Noviny

Dopĺňajú doplnky GABA alebo nie?

Dopĺňajú doplnky GABA alebo nie?

Gamaaminomaslovej kyseliny, bežne známy ako GABA, je aminokyselina, ktorá sa chová ako neurotransmiter pre centrálny nervový systém. Neurotransmitery sú definované ako endogénne (telo vyrobené) poslov, ktoré modulujú, zvyšujú, alebo prenášajú signály z jedného neurónu alebo bunky do druhej, propagáciu nejakú formu akcie v cieľovej bunke. GABA je nevyhnutný pre metabolizmus mozgu, ako aj správnu funkciu mozgu.

GABA, tiež známy ako y-aminomaslovej kyseliny, je tiež považovaný za inhibičný neurotransmiter, ktorý reguluje rad psychologických a fyziologických procesov v tele. Už dlhú dobu je to, že zmeny GABA v prednom mozgu sú spojené so stavmi, ako je úzkosť a depresia (1). Komponenta, ktorá má veľký vplyv na emocionálne a reakcie na stres, GABA je vyrábaný v mozgu a môže pomôcť vyrovnať neurónov, ako aj emocionálne reakcie na vonkajšie stimuly ako strach (adrenalín). To má vplyv na našu náladu a spánok cykly. Nízke hladiny GABA v tele boli spájané s depresívnymi stavmi, úzkostné poruchy, extrémny stres, a dokonca aj nepravidelných spánkových cyklov (2).

GABA 101

Ako jeden z najviac prevládajúcich neurotransmiterov v centrálnom nervovom systéme (CNS), GABA sa nachádza prevažne v mozgovej kôre, kedy je mozog interpretuje pocity a myšlienkové pochody. GABA je vyrobený z iného hlavného neurotransmiteru, glutamátu. Glutamát je, excitačné 'neurotransmiter a podporuje prenos nervových impulzov. Funkcia GABA je pravým opakom - potlačenie streľby alebo prenos impulzov. Spomaľuje neurónovou aktivitu, ako aj znižuje stimulácia nervových buniek spoločných s úzkostných porúch, záchvatov paniky, a záchvatové ochorenia. Zjednodušene povedané, GABA má upokojujúci účinok na telo.

load...

Znížená hladina GABA boli spojené s podmienkami, ako je chronická bolesť, úzkosť a / alebo porúch nálady, rovnako ako epilepsia. Rad štúdií na zvieratách boli vykonané s ohľadom na endogénne GABA a jeho účinky na mnohých aspektoch fyziologické a psychologické zdravie a wellness, ale len veľmi málo výskumu GABA doplnkov bola vykonaná.

Aké sú GABA doplnky robiť?

GABA dodatky boli široko používané k posilneniu sexuálny apetít, pretože jeho schopnosť pôsobiť ako relaxancium. (Menej stresu týkajúce sa sexuálnu výkonnosť sa rovná viac pozitívnych účinkov). Rad používateľov GABA doplnenie dnes tiež spolieha na to, aby:

 • Zlepšenie spánku
 • Liečbe úzkosti
 • Zlepšenie nálady
 • Treat ADHD
 • Uľaviť od bolesti
 • Zníženie krvného tlaku
 • Zvýšenie svalovej hmoty
 • Spaľovať tuk
 • Zvýšenie tolerancie, vytrvalosť a vytrvalosť vykonávať alebo fyzickú aktivitu

Tiež sa predpokladá, že je prospešné pri liečbe zväčšenej prostaty vzhľadom k jeho funkcii a úlohu v mechanizmoch, ktoré regulujú pohlavného hormónu (testosterónu) uvoľňovanie. GABA je tiež vnímaný podporovať sekréciu rastového hormónu.

load...

GABA môže byť tiež účinné pri liečení porúch pozornosti kvôli jeho mechanizmu účinku na mozgové receptory. Vzhľadom k tejto akcie, ale má tiež schopnosť znižovať chuť na alkohole, a je tiež uvedený v prehľade pre jeho potenciálu pre liečbu závislosti na alkohole a zneužívanie (3).

Čo je špecifická funkcia GABA v tele?

GABA:

 • Hrá úlohu v inhibíciu, a znižuje agresivitu a / alebo excitácia
 • Bolo preukázané, že zníženie úzkosti
 • Môže hrať dôležitú úlohu pri vnímaní bolesti
 • Zobrazuje protikŕčové a svalové relaxačné vlastnosti

GABA a jeho súvislosť s duševným zdravím môžu znížiť počet podmienok, vrátane úzkostných porúch, schizofrénie a Huntingtonova chorea. V niektorých situáciách, GABA bol použitý ako účinnú liečbu hypertenzie, ako aj epilepsie a epileptické typu podmienok (4), (5).

Vysielača aminokyselín, ako je GABA a neuropeptidy endorfíny, spolu s acetylcholínom, hrajú významnú úlohu vo vývoji radu psychotropných liekov, ako aj monoamínov vysielača (serotonín, dopamín, norepinefrín a). Akákoľvek zmena týchto chemických zložiek môže tvoriť základ pre psychiatrických chorobných procesoch a môžu byť cieľom pre ošetrenie farmakologické báze.

Tieto komponenty, ako noradrenalín, dopamín, serotonín, glutamát, GABA a CRH (kortikotropín uvoľňujúci hormón), ktoré boli spojené s duševnej činnosti. Zmeny v uvoľňovaní vysielačov a odpovedí receptorov môže iniciovať príčinou aj dôsledkom účinku s ohľadom na medzibunkových zmien neurónov zapojených do týchto procesov. Napríklad, poruchy myslenia, ako je schizofrénia, sú často spojené s nadmernou prenosu dopamínu neurotransmiterov, okrem iného zmeny. Zdá GABA hrať určitú úlohu v modulácii neurónové dráždivosti "", rovnako ako úzkosť (6). Rad ataraktík pôsobí tým, že zvyšuje účinnosť GABA neurotransmiterov, vykonaný v podstate cez zvýšenie citlivosti receptora.

GABA mechanizmus účinku

Ako presne GABA pôsobí? To má v podstate vplyv na presynaptické inhibíciu primárnej motorického neurónu aferentných vlákien, zložka motorického neurónu systému. Jeho úlohou je regulovať "vzrušivosti" z jeho receptory, ktoré sú definované v troch špecifických kategórií podjednotiek:

 • Alpha
 • Beta
 • Gamma

Benzodiazepíny bolo preukázané, že majú schopnosť viazať sa na alfa - 1 podjednotiek. Ďalšie benzodiazepíny viazať s inými alfa podjednotiek. GABA má tendenciu mať vplyv najmä zložky endokrinného systému a má potenciál iniciovať zvýšenie hladiny rastového hormónu v plazme.

V dostatočne vysokých koncentráciách zistených v pankreatických buniek ostrovčekov, GABA bol skúmaný na svoju schopnosť zvýšiť plazmatické hladiny prostredníctvom reakcie imunitného hormónov a komponentov, ako sú glukagón, inzulínu a C-peptidu bez zmeny koncentrácie glukózy v plazme. GABA je tiež dôležitým aspektom endokrinné poruchy patofyziológii v podmienkach, ako je diabetes mellitus a ochorenie reprodukčného traktu a nadobličiek (7).

What About biologických nálezov?

Neuróny uvoľňujú chemické látky, ako neurotransmitery, ktoré prenášajú správy pozdĺž určitých anatomických dráh (známe ako limbického systému) a poskytujú štruktúru pre prenos elektrických impulzov, ktoré sa vyskytujú v mozgu, keď sa reakcia s úzkostnými stavmi buď odoslania alebo prijatia. Neurochemikálie, ktoré regulujú úzkosť zahŕňajú vyššie zmienené dopamín, serotonín, GABA, norepinefrínu a epinefrínu.

Rad teórie nie je núdza o základnú príčinu úzkostné poruchy. Jedným z nich je známy ako GABA-benzodiazepín teória, ktorá predpokladá, že benzodiazepínové receptory sú spojené s receptormi, ktoré inhibujú aktivitu GABA neurotransmiteru. To spôsobuje pokles GABA nervového prenosu, vyvolať upokojujúci účinok. To je vnímané, že väzba akcie benzodiazepínových liekov na benzodiazepínové receptory môže uľahčiť správanie a pôsobenie GABA. Táto teória preto navrhuje, že abnormality benzodiazepinového receptora môže viesť k neregulované úrovne úzkosti.

Má GABA pracovať pre úzkosť?

Medzi 5% a 30% svetovej populácie je prevalencia úzkostných porúch, ktoré sú často spojené s vysokou mierou komorbidity s ostatnými psychickými alebo zdravotných stavov a porúch, (8). Výskumníci tiež zistili, že dedičnosť a genetika môže prispieť k až 30% prevalencia, ktorý beží v rodinách (9). Léčiva sa zameriavajú na zvýšenie koncentrácie GABA sú všeobecne dosiahnuté prostredníctvom použitia selektívnych inhibítorov spätného vychytávania serotonínu (SSRI). Správa uverejnená v American Journal of Psychiatry stanovuje v jednej malej študijnej skupiny, že liečba pomocou SSRI zvýšenú kortikálnej hladiny GABA u pacientov s diagnózou depresie (10).

GABA, ak je spojená s inými chemickými zložkami, ako sú niacinamid a inositolu, sa predpokladá, že aby sa zabránilo úzkosti alebo nervové správy prenášajúce namáhanie od dosiahnutia motora centier mozgu. Tieto chemické komponenty to tak, že zaberá tieto receptory na bunkách.

V mnohých ohľadoch, GABA sa môžu správať podobne ako Valium (diazepam), Librium (chlórdiazepoxid) a ďalších typov liekov na predpis sedatív, avšak bez rizika alebo strachu zo závislosti. Rad štúdií boli vykonané v schopnosti GABA na zmiernenie úzkosti. Jedna štúdia, "asociačné štúdie medzi GABA receptora Genes a úzkostných porúch Spectrum" zistené, že poruchy či dysfunkcie GABA samotného systému môže prispieť k celej rade neuropsychiatrických stavov, vrátane depresie, depresívnych porúch, rovnako ako úzkosť (11). Táto štúdia sa zamerala na štyri gény GABAA receptora pre ich možný odkaz na genetickým rizikom pre úzkostné poruchy.

Štúdia sa zamerala na oddelenými populácie využitie potenciálu pre latentné genetický rizikové faktory spojené s depresívnymi a úzkostných porúch. Tieto gény receptora GABA patrí:

 • GABRA2
 • GABRA3
 • GABRA6
 • GABRG2

Nakoniec, štúdie zistené, že odchýlky v týchto štyroch génoch GABA receptora neovplyvnilo potenciál pre rozvoj úzkosť.

What About GABA pre chudnutie?

Štúdie týkajúce sa účinnosti GABA stravy na chudnutie chýba. Endogénny GABA je niečo iné. Neurotransmiter môže prispieť k rovnováhe energie v tele. Štúdia vykonaná u Beth Israel Medical Center Deaconess k záveru, že GABA nemá hrať úlohu pri regulácii energetickej bilancie v tele (12). Vedec publikoval internetový článok definujúce tri hlavné etapy udržiavanie hmotnosti v tele:

Stupeň 1 - Mozog dostáva zmyslové informácie o leptínu a ghrelinu (hladu a sýtosti) hormóny, rovnako ako mastné kyseliny hladiny glukózy.

Fáza 2 - Mozog analyzuje túto informáciu, sprevádzaný vonkajšie podnety a emócie.

Fáza 3 - mozog prispôsobí energetické výdaje s príjmom potravy, aby udržala rovnováhu energie, ktorý je navrhnutý tak, aby nedochádzalo k nadmernému priberaniu na váhe alebo obezitu. Neuropeptidy sú zapojení, ako sú neurotransmitery. Ďalšie neurón (agouti-related proteín, známy ako AGRP), má rozhodujúcu úlohu v tomto procese regulácie. Tiež sa domnieval, že uvoľňovanie GABA má schopnosť sprostredkovať tieto AGRP neuróny. Myši s narušenými uvoľňovania GABA bolo preukázané, že vykazujú "hlboké" metabolické zmeny. Konečný výsledok zistili, že zapojenie GABA prepustenie z AGRP neurónov boli schopné aspoň čiastočne, sprostredkujú chuť k jedlu stimulujúci účinok hormónu ghrelinu.

Iné štúdie sa snaží definovať vzťah medzi GABA, chuť do jedla a chudnutie. Jedna štúdia zistené, že taurín má potenciál pre aktiváciu receptorom glycínu (Gly-R), a prevedení ako slabý agonista GABA (A) receptory, čím sa znižuje dráždivosť thalamokortikální relé neurónov (13). Tento potenciál bol videný aktivovať extrasynaptickým GABA (A) -R a Gly-R u myší. Aj keď nie veľa z nás sú oboznámení s taurínom, my sme oboznámení s energetickými nápojmi, ako je Red Bull.

Talamus sa nachádza hlboko v mozgu a hrá úlohu v regulácii správania. Taurín bolo preukázané, že majú veľký vplyv na receptory GABA v thalame. Štúdia k záveru, že, pretože GABA bolo zásadné v tvorbe bunkových-k-bunkovej pripojenie na vyvíjajúci sa mozog, môže tiež hrať úlohu v neurologickom vývoj, pokiaľ ide o hlade spúšťa.

Nedostatky v GABA

Je dokázané, že GABA hrá mnoho rolí v rade neurologických i duševných porúch a stavov, vrátane úzkosti, depresie a dokonca aj nespavosť. Výsledkom je, že celý rad liekov, ktoré boli vyvinuté pre stimuláciu receptorov GABA, a to predovšetkým v proti úzkosti, ako aj liečiv pomôcť spánku. Rad liekov zahŕňajú benzodiazepíny:

 • Valium (diazepam)
 • Halcion (triazolam)
 • Xanax (alprazolam)
 • Ambien (zolpidem)
 • Doral (kvazepam)

Okrem toho nedostatok GABA v mozgu môže mať vplyv na čuchové zmysly (vnímanie vône), rovnako ako chuťové vnemy.

Čo o bezpečnosť, vedľajšie účinky a kontraindikácie proti použitiu?

Cez početné výhody často spojené s GABA, príliš veľa aminokyselín v krvnom obehu môže spôsobiť opak požadovaných účinkov, čo vedie k zvýšenej úzkosti. K ďalším príznakom urýchlených úrovniach GABA v krvnom riečisku, zahŕňajú, ale nie sú obmedzené na:

 • Dýchavičnosť
 • Počet veľkých pocit okolo úst
 • Mravčenie v končatinách

Závažné nežiaduce účinky GABA môžu zahŕňať záchvaty, spôsobené nerovnováhou dodávkových prenosu signálov a nerovnováhy v mozgu. Pri posudzovaní účinnosti akéhokoľvek príplatku, je tiež dôležité mať na pamäti nežiaduce účinky, upozornenia a kontraindikácie proti použitiu. Kým GABA doplnky môžu byť populárny, môžu tiež predstavovať riziko pre niektoré z nich. Vzhľadom na nedostatok informácií usmrtených z klinických štúdií alebo výskumných štúdií, nie je jasné, či GABA doplnky spôsobovať vedľajšie účinky alebo privodiť nebezpečenstvo. Avšak, je odporúčané, kvôli tomuto nedostatku informácií, že tehotné alebo dojčiace matky nepoužívajte GABA alebo iné doplnky.

V súčasnej dobe, to je tiež známe, či GABA doplnky majú schopnosť komunikovať s predpisom alebo niekoľkými Over-The-predajné lieky, bylinné produkty, doplnky, alebo potravinami.

Zhromažďovanie informácií o nežiaducich účinkov zahŕňa nejaký výskum na užívateľské recenzie. Niektorí užívatelia GABA doplnkov zaznamenali periodickej a pulzujúca srdcovú frekvenciu. Iní spomenúť zmenu v ich dychová frekvencia, zatiaľ čo niekoľko ďalších komentár o nepárnom šteklenie pocit na koži tváre. Avšak, tieto nežiaduce účinky sú prechodného charakteru.

Jedinci s diagnózou akýchkoľvek zdravotných stavov, vrátane astmy, vysokého krvného tlaku, úzkosť, nespavosť, alebo cukrovka poradiť so svojím lekárom pred použitím GABA doplnkov.

Vzhľadom k tomu, GABA nemá podporovať pocit uvoľnenia, môže podporovať sedatívne účinky u niektorých jedincov. Kombináciou vitamín B6 s GABA môže zrušiť potenciál pre ospalosť. Ale kým je človek zvyknutý na svoje vlastné reakcie na GABA stravy, sa odporúča, aby sa prijali v noci pred spaním.

V závislosti na sile miligramami a odporúčaného dávkovania (v priemere 250 mg až 750 mg) dvakrát až trikrát denne, najčastejšie nežiaduce účinky patrí pocit svrbenia alebo mravčenia, zvýšenú srdcovú frekvenciu, rýchly alebo dýchavičnosť, rovnako ako ospalosť. Niektorí užívatelia sa sťažovali na zvýšenú pocitu úzkosti pri robení príplatkov dlhšie ako tri mesiace.

GABA injekcie (IV podanie) môže prispieť k celej rade ďalších vedľajších účinkov, vrátane závraty, zvýšenie krvného tlaku, srdcovej frekvencie a dysfória.

Varuje pred použitím môžu existovať aj v spojení s benzodiazepíny, barbituráty a alkoholom. Jedinci s diagnózou depresívnej poruchy, vrátane unipolárny a bipolárnej poruchy, by tiež mali používať opatrne a diskutovať o použití s ​​lekárom, ako začnete.

Takže, GABA doplnkov fungovať, alebo nie?

GABA doplnky sú navrhnuté tak, aby upokojiť tela. Doplnky prichádzajú v rôznych formách: kapsule, pilulky, tablety, spreje, a aktuálne krémy. Akákoľvek forma doplnku môže mať pozitívny alebo negatívny vplyv, pokiaľ ide o účinnosť. To isté platí aj pre GABA doplnkov. Klinické štúdie a výskum týkajúci sa syntetickou GABA sú slabé, a existuje len málo dôkazov na podporu presvedčenie, že GABA vo forme doplnkov môže dokonca dosiahnuť mozgu, čo má za následok nič viac ako placebo efektu.

Problém s množstvom orálnych doplnkov je, že tráviace procesy môžu účinne ničiť prospešných zložiek týchto doplnkov. Zjedení GABA nie je len musí prejsť tráviacom systéme pred tým, než sa vstrebáva do krvi, a dokonca robí jeho cestu do vášho mozgu, ale akonáhle sa tam, že nie je schopný prekročiť bariéru medzi krvou a mozgom.

Bariéra krv-mozog funguje ako ochranný "rozhranie", ktorý oddeľuje obehový systém zo samotného mozgu. Bariéra krv-mozog (BBB) ​​tiež chráni centrálny nervový systém z absorpcie chemických látok pri súčasne upravujú dopravu molekúl nevyhnutných pre zdravie a pre udržiavanie statické alebo stabilné prostredie.

Bariéra krv-mozog sa skladá z endoteliálny, astrocyt a pericyt buniek. Pôsobí podobne ako hradby pevnosti, aby sa zabránilo nebezpečné chemikálie a látky od vstupu do mozgu. Táto ochrana je zabezpečená proti vysokej hladiny hormónov, infekcie, a chemické látky, ale to nie je membrána alebo zakrytie. Skôr bariéra krv-mozog je zmes zložiek, ktoré sa nachádzajú v kapilárach, ktoré zásobujú mozog. V tele, kapiláry sú veľmi permeabilný, čo umožňuje zložky krvi prejsť ich stenách a do telesných tkanív. Avšak, kapiláry v mozgu sú veľmi husté a umožňujú len málo typov látok, ktoré majú byť absorbované do mozgu.

Rozhodujúcim faktorom je, že mozog vyrába GABA premenou ďalších zložiek do GABA. Avšak, GABA doplnky nemôže vstúpiť do mozgu. GABA doplnky nepodporujú syntézu, podporu, alebo funkcie koncentrácie GABA v mozgu.

GABA prekurzorové doplnky

Avšak, prekurzory GABA môže byť použitý pre pomoc syntetizovať alebo zvýšiť produkciu GABA v mozgu. Zelený čaj obsahuje L-theanin, že sa predpokladá, že poskytne podporu pri syntéze GABA. Niektoré formulácie GABA doplnkov, vrátane GABA a niacín spoločne, má potenciál priechodu hematoencefalickou bariérou a môže zvýšiť aktiváciu a funkciu receptorov GABA (v štúdiách na zvieratách).

Liek Picamilon tvorená kombináciou syntetickej niacín a GABA, bol vyvinutý v neskorej 1960 v Sovietskom zväze a bolo preukázané, že prenikať hematoencefalickou bariérou (14). Ďalšie štúdie ( "Vplyv nootropes na kvantitatívne zmeny v mozgovej komplexov potkana kortexu, GABA (A) receptoru za experimentálnych podmienok hypokinéza") vykazovali tendenciu picamilon injekcií obnoviť niektoré aktívne GABA (A) receptory (15).

GABA, na rozdiel od iných aminokyselín, nie je zúčastňujú syntézy bielkovín. Väčšina aminokyselín poskytujú základ pre syntézu proteínov. Ale keď sa má za to, aspoň technicky, ako aminokyseliny, to je vyrobený z glutamátu v mozgu. Glutamát je neurotransmiter a aminokyseliny.

Pointa je, že GABA doplnky môžu poskytovať určité výhody pre niektorých užívateľov, ale jednotlivé výsledky sa môžu líšiť v závislosti od veku, hmotnosti, zdravotnom stave a výžive a cvičení úrovni.

Avšak, ako bolo uvedené vyššie, jeden doplnok (Picamilon) môže zlepšiť syntézu GABA v tele, a nemá mať schopnosť prekročiť bariéru krv-mozog. Tak robí ďalší relatívne nový doplnok s názvom phenibut HCL. Toto nootropic je derivátom GABA neurotransmiteru, a pri stohovanie s ostatnými zložkami, môže zmierniť stres, zlepšenie nálady, a pre niektoré, pôsobí ako antidepresívum.

Záver

Kým štúdie naďalej skúmať diétne, bylinné alebo prírodné doplnky k zlepšeniu početné funkcie neurotransmiterov, hormónov a metabolizmu v ľudskom tele, štúdie v tejto oblasti GABA na liečbu depresie, úzkosti, úbytok na váhe, a tak ďalej chýba. Áno, niektoré štúdie zahŕňajúce malých zvierat boli vykonávané so sľubnými výsledkami. Ale až do dátumu, veľké a placebom kontrolovanej, dvojito zaslepených štúdiách sa ešte definitívne dokázať, že GABA doplnky prácu rovnako tak, ako sú predávané.

Pri pohľade z akéhokoľvek príplatku, byť si vedomý zo zložiek, aké sú tieto zložky robiť, a či sú tieto zložky nachádzajú v dostatočne veľkom množstve, aby vám k ničomu, alebo ak ste práve chystá skončiť plytvanie peňazí.

load...