Noviny

Ako sa zbaviť zápachu Underarm prirodzene?

Ako sa zbaviť zápachu Underarm prirodzene?

Ste trpia podpazušie zápachu? Má váš telesný pach budete cítiť trápne vyraziť s vašimi priateľmi? No, nie ste sami. Existujú ľudia, najmä mládež, ktorí majú páchnuce podpazuší a sú na konci nevedia rady s cieľom dosiahnuť účinné a dlhodobé riešenie pre podpazušie zápachu. Našťastie nemusíte hľadať príliš ťažké alebo dlhé účinné nápravné opatrenia. Tento post hovorí o tom, ako sa môžete zbaviť podpazuší zápachu.

Chceš vedieť viac? Čítajte ďalej.

Čo spôsobuje podpazušie zápachu?

Ak si myslíte, pot príčiny podpazušie zápach, že sa mýlite. Pot sám je úplne bez zápachu. Jedná sa o baktérie, ktoré používajú pot sa množiť a lacného rozobrať keratín, druh proteínu prítomného na povrchu kože. Je to akcia, ktorá spôsobí, že vaše podpazušie cítiť.

load...

Nezabudnite, že potenie je dôležitá fyziologická reakcia tela (1). Je to telo je spôsob, ako regulovať jeho teplotu, a teda sa považuje za dôležitú funkcií.

Ako sa zbaviť podpazuší Zápach

Tu máme uvedené množstvo tipov, ktoré vám pomôžu prekonať páchnuce podpazušia. Niet pochýb o tom veľa má čo do činenia s osobnou hygienou, ale napriek tomu tieto tipy vám urobí dobre.

1. Antiperspiranty

Väčšina ľudí má tendenciu používať antiperspirant v dopoludňajších hodinách po sprchou alebo vaňou. Avšak, toto sa zvyčajne ukáže neúčinné v boji proti podpazuší zápach, ako pot tendenciu umyť ho. Z tohto dôvodu by ste mali byť pri pohľade aplikovať antiperspirant vo chvíli, kedy máte odísť do postele v noci (2). Pamätajte si, že dezodorant je odlišný od antiperspirant. Skoršie masky pachy, zatiaľ čo druhý obmedzuje potenie.

load...

2. Suché podpazušie

Vzhľadom k tomu, viete, baktérie sú príčinou zapáchajúcich podpazušie, to dáva zmysel, aby sa vaše podpazušie čo najsuchšie. Môžete používať vlhčené obrúsky na suché podpazušie zakaždým, keď sa potiť.

3. Peroxid vodíka

Zrieďte jednu čajovú lyžičku 3 percentá peroxidu vodíka v asi 8 oz vody. Použite ho k očisteniu podpazuší, ako peroxid vodíka je veľmi účinné pri zabíjaní baktérií spôsobujúcich zápach.

4. Osobná hygiena

Nech je to miesto kúpať každý deň, a to aj po tréningu. Tým sa zbaviť zápachu a tiež baktérie, ktoré roztrhlo vrece v podpazuší.

5. Pranie

Nezabudnite, že aj keď sa kúpať každý deň, je dôležité, nemusíte znovu nosiť rovnaké oblečenie, ak bojujú páchnuce podpazušia. Kúpeľ sa odstráni baktérie, ale vaša neprané oblečenie bude stále skrývajú baktérie. Takže, akonáhle sa vám to outfit, zápach vráti. Vyprať bielizeň a potom ich nosiť. To platí aj pre pravidelné nosenie, rovnako ako vaše telocvični oblečenie.

6. Holiaci

Ženy majú zvyčajne menšie zápach vyžarujúce z podpazušia v porovnaní s mužmi (3), pretože väčšina tendenciu oholiť podpazušie. Ak nechcete holenie podpazušia a trpia podpazušie zápachu, je čas zdvihnúť tú žiletku a vyraziť.

Dnes, mnoho kozmetických chirurgov ponúkajú Clostridium botulinum, ošetrenie botulotoxín (Botox) ako spôsob, ako bojovať podpazušie zápach. Botox je vstrekovaný do podpazušia, a to zabraňuje mozgové impulzy od dosiahnutia potných žliaz v podpazuší. V dôsledku toho sa znižuje potenie v podpazuší, a následne v podpazuší zápachu (4). Podľa dostupných štatistických údajov, jedno ošetrenie Botox pre podpazušie zápach trvá kdekoľvek od 2 do 8 mesiacov, po ktorej budete potrebovať získať ďalšie liečebný sedenie. Zvyčajne je táto liečba je vyhradená pre užívateľov, ktorí potiť v podpazuší a je to liečba out-of-vrecká a nezaplatí zo zdravotného poistenia.

Všimnite si, ak sa objaví nadmerné potenie, mali by ste sa poradiť s lekárom. To je zdravotný stav nazýva nadmerné potenie a vyžaduje agresívnu liečbu.

Hlavné prostriedky pre boj s páchnuce podpažia

Ak si nechcete používať tipy poskytované zdravotníckymi odborníkmi na boj proti podpazušie zápach, nemusíte, pretože existuje veľa účinných domáce opravné prostriedky, ktoré poskytujú vynikajúce výsledky. Niektoré z týchto domáce opravné prostriedky, ktoré možno použiť, sú nasledujúce:

1. Jablčný ocot

Podľa Dr Oz slávneho Dr Oz Show, kyslosť jablčný ocot neumožňuje zápach spôsobujú baktérie množiť (5). Odporúča striekajúcej octu v podpazuší po dokončení vašu kúpeľ. Nebojte sa o ocot zápach; zmizne po nejakom čase. Pamätať nepoužívať ocot, ak ste práve oholené podpazušie alebo tam je poranenú pokožku. A urobte test bodové na zápästie najprv uistil, že nie ste alergickí na jablčného octu.

2. Jód

Lekári v Karri Family Clinic so sídlom v Singapure, odporúčame použitie jódu, ako sa zbaviť zapáchajúcich podpazuší. Naneste jód a potom mäkkým-naježil kefka drhnúť podpazušia. Opustí jód státie po dobu asi 5 minút a potom sa sprchovať ako obvykle. Klinika tvrdí, že použitie tejto metódy po dobu niekoľkých dní vám umožní prerušiť dezodoranty a spreje k boju podpazuší zápach.

3. Esenciálny olej

Urobte si pastu z jedlej sódy a levandule alebo pomarančovej silice. Naneste pastu pod pažou, a to funguje pre kontrolu baktérií spôsobujúcich zápach. Výsledkom je, že to pomôže v boji proti zápachu. Nechajte pasta zaschnúť a potom ju zmyte. Uistite sa, pridajte dostatočné množstvo esenciálnych olejov a pritom pastu - to by malo mať silnú vôňu oleja, aby mohla byť účinná.

4. Witch Hazel Alebo Tea Tree Oil

Obaja hamamelu a tea tree oil majú silné antibakteriálne vlastnosti a preto sú skvelé, ako sa zbaviť baktérií, ktoré spôsobujú zápach pod pažou. Použiť hamamelu alebo tea tree olej utrieť podpazuší okolo 4 až 5 krát denne. To znižuje pH pokožky, takže je ťažké tieto baktérie sú schopné prežiť.

5. Kukuričný škrob alebo pečení Soda

Jedlá sóda môže byť aplikovaný v podpazuší zabiť baktérie a pohlcovať pot (6). Funguje tiež ako dezodorant. Podobne môžete použiť kukuričný škrob, čo je viac savé v porovnaní s jedlou sódou.

6. Citrónová šťava

Squeeze čerstvú citrónovú šťavu a zrieďte ju trochu vody. Naneste ho pod pazuchou. Kyslosť šťavy mení pH pokožky, takže je ťažké pre baktérie prežiť a množiť. Uistite sa, že nechať šťavy uschnúť na vzduchu pred nosiť oblečenie. V opačnom prípade sa celý proces bude neúčinná.

7. Znížiť stres

Stres a úzkosť je známe, že zvyšuje produkciu potu. Preto, ak sa naučíte ovládať svoje stresu, môžete znížiť množstvo potu vaše telo produkuje. Existuje mnoho techník, ako znížiť stres, ako je meditácia a joga. Vyberte si ten, ktorý vás baví, a vy by ste mali byť schopní veľmi efektívne bojovať s páchnuce podpazuší.

8. Diétne zmeny

Bolo zistené, že ľudia, ktorí konzumujú tučné jedlá, mastné jedlá a silne zapáchajúce potraviny, ako je cibuľa, karí a cesnakom, mávajú telesný zápach a páchnuce podpazušia. Dôvodom je, že tieto potraviny vytekať z pórov, čo má za následok zápach. Zápach, podľa poradia, priťahuje baktérie, ktoré množiť a produkovať ešte viac zápach. Ak máte odstrániť tieto potraviny zo svojho jedálnička, môžete znížiť množstvo zápachu, pretože zabráni množeniu baktérií.

Ostatné prírodné prostriedky pre podpazušie Zápach

Existuje mnoho ďalších prírodné prostriedky, ktoré môžete použiť na boj podpazuší zápach. Napríklad, môžete si vziať na trávu alebo chlorofyl doplnky spolu s jedlom. Podľa Columbia University, tento doplnok môže pomôcť, aby podpazušia pot bez zápachu.

Na webových stránkach Health911 odporúča užívať vitamínové a minerálne doplnky pre zníženie zápachu (7). Môžete si vziať B-komplex, zinok a horčík pre zníženie zápachu. Avšak predtým, než začnete tieto doplnky, poraďte sa so svojím lekárom. To platí najmä, ak ste na lieky.

Spodný riadok

Ak máte v podpazuší zápach, je dôležité, aby ste pravidelne osprchovať. Vo väčšine prípadov stačí kúpanie raz denne nemusí pomôcť a možno budete musieť kúpať dvakrát denne, ako sa zbaviť zápachu. Tiež zmeniť antibakteriálnym mydlom zabiť baktérie. Po kúpeli, uistite sa vysušiť podpazuší dôkladne a potom použiť antiperspirant, deodorant alebo akýkoľvek iný opravný prostriedok uvedené v tomto príspevku. Kľúčom je zbaviť baktérií spôsobujúcich zápach a udržiava podpazušie suché (8). A nenosia oblečenie viac ako raz. Po každom použití, dôkladne ich zabíjať baktérie a pot, ktorý sa prevedené na oblečenie. Tiež sa uistite, že zmeníte svoj posteľná bielizeň často a nemajú byť v pokušení spadnúť do postele, bez toho by v sprche. Ak tak urobíte, bude to ťažké, ako sa zbaviť podpazuší zápachu.

Ak sú všetky vyššie uvedené opravné prostriedky zlyhajú, budete musieť poradiť s lekárom. Vôňa môže byť známkou základné zdravotný problém. Bolo zistené, že ľudia s ochorením obličiek alebo pečene môžu mať silný zápach podpazušie, ktoré nemôžu byť liečení nápravných opatrení uvedených v tomto príspevku.

Teraz, keď viete, ako sa zbaviť zápachu v podpazuší, použitie týchto metód a dajte nám vedieť v prípade, že vám pomohla. Ešte poznámka v rámčeku nižšie. Radi by sme od vás počuť.

load...