Noviny

Nie som Yolking! vajcia sú úžasné

Nie som Yolking! vajcia sú úžasné

Začalo to s - "Jablko denne udrží lekára preč", a teraz sa svet - "vaječný žĺtok deň drží doktora preč". Celý pobyt fit, jesť zdravé pohybové šírené bielky. Ale málo sa ľudia vedia, že to je žĺtky, ktoré môžu ukradnúť show, pretože majú veľa zdravých živín taky! Nemožno poprieť, že žĺtky majú značné množstvo cholesterolu. Ale naše telo potrebuje cholesterol (diétne, dobrý cholesterol) taky. Takže poďme sa pozrieť na to, čo žĺtky ponúknuť, a ako oni sú veľmi prospešné pre nás.

Živina Composition Of žĺtky:

Máme značkové cholesterolu potraviny s vysokým obsahom tak negatívne, ale v skutočnosti, oni sú potraviny, ktoré sú bohaté na živiny. Žĺtky pohody nelíši; obsahujú 100 percent vitamínov rozpustných v tukoch, A, D, E a K. Majú tiež karotenoidy, zeaxantín a luteín. Obsahujú viac ako 90% železa, vápnika, zinku, fosforu, tiamín, vitamínu B6, vitamínu B12 a tiamín, ktoré telo potrebuje.

Pokiaľ ide o cholesterol, že žĺtok obsahuje, to v žiadnom prípade nie je škodlivé do tej miery, že sa nedajú jesť. V prípade, že vajcia sa vyliahnu, že cholesterol by bolo potrebné, aby elegantný vyjsť z nádrže. Všetky zvieratá, vrátane nás ľudí, potrebujú cholesterol na bývanie a bytia. Každá bunka nášho tela potrebuje cholesterol. To je tiež základom všetkých pohlavných hormónov. Dobrou správou je, že diétne cholesterol ako vaječné žĺtky sú zodpovedné za dobrý HDL. Takže to nie je tak zlé po tom všetkom!

load...

Proteín Story:

Mali by ste vedieť, že žĺtok tiež obsahuje bielkoviny. Len to, že je to menšia veľkosť - teda množstvo bielkovín v žĺtku je nižšia ako v bielom. Ale biela je len plná bielkovín a nič iné, a teraz viete, nepreberné množstvo živín, že žĺtok obsahuje. No tak ako tak, proteín by mala zahŕňať iba asi 15% až 30% nášho denného príjmu kalórií. To, že je zbytočné konzumovať bielkovín bez tuku. Konzumujúci samotné proteínové má za následok vyčerpanie vitamínu A. Teraz musíte súhlasiť, že naša milovaná matka príroda má plán za všetky jej výtvory. Ona najviac premyslene, má vytvorený ochranu tuku okolo všetkých zdrojov živočíšnych bielkovín.

DHA a AA:

Nejedná sa o náhodné abecedy. DHA alebo dokozahexaénová kyselina je forma omega - 3, ktorý je využiteľný v tele. AA alebo arachidonicacid je forma omega - 6, ktorý je použiteľný v tele. Žĺtky obsahujú ako tieto veľmi esenciálne mastné kyseliny. Keď sa rozhodnete kúpiť a zjesť omega - 3 bohaté vajcia, udržiava n - 3 / n - 6 v dobrom pomere v potrave.

Hanobenie vaječného bielka:

Je to smiešne, ako prijímame nové výstrelky v mene zdravia bez riadneho výskumu a znalostí. Vždy existujú dva myšlienkové na akúkoľvek teóriu - jeden bude vždy hovoriť o teórii, a druhý vždy proti. Ale premýšľajte o tom - my všetci sme rôzne bytosti, a niečo, čo by vás mohli vyhovovať, a niečo, čo nemusí. Je to všetko otázka pohodlie na konci dňa. Je na vás, aby ste si prečítali a rozhodnúť, ktorá z teórií pracuje pre vás najlepšie.

load...

Prieskumy hovoria, že asi 3% ľudí v tomto svete sú alergickí na vaječných bielkov. Tam je asi 14 proteíny celkom, z ktorých asi 13 sú anti-mikrobiálne. Čo znamená, že odradiť mikróby a vírusy. To je dobré a zlé. Aj keď by sa mohlo definitívne zbaviť tých zlých, ale aj zbaví dobrých tie, ktoré sú vyžadované v našich črevách.

Trypsín je proteáza, ktorá je požadovaná stráviteľné bielkoviny. Paradoxné je, že lyzozým prítomný v vaječných bielkov sa viaže s proteínmi, ako je ovomukoidu alebo ovoinhibitor a inhibuje produkciu trypsínu. Vaječných bielkov tiež obsahujú častice, ktoré prechádzajú črevnej steny a prehĺbenie autoimunitné problémy.

Avidín je iný takzvaný anti-živiny nájdené v vaječných bielkov. Kombinujú sa s biotínom, vitamínu B, ktorý je zodpovedný za syntézu mastných kyselín a tiež regulácie hladiny cukru v krvi. Táto kombinácia inhibuje absorpciu biotínu.

Zatiaľ čo niektorí by mohli argumentovať, že varenie bielu časť deaktivuje anti-živiny a inhibítory proteázy, štúdie ukazujú, že avidín stále zachováva asi 30 percent svojej aktivity, keď sa varí. Varenie znižuje problémy, ale určite sa to nie celkom odstrániť.

Zabaliť, vajcia ako celok je veľmi zdravé. Aj keď to nie je najlepšie pitvať žĺtok z bielej a jesť len jeden z nich, je potrebné vziať na vedomie, čo je najlepšie pre váš systém a jesť ju zodpovedajúcim spôsobom. Vajcia sú prirodzené a zdravé a definitívne must vo vašej strave. Tak priniesť na vajcia na raňajky vec, ako som povedal predtým, "vajce (žĺtok) denne udrží lekára preč!"... A kto má rád ísť k lekárovi vlastne je?

load...