Noviny

Ako sa stať módnym návrhárom - sprievodca pre začiatočníkov

Ako sa stať módnym návrhárom - sprievodca pre začiatočníkov

No, viete, čo sa hovorí - Rím nebol postavený za jeden deň. Nemožné. Tak sa stáva módnou návrhárkou, alebo keď na to príde, niečo vybrať v živote (v deň, ktorý je). A s kariéry, musíte byť ochotní prijať, že ďalšie úsilie, aby svoju vrodenú vášeň pre plavidlá do ďalšej úrovne. Ale už má cit pre detaily a záujem hrať sa s farbami, textílie, textúry, atď, aby bolo dvakrát tak zábavné a proces oveľa jednoduchšie.

Módne návrhárstvo je umelecká forma, tak kreatívne tušenie, je jedna vec, ale vo chvíli, hovoríte o tom stať módny návrhár, je tu celý rad prvkov, ktoré prichádzajú do obrazu. Rovnako ako pochopenie módne merchandising, rozhodovanie o tom, výklenok, analýzu trhov, výberu cieľovej skupiny, atď. Takže až sa nabudúce budete sa inšpirovať Runway súťažiaci projekt pochopiť, že existuje celý veľa módny dizajn (ing), než že spĺňa eye.

Čo je Fashion Design?

Poďme sa len pozrieť na dôležitú otázku a pochopiť, čo módne návrhárstvo v skutočnosti je. Jednoducho povedané, módne návrhárstvo je všetko, čo si môžete myslieť, keď sa hovorí o oblečenie a doplnky. Zaoberá sa uplatnením umeleckú formu na vytváranie vzorov, ktoré esteticky berú vplyv zo sociálnych, geografických, ekonomických a kultúrnych podmienok. A módny dizajn a príbuzné odbory vám smer, štruktúru a porozumenie všetkých základných prvkov zapojených predtým, ako sa tam dostanete. Niektoré kurzy sa viac zaoberajú niektorými vlastnosťami ako ostatné, v závislosti na výklenok, a nakoniec, špecializáciu. Takže niekde v rade, budete tiež musieť začať premýšľať o tom, ktoré časti spektra, ktorú chcete držať.

load...

Prečítajte si, ako sa stať módny návrhár

Ak sa chcete stať módnou návrhárkou, existujú dva spôsoby, ako to urobiť - jeden je tým, že sa konvenčné a praktickejšie cestu robí kurz módne návrhárstvo. Alebo robiť to nie-tak-konvenčné cesty bez certifikátu / diplomu alebo stupňa a nechať svoju vášeň sa ujala vedenia. Niekto by mohol namietnuť, že nepotrebujete titul, aby sa stal módny návrhár, ale musíte pochopiť, že to nie je jednoduché feat zložiť. Avšak vzhľadom na vášeň pre túto tému, to bude stáť za to. Neexistuje žiadny dobrý alebo zlý spôsob, ako to urobiť, ani pevné recept na úspech.

Kým formálne vzdelanie v móde navrhovaní má štruktúrovaný prístup, budú priame či neformálne prístup úplne závisí na vás a úsilia, času, energie, atď, že ste sa rozhodli dať do dosiahnutia svojho sna.

Tu je to, čo by ste mali byť pripravení vysporiadať sa s:

1. Šijací zručnosti

Základom výroby odev je šitie. Takže, ako ctižiadostivý módny návrhár, mali by ste zdokonaľovať svoje zručnosti šitie. Pochopenie techniky, aby vaše skicovanie jednoduché. Budete tiež vysporiadať s povahou rôznych materiálov a prácu s každým z nich. Návrhy nechtiac závisieť od viacerých faktorov. Ak ste pozorne sledovať prácu niektorých návrhárov, tam je podpis steh, štýl alebo techniku, ktoré pri svojej práci vychádzať. Ktorý prichádza so skúsenosťami, experimenty, výskum a priľnavosť na túto tému. Ako začiatočník, trávia veľa času na zlepšenie tejto schopnosti, a to bude trvať ešte dlhú cestu, ako si prácu si cestu nahor.

load...

2. Projektovanie

Úspešne navrhovanie oblečenia a vytvára svoju zbierku znamená prináša rad dôležitých prvkov dohromady.

  • Skicovanie je, samozrejme, prvá veľká vec v tomto procese, a kostra pre stavbu oblečenie. Nakresliť hrubý náčrt prvý, čo je skvelý spôsob, ako začať. Tiež preto, že písala sa líši od vizualizáciu to! Je to jediný spôsob, ako môžete improvizovať, takže buďte pripravení načrtnúť, a to v hojnej miere.
  • Voľbe tkaniny a to, čo chcete, aby sa o tom je ďalšia veľká vec. Môžete však byť kreatívny a futuristický sa vzory a potlače, ale bez tých správnych farbách a dokonca aj odtiene, to všetko môže spadnúť byte. Každá farba je za milión odtieňov a biť, že klinec po hlavičke s presným tónom je umenie samo o sebe. Oko pre detail je to, čo budete potrebovať. To je dôvod, prečo, keď budete dodržiavať žiadnu významnú zbierku, uvidíte, že designer berie tému a intenzívne hrá s každou farbou a vzorom. Je to celkom balansovanie.
  • Technické podrobnosti, ktoré väčšina z nás laikov nevidí skrz. To nie je o nič menej ako veda, pretože budete mať svoj hrubý náčrt na ďalšiu úroveň, a aby to plán každého odevu. Ako inak si myslíte, že toľko telesné typy patria do veľkostnej kategórie? Veľké spoločnosti majú sprievodom pracuje na mnohých aspektoch pre každú kolekciu, zatiaľ čo rozhodovanie o veľkosti, prispôsobenie každý vzor a robiť každú časť tejto logickej zapadne na svoje miesto.

3. Rozhodovanie Niche

Ako začiatočník, všetky módne nadšenci chcú, aby Haute Couture a myslím, že robiť drahé oblečenie dostane im prielom. Avšak, to nie je pravda a je pravý opak. Plus, je tu oveľa viac, než haute couture, trhy otvorili mnohonásobný, a ak ste naozaj dobrý, môžete otvoriť úplne nový rozmer. O tom, kde váš záujem o lži, pomaly začať uvažovať o výklenok, ako budete postupovať s vašou módnou navrhovanie kurzu / stáž / kariéru báze. Tu sú vaše možnosti:

  • Haute Couture- šité na mieru alebo haute couture začala už v deň, keď každý odev alebo šaty bola vyrobená pre konkrétneho klienta. Veľká pozornosť k detailu je venovaná textílie, farby, techniky a vhodné aj cez cenu. Iba elitnej členmi spoločnosti mali prístup k dizajnérmi, ktorí z haute couture šaty. Avšak časy sa zmenili, a talentov zvýšil. Haute couture je prístupnejší teraz - od pristávacej dráhy na vlajkových predajní a červenými kobercami - sú všade. Aj napriek tomu, že je to sen každého módneho návrhára sa tam dostať niekedy to nie je dobrý prvý krok. Avšak, s vytrvalosťou, budete sa tam dostať tak ako tak.
  • Mass Production - to je pravý opak haute couture. Tieto modely sú k dispozícii vo veľkom množstve, a pre každého, a navyše sa jedná o príliš hospodárne. Veľké značky s ich tímom návrhárov vybrať konkrétny model, typ alebo model, ktorý je doháňa to obdobie a strojovo, aby sa oblečenie. Obchodný model, ktorý je považovaný za najvýhodnejšie, pretože existuje vyšší počet príležitostí, ktoré pokrývajú relatívne nízke výrobné náklady.
  • Ready-to-wear (Pret-a-Porter) - Ďalšia veľká vec v módnom priemysle je ready-to-wear, čo je variant, medzi dva. Takže, dizajnéri, ktorí predstavia svoje práce na exponáty, vzletových a pristávacích dráh a červenými kobercami tiež podobné vysoko kvalitné odevy, ale v menšom množstve. Tieto modely sú exkluzívne, napriek tomu ready-to-wear.

4. Zákazník Potreba analýzy identifikáciou medzera v priemysle

Nemôžete udržať nohu vo viac ako jednej lodi, takže vybrať priemyslu a potom robiť veľa výskumu na ňom. Výrobné odvetvie by mohla byť kdekoľvek od pánske oblečenie, dámske oblečenie, detské oblečenie, športové, svadobné, athleisure alebo kombináciu dvoch alebo viacerých. Módne návrhárstvo kurzy tiež učí, že výskum techník, ktoré vám pomôžu analyzovať zvolenej priemyslu. Budete musieť siahnuť hlbšie porozumieť potrebám vašej nika a zistiť, či tam je otvor pre zadanie. Ak existuje medzera, identifikovať príležitosti, ako a kde si môžete spustiť svoju zbierku. Tento pre-produkcie potrebuje veľa brainstorming a ak je vykonané správne, je polovica bitky vyhrali.

5. Módne Merchandising

Ďalším zaujímavým a dôležitým aspektom stáva úspešný módny návrhár je pochopenie stanovenie ceny na základe výrobných nákladov a režijných nákladov podieľajú. Módne merchandising je téma samo o sebe, že vás naučí správanie spotrebiteľa, cenu a ekonómiu na prevádzku ziskový módneho priemyslu. Vášeň je jedna vec, ale prevádzku podniku je úplne nový loptová hra a nie každého šálka čaju.

6. Analýza trhu a stratégie

Či už sa rozhodnete vziať si módne návrhárstvo po vašom kurze alebo jet off-beat cestu, musíte pochopiť, tie ostatné potrebné periférne zariadenia, ktoré potrebujú hladenie na rozdiel od samotného plavidla. Pri navrhovaní šiat je jeden bit, porozumenie trhové podmienky a majú stratégiu k začatiu nich sú rovnako dôležité. Vedomím pulz svoj trh a zákazníkov, je to, čo berie vaše podnikanie na ďalšiu úroveň.

7. Porozumenie cieľové publikum

Porozumieť demografia a cieľové publikum. V skutočnosti, to je niečo, čo by ste mali vedieť ešte predtým, než si vytvoriť svoju zbierku. Miesto seba v koži vašej cieľovej skupiny - premýšľať o tom, čo by ste očakávali od značky. To je skvelým východiskovým bodom a robí proces menej únavné. Pracuje v tandeme s podkladovými faktormi je to, čo vás odlíši. Niektoré z nich sa naučíte teóriu, zatiaľ čo zvyšok budete učiť sa zo skúseností.

Fashion Education

Móda vzdelanie je vyčerpávajúci zoznam, a to záleží na tom, kde a ako máte v pláne, aby sa to. Dalo by sa to plnohodnotný tri alebo štyri roky postgraduálne vzdelanie v odbore módne návrhárstvo a potom to špecializáciu vo svojej Masters. Niektoré školy ponúkajú špecializácie priamo zo štúdia, zatiaľ čo iní nie. Vysoké školy v Indii aj v zahraničí teraz ponúkajú módne návrhárstvo špecializácie v MBA taky. Môžete si vybrať vaše nika tu - nič z módy merchandising, riadenie maloobchodu, riadenie oblečenie, životný štýl, a príslušenstvo projektovanie, atď. Existujú tiež možnosti, ako je vzdelanie a certifikácia Dalo by sa to v móde. Záleží na tom, kde je váš záujem spočíva a ako máte v pláne si ju dopredu. Či už to môže byť, módne školstva vás poháňa v správnom smere.

Teraz, keď viete, ako sa stať módnou návrhárkou, čo ešte čakáte? Je čas ísť do toho a svoje sny. Ako dlho ako tam je vášeň vo zvolenom odbore, nie je zastavenie vás. Neexistuje žiadny dobrý alebo zlý spôsob, ako veci robiť tak dlho, ako budete pracovať na tom. Dúfam, že tento článok bol narážka pokročiť. Veľa šťastia so všetkým!

Znalecké Odpovede pre čitateľa Otázky

Aké sú rôzne druhy módnych návrhárov?

Módni návrhári môžu sústrediť na niektoré z týchto hlavných kategórií - oblečenie, obuv a doplnky. Avšak, existuje mnoho podkategórií v každom z nich.

Kto sú niektoré z najlepších módnych návrhárov v Indii?

Niektoré veľké mená v módnom priemysle sú Sabyasachi Mukherjee, Manish Malhotra, Anita Dongre, a mnoho ďalších. Tu je zoznam top 30 designersand ich príbehy.

Odporúčané Články

  • 30 najúspešnejší dizajnérmi v Indii každá dievčina by mala nasledovať
  • 20 najlepších Oblečenie Od Manish Malhotra má Svadobná kolekcia
  • 10 Bollywood Celebrity, ktorý vyzeral ohromujúci Manish Malhotra outfity

load...