmi. Kvetina má mimoriadnu spoľahlivosť a znáša teplo i chladného počasia.

12. Tagetes vzpriamený Inca žltá:

Inca Marigold ponúka dvojlôžkové, pom pom tvarované žlté kvety, ktoré vznikajú medzi krásne tmavo zelenými listami. Kvety sú asi 3 palcov v priemere. Kvet sa používa aj na odpudzovanie hmyzu. Inca Žltá vykonáva najlepšie v dobre odvodnené úrodnú pôdu a je najvhodnejší pre záhony alebo kontajneroch.

13. Tagetes erecta Moonstruck Series:

Moonstruck je africká nechtíka rastlina, ktorá nesie obrovské, klenutý žlté alebo oranžové kvety na silných, kompaktné vplyvom počasia stonky. Robustný rastlina zostáva mimoriadne jednotná v celom leta. Jeho pevne zabalené plátky poskytujú odolnosť proti dažďu, čo pomätený jeden z najodolnejších nechtík počasie. Tieto krásne kvety zostať tesný, čerstvé a farebné bez ohľadu na počasie. Pri pravidelnom deadheaded, budú aj naďalej kvitnúť do mrazu.

14. Park Whopper Yellow Marigold:

Park je Whopper je hybridný mix z najväčších nechtíka bombarďáky (meno nie je známe). Dvojitý kvitne, žlté kvety sú plnené krátkymi quilled lístky, ktoré sú symetricky a krásne zaoblené. Je športové veľmi silné stonky, ktoré odolávajú ťažké klimatické podmienky ako dážď a letné búrky.

15. Janie Hlboká Orange Marigold:

Janie Hlboká je jedným z najjasnejších oranžovej Ihelníček kvetov, ktoré nastanú na konci stoniek. Toto dramaticky prehrabol nechtík podobá karafiát v jeho vzhľade. Má voňavé, Ferny listy, ktoré zostávajú tmavo zelenej farby v priebehu celej sezóny. Kvetina je najlepšie zasadené v prednej časti hranice, lemovanie a kontajnerov všetkých tvarov a veľkostí. Plody nie je ornamentálne významný.

16. Tagetes erecta sladkej smotany:

Sladký krém ponúka krásne krémové kvety, ktoré zdobia robustný, stredné, kompaktný 16 palcov vysoká rastlina. Táto biela hybrid je veľký, 3 palca široký kvety, ktoré kvitne skoro a pokračuje až do mrazu. Je to atraktívne pre motýle, včely a vtáky. Má vynikajúce hrniec a záhradné výkon a je ideálny pre pohraničnú a záhon výsadby. Kvetina vyžaduje pravidelnú zálievku, ale to nie je nad vodou.

17. Tagetes patula Aurora Svetlo žltá:

Aurora svetlo žltá hustá dvojitá trvalka, ktorá je pôvodom z Veľkej Británie. Kvetina je krásna zmes horúceho karmínovej a brilantné žlť, ktorá kvitne nad zhluky tmavo zelené, hlboko rozdelené zeleň. Kvetina kvitne od neskorej jari do začiatku jesene na slnečnom mieste. Jedná sa o robustný, bezproblémový závod, ktorý vetvy intenzívne. To je najmódnejšie zo všetkých francúzskych Marigolds.

18. Tagetes patula Bonanza Yellow:

Bonanza žltá je bylinná jednoročná rastlina s lôžkoviny vzpriamené šíri zvyk. Táto francúzska nechtíka produkuje 2 palca široké, plne chocholatý dvojité kvety v jasnom citrónovú farbu. Jeho lístie zostáva hustú právo na zem. Trim off kvety po slabnúť povzbudiť viac kvety neskoro do sezóny. Jeho voňajúce zeleň je teplo a mrazuvzdorná a vyžaduje pomerne nízke nároky na údržbu, čo je ideálne pre amatérskych záhradkárov.

19. Tagetes patula Disco Orange:

Disco Orange je francúzska nechtíka s veľkými pestrofarebnými jednotlivé kvety, ktoré sa nesú vo veľkom množstve na vrchole kompaktných rastlín. Tento hybrid Marigold bol predstavený nemeckou osiva spoločnosti Ernst Benary. Nesie silne aromatické, rozdelené listy a tmavo zelené listy, ktoré nie sú moc vidieť v rastline. Je to ideálne lôžkoviny rastlina. Tento svetlý pomarančový kvet určite oživia váš obývacia izba.

20. Tagetes patula Safari Červená:

Safari Red je "typ sasanky" mesiačik s radom hlbokou oranžovo červené, zlaté hrotom lístkov. Ide o hybrid medzi americkým nechtíka a pečatný nechtíka lekárskeho. To má veľký, jemne rozdelený 4 palca dlhé listy. Jeho koreň vydáva látku, ktorá odrádza koreňové hlísty, čo z neho robí ideálny spoločník zariadenia pre nematód vnímavé zeleniny. Kvetina je vynikajúce pre rezanie a je ideálna pre prípravu kytice. Safari Red je veľmi nízke nároky na údržbu zariadení a a je veľmi jednoduchá na pestovanie.

21. Tagetes patula Safari Scarlet:

Safari Scarlet je polovičná vytrvalý ročná Francúzsky nechtík, ktorý kvitne od začiatku leta do začiatku jesene. To trvá menej ako jeden rok úplne kvitnúť. Je to bohatý mahagón-oranžové dvojitý kvet so žltými špičkami. Kvetina je v tvare hviezdy s jasne zelenými listami. Rastie dobre na priamom slnku a preferuje strednej hladinu vody.

22. Marigold Mr. Majestic Double:

Mr. Majestic je jedným z showiest francúzskej mesiačikov. Robustný a krovinaté rastliny sa udusili v úplne dvojité kvety sa zlatom a mahagónu pruhy, ktoré mu dáva výrazný celkový efekt. Je veľmi podobá pôvodnej pána Majestic heirloom- jediný rozdiel je, že pán Majestic Double je nabitý až po okraj s lupeňmi. To bude silné vyhlásenie, ak zasadené v lôžkami a hraníc. Je to naozaj jeden z najviac ohromujúci francúzskej nechtíka.

23. Marigold Colossus:

Colossus je francúzska nechtíka odrody patriace do rodu Tagetes. Je to dynamický, bi-farebné kvitnú v oranžovej a tmavo červenej farby. Kvetina je pomerne veľký vo veľkosti, rovnako ako golfová loptička. Je obklopený krásnymi lesklými listami.

24. Tagetes patula Safari Bolero:

Safari Bolero je francúzska nechtíka série Safar, ktorá produkuje gaštanové kvety sa zlatými centier. To bude vynikajúci vystúpenie v kvetináčoch, záhradu a dokonca aj ako rezané kvety. Safari Bolero je all-time obľúbené nechtíka vzhľadom k svojej krásnej zobrazenie farieb a jeho vytrvalý povahy.

25. Tagetes erecta Inca Primrose:

Inca prvosienka je plne double, krémovo žltý kvet, ktorý udržuje jej lístok balené po celú sezónu. Rastlina je pomerne vysoký, rovnako ako iné odrody Inkov, čo jej dáva dobrú odolnosť voči poveternostným vplyvom a výdrž. Aj naďalej kvitnúť v teplej a priaznivej teploty. Je teplo tolerantný a vydrží obdobia sucha.

S toľkými mesiačikov na výber, tam je určite niektoré, ktoré zachytia vaše fantázie. Dajte nám vedieť, ktoré z nich miloval alebo zasadil!

load...