Noviny

Top 19 návrhov Bindi pre Vás vyskúšať

Top 19 návrhov Bindi pre Vás vyskúšať

Slovo, Bindi 'v podstate pochádza zo sanskritského slova Bindu, čo znamená nepatrný pokles alebo bodku. Bindi je bod, ktorý sa nosí ako dekorácia medzi obočím alebo v stredu čela. Je červenej farby, ale aj ďalšie farebné varianty sú tiež k dispozícii. Je veľmi populárny v južnej Ázii a juhovýchodnej Ázii.

History Of Bindi

Bindi bol použitý v stredoveku rovnako. V skorších dobách nosenia Bindi alebo Tika bol známy ako Visesakachhedya. To bolo vykonané pomocou listov rôznych tvarov a potom maľovať čelo s nimi. Iné mená pre tieto bindi využitím listy boli Patrachhedya, Patralekha alebo Patrabhanga. Bindi bol tiež používaný ako spôsob, ako uctievať niečí intelekt. Takže to bolo nosiť ako muži, tak ženy. To bolo tiež súčasťou svadobného obradu, kde ženích aplikovaného kvapku svojej krvi medzi očami svojich neviest zabezpečiť ich svadbu.

Účelom na sebe Bindi

Bindi sa nosí v strede čela a medzi obočím. To je miesto známe pre skryté múdrosti. Je to tiež miesto pre tretieho oka. Predpokladá sa, že bindi môže držať na silu a energiu nositeľa. Existujú rôzne názory a mýty obklopujúce červeného Bindi. Niektorí hovoria, že červená znamená silu alebo silu, zatiaľ čo iní veria, že červená farba symbolizuje lásku a tak ďalej. To tiež symbolizuje rodinný stav ženy. Symbolizuje silu a energiu. Predpokladá sa, že chráni ženu a jej manžela. Dá sa nosiť ženy rôzneho vyznania. Avšak v súlade s islamským náboženstvom, na sebe Bindi nie je povolené. Podobá hinduistickej tradícii alebo znak. Bindi sa nosiť aj ako symbol módy. Namiesto použitia tradičnej červenú bodku, rôzne druhy bodov alebo formy sa používajú ako Bindi.

load...

Rôzne mená pre Bindi

Ako bindi je opotrebovaný rôznych ľudí na celom svete, má rôzne mená. V Indii, to má 12 rôznych mien. Bengalis nazýva tip, Phot v Assamese, Chandlo v Gujarati, Tilo v Konkani, Tilak v hindčine, kunkuma v Kannada, Kunkoo v Marathi, Bindi v pandžábský, Pott v Tamil a Malayalam, Bottu v Telugu, a zoznam pokračuje. V Nepále je bindi známy ako Tika.

Najpopulárnejší Bindi vzorov a štýly

Teraz sme poznali, čo je to bindi je aj význam toho, prečo ich nosia. Populárna tradícia a história za bindi dali to značný význam. To je teraz považované za dôležitý doplnok. Jeden bindi môže zvýšiť krásu človeka, rovnako ako oblečenie, kto ich nosí. Získala toľko popularity, že dizajnéri sa vytvára nové vzory bindi. Existujú stovky rôznych spôsobov, ako nosiť Bindi. Ako to je teraz nosia ľudia na celom svete, rôznych štýlov športového bindi sa objavili.

Ľudia sa experimentovať s farbami, textúry, tvarov, veľkostí a surovín, aby sa krásne vzory Bindi. Bindi sa nosia v rôznych tvarov a veľkostí po celom svete. Spôsob a štýl nosiť Bindi väčšinou závisí od regiónu.

load...

Zo sto alebo viac spôsobov, ako na sebe Bindi, dajte nám teraz nahliadnuť na horných 19 Bindi vzory, ktoré sú veľmi populárne a tradičné spôsoby nosenia Bindi.

1. Tradičné Red Bindi / bengálska Bindi dizajn

Tento štýl alebo dizajn je najviac bežne používaný spôsob, ako nosiť Bindi. Nosia sa v stredu čela a medzi obočím. Ako už názov napovedá, je červenej farby a menšie veľkosti. To možno vykonať pomocou Vermilion. Nálepka bindis sú bežne používané now- a-dní. Tie sú tiež veľmi používaný vydatých žien.

2. Tilak (Tika) Design

Tilak alebo Tika nájde svoje miesto v druhej pozícii v top 19 Bindi vzorov. To je nosia na čele, a to najmä zo strany mužov. Tilak alebo Tika symbolizuje šťastie. A to je zvyčajne nosia, kedy sa ľudia ísť na robiť nejaké dôležitú prácu tak, aby sa uspieť v ich poslanie. V Indii, Tilak nájde prominentné miesto v vstať ženícha. Vráťme sa späť do histórie, Tilak bol použitý prominentnú keď králi odchádzajú do vojny.

3. Linka Bindi Long

Táto bindi sa nosia v centre, ale v dlhom rade. To bindi vyzerá dobre s ľuďmi, ktorí majú veľkú čelo a oválnu tvár. Dlhý rad pomáha pri pridávaní dĺžku vašej tváre. Táto dlhá čiara možno vyvodiť použitie čierneho vložku alebo čiernu Kajal ceruzku. To môže tiež byť zdobené trblietkami.

4. Malý Black Circle Bindi dizajn

To je nepochybne najjednoduchšie a nejroztomilejší dizajn pre Bindi. Je to najjednoduchší spôsob, ako nosiť. Rovnako ako všetky ostatné bindis, sa nosí v stredu čela ako malé bodky. Táto čierna bodka môžu byť vyrobené s použitím čiernej obloženia alebo Kajal. Tento dizajn je nosia najmä v južnej Indii. Vyzerá to dobre s tradičnými južných indických šiat. To zdobí čelo mladých južných indických dievčat.

5. Marathi Bindi dizajn

Ako už názov napovedá, tento bindi vznikol v štáte Maháraštra, v Indii. Nosia sa v stredu čela. Jeho tvar predstavuje hore nohami, čiastočne zakrivený mesiac. Je populárny medzi Marathi žien, najmä tých, ktorí žijú v pobrežných oblastiach.

6. Floral Bindi dizajn

Táto bindi konštrukcia je vyrobená v kvetinové vzory. To predstavuje tvary kvetov a listov. To bindi dizajn môže byť vykonané buď kamene alebo farbou.

7. Mang Tika Bindi dizajn

Táto bindi sa nosí na hornej časti čela. Môže to byť tak jednoduché alebo drahokamy, a môže byť uzavreté s tradičným odevu. To bindi je dobrá voľba, ak chcete, aby šport Mang Tika ale nemajú jeden.

8. Kameň Bindi dizajn

Táto bindi dizajn je vytvorený pomocou kameňov rôznych farieb. Nákladná variant tohto Bindi konštrukcia používa Swarovski. To je nepochybne nálepka bindi. Ide to veľmi dobre s vyšívané šaty.

9. Paisley Bindi dizajn

Konštrukcia Paisley vznikol v Perzii. Toto prevedenie sa podobá zeleniny vo forme kvapiek. Preto je bindi je tiež vo forme kvapiek dlhšieho tvaru.

10. Vrstvená Bindi dizajn

Ako už názov napovedá, tento bindi konštrukcia je vyrobená s použitím dve až tri bindis. Tieto bindis sú umiestnené takým spôsobom, že to vyzerá ako vrstva. To bindi dizajn je veľmi jednoduché, aby napriek tomu je veľmi elegantný. Tieto vrstvy môžu byť aj pomocou bindis rôznych farieb.

11. Svadobné (Wedding) Bindi dizajn

Tieto Bindi vzory sú jedinečné vzory, ktoré nosia nevesty na ich svadobný deň. Sú to zvyčajne kameň a trblietky husto. Tieto bindis dopĺňajú oblečenie nosia nevesty.

12. Moderný dizajn Bindi

Táto bindi dizajn je inšpirovaný moderným štýlom. To je stále obľúbenejšie teraz-a-dní, ktorými sú televízne osobností sú na sebe. Sú to zmes z vrstveného a kameňa bindi. Tieto návrhy sú všeobecne podlhovasté.

13. Vermillion Bindi dizajn

To je najčastejšia bindi návrh nájdený v Indii. Je to tradícia, pre vydaté ženy v Indii, aby kládli Vermillion do čela. Dali v podobe bindi. To môže byť malý alebo veľký tvar. Niekedy žltej farby je tiež používaný s týmto červeným bindi. Žltú farbu pochádza z kurkumy. Táto kombinácia červenej a žltej symbolizuje dobrú vôľu a šťastie. Je aplikovaný na ženy, keď opustí nejakú prácu. Tak, že majú šťastie a úspechu. Je to najlacnejšie konštrukcia bindi k dispozícii.

14. Fancy Bindi dizajn

Tie sú tiež nazývané Designer Bindi. Tieto Bindi návrhy prichádzajú v rôznych tvaroch a farbách. Môžu byť dlhé a malé rozmery. Tieto bindis sú zdobené kamienkami, perlami, korálky a diamanty. Tieto bindis sú nákladné, pretože sa používa veľa kameňov a blyští.

15. Hviezda Bindi dizajn

To je ďalší spoločný bindi dizajn, ktorý sa stáva populárny. Bindi dizajn je v tvare hviezdy. To môže byť zdobené kameňmi, blyští, alebo môže byť jednoduché.

16. Arrow Bindi dizajn

To bindi konštrukcia sa stala populárnou po televíznej osobnosti začali ich športové. Táto bindi konštrukcia je v tvare šípky, ktoré sa ukázal dole. Tento návrh možno najlepšie vykonať pomocou čiernej vložky alebo čiernu farbu. Modifikovaná konštrukcia bindi šípky môže byť kotvou v tvare bindi.

17. Snake ani vlnitá Bindi dizajn

To bindi dizajn je jedinečná. To bolo všeobecne nosia ženské hadov v Indii. Teraz sa stala populárnou dizajnu. Je v tvare krivky alebo vĺn.

18. Zrkadlo Bindi dizajn

Tieto Bindi vzory sú vyrobené s použitím malých zrkadiel. Tieto malé zrkadlá sú rezané do rôznych tvarov a potom zdobené kamienkami alebo korálky. Tieto bindis idú veľmi dobre s ležérne oblečenie.

19. Crescent Bindi dizajn

Tento bindi návrh vzala svoj tvar od tvaru kosáčika mesiaca. Toto prevedenie možno nosiť v rôznych štýloch. Dá sa nosiť na bok, hlavou dole, doľava alebo doprava.

Tento zoznam obsahuje top 19 Bindi návrhy opotrebované po celom svete. Avšak, zoznam je nekonečný. Bindi je jedným z najobľúbenejších foriem šperky, ktoré môžu byť široko experimentoval. Voľba Bindi dizajn a štýl záleží na vás! Neexistujú žiadne pravidlá, pokiaľ ide o bindis - popri právnom hľadajú krásne!

Moderné použitie Bindi

Použitie Bindi dnešného dňa došlo k významnej zmene. To je teraz nosia ľudia na celom svete. Je to už nie je obmedzená na veku, rodinného stavu, náboženstva a pohlavia. To sa teraz stalo významným módnym. Takže, to teraz prichádza v rôznych farbách, tvaroch a prevedeniach. K dispozícii sú najvhodnejšie bindi sú nálepky bindis. Jedná sa o hotových bindis, ktoré majú gumu a len je potrebné sa držal na čele. Dekorácia na bindi sa vykonáva pomocou korálky, kamene, čo sa blyští, perly, flitre atď popularite bindi je dnes veľmi rozšírené. To už nie je obmedzená na južnej Ázii. Medzinárodná postavy ako Selena Gomez, Madonna používate Bindi ako módny vyhlásenie. Použitie bindi už nie je obmedzená na čelo. To je teraz možné nosiť rôznymi spôsobmi v rôznych častiach tela. To môže tiež byť nosené ako tetovanie.

Nosíte bindis? Ktorý z nich je vaše najobľúbenejšie? Ešte s nami podeliť v sekcii Komentáre nižšie.

load...