Noviny

Ako nosiť Saree v bengálskom štýle - krok za krokom tutorial

Ako nosiť Saree v bengálskom štýle - krok za krokom tutorial

Od Rabíndranáth Thákur poézie na roshagulla-všetko o bengálske kultúre je fascinujúce. A moja láska k Bengálsku vzrástol mnohonásobný, keď som prvýkrát navštívil mesto počas Dussehra (Durga Puja). Že čas v roku, kedy je mesto na jeho krásne najlepšie, zháňajú slávnostné zápalom a prekypujúci radosťou. Vinobranie atmosféra z viktoriánskych uličiek je prevzatá nádhernej ženy nosia typickú, garad'-biela sárí s červenou Pallavi (Pall), červené a biele náramky, červený bindi, kvetín a jhumkis. To nemôže dostať lepšie, a malebné scény sú pastvou pre oko. Ktorý ma inšpiroval sa učiť tradičný bengálske štýl Saree zavesovať; kúpil domov sárí pre seba a vrátil s množstvom spomienok, krabicu plnú roshagullas (a možno bruchom, od všetkého sladkého-uzurpovať).

Rozhodol som sa podeliť o učenie, a povedať, že začiatočníci bengálska štýle sárí zavesovať nie je tak ťažké po tom všetkom. Jedná sa o jednoduchý 12-krokom procesu, a je to celkom jednoduché. Tu je návod, ako to urobiť.

Ako Rúška sárí v bengálske štýle - 12 jednoduchých krokov

 • Krok 1

Základom pre nosenie sárí v bengálčine štýl je podobný k pravidelnému (Nivia) štýlu. Začnite tým, že zasunutie svoju Saree málo cez pupok a na pravej strane. Teraz, po ľavej strane vášho pasu, pokračovať zastrčil tým, že ju okolo pása. Urob to, kým sa vrátiť do východiskového bodu.

load...
 • Krok 2

Teraz, začať robiť rozsiahle sklady, ktoré začínajú na ľavej strane pupku a zložiť ju takým spôsobom, že končia na pravej nohe.

 • Krok 3

Dĺžka záhyby robiť veľa rozdiel do tohto štýlu, preto je potrebné zabezpečiť, aby v úrovni terénu.

 • Krok 4

Záhyby by mal vyzerať nejako takto, široký a box podobne.

 • Krok 5

Na rozdiel od iných štýlov Saree drapérie, nepotrebujete príliš veľa záhybov. Potrebujete k tomu len dve z nich, tak je zarovnajte a zastrčiť to preč do in-sukne.

load...
 • Krok 6

Teraz priviesť sárí do pred sebou smerom k ľavej strane a začať robiť tenké záhyby. Veľkosť záhybov by mal byť o veľkosti hranice.

 • Krok 7

Teraz opustiť Palla zadarmo a zabezpečiť, aby dĺžka sárí sa dotkne zeme. Ak ste začiatočník, pod up záhyby tak, že zostanú nedotknuté.

 • Krok 8

Sklady by mali byť tenké a neporušený, ako je uvedené nižšie.

 • Krok 9

Potom, čo ste nastavili, odstráňte klipy (ak ste použili niektorý) a priniesť pravý bočný okraj skladaného Pall smerom k pravé rameno. Priviesť ju celú cestu pod prieramky a zastrčiť ju blízkosti pravej strane bedra.

 • Krok 10

Teraz si špičku Pall nič iné ako koniec sárí a priviesť ju na prednej strane pod pravou rukou.

 • Krok 11

Hodiť ho cez pravé rameno. Môžete pridať strapec alebo ozdobný krúžok na kľúče na to vypadnúť.

 • Krok 12

Upravte box záhybov, Pall a iné vyčnievajúce časti bezpečné, a zaistite ich poistkami. Bum! Máte hotovo!

Video Tutorial

5 Druhy bengálske Sarees by ste mali zvážiť zakúpenie

Najdlhšiu dobu, to všetko len som vedel, že bol Bengal bavlna a Garad sarees. Ale až potom, čo moja návšteva hlavného mesta Bengal urobil som si uvedomil, že je oveľa viac by som mohol pridať do svojej zbierky. Tu sú top 5 odrody -

1. Garad

Sare, že väčšina z non-Bengalis týkať je Garad. Jedná sa o kombináciu off-biele a červené, alebo inej farby s pruhovaným okrajom. Ak hľadáte pre typické Bengálsko Saree, dostať červenú a bielu sárí.

2. Tant

Tant sarees, ktoré prichádzajú v oboch bavlny a hodvábu sú o hrubé hranice a ozdobné Palla (Pallavi). Je ručne tkané remeselníkov celého Bengálska a je variant low-cost, a je používaný ako denné nosenie sárí.

3. Jamdani

Jeden z najlepších mušelínové textílií, ktoré boli pôvodne vyrobených v Dháke, Bangladéš robil ich cestu k tomu, čo dnes nazývame West Bengal. Technika Jamdani je deklarovaný ako, nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva 'UNESCO. Je vzdušný, krehký a pohodlné.

4. Bengal Cotton

Všetci milujeme túto odrodu a počul o tom v určitom okamihu. Je to elegantné, pohodlné a elegantné.

5. Baluchari Silk

Baluchari hodváb sarees sú bohaté a bohatý, a variant, že väčšina žien si vybrať pre svadbu alebo pri zvláštnych príležitostiach. Prichádzajú s hustou a zložitú hodváb hranicu, tkanie v dávnych príbehov sa do nich, zatiaľ čo mokvanie majestátnosť.

Ospravedlňte ma, keď som tancovať, Dola Dola re ', a snaží sa z polovice tak elegantné ako oni alebo všetkých bleskovice žien vonku. Teraz, keď viete, ako prikryť sárí v bengálske štýle, čo ešte čakáte? Skúste sa na to a dajte nám vedieť, ako to dopadlo! Bavte sa!

Banner Obrázok Kredity: 1, 2, 3

load...