Noviny

Je bezpečné zmraziť potraviny v plastových kontajneroch?

Je bezpečné zmraziť potraviny v plastových kontajneroch?

Môžete zmraziť plastové nádoby? Šanca je, že ste použili plastové nespočetnekrát vo svojom živote. Plast je go-to materiálu, ktorého neuveriteľné všestrannosti robí nepostrádateľnou s významnými domácimi aj komerčné použitie. Ale potom, s toľkými využitie, je to bezpečné zmraziť potraviny v plastových obaloch? Alebo varí jedlo v plastovom kontajneri zdravé? A aké druhy plastov sú v bezpečí? Nájdete odpovede v tento post! Pokračuj v čítaní!

Typov plastov:

Všeobecne platí, že plastové nádoby na potraviny sú vyrobené z rôznych druhov plastov. Obvykle trojuholník značka obsahuje identifikačným číslom živicovú "vnútri nej. Toto číslo vlastne označuje stupeň recyklovateľnosti plastu, a trojuholník určí, či je plast recyklovateľný alebo nie.

Bezpečné Plasty:

Niektoré plasty majú prednosť pred ostatnými, pokiaľ ide o skladovanie a balenie potravín. Všeobecne platí, že bezpečné plasty zahŕňajú materiály, ako sú:

load...

1. Polyetyléntereftalát (PET alebo PETE):

To je najviac populárne forma plastového kontajnera na trhu. Slúži na ukladanie všetkých druhov potravín a nápojov, ako je voda, džús, majonézy atď PET nádoby môžu byť znovu použité, akonáhle sú čistené mydlovou vodou. Avšak Pozor: výskum ukazuje, že umývací PET fľaše znovu a znovu môže viesť v plastovom je toxické a karcinogénne chemické látky dostáva do uložených potravín alebo vody. Odhodiť svoj PET pohári, ak sa dostane prasknuté alebo zakalený.

2. Vysokohustotného polyetylénu (HDPE):

Ďalšie bezpečné plast používa na výrobu nádoby na mlieko a fľaše s vodou, polyetylén s vysokou hustotou nie je uvoľňujú toxické alebo karcinogénne chemikálie do potravy alebo vody, a je prijatý väčšinou recyklačnými spoločnosťami.

3. Low-polyetylén (LDPE):

Tieto typy plastov neuvoľňujú chemikálie do uložených potravín, ale nie sú ľahko prijímané recyklačných zariadení. LDPE plasty sa obvykle používajú na výrobu sendvičových uzatvárateľné Plastové sáčky lipnúť zábaly a stlačiteľná koreniace fliaš.

load...

4. Polypropylén (PP):

Tento typ plastové nádoby neuvoľňuje žiadne chemikálie do potravy alebo vody, ale nie všetky organizácie recyklovať polypropylén. To je v prvom rade používa na výrobu jogurtov a ďalších opakovane použiteľných obalov občerstvenia.

5. Bio-Plast:

Tento plast sa obvykle používajú na výrobu plastové tégliky, piknik taniere a riad. Je vytvorený s využitím obnoviteľných zdrojov, ako sú kukurica, zemiaky, cukrová trstina a ďalších škrobnatých potravín.

Nebezpečné Plasty:

Tieto plasty sú veľmi nebezpečné a môže spôsobiť chronické ochorenie. Nebezpečné plasty patrí:

1. Polyvinylchlorid (PVC):

Tento druh plastu sa bežne používa, aby sa držať-zábaly a iné plastové nádoby. PVC uvoľní dioxíny, ktoré sú klasifikované ako ľudské karcinogény. PVC obsahuje ftaláty, ktoré môžu viesť k nesprávnemu hormonálne funkcie, a môže dokonca spôsobiť hormonálna škody.

2. Polystyrénu (PS):

Tento plast je používaný robiť šálky, kartóny a take-out kontajnery. Populárna biela pena pohár sa skladá z polystyrénu, ktorého výroba úniky karcinogénnych a toxických chemických látok, ktoré môžu viesť k mnohých zdravotných podmienok.

3. Polykarbonát (PC):

Zvyčajne sa používa, aby sa vodné chladiča fliaš a dojčenské fľaše, polykarbonát obsahuje bisfenol A, ktorá má známu hormonálne narušenia kvality.

Zmrazenie Jedlo:

Zvyčajne je najlepšie plastová nádoba na uchovávanie mrazených výrobkov je plastový kontajner vlhkosti par odolný s vekom. Tieto plasty sú úplne bezpečné a môžu byť použité pre rokov. Na druhú stranu, môžete zvážiť použitie Pyrex sklenenej nádoby s vrchnákmi sa zmrazí, mikrovlnnou rúrou a predajne potravín. Tie sú k dispozícii pomerne ľahko a nepredstavujú žiadne ohrozenie, na rozdiel od toxických a karcinogénnych chemických látok, ktoré sa používajú, aby sa plast (1).

Je bezpečné zmraziť potraviny v plastových obaloch?

Ste sa pozrel na rôzne bezpečné a nebezpečné plasty a aké druhy plastov je možné efektívne použiť na zmrazenie potravín. Plast má mnoho domácich i priemyselné využitie, ale nie je to dobrý materiál pre varenie, ohrev, zmrazenie a obchod s potravinami v aj v prípade, že plast je označený v mikrovlnnej rúre alebo teplotná odolnosť. Takže nabudúce sa chystáte zmraziť nejaké jedlo, zvážte zabalením do hliníkovej fólie namiesto igelitovou-wrap.

A prosím, povedzte nám o svojich metódach skladovanie potravín. Zanechať komentár nižšie!

load...