Noviny

Top 10 vedľajších účinkov lieku Tamarind

Top 10 vedľajších účinkov lieku Tamarind

Keď príde na liečbu svoje chuťové poháriky s niektorými sladké-a-kyslá chuť, môže tamarínd byť najviac delikátna voľba. Byť chutný, je používaný ako univerzálny korenie s výberom jedál. Na druhú stranu, je dodávaný s množstvom výživy, ako aj hojenie výhody príliš. Ale na rozdiel od všetkých týchto výhod, sú tu aj niekoľko vedľajšie účinky Tamarindo. Prečítajte si o to vedieť.

10 Nežiaduce účinky Tamarind

Dajte nám vedieť o najčastejších tamarínd nežiaducich účinkov:

1. Krvácanie sa určitých liekov:

Tamarínd môže zvýšiť riziko krvácania a dopadať byť extrémne nebezpečné, ak sú užívané s určitými liekmi. Medzi ne patria niektoré bežné lieky ako:

load...
  • Aspirín
  • Nesteroidné protizápalové lieky alebo NSAID (ibuprofén, naproxén, atď)
  • Lieky na riedenie krvi alebo antikoagulanciá (heparín, warfarín, atď.)
  • Protidoštičkové lieky (klopidogrel, atď)

Ak užívate tamarínd s niektorým z týchto liekov, ich miera absorpcie v tele stúpať výrazne. Ako výsledok, dostane zosilnený akcie alebo účinky liekov, ktoré nakoniec povedie k nadmernému krvácaniu.

2. Môže viesť k hypoglykémii:

Pravidelný príjem tamarínd vo veľkom množstve môže spôsobiť výrazný pokles v našich sérových hladín glukózy, čo vedie k hypoglykémii. Podľa odborníkov na výživu, adekvátny príjem (AI) z 10 g tamarínd za deň je odporúčaná denná úroveň konzumácie tohto ovocia, čo je len 0,8% z pravidelného príjmu stravou. Konzumácia viac ako toto množstvo môže spôsobiť nedostatok glukózy v našom tele. Takže, diabetici, ktorí už užívajú lieky na zníženie ich hladiny cukru v krvi by mali byť opatrní pri jedle tamarínd.

3. Môže vyvolať alergické reakcie:

Alergia alebo precitlivenosť je jedným z najčastejších nežiaducich účinkov tamarínd. Existuje veľa ľudí, ktorí sú citliví na iné zložky ovocia a nakoniec vyvíja celý rad príznakov, ako sú vyrážky, svrbenie, zápalov, bodavý pocit, závraty, mdloby, zvracanie, dýchavičnosť, atď by to náročné.

load...

4. Môže poškodiť zubnú sklovinu:

Tamarind je vysoko kyslej povahy. Preto je šanca je veľká, že to bude mať mýto na svoje krásne ozubenie s pravidelnú konzumáciu. Ak budete jesť tamarínd v nadmernom množstve, smalt vašich zubov, je pravdepodobné, aby sa korózia jeho kyslé zložky. Nezabudnite, že príliš veľa tamarínd je veľmi zlé pre zdravie, ako aj na vzhľad vašich zubov.

5. Formy žlčové kamene:

Prichádza jeden z najvážnejších tamarínd vedľajších účinkov! Pozorovacie štúdia vykonaná v niektorých indických vedcov preukázal, že časté požití veľkého množstva Tamarind môžu podporovať tvorbu kameňov v našej žlčníka. To môže viesť k sérii zdravotných problémov, vrátane žltačky, akútna horúčkou, brušné kŕče, nevoľnosť, vracanie, zažívacie otázok, problémy s pečeňou, a tak ďalej.

6. Indukuje Acid Reflux:

Ako už bolo povedané, tamarínd je kyslý potraviny prvok. Keď sme sa ho zjesť, hladiny kyseliny stúpať v našom zažívacom trakte, najmä nášho žalúdka. Takže, ak ste už trpia zažívacími problémami, ako je refluxná choroba pažeráka (GERD) alebo, pálenie záhy ', mali by ste sa držať ďalej od neho. V opačnom prípade budete skončiť rozvoja akútnej kyslosť.

7. Podporuje vazokonstrikcia:

Ak užívate nejaký druh vazokonstriktor (bez ohľadu na to, či sa jedná o bylinu, doplnok alebo syntetická droga), mali by ste sa striktne vyhýbať Tamarindo. Toto ovocie je známe pridávať k vazokonstrikčné účinky urýchlením procesu zužovania ciev. To v konečnom dôsledku vedie k pomalému prúdeniu krvi alebo niekedy dokonca úplné zablokovanie krvných ciev.

8. Interaguje s Certan Antibiotiká:

Pokiaľ používate akúkoľvek očnú antibiotikum na oči lokálne, vyhnúť tamarinda príjem. Niektoré výskumy ukázali, že toto ovocie interaguje s takým typom liekov, čo môže viesť k nechcenému pokožke, rovnako ako nebezpečenstvo pre zdravie.

9. Produkuje preháňavý účinok:

Drť alebo extrakt z tamarínd je dobre známy pre svoje laxatívnymi vlastnosti. Ale ak ste už používate iný preháňavý produkt, uistite sa, že preskočiť jesť toto ovocie.

10. Môže robiť Weaver kašeľ je horšia:

No, kašeľ tkáčska nie je spôsobená príjmom Tamarindo. Skôr sa jedná o zdravotný stav vyplýva z práškových tamarindových semien. Avšak, ak budete používať v pokrmoch ako prísada, buďte opatrní, pretože sa prášok môže mať vplyv na vaše pľúca a vyvolať chronické respiračné problémy.

Mnoho indických jedál, najmä z juhu, volať po tamarínd. Ale to, čo skutočne potrebujú nahrať svoj jedálniček s takou tamarínd, že vaše zdravie začne sťažovať? Možno môžeme vzdať chuti v prospech zdravia, niekedy!

Dúfam, že je jasné, s touto poštou a vyhnúť sa škodlivým účinkom Tamarindo. Chcete sa pridať nejaké ďalšie nežiaduce účinky Tamarindo do tohto zoznamu? Drop komentár nižšie a dajte nám vedieť.

load...