Noviny

Top 15 najkrajšie ružové kvety

Top 15 najkrajšie ružové kvety

Rose je jedným z najobľúbenejších kvetín všetkých čias. Táto trvalka ker je pravdepodobne najpopulárnejší kvitnúca rastlina v floristike. To je široko pestuje pre svoju univerzálnosť, krásy a vône. Ruža sa jeho kombinácia tŕnisté stonky a voňavé kvety je považovaný za symbol pokroku, dokonalosti a dokončenie. Niektoré druhy týchto krásnych kvetov ruže sú úzko balené, zatiaľ čo niektorí majú voľné lístky. Dodáva sa v nespočetných farbách, ako je červená, oranžová, ružová, čierna, fialová, a dokonca aj zelené.

Ruže sú rozdelené do 3 hlavných skupín -Species, staré záhrady a moderné ruže.

Tu sú niektoré z rôznych typov najkrajšie ruže kvety na svete.

1. Albumy:

Alba je starý záhradné ruže, ktorá existuje už od 1. Storočia. Je to kríženec Rosa canina a Rosa Damascena. Alba je biela až svetlo ružová farebný ruže s modro-zelené listy a veľmi voňavé.

load...

2. Banksiae:

Banksiae, tiež známy ako Lady bánk je ruža známy tým, že prakticky tŕň menej. Ker nesie zoskupenie malých, fialové voňavé kvety. Existujú štyri typy Rosa Banksiae, dva single petaled a dve double petaled. Tento druh ruže potrebuje veľa priestoru pre rast a potrebuje teplé a slnečné stav prospievať. Má Ferny listy a žlté kvety.

3. Bourbon:

Bourbon je Old Garden ruža, pomenoval La Réunion v Indickom oceáne. Je to kríženec medzi Čínou a Damasku ruže. Bourbon ruže sú voňavé a plné a prísť v odtieňoch, ako je svetlo ružové, biele a hlboké ružovo-červené. Táto ruža je náchylné k hubovým chorobám a plesniam.

4. China Rose:

Čína ruža je starý záhradné ruže a je zložitá skupina fyzických krížov. Tie sú malého vzrastu a vyzerajú veľmi elegantný a štíhly. Kvetina dostane tmavší odtieň, ako to zreje. Mutabilis je jedným z najobľúbenejších druhov Číny vzrástol.

load...

5. Damaškové:

Damask je starý záhradný ruža, ktorý vznikol v Sýrii a bol predstavený v Európe v 16. Storočí. Damaškové ruže sú biele až tmavo ružovej v odtieni. Tieto zimné skalných ruže majú vysoký, vyklenutie a tŕnistú palicu. Táto ruža je veľmi voňavé a je využívaná v priemysle parfumu.

6. Eglanteria:

Eglanteria je šípkový ruže, ktorý získal popularitu z Shakespearovej hry Midsummer Night Dreams. Tieto hybridy Rosa Eglanteria sú prevažne single petaled s voňavé listami. To jasne červená ruža kvitne každý rok na jeseň.

7. Floribunda:

Floribunda ruže je hybrid medzi čajovej ruže a polyantky. Každý stonka produkuje zhluky veľkých dvojlôžkových petaled kvetov. Termín floribunda bol vytvorený Dr JN Mikuláša, hybridizer pre Jackson a Perkins. Floribunda prichádza v širokej škále farieb, ako je biela, ružová, červená a žltá. Prvý floribunda bol "Gruss Aachen", čo je stále veľmi populárne aj dnes.

8. Foetida:

Foetida je latinské slovo, ktoré znamená, že nepríjemný zápach. Foetida ruže majú silnú vôňu, ale nie sú naozaj nepríjemné. Prvá žltá foetida Solei d'Or bol kríženec Rosa foetida a červenú hybrid ruže. Foetida je vytrvalý a energický horolezec, dosahujúci až do výšky 10 stôp.

9. Gallica:

Gallica ruža, často označované ako francúzske Roses alebo Provins ruže, je jedným z najstarších kultivované specie ruží. Prvá Gallica bola vyšľachtená na začiatku 12. Storočia. Gallica ruže sú ľahko voňavé a tvoria silný a hustý ker, dosahujúci do výšky takmer 5 stôp. Kvitne v odtieňoch červenej, svetlo ružová, tmavo ružová, hlboké víno a dokonca pruhované. Gallica je tolerantná tieň, chudobnej pôde a dokonca aj za chladného počasia. Slávny Gallica patrí ruže keltská officinalis a ruže keltská versicolor

10. Hybrid Tea:

Hybridný čaj je kríženec hybridný večných a čajových ruží. Prvý Hybrid Čaj bol, La France ', ktorý bol predstavený v roku 1867, označovať rozdiel medzi Old Garden a moderných ruží. Hybridný čaj ruže prichádza v najrôznejších farbách a vyznačuje sa jej dlhé stonky a špicaté kvety.

11. Meidiland:

Meidiland ruže pochádzajú zo slávnej francúzskej chovateľa, Meilland. Tie sú nízke nároky na údržbu a robustný kvitnúce odrody ruží. Meidiland je ideálny terén flower.

12. Moss:

Moss ruže sú pomenované podľa machový, ako je rast na svojich sepals, ktorý vydáva borovica zápach pri dotyku. Moss ruže je genetická mutácia Centifolia a Damask ruže. Ker nesúci túto ružu dorastá do výšky 4 stôp. Táto ruža nie je príliš robustné a sa pestuje predovšetkým pre svoju neobvyklú krásu.

13. Multiflora:

Multiflora ruža je pôvodom z Ázie a je uvedený ako invazívna v severovýchodných Spojených štátoch. Táto specie ruže bol pôvodne zavedený na pomoc s eróziou pôdy a zabezpečenie. Multiiflora kvety ročne vždy na jar a na jeseň. Používa sa ako podnož pre vrúbľované ruže.

14. Musk:

Táto specie ruže bol kultivovaný po celé stáročia. Pižmo je pôvodom z Blízkeho východu. Jedná sa o 5 petaled jediný kvet, pričom silný pižmo, ako je vôňa.

15. Polyantky:

Polyantky ruže sa vyznačujú postrekov malých kvetov držaných nad listy ako mrak. Prvý Polyantha "paquerette" bol predstavený v roku 1875. Jedná sa o hybrid medzi China vstal a trpaslík verzie Rosa multiiflora. Niektoré klasické príklady polyantky sú Víla a Cecile Brunner.

Vzhľadom k tomu, takmer všetky z nás milujú ruže, sme si istí, že by takto Ďalšie informácie o mnohých najkrajšie ružové kvety, ktoré sa nachádzajú po celom svete. Ešte nám povedať, či ste našli tento článok zaujímavý.

load...