Noviny

Peroxid vodíka odstraňuje problémy s ušným uškom

Peroxid vodíka odstraňuje problémy s ušným uškom

Má brnenie a svrbenie pocit v uchu, aby niekedy nahnevaný a že budete ponáhľať na vatovou tyčinkou? No, to robí tak, aby miliónov mužov a žien, keď ušného mazu formy vnútri zvukovody! Ušný maz alebo ušný maz je tvorený prirodzene žľazami vnútri ucha (1). Táto je tvorená telom v priebehu času, aby sa zabránilo malé častice, ako je prach a baktérie dostali ušného bubienka. Avšak, ušného mazu, kedy karta môže dostať kalené, a to môže viesť k niekoľkým problémy v dlhodobom horizonte. Samozrejme, že ušného mazu vyschne a vypadne z ucha, ale to nemusí byť prípad vždy. Pre rôzne ľudí, množstvo ušného mazu môže byť rôzne. Obaja dospelí a deti si ním dotknuté. Jedná sa o celoživotné záležitosť a keď to nie je choroba, vyčistenie ušného mazu môže byť nevyhnutné občas.

Treba sa zbaviť ušného mazu:

Ušný maz je šedivý alebo žltej farby a textúry sa môžu líšiť. Ak zistíte, že ušný ušný maz nahromadí vo veľkom množstve vnútri zvukovodu, odstránenie môže byť potrebné. Po prvé, príliš veľa ušného mazu môže vytvoriť pocit svrbenia v časoch a narušiť sluchu účinnosť. V skutočnosti, ušný maz môže dostať kalenej vnútri zvukovodu. Ak je to olejovitá alebo mäkká, to môže stať živnou pôdou pre baktérie a choroboplodné zárodky. Vzhľadom k tomu, že zvukovod zostáva prevažne neviditeľný voľným okom, môže sa stať, odstránenie ušného mazu správne trochu únavné. Dobrá vec je, môžete získať ušného mazu odstránené bez nutnosti lekárskych zručností alebo by vznikli obrovské náklady!

Spôsoby, ako odstrániť ušného mazu z zvukovody:

Existuje niekoľko spôsobov, ktoré môžete použiť na odstránenie ušného mazu. Sú to:

 1. Mnoho ľudí dáva prednosť, aby si ich zvukovodov skontrolovať lekár pre ušného mazu sťahovanie. Lekári môžu využiť odsávača a ďalšie špecifické lieky, aby sa uvoľnili ušného mazu a odstrániť každý kúsok ho pomocou bezpečné metódy. Týmto spôsobom môžete tiež vyhnúť sa riziku ušné infekcie.
 1. Milióny ľudí používajú mäkkej bavlny špunty pre odstránenie ušného mazu. Aj keď tento proces jednoduchší, je starostlivo manipulácia je potrebné, aby sa zabránilo poraneniu zvukovodu. Okrem toho, použitie tampónov a púčiky môžu ťažko robiť prácu, ak ušného mazu sa zatvrdili.
 1. Môžete použiť kokosový olej alebo telový olej pre zmäkčenie ušného mazu a rozbaľte ho pomocou vatovej tampóny. Kým aplikácie ropy robí uvoľnili vosk vnútri ušnice, môžu tiež využiť priestor vlhký a pripraviť pôdu pre pestovanie klíčkov.
 1. Existuje niekoľko lekárskych riešení, vrátane voľnopredajných, ktoré sú používané niekoľkých ľudí na odstránenie ušného mazu bezpečne (2).
 1. Môžete tiež použiť vybavenie domácnosti, ako je peroxid vodíka extrahovať ušného mazu, ktorý je úplne bezpečné a za účinné.

Prečo používať peroxidu vodíka pre odstránenie ušného mazu:

Peroxid vodíka sa nachádza v takmer každej domácnosti, a to bolo značne používaný na liečbu infekcií (3) a rezy pre vekové kategórie. Neprodukuje škodlivé účinky na koži alebo telesných častí ak je použitý v správnym spôsobom a výškou. To je celkom miernej povahy a cenovo dostupné rovnako. Pri aplikácii na kožu, uvoľňuje kyslík. Toto, podľa poradia, odstraňuje odumreté kože a čistí priestor. To môže byť použitý k uvoľneniu ušného mazu a extrahovať z zvukovodov ľahko. Nájdete peroxid vodíka v akejkoľvek lekárni a on-line ľahko. Po nákupe, zaistiť si uložiť fľašu v dostatočnej vzdialenosti od zdroja tepla alebo slnečného žiarenia. Toto riešenie degeneruje, keď sa udržuje v blízkosti teplo.

load...

Spôsoby, ako vykoreniť ušného mazu pomocou peroxidu vodíka:

Budete musieť použiť nasledujúce zložky, ako sa zbaviť ušného mazu doma:

 • Peroxid vodíka - 3 percentuálne roztok
 • Niekoľko misy
 • Voda
 • Mäkký handričku alebo uterák
 • Bavlnené guličky
 • Bavlna špunty
 • Olivový olej
 • Kvapkadlom

Po prvé, a to ako zahriať olej a roztok peroxidu vodíka trochu. To pomáha pri uvoľnení ušného mazu a robí celý proces oveľa jednoduchšie.

Metóda 1:

Túto metódu použite v prípade, že množstvo ušného mazu karta je pomerne malý. Dip bud bavlny v roztoku peroxidu vodíka a potom ho ponoriť do ušného kanálika (4). Otočiť ho jemne, aby sa uvoľnili a vyzdvihnúť ušného mazu. Použite ju niekoľkokrát vyčistiť zvukovodu. Uistite sa, že budete pohybovať vo vnútri ucha pomerne pomaly.

load...

Metóda 2:

Uchýliť k tejto metóde keď množstvo ušného mazu zostávajúce vo zvukovode je pomerne veľa, a to je celkom tvrdené rovnako. Majte na pamäti, že tento proces bude trvať nejakú dobu.

 1. Po prvé, vziať kvapkadlo a nasávať niekoľkých kvapiek teplého olivového oleja v nej.
 1. Ležať na posteli so svojím ucho smerom k stropu. V tejto pozícii, možno zistíte, že je ťažké k poklesu oleja v zvukovodu pomerne ťažké, pretože nemôžete vidieť. Takže, požiadajte priateľa alebo niekto vo vašej rodine k poklesu oleja pomocou kvapkadla do zvukovodu. Nepohybujú v tomto okamihu. Nechajte olej dostať premočený od ušného mazu a čakať na nejakú dobu. O pätnásť minút alebo tak bude stačiť.
 1. Potom pomocou kvapkadla, aby sa v niekoľkých kvapkami teplým roztokom peroxidu vodíka. Požiadajte priateľa, aby naliať niekoľko kvapiek roztoku vo zvukovode. Potom, čo sa deje, budete cítiť ľahké mravčenie vnútri zvukovodu. Ležať v polohe po dobu 10 minút, alebo trochu viac. Nechajte roztok uvoľnili vosk.
 1. Po tom, umiestnite uterák vedľa ucha a na posteli. Hlavu v šikmej polohe. Ucho vosk, oslabený roztoku a oleji bude odtekať zvukovodu.
  1. Ak je ušného mazu kalené, nesmie odtekať sama. Možno budete musieť použiť vatové tampóny alebo púčiky uzavrieť zostávajúce ušného mazu z ušného kanálika pomaly.
 1. Teraz vykonajte kroky uvedené vyššie pre druhé ucho rovnako. Celkový postup môže trvať okolo hodiny.
 1. Majte na pamäti, že by ste mohli potrebovať, aby to po dobu niekoľkých časoch alebo za týždeň, ak ušného mazu je naozaj ťažké a nazhromaždené množstvo je pomerne veľa. Všetok vosk nesmie dostať extrahujú len v jednej aplikácii, ale počas jedného alebo dvoch dní, budete zbaviť vší ušného mazu!
 1. Koniec koncov ucho vosk bol vytiahnutý a vypustí von, budete musieť použiť vaty a tampónov pomaly vyschnúť zvukovodu. Uistite sa, že ich používať s opatrnosťou.

Upozornenie Ak chcete mať na pamäti:

Pri použití peroxidu vodíka na čistenie ušného mazu je považovaný za účinný, stále musíte dávať pozor. Udržať tieto body na mysli bezpečnosť.

 • Na čistenie ušného mazu, ak sú už postihnuté s ušné infekcie by ste nemali používať peroxid vodíka. V skutočnosti, nemali by ste platiť žiadne iné riešenie, alebo olej vo zvukovode že počas uvedeného obdobia, aby sa zabránilo infekcii.
 • Existujú rôzne typy roztokov peroxidu vodíka na trhu, ktoré si môžete kúpiť. Uistite sa, že si kúpite typ s 3 percentá roztoku z bezpečnostných dôvodov (5).
 • Po vyčistení oba zvukovodov s peroxidom vodíka, budú ušné dutiny byť vlhký. Nenechávajte v tomto stave. Mohlo by to viesť k hromadeniu baktérií a viesť k riziku infekcie.
 • Na čistenie ucho s kalenej ušného mazu, budete musieť použiť peroxid vodíka pre niekoľkokrát. Avšak, nerobia to príliš často, mohlo by sa vyschnúť zvukovodu nadmerne.
 • Ak zistíte, použitie peroxidu vodíka nerobí potrebná na odstránenie ušného mazu, a to aj po mnohých aplikácií, navštíviť lekára. Táto situácia môže nastať, keď sa ušného mazu stala príliš stvrdol. Lekár môže použiť špeciálne tekutiny a zariadení bezpečne vybrať ušného mazu.
 • Potom, čo ste vyčistiť ušného mazu pomocou peroxidu vodíka a ďalšie príslušenstvo, aby všetko, vrátane uteráka alebo kvapkadlom, sa ponorí do horúcej vody a sterilizovať pomocou dezinfekčných roztokov. Tým sa vylúči akékoľvek riziko infekcie šíri prostredníctvom týchto výrobkov. Je tiež nutné čistiť si ruky mydlom po čistení ucho s týmto riešením Z rovnakého dôvodu.
 • Peroxid vodíka je šetrná k pokožke a nevedie k páleniu alebo korózii. Avšak, osoby s citlivou pokožkou sa môže zdať trochu príliš tvrdý. Oni môžu pridať trochu vody pred aplikáciou na ušného mazu.

Peroxid vodíka je testovaný a osvedčený spôsob, ako sa zbaviť ušného mazu niekedy tak jemne. Takže až sa nabudúce budete cítiť ucha pulzujúca a podozrivý ušného mazu ako vinník, skúste peroxid vodíka!

load...