Noviny

L-Dopa: účinky, vedľajšie účinky a dávky

L-Dopa: účinky, vedľajšie účinky a dávky

Zhrnutie

Dopamín je klasifikovaný ako neurotransmiter. Jeho hlavné zameranie, najmenej v mozgovú činnosť, je kontrolovať potešenie a odmenu centier mozgu. Avšak, dopamín je tiež dôležité v regulácii nielen emocionálne reakcie, ale aj pohyb. Jeho funkcie sú dôležité nielen pri zabezpečovaní toho, čo mnohí ľudia označujú za "odmenu" reakcií a pocitov, ale aj akcie, ktoré človek môže prijať na dosiahnutie týchto pozitívnych emocionálne reakcie.

Dopamínu a dopamínu doplnky, ako je L-DOPA zameraním na neurochemie. Preto dopamín má obrovský vplyv nielen na to, ako sa cítime, ale aj na tom, ako sa správať a reagovať na určité okolnosti. Dopamín dáva človeka schopnosť myslieť, proces, plánovať dopredu, a vzdorovať negatívne impulzy.

Základné definície dopamínu je, že je neurotransmiter, ktorý riadi celý rad komunikačných ciest v mozgu. Dopamín je zodpovedný za inštruovať neurónov na prenos signálov, modulujú tieto signály, alebo zastavenie vysielania týchto signálov.

load...

Dopamín, ako neurotransmiter, je tiež známy ako katecholamínov. Katecholamíny sú často popisované ako zvláštne chemickej skupiny, ktorá je pripojená na amin.

Dopamín je konzumovaná hlavne potravín, ktoré jeme. To nie je vyrobený v mozgu. Dopamín je vyrobený z bielkoviny aminokyseliny zvanej tyrozín. Tyrozín sa vyrába cez inú aminokyselinou, fenylalanínu. Tyrozín sa vyvíja na dopamín pomocou enzýmovej aktivity tyrozín hydroxyláza. Dopa, L-DOPA je základný doplnok stravy, ktorý sa stane dopamín pôsobením chemické látky známe ako dopadekarboxylázy. Noradrenalín, ďalšie neurochemický nájdené v mozgu, môžu byť prevedené na dopamín, v závislosti na celej rade chemických reakcií.

Dopamín nemôže prekročiť bariéru medzi krvou a mozgom, aj keď serotonínu (prekurzor tryptofán), ako aj tyrozín môže. Inými slovami, mozog potrebuje dopamín, ale je vyrábaný prostredníctvom série prekurzorov. L-dopa doplnky môžu byť veľmi prospešné pri poskytovaní telu chemických prvkov potrebných na zabezpečenie dopamínu.

load...

Základné funkcie dopamínu v mozgu, je poskytnúť motiváciu. Dopamín bola tiež vedecky spojená s radom telesných funkcií okrem funkcie mozgu, vrátane metabolizmu. L-DOPA je doplnkový chemická látka, ktorá je vyžadovaná v normálnych biologických procesoch človeka a iných cicavcov, ako aj počtu rastlín.

Čo by ste mali vedieť

 • Synteticky vytvoril L-DOPA je známych niekoľko ďalších mien, vrátane Levodopa (populárny liečivo), 4-dihydroxyfenylalanín, a L - 3. Ako prekurzor dopamínu, norepinefrínu a epinefrínu (adrenalín) neurotransmiterov, že má schopnosť sprostredkovávajú neurotrofní faktory, centrálneho nervového systému a mozgu.
 • Levodopa, značka liek je známy pod ďalšími menami, vrátane Nakomom, Prolopa a Atamet, okrem iného, ​​je často používaný ako klinická liečba rôznych štádiách Parkinsonovej choroby, ako aj ochorenie známe ako dopamín reagujúci dystónia.
 • Nedostatky v dopamínu sú najznámejšie u jedincov s diagnózou Parkinsonovej choroby.
 • Nedostatky v dopamínu môže potenciálne zvýšiť riziko návykových správania (1). To je preto, že niektoré typy receptorov dopamínu sú spojené s alebo spojené s jednotlivcami, ktorí sú vzrušenie, alebo vnemy azyl, a v mnohých prípadoch sú známe ako rizikové-príjemcov.
 • Niektoré vedecké výskumy naznačujú, že hladina dopamínu určitej osoby sú zapojené do prenatálneho vývoja neurochemickej, aspoň v tom, ako to funguje v mozgu (2).
 • Vplyv dopamínu a tam, kde je umiestnený v mozgu môže mať tiež vplyv na to, ako každý jednotlivec si myslí, racionalizuje a chová. Zvážte napríklad mozog. Je rozdelený na dve hemisféry. Ľavý mozog je zodpovedný za vedomostí funkcií, ako je uvažovanie, jazykové znalosti a učenia. Jasný strana mozgu je viac kreatívne a intuitívne, a na jeho najzákladnejšie definície, nám umožňuje racionalizáciu, pokiaľ ide o intuíciu, rovnako ako prispieť k rozvoju spôsob, akým hovoríme a učiť a zdokonaľovať hudba, písanie, alebo ďalšie tvorivé zručností.
 • Ľudský mozog sa skladá z približne 100 miliárd neurónov, ale iba 20000 z nich môže obsahovať dopamín (3). L-dopa má schopnosť prechádzať hematoencefalickou bariérou, zatiaľ čo dopamín nemôže.

Stručná história L-DOPA výskum

L-dopa (aminokyselina L - 3 alebo 4-dihydroxyphenalanine), ktorý bol prvýkrát syntetizovaný z jeho DL "racemát", bol identifikovaný v roku 1911 (4) Racemát je definovaný ako konverzia čistého zmesi s jedným enantiomérom [optického izoméru. Alebo molekulárnej pár, ktorý nie je zrkadlovým obrazom jeden druhého, ktorý možno prekryť jeden na druhého] do jedného, ​​kde je prítomný viac ako jeden enantiomér. Termín racemizácia sa často používa na znamenať výsledky zmesi, kde D a L enantioméry sú prítomné v množstvách, ktoré sú rovnaké v opatrení. Vzhľadom k tomu, 1960, L-dopa už bolo uvedené, že je najviac prospešné (doteraz) ošetrenie, ak ide o Parkinsonovej choroby.

V roku 1913 bolo oznámené, aby prišiel zo strukovín, sa pôvodne myslelo, že je neaktívne, aspoň biologicky. Neskoršie štúdie v roku 1920 a na začiatku 1930 určené, že aspoň u malých zvierat (králik), DL-dopa mal pomerne výrazný vplyv na metabolizmus glukózy, rovnako ako krvný tlak (arteriálna).

Od tej doby boli študované biologické mechanizmy účinku L-DOPA. V neskorých 1930, prvý experimentálny vývoj L-dopa bola preukázaná u ľudí a zvierat, pokiaľ ide o enzymatickou premenou z enzýmu L-dopa dekarboxylázy na L-dopa a potom dopamínu.

Štúdia pokračovala v roku 1940 (ľudí a zvierat), so zameraním na potenciál L-dopa / dopamínu mať účinok na vaskulárny krvný tlak. Od roku 1950 sa pozornosť prepnutá do mozgových katecholamínov a jeho účinku na bazálne gangliá.

V roku 1960, sa zistilo, že nedostatky dopamínu v mozgu, boli spojené s Parkinsonovou chorobou, rovnako ako jej silný terapeutický účinok na uvedené choroby. Do konca 1960, vysoké dávky L-DOPA prijaté v denných režimoch boli normou v klinickej praxi pri liečbe Parkinsonovej choroby. V súčasnej dobe, L-dopa je aj naďalej jedným z tradičných a najviac prospešné účely, pokiaľ ide o neurotransmiterov substitučnej terapii.

Štúdia pokračovať, pokiaľ ide o účinok dopamínu na centrálny nervový systém, sama o sebe a ako súčasť iných biologických aktivít.

Chemická štruktúra

Alebo jeho chemickým vzorcom: C8H11NO2.

Dopamín je tiež známy ako:

 • 4- (2-aminoetyl) benzén - 1,2-diol
 • Hydroxytyramin
 • Oxytyramine
 • 3-Hydroxytyramine
 • Intropin (prerušené liek)
 • Dopamín hydrochlorid (prerušené liek)
 • 3,4 Dihydroxyphenethylamine

Mechanizmus účinku

Dopamín je klasifikovaný ako katecholamínov tvorené dekarboxyláciu dihydroxyfenylalanín. Je prekurzorom adrenalínu a noradrenalínu. Dopamín sa viaže na alfa a beta - 1 adrenergné receptory. Keď sprostredkovaná myokardu beta - 1 adrenergné receptory (pre srdcové funkcie) dopamínu môže zvýšiť ako srdcovej frekvencie, ako aj sily, čo prispieva k zvýšeniu srdcového výkonu. Alfa - 1 adrenergnej účinok na stimuláciu receptor pôsobí na hladkého svalstva cievach (ako je napríklad cievnej steny) a začne vazokonstrikcia zvýšenie systémovej odporu.

Dopamín je tiež dôležité pri stimulácii dilatácie obličkových cievnych stien, čím sa zvyšuje prietok krvi obličkami, zlepšením glomerulárnej filtrácie (proces, ktorý ovplyvňuje funkciu obličiek a objem a rýchlosť, ktorou krv prechádza glomerulárnych kapilár). Glomerulárnych je zhluk kapilár umiestnených na konci obličkových kanálikov, v mieste, kde odpady a odpadové produkty sú filtrované z krvi a vylúčené močom. Je tiež dôležité, na vylučovanie sodíka z tela, ako aj množstvo moču.

Kým dopamínu je často používaný na liečbu srdcových problémov, ako je znížený srdcový výdaj a krvný tlak, je to tiež často používa pri KPR (5).

Dopamín je silne spojený s duševnými poruchami, ako sú depresie, schizofrénie a mánie v závislosti na buď vysokej alebo nízkej úrovni. Ako monoamíny, spoločné dopamínu (DA) sa tiež podieľa na:

 • Jemné pohyby svalov (tj Parkinsonova choroba)
 • Integrácia myšlienok a emócií
 • Rozhodovacie procesy
 • Zodpovedná za stimuláciu hypotalamus k uvoľneniu hormónov (štítnej žľazy, nadobličiek, sex)

Dopamínu snímače sú spojené s piatimi receptory:

D1 - stredná mozgové GABA terminals- najhojnejšia receptory CNS, ktorá stimuluje AC (adenylyl cyklázy) (6). D2 - bazálny gangliá - inhibuje AC, hrá úlohu v aktivácii draslíkových kanálov, a uvoľňovanie kyseliny arachidonovej potenciácie. D3 - v súčasnej dobe v rámci štúdie, ale predpokladá sa, že má vplyv na sprostredkovateľskú vplyvu regulačného Da na produkciu neurotensinu. D4 - nájdených v hipokampe a frontálne mozgovej kôry oblastiach mozgu D5 - tiež stimuluje AC a predpokladá sa, že vplyv na podnety bolesti.

Dopamínové receptory D1 buď podobné alebo D2-like. D1-like receptory, ako subtyped Gs proteínom, sa podieľa na aktiváciu adenylátcyklázy, ktorá prevádza adenosintrifosfát do cyklického adenozín monofosfátu (cAMP) (7).

D2-like receptory dopamínu patrí do rodiny / skupiny, ktorá spája s proteínom Gi. To aktivuje alfa podjednotku, ktorá inhibuje premenu adenylylcyklázy, zníženie cAMP.

Limbický systém, definovaný ako súbor štruktúr, ktoré obsahujú časť frontálnej kôre, mozgový kmeň a bazálnej gangliá, je miesto psychickej aktivity. V týchto oblastiach možno nájsť monoamíny vysielačov: (noradrenalínu, dopamínu a serotonínu), vysielače aminokyselín, ako je y-aminomaslovej kyseliny (GABA) a glutamátu. Neuropeptidy (chemické signály v mozgu) tiež reagovať a hrať obrovský vplyv na týchto oblastí mozgu. Akékoľvek zmeny v týchto oblastiach, alebo v prítomnosti neurotransmiterov, sa predpokladá, že tvoria základ radu psychiatrických chorobných procesov.

Súčasný výskum sa zameral na mechanizmy pôsobenia týchto neurotransmitery a ich receptory, ktoré, ako už bolo uvedené, boli dôsledne spojených a spojených s mentálnej aktivity. Napríklad nedostatky serotonínu a norepinefrínu, niekedy obaja, môže viesť k depresii. Nedávna skúška serotonínu na depresiu spochybnil tento dlho vnímané viere (8).

U pacientov s Alzheimerovou chorobou, sa zistilo, že nedostatočný prenos a uvoľnenie vysielačov alebo strate schopnosti postsynaptických receptorov reagovať na vysielače môžu prispieť k príčinou aj dôsledkom účinku na intracelulárne zmeny. Preto rad porúch myslenia, vrátane schizofrénie, ktoré boli spojené s psychologicky nadmernému prenosu dopamínu neurotransmiteru (9). Toto môže byť spôsobené buď nadmerné uvoľňovanie vysielača alebo zvýšenie citlivosti receptora.

GABA, ďalší neurotransmiter, bolo zistené, že hrá dôležitú úlohu v modulácii alebo moderovanie dráždivosť neurónov, ktoré môžu prispieť k úzkosti. Ataraktík zvýšiť účinnosť GABA neurotransmiteru zvýšením jeho schopnosť reagovať receptorov (10).

Bazálna gangliá dopamín (D2) je dôležitý pri regulácii pohybe. Z tohto dôvodu zablokovania tejto formy dopamínu môže viesť k abnormalitám vo pohybov motora, ako sú tie, ktoré je uvedené v parkinsonizmus, dyskinéza, tardívna dyskinéza, akatízia, a akinézu.

Jedným z najdôležitejších psychických funkcií dopamínu je to, že ovplyvňuje hypotalamus faktory, ktoré môžu inhibovať uvoľňovanie prolaktínu z predného laloku hypofýzy. Toto zablokovanie prenosov dopamínu môže prispieť k zvýšeniu sekrécie prolaktínu z hypofýzy. U žien, môže to mať za následok ochorenie známe ako menštruácia alebo absencia menštruácie. U mužov môže prispieť k rozvoju mužských pŕs, známy ako gynekomastia.

Príznaky dopamínu deficitom

Najznámejšie symptóm alebo chorobu, ktorá vyplýva z dopamínu nedostatky boli zaznamenané u pacientov s diagnózou Parkinsonovej choroby. Michael J. Fox, populárny herec, priniesol veľkú pozornosť na dopamín nedostatky v dôsledku svojej vlastnej diagnózy Parkinsonovej choroby. Dopamínu nedostatky môžu tiež prispieť k:

 • Mentálna retardácia nedostatočnosť alebo (to je prípad pomerne vzácne dedičné choroby známej ako PKU, často spojené s mentálnou retardáciou, spôsobené nedostatkom jódu známy ako kreténizmus).
 • Deficitu pozornosti s hyperaktivitou (ADHD)
 • Parkinsonova choroba
 • Alzheimerova choroba
 • Bipolárna stavy a poruchy
 • Depresie
 • Závislosť alebo prevalencia pre návykové správanie (drogy, hazardné hry, atď.)
 • Stravovacie správanie, ako je záchvatové prejedanie
 • Schizofrénie

V rovnakej dobe, nadmerné hladiny dopamínu v tele, najmä tam, kde to nepatrí, bolo zistené, že prispievajú k psychotických príznakov. To je uvedené v jednotlivci, ktorí sa podieľajú na užívanie nelegálnych drog. Nadmerné užívanie drog môže inhibovať spätné vychytávanie dopamínu v mozgu. To je bežné u užívateľov kokaínu, rovnako ako methamphetamines. Vzhľadom k tejto neschopnosti spätného vychytávania dopamínu, nadmerné množstvo dopamínu v krvnom riečisku môže prispieť na mnohé pocitov spojených s návykovými látkami, vrátane pocitu eufórie alebo pohody, silné libido a sexuálnej túžby a pocity, rovnako ako agresia.

Používa a liečebných odporúčania pre dávkovanie

Jedným z hlavných a najobľúbenejších zdrojov L-DOPA v podobe výživový alebo alternatívny doplnok použitý dnes pochádza z struku rastliny, Mucuna pruriens. Závod bol používaný po tisíce rokov v tradičnej Ajurvédske (indický) medicíne ako liek na rad chorôb, vrátane tras spojené s Parkinsonovou chorobou.

Niektoré výskumy pokúsil stanovenie účinnosti levodopy (L-DOPA) (farmakologicky hovorenie) s dvoma rôznymi dávkami Mucuna pruriens prípravkami, ako sú v porovnaní so štandardnými L-DOPA / karbidopa lieky.

Táto štúdia bola veľmi malá v prírode a zúčastňuje osem pacientov diagnostikovaných s Parkinsonovou chorobou, s krátkou dobou trvania reakcie na L-dopa a pravidelnom dyskinéza (11). Štúdia bola kontrolovaná, randomizovaná a dvojito slepá skrížená. Pacientom boli podávané jednotlivé dávky 204 až 50 mg LD / CD a 15 až 30 g Mucuna pruriens prípravu náhodne v týždenných intervaloch.

Výsledky klinického hodnotenia zistilo, že v porovnaní so štandardizovanou LD / CD s 30 g Mucuna pruriens prípravkov, viedlo k rýchlejšiemu nástupu účinkov, čo bolo prekvapujúce sám o sebe, ale tiež odráža v kratšie čakacie doby na plazmatické koncentrácie L-DOPA.

Malo by však byť poznamenané, že neboli pozorované žiadne rozdiely vo vzťahu k znášanlivosti alebo ich dyskinézy aspekty ochorenia. Záver štúdie zistili, že rýchly postup nástup Mucuna pruriens bez pridruženého zvýšenia príznakov dyskinéza ukazujú, že prírodný zdroj L-dopa môže mať výhodu v porovnaní s konvenčnými L-DOPA prípravkov, aspoň pokiaľ ide o dlhodobú riadení Parkinsonovej choroby. Avšak, v čase písania článku v časopise (2004), bolo potrebný ďalší výskum, pokiaľ ide o dlhodobej účinnosti a znášanlivosti.

L-DOPA doplnky sú populárne medzi spotrebiteľmi pre ich vnímanú schopnosť zvyšovať koncentrácie dopamínu v tele. Napríklad po L-DOPA sa vstrebáva do centrálneho nervového systému, je prevedený na dopamín. Ako už bolo spomenuté, nie je prevedený enzýmom známym ako dopadekarboxylázy (aromatická L-aminokyselina dekarboxylázy).

Dopadekarboxylázy tiež poskytuje rad funkcií a účinkov, ako je jej schopnosti katalyzovať:

 • L-dopa na dopamín (neurotransmiteru)
 • 5-HTP na serotonín alebo 5-HT (neurotransmiteru)
 • L-histidín na histamín (neurotransmiter)
 • Fenylalanínu fenethylaminu (stopové amin neurotransmiteru)
 • L-tyrozín na tyramín (stopa amin neurotransmiter)
 • Tryptofán na tryptamín (stopové amin neurotransmiteru)

To všetko sú dôležité súčasti zapojené do neurotransmiterov činnosti, reakcie, syntéza a regulácia. Je dôležité poznamenať, že katecholamíny u ľudí a množstvo stopových amínov sú syntetizované z fenylalanínu, aminokyseliny.

Všetky činnosti mozgu prirodzene zahŕňať činnosti a činnosti, neurotransmiterov, receptory, a neurónov. Každý z nich môže byť zameraná na farmakologické intervencie. Aj keď farmakologické intervencie sa často dosahuje psychotropnými látkami, over-the-counter doplnky môžu tiež zvýšiť alebo znížiť neurotransmiterov a receptorovej funkcie a systémy.

Napríklad, zatiaľ čo sa dospelo k záveru, že halucinačnej alebo bludy správanie môže byť výsledkom hyperaktivity dopamínu a jeho receptory, činidlami účinnými pri znižovaní takejto príznaky a správanie sa musí zamerať na špecifické receptory pre dopamín.

Rad liečebných protokolov s využitím antipsychotiká, stabilizátory nálady, anti-epileptické drogy a antidepresíva, rovnako ako benzodiazepíny boli použité na liečbu mnohých psychiatrických i duševných zdravotných problémov v mozgu, ktoré majú priamy vplyv na dopamín, noradrenalín, adrenalín, serotonín, a GABA.

Avšak, mnoho antipsychotiká / anti-depresie lieky majú tiež schopnosť vážne ovplyvniť nielen duševné, ale aj fyzické aspekty zdravia a wellness.

Nežiaduce účinky L-DOPA

L-DOPA doplnky poskytujú množstvo pozitívnych účinkov na jednotlivcov, ale to je vždy dôležité konzultovať s lekárom pred prijatím dokonca cez-the-counter doplnky, a to najmä v prípade akýchkoľvek citových alebo duševnými problémami alebo diagnóz.

Rovnako ako liekov na predpis, L-dopa doplnky môžu spôsobiť rad vedľajších účinkov a potenciálnych interakcií s použitím. Samozrejme, dávkovanie, vek, hmotnosť a zdravotný stav môže mať vplyv na takéto účinky. Nootropné formy L-dopa sa bežne používajú na zmiernenie a zníženie príznakov depresie a úzkosti. Môžu mať tiež potenciál zlepšiť koncentráciu, pozornosť alebo zameranie, ako aj zlepšenie nálady.

Jedným z hlavných foriem L-DOPA doplnky z bylinných extraktov Mucuna pruriens je aj naďalej najobľúbenejším. Avšak schopnosť bylín, ako Mucuna pruriens k zvýšeniu hladín dopamínu, je potrebné ešte overená pomocou širokých a rozsiahlych klinických štúdiách a štúdiách.

Pokiaľ ide o vedľajšie účinky, jednotlivci môžu vyskytnúť rôzne reakcie. Ak sa vezme odporúčané dávkovanie v podobe doplnenie, vedľajšie účinky sú zvyčajne minimalizovaná. Niektoré z najbežnejších a mierne vedľajšie účinky spojené s použitím L-dopa doplnok patria:

 • Nevoľnosť alebo žalúdočná nevoľnosť
 • Bolesti hlavy (často veľmi ťažké)
 • Kolísavý spánku alebo prerušené spánkové cykly

Jedinci s diagnózou krvného tlaku alebo kardiovaskulárnych problémov si všimnúť, zvýšenie krvného tlaku, aj keď, ak sú užívané v 1 g, vedľajšie účinky sú často minimalizovaný.

Odporúčaná denná dávka závisí na tom, prečo sa L-DOPA doplnky prijatá. Niektorí výrobcovia doplnok tvrdia, že L-DOPA v množstve odporúčanom dávkovaní môžu prispievať k zlepšeniu nálady, rovnako ako non-liekovej terapie na zníženie príznakov Parkinsonovej choroby.

L-DOPA je tiež bežný doplnok pre zlepšenie sexuálne libido a zdravie, a radom kulturistov a športovcov je tiež používaný na zvýšenie dávky testosterónu, HGH, a ďalšie predpis, rovnako ako over-the-counter doplnky určené na zlepšenie masové zisk svalov, fyzickú odolnosť a výdrž, libido, a tak ďalej.

Odporúčané dávkovanie

Predvolené odporúčania pre dávkovanie pre L-dopa, v závislosti na sile a miligramami značky alebo výrobca, sú kdekoľvek medzi 100 mg a 900 mg denne, rozdelených do dvoch alebo troch čiastkových dávok, ktoré sa majú prijať v priebehu dňa. Noví používatelia L-DOPA sú upozorňovaní začať s najnižšou dávkou a postupne zvyšovať na maximálnu dávku.

Vyraziť na najnižšiu dávke približne 100 mg denne užívaná naraz alebo sa môže rozdeliť, ak je to možné, môže prispieť k zníženiu nežiaducich účinkov, než si telo zvykne na to. Po týždni alebo dva, zvýšiť dávku vždy o 100, opäť v závislosti na sile miligramami a schopnosť rozdeliť dávky. Ešte rozdeliť alebo rozdeliť pilulky, kapsule, tablety alebo L-dopa, pretože to môže ovplyvniť jej účinnosť, ako aj k príliš L-dopa alebo aj iných rastlinných zložiek, ktoré majú byť absorbované do krvného riečišťa naraz.

load...