Noviny

Ako používať olej z eukalyptu pre sínusové a nosové kongescie?

Ako používať olej z eukalyptu pre sínusové a nosové kongescie?

Keď trpí bolesťou sínus alebo upchatý nos, už ste hľadali úľavu pri voľne predajných liekov, len aby neskôr ľutovať za niekoľko vedľajších účinkov? Ak odpoveď znie áno, nie ste sami - milióny ľudí skončí robia to isté za týchto podmienok (1).

Je rozumné, že sa rozhodnete pre prírodné prostriedky - vzhľadom na to nemajú chemické látky, sú prosté vedľajších účinkov, a vyrábať účinnejšie a trvalé výsledky. Jeden taký liek môžete použiť pre úľavu od upchatého nosa a bolesti sínus je eukalyptový olej.

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Potom už len pokračujte v čítaní tohto príspevku.

Nuance eukalyptového oleja a jeho účinnosť v liečbe prekrvenie nosovej sliznice A Sinus:

Eukalypty, pestované predovšetkým v juhovýchodnej Ázii subkontinente a austrálskej súostrovia, obsahujú zložky, ktoré majú terapeutické účinky na ľudské zdravie. Existuje niekoľko druhov Eucalyptus, ale, Eucalyptus globule 'je ten, ktorý je široko používaný pre lekárske potreby (2). V skutočnosti, kôra, listy a olej zo stromu - to všetko sú využívané na liečebné potrebám v rôznych častiach sveta. Avšak, to je eukalyptový éterický olej, ktorý je známy pre svoje robustné liečivé vlastnosti (3). To je tiež používa veľa pre účely aromaterapiu. Olej sa získava z listov stromu.

load...

Eukalyptový olej možno použiť na získanie úľavu od prekrvenie nosovej sliznice a sinus zápalu. Olej je silný dezinfekčný prostriedok a obsahuje protizápalové látky tiež. Avšak, mali by ste si uvedomiť, že olej, vo svojej čistej forme, môže byť celkom silný, a starostlivosť by mali byť prijaté pred použitím.

Spôsobov, ako použiť eukalyptový olej zaobchádzať Sinus a upchatý nos:

Existujú 3 hlavné spôsoby využitia eukalyptový olej na liečbu dutín a upchatie nosa. Tieto metódy sú:

Parné Vdychovanie:

To je to, čo väčšina pacientov dutín a tí s upchatým nosom preferujú (4). Budete musieť naplniť vaňu horúcej vody. Teraz, naliať niekoľko kvapiek eukalyptového esenciálneho oleja do tejto vane. Ďalej zabaliť uterák cez hlavu a sedieť na nástroj. Naklonil náboje, inhalovať dymiace pary a nechajte ju dostať do nosovej dierky. Urob to po dobu niekoľkých minút, alebo kým sa cítite úľavu od bolesti alebo upchatý nos. Táto metóda funguje rýchlo na sínus bolesti hlavy a zmierňuje zdurenie nosovej sliznice rovnako.

load...

Riedenie:

To je metóda, môžete si vybrať, keď nos zablokovanie alebo dutín je veľmi intenzívny. Budete musieť mix eukalyptový olej s dopravcom ropy. Nosné oleje pomáhajú pri znižovaní silu esenciálneho oleja, a aby bolo znesiteľnejšie pre vašu pleť a orgánov. Môžete kombinovať niekoľko kvapiek eukalyptového oleja s miernymi nosných olejov, ako je olivový alebo mandľový olej. Po zmiešaní oboch olejov možno zmes aplikovať lokálne na hrudi a krku.

Priama aplikácia:

Niektorí ľudia tiež rozhodnúť, či požiadajú čistý eukalyptový olej na kožu pre úľavu od dutín a upchatie nosa. Avšak, zaistite, aby boli veľmi malé množstvo oleja, aby sa zabránilo spáleniu pokožky.

Body na zapamätanie:

Pri použití eukalyptový olej pre získanie úľavu od prekrvenie nosovej sliznice a sinus zápalu je to dobrý nápad, je potrebné prijať určité opatrenia. Nezabudnite, že olej, vo svojej surovej podobe, môže spáliť kožu (5). Tí, ktorí majú kožné problémy a citlivú pleť by sa nemala použiť olej vo svojej čistej podobe vôbec. V skutočnosti by mali byť opatrný pri použití oleja v zriedenej forme a tiež, aby sa zabránilo pálenie. Eukalyptový olej by sa nemal používať u detí, skôr v lokálnom spôsobom. Tí, ktorí majú astmu by mal upustiť od jeho použitia, pretože by mohlo vyvolať astmatické záchvaty. Ženy, ktoré koncipované by sa mali vyhnúť použitie tohto oleja rovnako.

Neexistuje lepší prírodný prostriedok ako eukalyptový olej na upchatý nos alebo dutiny. Skúste to ešte dnes! Tiež, povedz nám, ako to po vás pomohlo. Ešte poznámka v rámčeku nižšie.

load...