Noviny

Psychosomatická porucha: Príčiny, symptómy, typy a liečby

Psychosomatická porucha: Príčiny, symptómy, typy a liečby

Stres môže spôsobiť katastrofu nielen vo vašej mysli, ale aj na vašom tele. Tam je dôvod, prečo tí lekári hovoriť znova a znova nedostal zdôraznil cez malých problémov. Tieto preventívne odporúčania má väčší význam, a to najmä ak ste chorí alebo majú slabý imunitný systém. Dôvodom je, že starosti o chorobu môže viesť k fyzickej príznaky. No, ak ste to nevedel, možno budete chcieť prečítať tento príspevok.

Často počujeme, že psychológia hrá dôležitú úlohu pri liečbe ochorení, a dokonca aj lekári s touto zmenou súhlasiť. Takže, ak je náš zdravý psychický stav by nám mohla pomôcť pri získavaní úľavu, je tiež pravdepodobné, že zlé duševné zdravie môžu mať vplyv na našu fyzickú pohodu. Pojem, psychosomatické ochorenia 'sa používa pre také podmienky. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac o nich ao tom, ako sa vzťahujú k psychológii.

Čo je psychosomatická porucha?

Pojem, psychosomatické poruchy 'sa používa pre fyzickú chorobu, ktorá je považovaná za spôsobila alebo zhoršila mentálnymi faktormi. , Psyche 'odkazuje na mysli i, somatické' odkazuje na fyzické príznaky a symptómy, ktoré sú pozorované u choroby. Zvyčajne sa väčšina chorôb sú psychosomatické, pretože majú psychické a fyzické komponenty.

load...

Tieto poruchy nemusí byť prítomný rovnakým spôsobom v každom jednotlivcovi. V závislosti na vašej mentalite a temperamentu, fyzické ochorenia, ako je vyrážka alebo lupienky, vás môže obťažovať natoľko, aby sa vám v depresii a chorých. Avšak, ďalšie kamarát s podobným stavom nemusí cítiť ako depresia alebo zle ako vy. Reverzný môže byť tiež pravda. Napríklad, niekto s depresiou nemusí jesť dosť, alebo vôbec nič. Tak, duševné podmienky môžu tiež viesť k fyzickej choroby (1, 2).

Psychosomatických ochorení zahŕňajú ochorenia, ako je ekzém, žalúdočné vredy, vysoký krvný tlak, lupienka, a dokonca aj srdcové choroby. V skutočnosti, štúdie dospela k záveru, že depresia a úzkosť sú priamo zodpovedné za ochorenia, ako je infarkt myokardu (3).

Poďme sa teraz pozrieť na fyzických prejavov a príznakov psychosomatické poruchy.

Symptómy psychosomatické poruchy

Teraz, keď vieme, že psychosomatické poruchy zvyčajne začína v mysli, poďme sa pozrieť na príznaky tohto stavu. To má veľa príznakov, vrátane:

load...
 • Zrýchlený tep srdca
 • Palpitácie (búšenie v srdci)
 • Nevoľnosť
 • Otrasy
 • Bolesť
 • Suché ústa
 • Potenie
 • Bolesť v hrudi
 • Zrýchlené dýchanie
 • Mdloba
 • Nadbytok únava
 • Uzol v žalúdku
 • Rýchle dýchanie
 • Neurologické problémy
 • Gastrointestinálne problémy (1, 2)

Príčiny psychosomatické poruchy

Ako duševných stavov, ako je depresia, úzkosť a stres vyvolať telesné príznaky, nie je celkom jasné. Výskum stále prebieha za osobitných chorôb pochopiť súvislosť medzi psychikou a symptómov.

Niektoré správy k záveru, že zvýšená impulzné činnosť nervov, keď ste nervózny, depresívne, alebo v strese môže byť jedným z faktorov, ktoré prispievajú k fyzickej príznaky (1, 2). Niekedy, adrenalínové a adrenalín uvoľňuje môže tiež vyvolať fyzické príznaky, keď ste nervózny. Bolo vykonané mnoho štúdií, a nedávny jeden o tom, ako stres spôsobuje ochorenia u zdravotných sestier k záveru, že vyhorenia je jednou z hlavných príčin psychosomatických symptómov poruchy, ako je kyslosť, bolesti chrbta, bolesti šije, zábudlivosť, a hnevu (4).

Na príčinu stresu a ako ich charakterizuje sám založený, psychosomatické poruchy sú rozdelené do rôznych typov. Tie sú uvedené nižšie.

Druhy psychosomatických porúch

Väčšinou psychosomatické poruchy a iné závažné formy sú spôsobené emocionálny stres. Sú rozdelené do nasledujúcich sedem typov:

(I) bližšie neurčené Somatoform Disorder - U tohto typu, môžete zaznamenať jeden alebo viac príznakov (bolesť, únava, strata chuti do jedla, a gastrointestinálne príznaky) po dobu najmenej šiestich mesiacov.

(Ii) Somatizační Disorder - Medzi príznaky patrí bolesť, sexuálne príznaky, gastrointestinálne príznaky neurologické symptómy, menštruačné príznaky a únava. Pozorované u ľudí medzi 18 a 30 rokov, ktorí majú tieto symptómy po celé roky bez akéhokoľvek vysvetlenia pre nich.

(Iii) bližšie neurčené Somatoform Disorder - Pacienti, mylne sa domnievajú, že sú tehotné, pretože príznaky, ako je ukončenie menštruácie, pohyb plodu, pôrodné bolesti, nevoľnosť, atď

(Iv) Premena Disorder - Príznaky tohto zahŕňajú neschopnosť vydávať zvuk, náhleho ochorenia záchvaty, bezvedomie, poklesávání horných viečkach, strata citlivosti v jednej alebo viacerých častí tela, a problémy so zrakom.

(V) hypochondria - Pacienti, ktorí sa obávajú, že majú nebezpečné ochorenie, ktoré sa chystá spôsobiť veľké škody na svojom tele. Oni často navštevujú viac doktorov, aby to dokázal.

(Vi) Pain Disorder - Medzi príznaky patrí bolesť zažíva v jednej alebo viacerých častí tela po dlhú dobu, a to bez akéhokoľvek vysvetlenia.

(VII) Karoséria dysmorphic Disorder - Ľudia postihnutí to pocit, že ich telo je chybný a často uchyľujú k kozmetické ošetrenie s cieľom zlepšiť ich vzhľad.

Emočný stres je často hlavnou príčinou týchto porúch (5). Takže vieme, ako je stav mysle, môže mať vplyv na naše telo. To, čo sme ešte nevedia, je to, ako sa na liečbu tohto stavu. Ako choroba nie je fyzický, na rozdiel od príznakov, by mala byť rovnováha medzi emocionálne a fyzické liečby postihnutých ľudí. Tu sú možnosti liečby, ktoré sú odporúčané pre psychosomatických porúch.

Ako liečiť psychosomatická porucha

 1. Jóga
 2. Liečenie
 3. Pôstu
 4. Hypnózy
 5. Kognitívne behaviorálna terapia

Relaxovať a získať úľavu od psychosomatických porúch s týmito

1. Jóga pre psychosomatických porúch

Podľa Ayurveda, jóga zahŕňa meditačné a relaxačné cvičenia, ktoré možno liečiť psychosomatických porúch. Ako tieto poruchy sú vyvolané psychických stavov, ako je úzkosť a stres, ktoré sa zúčastňujú na aktivitách stres mlátiť ako je joga môže pomôcť zmierniť tieto psychické problémy. Jednoduchá dychové cvičenia a ásany, ktoré uvoľní svoju myseľ môže byť realizovaná na dennej báze.

Jóga má upokojujúci účinok na telo a robí viac vedomí a prijímanie seba a svoje okolie. Experimenty ukázali, jogy byť rovnako účinné ako lieky, pokiaľ ide o psychosomatických porúch (6, 7).

Späť na obsah

2. Lieky pre psychosomatických porúch

Obvykle špecifické lieky sú predpísané všeobecné lekári na odstránenie fyzické príznaky. Väčšina lekárov tiež odporučiť pacientom, aby psychiatri pre terapiu, ako tieto lieky poskytnúť len dočasnú úľavu. Úzkostným osoba je pravdepodobné, že trpí relapsu fyzických symptómov a liečba psychický stav je nutné. Rôzne typy používané pre úpravu sú tricyklické antidepresíva (TCA), serotonín a noradrenalín inhibítory spätného vychytávania (SNRI), atypické antipsychotiká, inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SRI), a bylinné lieky (8). Rôzne kombinácie liekov sú predpísané odborníkmi v závislosti od veku pacienta, intenzita ochorenia, trvanie, a schopnosť reagovať na liečbu.

Späť na obsah

3. Pôst terapia pre psychosomatických porúch

Ošetrenie dobre známy v Japonsku, pôst terapia úspešne zmierniť fyzické i psychické príznaky u pacientov psychosomatických ochorení. Podľa tejto terapie je autonómny nervový systém a endokrinný systém sa riadi proces nalačno. Výsledkom je, že telo obnovuje rovnováhu ako pre duševné zdravie a fyzické zdravie (9).

Späť na obsah

4. Hypnóza Pre psychosomatických porúch

Migrény, astma a gastrointestinálne problémy pozorované u psychosomatických porúch sú často zaobchádza s hypnózou. Tento spôsob liečby si kladie za cieľ nájsť riešenie pre fyzické príznaky vnútri podvedomia pacienta. Dlhodobá hypnoterapie môže fungovať efektívne riešiť základné emócie a zastaviť psychiku ovplyvnili telo a príznaky z rozvojových. Hnev, strach a závislosť problémy boli úspešne vyriešené s touto terapiou v minulosti (10, 11).

Späť na obsah

5. Kognitívne behaviorálna terapia pre psychosomatických porúch

Podľa správania terapia kognitívnych (CBT), ako reagovať na situáciu, závisí veľa na tom, ako ju vnímame. Myšlienky jednotlivca sú integrované s jeho / jej emócie, fyzické pocity, správanie, ako aj životného prostredia. A to riadi, ako jednotlivci správať v určitej situácii a ako sa ich myšlienkový proces ovplyvňuje ich fyzický stav. Ak je táto ideológia používa na liečbu psychosomatických porúch, to pomáha pacientom myslieť holisticky a zmierňuje ich obavy v súvislosti so zdravím. Veľkým úspechom bolo dosiahnuté, keď bol CBT súčasťou štandardnej zdravotnej starostlivosti v rôznych sadách pokusov. Dokonca aj prípady ťažkej somatizáciu bolo vidieť, že je znázornené zlepšenie (12, 13).

Váš stav mysle je to, čo zhoršuje alebo upokojuje svoju fyzickú kondíciu. Z tohto dôvodu, psychológia hrá dôležitú úlohu pri liečení ochorení a dokonca aj pri nástupe ochorení na prvom mieste. Takže až sa nabudúce dostanete zbytočne zdôraznil, si uvedomiť, že stres a úzkosť môže viesť k niečomu oveľa nebezpečnejšie, než dočasným pocitom hnevu, depresie, alebo frustrácie. Udržať stres a úzkosť na uzde sú kľúčové ciele.

Späť na obsah

Zdieľajte s priateľmi a rodinou a povedať im o chorých účinky obáv sa príliš. Prosím, podeľte sa s nami žiadne skúsenosti z psychosomatických porúch alebo akékoľvek techniky, ktoré používate, ako sa zbaviť úzkosti. Zanechať komentár nižšie.

load...