Noviny

Top 25 krásnych orchideí kvetín

Top 25 krásnych orchideí kvetín

Orchidey sú jedným z veľmi blízkej kvetov, ktoré predstavujú luxus, krásu a silu. Sú krásne a jemné kvety s okolo 880 žánre a 250000 rôznych druhov. Vzhľad múdry, vyzerajú celkom na rozdiel od bežných kvetín, pretože ich geometricky tvarované lístky, ktoré ich robia veľmi žiaduce a exotické. Orchidey sú považované za 14. Výročie kvety. Ružové orchidey vyjadriť náklonnosť, biele orchidey znamenať čistotu, červené orchidey predstavujú lásku a porozumenie a žlté orchidey predstavujú plodnosť. Dodávajú, eleganciu a krásu s kvetinovú výzdobu a dekorácie.

Top 25 Krásne kvety orchideí

1. Brassavola orchidey:

Brassavola orchidey sú pôvodom z nížin strednej a južnej Ameriky. Sú zeleno biele kvety a vyžarujú neodolateľnú citrusy zápach. Unikátna vec, o tejto orchidey je, že vyžaruje svoju vôňu len v noci prilákať správne mora. Tento kvet je prezývaný ako pani noci. Majú zelenkasté sepals a plátky a majú biele a žlté kvety. Kvety sú tvar hviezdy a meria 1 až 4 palca vo veľkosti. Kvety vydržia takmer 30 dní. Kvitne zapínať a vypínať v priebehu roka a viac tak v zime.

2. Catasetum:

Catasetum orchidey sú jedným z najviac unikátne a neobvyklý orchideí. Samčie kvety Catasetum sú nápadné kvety s veľkými kvetmi a sú vyrábané za nízke hladiny osvetlenia, zatiaľ čo tie ženy sú menšie veľkosti. Majú veľké, hrubé pseudo žiarovky s atraktívnym ventilátorom tenkých listov.

load...

3. Cattleya:

Cattleya orchidea bol objavený v roku 1824 a je jedným z najobľúbenejších kvety orchideí dnes. Majú asi 48 druhov a sa nachádzajú hlavne v Západnej Indii a Mexiku. Jeden kmeň tejto orchidey nesie asi 2 až 8 kvetmi mnohých farebných kombináciách. Kvetinové kvety najlepšie v jasných svetelných podmienkach. To je používané ako nádherné vnútorné zariadenie, ako aj rezané kvety. Kvitne vo farbách, ako je červená, ružová, biela, žltá a oranžová. Kvetina kvitne dvakrát do roka a trvá týždeň a môže re-kvet rýchlo, ak sa dostanú dostatok svetla.

4. Cycnoches:

Táto orchidea kvetina je členom Catasetum kmeňa a má príjemnú vôňu. Kvitnú v žltej, červenej a zelenej farby. Tieto kvety bude nádherný prírastok do vašej záhrady. Kvitnú na začiatku jesene a majú úžasné ventilátora v tvare okvetných lístkov.

load...

Cez Pinterest

5. Dendrobium:

Dendrobiums sú jedným z najväčších rodov orchideí, ktoré majú asi 1200 druhov. Oni tvoria najväčšiu a najrozmanitejšie "catch-all" orchidey rodu. Sú pomerne rôznorodý rod a môže rásť v akomkoľvek stave životného prostredia. Rastú v jasnom svetle, hlavne v lete a trvať pomerne dlho, než rast v zime. To sa najlepšie darí v strednej až jasné svetlo. Niektorí tiež kvitnú v iných ročných obdobiach rovnako. Táto krásna kvetina kvitne v každom farebnom prevedení - prívesok ako stonky voňavými kvetmi. Keďže sa jedná o dlhotrvajúci kvet kvet je zvyčajne používaný kvetinári, aby sa kytice. Dodáva sa v najrôznejších farbách, ako je biela až ružová, a dokonca aj zelené a fialové.

Cez Pinterest

6. Epidendrum Orchidey:

Epidendrum orchidey sú jedným z najstarších orchideí s približne 1000 druhov na svete. Rastie hlavne v subtropických a tropických oblastiach Spojených štátov a v Argentíne. Sú pomerne ľahko pestovať a mať palicu ako pseudo žiarovky, ktoré rastú jemné voňavé kvety. Väčšina z tohto rodu má epiphytes a niektoré z nich sú lithophytes. Kvetina sa pohybuje v rozmedzí od jednej štvrtiny palca až šesť palcov v priemere. Niektoré rastliny rastú pseudo bubliny, zatiaľ čo druhý má palicu ako stonky.

7. Maxillaria:

Maxillaria je veľký rod s viac ako 400 druhov orchideí. Oni sú domáci v Severnej Amerike a dostať svoje meno z latinského slova čeľuste, čo znamená čeľusť. To je preto, že väčšina z kvetov tohto druhu majú čeľusť, ako je vzhľad. Okraj tejto rastliny má oblúkový jazyk ako vzhľad a 3 lalokov, čo vedie v čeľustnej kosti, ako je vzhľad. Kvety majú jedinečnú schopnosť rýchlo rásť. Rastlina produkuje veľa kvetov, najmä malé kvety a jasne zelené listy. Väčšina z týchto orchideí tohto druhu sú veľmi voňavé.

8. Vanilla:

Vanilka orchidea je orchidea ktorý produkuje vanilky. Sú to neobvyklý druh orchidey, ako rastú ako vínnej révy.

9. Miltoniopsis:

Je to jeden z najlepšie vyzerajúcich kvety orchideí a má veľmi príjemnú vôňu. Miltoniopsis orchidey vyzerajú veľmi tučné s ich svetle zelené trávnaté listy a krásne, nápadné kvety. Je to skvelý pružina leto kvitnúce orchidea. Oni sú tiež známi ako báboviek orchideí. Vyrábané sú dlhé, tenké listy a kvet sa líšia vo farbe a veľkostiach. Budú robiť dobré izbové rastliny.

10. Cymbidium:

To je veľký, neovládateľný orchideí ktoré nás teší s vysokými hrotmi naložené s kvetinami. Orchidea má asi 44 druhov a nachádza sa hojne v Himalájach. Rastie takmer 3 stôp vysoký a kvetina má menšiu pseudo žiarovky, ktoré sú doplnené, s dlhými tenkými listami, ktoré prikryť a tvorí atraktívny olistenie rastliny. Kvetina hrot vyrastá z dna banky a má veľa kvetov po celej svojej dĺžke. To zvyčajne rastie v období od novembra do apríla v skorých prameňoch a zimy. To sa najlepšie darí pri teplotách v rozmedzí od 50 do 70F. Vzhľadom k tomu, že je ľahký na údržbu zariadení, sa nachádza hojne v zimných záhrad.

Cez Pinterest

11. Miltassia:

Miltassia je medzirodová orchidea - Miltonia krížený s Brassia. Obe tieto kvety produkovať vysoko voňajúce, multi farebné kvety známy ako Miltassia.

Cez Pinterest

12. Vanda:

Tieto Vandas sú nádherné a jedinečné orchidey a sú často pestované v košoch so svojimi koreňmi visí vo vzduchu. Orchidea vyžaduje jasné svetlo a vysoká vlhkosť a kvitne niekoľkokrát za rok. To má asi 50 druhov a je majorly nájsť v Ázii, Austrálii a Sub tropických oblastiach. Závod vyrába popruh ako zelené listy a vyzerajú z úžľabia z dospelých listov. Farba a veľkosť orchidea závisí od jej druhu.

Cez Pinterest

13. Spathoglottis:

Spathoglottis sú pozemské orchidey s fialovým okázalú kvetinu. Kvet sa pestuje hlavne v záhradných oblastiach aj z dôvodu svojej veľkosti. Rastie aj vo veľmi nízkych teplotách.

14. Phalaenopsis:

Phalaenopsis je mora orchidea a je najčastejšie k dispozícii orchidea. To sa nachádza na celom svete, ale našiel hojne v Jave a južných morí, Queensland Austrálii a na Filipínach. Ten je veľmi jednoduchá na pestovanie a je ideálnou voľbou pre začiatočníkov, ktorí chcú pestovať orchidey. Majú veľké, nápadné kvety a vyskytujú sa v rôznych farbách. Kvety môžu byť biele, jednofarebné, pruhované a strakaté. Väčšina druhov má niekoľko kvetov na stonke, zatiaľ čo niektoré majú jednu alebo dve za stonky. Majú okrúhle mäsité listy a nové listy vyrastajú z centra závodu. Je veľmi obľúbený pre svoju dlhodobú schopnosť a veľkými farebnými kvetmi. Rastú pomerne rýchlo a môže kvetina dvakrát ročne.

Cez Pinterest

15. Opičí tváre orchidea:

Ako už názov napovedá, táto orchidea podobá opičí tvár. Patrí do rodu Dracula Simian a rastie v lese regióne juhovýchodnej Ekvádoru a Peru Mountain. Je to vedecký názov opičí odkazuje na opice tvár lesť Dracula odkazuje na 2 dlhými ostrohami, ktoré visí dole. Kvetina má citrusy vôňu a vonia ako zrelý pomaranč, keď to úplne kvitne.

Cez Pinterest

16. Včelí orchidea:

Táto orchidea pripomína ženské včela návšteve ružový kvet upútať pozornosť mužských včely páriť s kvetom. Ak dôjde k opelenie, včela je pokrytá s peľom, ktoré šíria okolo, ako to letí, opeľovať iné kvety na cestách. Jeho vedecké meno je Ophrys apifera a vyskytuje sa hlavne v Anglicku, Írsku a Walese.

17. Vtáčie Head Orchid:

Toto je nádherný ružový kvet orchidey, patriaci do rodu Phalaenopsis. Kvetina vyzerá jedinečný iba z toho dôvodu, že to vyzerá ako malý hlavou vtáka strážiť nektár z kvetu.

Cez Pinterest

18. Biela volavka Orchid:

Toto nezvyčajné orchidey kvetina sa nazýva Biela volavka orchidea, že vedecký názov je Habenaria vyžarovať. Kvetina má osobitnú podobnosť k bielej granátu, šíria svoje nadýchané biele krídla a je pripravený na štart. Táto biela orchidea produkuje 3 náhradné žiarovky a možno ho ľahko násobia chcete správne zaobchádzať. To sa výrazne líši od bieleho strapcami orchideí. To sa vyskytuje predovšetkým v Kórei, Rusku, Číne a Japonsku.

Cez Pinterest

19. Lady črievičník:

Lady črievičník majú veľmi zvláštny vzhľad. Majú zvon, sáčok v tvare pysku, v ktorom opeľujúceho hmyz uviaznuť. Tento veľký kvet sa skladá z dutého vaku, opierajúci sa o kališního lístka a 2 plátky a niesť pestrý zeleň, ktorá z nich robí vyzerať nápadne krásna. Väčšinou sa jedná o pozemné. Lithophytic črievičník zahŕňajú štyri žánre Paphiopedilum, Phragmipedium, Cypripedium a Selenipedium. Táto orchidea rastie vo všetkých druhoch svetiel, vrátane nízkej, strednej a svetlé. Kvetina rastie najlepšie v 50 až 70 stupňov. Multifunkčného kvetinové odrody produkovať niekoľko kvetov v jednej stonke.

 20. Dove orchidea:

Táto orchidea tiež podobá živého tvora skrytý vnútri. Kvetina vyzerá ako vták holubica. Jeho vedecké meno je Peristeria elata.

21. Lietajúci kačica orchidea:

Lietanie Kačice vedecký názov je Caleana major. Je to celkom malá orchidea, meria asi 50 cm. Táto rastlina rastie vo východnej a južnej Austrálii. Kvet sa podobá kačica v lete. Tento kvety orchideí kvitne hlavne od jesene do polovice zimy. Kvetina je opeľovanie cez mužských píl muchy. Orchidey rýchlo vypne zachytenie piliarka akonáhle hmyz dotknúť labellum orchidey je.

Cez Pinterest

22. Anguloa:

Anguloa je krásne orchidey, ktorý sa bežne nazýva Tulip orchidea, pretože jeho podobnosti s tulipány. Kvetina rastie v medziproduktu na jasné svetlo a v studenej miestnosti do strednej teploty s vysokou vlhkosťou. 2 až 4 listy sú pestované zo základne každej pseudo žiarovky a sú približne 1 cm dlhé. Listy sú opadavé a vrhnúť na začiatku každého nového rastu. Kvety majú voskový vzhľad a kvet vo farbách, ako je žltá, biela, zelená a červená. Majú 6 kvetenstvo za pseudo žiarovky a môže vyrásť až 12. Sepals mať baňatý tvar a sú zakrivené dovnútra, ktorý dáva podobnosť s tulipán a mať dlhé, tenké listy. Má veľmi silnú škorice zápach. Tie sa vyskytujú predovšetkým v juhoamerických dažďových regióne.

Cez Pinterest

23. Oncidium:

Oncidium je tiež označovaná ako Tancujúci Lady orchideí a ponúka veľa drobných kvetov v skupinách po 50 alebo aj viac. Dodáva sa vo farbách, ako je žltá, trikolor a červenej. Vonia rovnako ako čokolády, ktorá z nich robí to viac neodolateľné. Kvetina potrebuje hojnú zosvetlenie a pravidelnú zálievku, aby rast. Je to veľmi citlivá a náchylná k hnitiu vzhľadom k jeho veľkej pseudo žiaroviek a hojné korene. Tak to je veľmi dôležité, aby rastliny dobre hydratované. To sa darí na niekoľko hodín priameho slnečného svetla každý deň. Táto rastlina môže tolerovať teploty až 100 stupňov, ak strom má dostatočný pohyb vzduchu. Sú úžasne voňavé a môžete pridať príjemnú poznámku k vašej zimnej záhrade.

Cez Pinterest

24. Sarcochilus:

Sarcochilus je miniatúrny orchidea pôvodom z Austrálie. Sú lithophytes a darí na vlhkých podmienkach nevyschne. Jedná sa o veľmi malé veľkosti, rastie v zhluky a kvitnú na jar. Existuje asi 15 druhov tohto leta kvitnúce orchidey. Tieto kvety sú pestované vo východnej Austrálii. Rastie v tienistých miestach s dostatkom pohybu vzduchu a rýchle odvodňovanie piesku. Ide o pomerne ľahko pestovať orchidey a bol by nádherný prírastok do vašej obývačky. Sarcs majú atraktívny mäsité listy a produkovať triedenie strapcoch s množstvom kvetov. Má veľmi príjemnú vôňu.

25. Odontoglossum Orchidey:

Odontoglossum orchidey sú jedným z showier kvety z čeľade orchideí. Názov je odvodený z gréckeho slova Odon čo znamená, že zub a Loss čo znamená, že jazyk. Tieto orchidey sú voňavé a produkujú kvety s načuchrané sepals a plátky. Kvitne vo farbách, ako je biela, žltá, hnedá, červená, fialová a niektoré farebné zmesi.

Cez Pinterest

Dúfame, že tento článok bol celkom zaujímavé a pomohol vám každú informáciu orchidea kvetina. Prosím napíšte komentár, ak existuje.

load...