Noviny

Je ananás dobré pre vašu pečeň?

Je ananás dobré pre vašu pečeň?

Už ste niekedy premýšľali, ako jesť niektoré potraviny môžu mať priamy vplyv na vaše pečeň zdravie? Ak tomu tak nie je, je na čase vás niečo vie - že ananásy sú jedným z najlepších potravín, pokiaľ ide o udržanie zdravia pečene.

Zaujíma vás, ako ananás a pečeň sú prepojené? Potom si musíte prečítať tento príspevok.

Ľudských pečene - stručný

Ľudských pečene je druhý najväčší orgán v ľudskom tele (1). Vaša pečeň spracováva všetky potraviny a nápoje budete konzumovať a filtruje materiály, ktoré môžu pôsobiť ako jedy. Je veľmi dôležité, aby ste zbaviť potraviny, ktoré môžu spôsobiť poškodenie pečene a zahŕňajú viac potravín, ktoré pomáhajú zdravie boost pečene. Na rozdiel od jesť čerstvé biopotraviny, je tiež dôležité, že budete piť veľa vody a zbaviť nevyžiadanej a spracovaných potravín.

load...

Náročný ananás pre pečeň

Hovorí sa, že konzumácia citrusov a tropického ovocia je prospešné pre celkový zdravotný stav a zvyšuje funkčnosť pečene. Ananás je tropické ovocie, ktoré je milovaný väčšina ľudí. Jeho jedinečná sladká chuť a vôňa z neho robí obľúbenú prísada do šalátov. Ananásový džús je tiež veľmi osviežujúci v spaľujúce letných dňoch (2). To sa používa na výrobu zmrzliny, sorbety a smoothies rovnako.

Takže, čo robí ananás tak dobré pre pečeň, aj keď to chutí? Ananás obsahuje veľa živín a slúži ako univerzálny ovocie, ktoré posilňuje zdravie. Avšak, to je prítomnosť zlúčeniny pomenované bromelain, že je to naozaj dobré pre zdravie pečene (3). To je enzým, ktorý pomáha v rozpadajúcej toxíny v ľudskom tele a vytvára predpoklady pre ich odstránenie. To pomáha proces trávenia a udržuje pečeň bez toxínov v dlhodobom horizonte. Okrem toho, obsah ananás je vitamín C pomáha pečene, rovnako ako zvyšuje úrovne odolnosti proti rušeniu.

Prínosné pre boj stukovatenie pečene

Značný počet ľudí trpí s názvom mastné ochorením pečene pečeňové ochorenia (4). Na rozdiel od liekov a ošetrenia, jesť dostatok potravín vlákien bohatých má zásadný význam pre tých, ktorí trpia touto podmienkou. Príjem vlákniny zvyšuje metabolizmus v tele a ananásovej šťavy sú bohaté na vlákninu. Raz alebo dvakrát Pitie tejto šťavy denne pomáha ľuďom s touto podmienkou.

load...

Body Ak chcete mať na pamäti

Prebytok ničomu dobrému, je zlé, a to platí aj pre ananás, ako dobre! Náročné tropické ovocie v šťavy alebo plátok forme môže pomôcť zlepšiť fungovanie pečene a celkové zdravie. Avšak, nadmerná spotreba ananásu môže ukázať ako škodlivé v určitých situáciách. Plod obsahuje mangán v stopových množstvách. Mangán je vyžadovaná vaše telo pre rad fyziologických funkcií. Avšak s príliš veľa tohto minerálu môže viesť k toxicite, ktorá môže byť docela škodlivé pre tých s pečeňové ochorenia. V ideálnom prípade by dospelý človek by nemal trvať dlhšie ako 11 mg mangánu denne. V skutočnosti, podľa štúdií ľudí vyrovnať sa s chronickým ochorením pečene môže čeliť nebezpečenstvu vzniku neurologické symptómy jesť nadmerné množstvo mangánu-bohatých potravín.

Tipy Take ananás bez poškodenia pečeňou

Môžete piť ananásovú šťavu alebo jesť ovocie, bez poškodzovania pečeň. Zachovať tieto aspekty na pamäti, aby sa na bezpečnej strane.

  • Pozrite sa na mangánu kvocient v akejkoľvek potraviny, ktoré jete, a ešte viac, keď máte existujúce ochorenie pečene. Alebo inak, váš denný príjem mangánu prekročí bezpečnostné limity.
  • Snažte sa piť domáce ananásový džús získať maximum živín a zdravotné výhody. OTC šťavy môžu obsahovať menej živín a viac umelých sladidiel a ochucovadiel.
  • Je lepšie, že budete jesť ananás, ktoré sú úplne zrelé a čerstvé.
  • Je lepšie, že budete jesť čerstvý ananás alebo piť jeho džús namiesto použitia ovocie v každom pokrme, ktorý potrebuje zahrieva. Teplo ničí bromelín v ananásu.

Jesť zdravé udržiava pečeň funguje optimálne. Zahrnúť ananás vo vašej strave - prírodné ingrediencie, ktoré zlepšia zdravie pečene!

load...