Noviny

Top 13 jednoduchých a efektívnych relaxačných techník

Top 13 jednoduchých a efektívnych relaxačných techník

Kedy máte šancu, aby skutočne oddýchnuť? A nemám na mysli tých pár minút, dostanete sa pozerať na svoj obľúbený mydla v televízii! V súčasnej dobe, svet sa stal stresujúce miesto. Tam je stres v práci a tam je stres doma. Niet úniku. Niekedy hovoríme s našimi priateľmi na uľaviť sami starostí. A niekedy sme sa vyhľadať lekársku pomoc.

Väčšina z nás skončí robia rovnaké úlohy, každý deň, že sme sa nakoniec pocit únavy a bez života. Problém je v tom, že uvoľnenie nie je len telesná potrebné, je dôležité, aby vaše duševné zdravie príliš.

Ale existujú spôsoby, pomocou ktorého môžete poraziť stres uvoľniť svoje telo a myseľ. Tieto efektívne relaxačné techniky v skvelý spôsob, ako sa brániť psychický stres a úzkosť.

load...

Existuje veľa jednoduchých spôsobov, ktorými si môžete oddýchnuť. Máme uvedené top 13 jednoduché a efektívne relaxačné techniky tu. Vyberte si ten, ktorý je vhodný pre váš životný štýl.

1. Meditácia

Meditácia je skvelý spôsob, ako nielen k zvýšeniu aktivity mozgu, ale tiež pomôže vám uvoľniť svoje telo a myseľ. Praktizovanie meditácie pravidelne po dobu niekoľkých minút vám môže dať obrovské upokojujúce účinky, ktoré môžu pomôcť zmierniť úzkosť, depresia a stres. Psychológ Robbie Maller Hartman, z Chicaga, hovorí, že výskumy preukázali, pravidelná meditácia môže pomôcť tomu, aby mozog odolnejší voči stresu.

V porovnaní s inými relaxačné techniky, meditácie je jednoduché a účinnejšie. Len tak sedieť rovno na rohoži na zemi a zavri oči. Teraz sústrediť na svoje vedomie. Počas obdobia meditácie, skúste sa sústrediť na niekoľko minút na svoj dych a predĺžiť dobu každý deň. Niektorí ľudia dobeh s jogou, trochu praxe recitovanie, óm '. Tiež môžete posadiť rovno a opakujte pre seba slová ako, ja som v pokoji ', so zavretými očami. Budete pozorovať rozdiel v dňoch!

load...

Každý človek má svoj vlastný štýl relaxácie na zníženie stresu. V každej stresujúcej situácii, hlboké dýchanie môže prísť na pomoc. Hlboké dýchanie je veľmi dobré pre zníženie stresu a depresie v minimálnom množstve času. Je to jednoduché, efektívne a rýchle relaxačné technika. Len pauzu, sadni si a vdychovať nosom, naplniť vaše pľúca úplne a vydychovať ústami. To bude okamžite vás v pokoji, spomaľujú tepovú frekvenciu a znižuje krvný tlak tým, že zvyšuje prísun kyslíka.

Ak budete cvičiť hlboké dýchanie alebo svalové relaxačné cvičenia ako Pranayama, budete určite nájsť pokoj v krátkom čase.

3. Prax Všímavosť

Všímavosť je jedným z účinných relaxačných techník, ktoré môžete praktizovať. Je to efektívna metóda pre tých, ktorí sa chcú cítiť uvoľnene a jednoducho chcete získať rýchle výsledky.

Často zamieňať s meditáciou, všímavosť oceniť darček. Majú jasnú myseľ, zamerať sa na súčasnosť, oceniť to, čo je tam a blokovať minulosť. To môže byť tak jednoduché, ako oceniť kvetinu či kulisy; myšlienkou je sústrediť sa na súčasnosť znižovať stres. Pozrite sa na niečo sústrediť sa na detaily, počúvať svoje údery srdca! Urob to, až sa vymaže myseľ od iných stresujúcich myšlienok.

Alebo môžete jednoducho dýchať pomaly, zavri oči a pokúsiť sa sústrediť na jediný objekt, zabudnúť na všetky starosti a myšlienky. Cvičiť až 30 dychov alebo po dobu 3 - 4 minúty, čo ste cítili sa. Na konci relácie, budete odnášať pocit osvieženia a uvoľnene. Ide o okamžitý relaxačné technika.

4. Využitie The Power Of kontaktu

Dnešný svet je plný s depresiou a stresom. Rad výskumov bolo zistené, že sila dotyk môže zmeniť niečí život dramaticky. Je verejným tajomstvom, že potľapkanie po chrbte, alebo pusu na tvár môže liečiť a zvýšiť vás zvnútra. Pravá sila dotyku môže pomôcť znížiť krvný tlak, rozvíjať svoj celkový pohľad na život a urobí lepšieho človeka.

5. Relaxačné Through Vizualizácia

Vizualizácia je známy, jednoduchý a efektívny relaxačné techniky. Vizualizácia vám môže pomôcť dosiahnuť relaxáciu a vnútorný mier, čím sa o pozitívne zmeny vo svojom živote. Cvičí vizualizáciu môže prispieť k zníženiu depresie, úzkosť, stres, duševné poruchy, a zároveň vám pomôže získať sebavedomie a dosiahnuť mieru.

Vezmite nejaký objekt, môže to byť ceruzku alebo mince, (nie v telefóne) a popisovať to, aby sami so zameraním na drobné detaily. Skúste vizualizáciu pokojné scény, pravdepodobne jedno z poslednej dovolenky; to môže byť piesočná pláž alebo zasnežených hôr alebo len otvorené nebo. Čím viac sa sústrediť na detaily vašej vizualizácie, pokojnejšie budete cítiť zvnútra. Cieľom je, aby odviesť svoju myseľ od znepokojujúcich otázok a myslieť na niečo mierové.

6. Skúste autohypnóza

Self-hypnózy je populárny napätie relaxačné cvičenia. Keď praktizujete túto metódu správne, môže vám pomôcť cítiť úplne oživiť a uvoľnene počas pol hodiny. Existujú stovky spôsobov k dispozícii, ale jednoduchý a rýchly spôsob, pomáha regulovať dych a uvoľniť svaly veľmi ľahko. Môžete sledovať spôsob odpočítavanie, počítať od desať k nule, zatiaľ čo zaostrovanie vnútri.

7. Skúste rozbaliť

To je skvelý rýchly relaxačné techniky, ktoré môžete použiť na cítiť uvoľnene v krátkom čase. Stačí umiestniť teplý teplo zábal okolo krku, rovnako ako ramená po dobu aspoň desiatich minút. Môžete tiež použiť tašku teplej vody za rovnaké. Teraz zavrieť obe oči a snaží sa uvoľniť svoju tvár, krk, ramien, hrudníka a tiež Vaše chrbtové svaly. Po 10 minútach, stačí odstrániť obal a používať tenisový loptičku alebo pena valec masírovať krk a ramená. Po ukončení masáže, budete určite cítiť uvoľnene.

8. Prax Laughing cvičenia

Smiech je najlepší liek, pokiaľ ide o bití napätí a starosti. Je to naozaj úžasná technika, ktorá vám môže poskytnúť okamžitú úľavu od všetkého vášho napätia a depresie. Je prirodzené a zdravé pre vaše celkové mysle a tela fungovanie. Čohokoľvek smútku alebo bolesti máte vo svojej mysli, bez ohľadu na stres a napätie máte vo vnútri, len smiať ho. A nezabudnite sa usmievať!

9. Počúvať hudbu

Hudba je jazyk božstvo! Hrá veľmi dôležitú úlohu v živote každého človeka, bez ohľadu na žáner. Každý z nás má zvláštnu obľúbenú, ktorá nám dáva mier, šťastie alebo uvoľňuje náladu. Keď máte pocit, napätá alebo v depresii, stačí dať na náhlavnej súprave a prehrávať svoju obľúbenú hudbu. Počúvania upokojujúcu hudbu môže znížiť krvný tlak, srdcovú frekvenciu a úzkosť. Čoskoro budete poklepaním preč svoje starosti v rytme piesne, ktorú počúvate!

10. Šálku harmančekového čaju alebo kávy

Klasickou technikou sedieť pri šálke kávy / čaj skutočne funguje. Čaj môže upokojiť svoju myseľ a telo, najmä zelený čaj alebo harmančekový čaj. Keď máte pocit, zdôraznil, alebo napätá, len uvariť šálku horúceho harmančekový čaj a môžete popíjať preč vaše starosti.

Zelený čaj, mätový čaj alebo akékoľvek dobré voňajúce bylinné čaje môže byť použitá na liečbu úzkosti u rovnakého efektu. Štúdie v Londýne ukázal, že pitie čaju má vplyv stresu hormón vyvažovanie. Pre okamžitú úľavu stresu, šálka čaju sa môžu zachytiť pri počúvaní hudby alebo sledovanie pokojné scény.

11. Count Sheep

To je stará metóda zvyčajne praktizuje odvrátiť myseľ. Výskum hovorí, že, je ťažké spočítať a myslím zároveň ', teda keď si spočítať, stratíte pozornosť od všetkých ostatných záležitostiach ťažkostí. Ak nemôžete v noci spať kvôli drnčanie mysle, skúste pomalé dýchanie a zavretými očami si predstaviť farmu s ovcami, a počítať. Môžete tiež skúsiť odpočítava znaky bez ovce. Tu nie ste dýchať zhlboka, ale iba pomalé dýchanie, ktorý je riadený.

12. Upokojujúce kúpeľ

Horúcom vodnom kúpeli je osvedčený spôsob odpočinku doma. Pridajte 1 - 3. Šálka jedlej sódy a malé zázvor kúsky do vane teplú vodu a odpočinúť si po dobu 10 - 15 minút. Tiež môžete pridať šálku soli, ako Epsom soli, detoxikačný efekt a svalovú relaxáciu.

13. Kuchynské Opravné

Na rozdiel od týchto domov relaxačných nápadov, existuje celý rad opravných prostriedkov z kuchyne, ktoré môžu pomôcť pokoj stres a úzkosť. Cherry, šalát, zeler a majú upokojujúci účinok na nervový systém a môže byť mal pre rýchlu úľavu. Ovos, ryža, cestoviny a môžu byť začlenené do dennej stravy vyliečiť predĺženej záchvaty úzkosti.

Pozitívny výhľad je nutné, ak chcete prežiť tento chaotický život. A tieto jednoduché relaxačné techniky bude trvať ešte dlhú cestu vám pomôže dosiahnuť vnútorný pokoj a rozvíjať optimizmus. Vyskúšajte ich! Čo robíte poraziť stres? Podeľte sa o svoje relaxačné techniky s nami v komentároch.

load...