Noviny

9 odrody mlieka dostupné na trhu

9 odrody mlieka dostupné na trhu

Dairy mlieka je k dispozícii v širokom rozmedzí, ktoré obstarávajú na požiadavky zákazníkov s rôznymi preferenciami. Primárne Rôzne mlieko je mlieko s nízkym obsahom tuku, znižuje mliečny tuk a plnotučné mlieko. Existuje mnoho ďalších druhov mlieka, iné ako ty. Tento článok vám pomôže pochopiť základné rozdiely medzi týmito typmi mlieka.

Kým plnotučné mlieko obsahuje 3,5% mliečneho tuku, znižuje mliečny tuk obsahuje 2% mliečneho tuku a nízkotučného mlieka je tak nízke, ako 1% tuku. Dokonca aj bez tuku mlieko obsahuje približne 0,2% tuku. Všetky z nich sú bohaté na živiny, ale líšia sa v obsahu tuku.

Ako si vybrať mlieko?

S toľkými dostupných možností, mohlo by to mať pre vás ťažké vybrať ten správny pre vás. Je uvedené nižšie sú niektoré otázky, ktoré môžete sa pýtať sami seba pri výbere správneho typu mlieka. Pozrite sa nižšie:

load...
  • Myslite na mlieko textúry, ktorú hľadáte. Ak chcete, aby mlieko byť krémová, ale nie je bohatý, jeden s nízkym obsahom tuku môže byť dobrou voľbou pre vás.
  • Opäť platí, že ak hľadáte pre mlieko s nízkym obsahom kalórií a svetlo v chuti, môže sa vám páči tukové tie voľné.
  • Ak máte problémy s trávením laktózy, môžete sa pozrieť na laktózu voľné mlieko.

Takže, máte ten luxus vybrať si z rôznych možností, ktoré podľa svojho vkusu a životného štýlu.

Rôzne druhy mlieka:

Ako už bolo uvedené vyššie, typ mlieka sa mení v závislosti od spôsobu, akým sú vytvárané a obsahu tuku v nich. Tu budeme sa bližšie pozrieť na rôzne druhy mlieka:

1. Plnotučné mlieko:

Jedná sa o prírodný variant, kedy je pridaná alebo odobratá nič. To má minimálny obsah tuku 3,5%. Celá homogenizuje mlieko prechádza procesom zvaným homogenizácia, ktorý rozbíja tukové globule v mlieku. To pomáha v i rozloženie tukov a zabraňuje tvorbe krémové vrstvy na vrchole.

load...

2. Semi odstredeného mlieka:

Toto mlieko má obsah tuku 1,7% v porovnaní s minimálny obsah tuku v plnotučnom mlieku.

3. Odstredeného mlieka:

Obsah tuku v odstredené mlieko sa pohybuje od 0,5% do 0,1%. Tak, takmer všetky tuky sú odstránené z tohto mlieka. Obsah vápnika v tomto mlieku je o niečo vyššia a obsahuje nižšie hladiny rozpustných vitamínov. S odstránením tuku, obsah kalórií tiež znižuje. Toto mlieko nie je vhodné pre deti do 5 rokov veku. Avšak, ak ste sa snaží obmedziť príjem kalórií, môže to byť pre vás dobrým riešením. Odstredené mlieko objaví slabý kvôli odstránenie tuku z neho.

4. Organic Milk:

Toto mlieko je odvodený od kráv, ktoré sa pozeral na zelenej, ktoré neobsahujú žiadne agrochemikálie, pesticídy a chemické hnojivá. Po dojení kravy, mlieko sa spracováva rovnakým postupom. Je však potrebné si byť vedomí skutočnosti, že neexistuje žiadny dôkaz o vysokom obsahu živín v ekologickom mlieku v porovnaní s mliekom vyrobené konvenčne. Niektoré štúdie vykonané naznačujú, že vysoký obsah omega - 3 mastných kyselín v mlieku sú vyrobené ekologicky.

5. Ochuteného mlieka:

Tam je obrovský trh pre ochutené mlieko v týchto dňoch. Môžete si vybrať zo širokej škály konzistencie a chuti podľa svojho vkusu a životného štýlu. Niektoré z populárnych chutí, ktoré si môžete vyskúšať, sú banán, jahoda a čokoláda. Obsah cukru v ochutené mlieko je trochu vysoká. Avšak, toto môže byť bezpečne podávať deťom a mladiství, ktorí sú vyberaví o konzumné mlieko. Podľa nedávnych štúdií, čokoláda ochutené mlieko pomáha v rýchlej regenerácii po intenzívnych tréningov.

6. Sušené mlieko:

Sušeného mlieka sa vyrábajú odparovaním vody teplom. Pred sušením sa skoncentruje sa, tepelne spracované a homogenizuje. Rozdielne postupy sa používajú na výrobu mlieka na prášok. Sušenie rozprašovaním je najbežnejší postup. Tu koncentrované mlieko sa prevedie do komory a horúci vzduch cirkuluje. Kvapky vody strácajú vodu a pád ako prášok na podlahe.

Sušenie na valci je ďalší postup, v ktorom je mlieko nanesie na koncentrovaných valcov. Prášky sú pozadu, pretože voda vyparuje rýchlo.

7. Raw neošetreného mlieka:

Mlieka predáva v supermarketoch musí byť varené zabiť škodlivé baktérie. Je lepšie si kúpiť surové mlieko zo zapísaných výrobných podnikov mlieka.

8. Kondenzované mlieko:

To je koncentrovaná forma mlieka vytvorený odparovaním vody a pridaním cukru. Výrobok nie je sterilizovať, ale uchováva sa s vysokou koncentráciou cukru. Mlieko sa zahrieva po dobu asi 2 minút pri teplote 110 až 115 stupňov. Potom sa homogenizuje a mlieko sa odparí pri 60 °. Mlieko sa potom ochladí a balia na 30 stupňov. Tento druh mlieka sa používa bežne v cukroviniek a je veľký záujem.

9. Kondenzované mlieko:

To je sterilizovaný a koncentrovanej forme mlieka, ktoré sa vyrába odparením mlieka. Mlieko sa zahreje a odparí sa pri teplote 65 stupňov. Potom sa homogenizuje a potom sa ochladí. Toto mlieko sa potom naleje do plechoviek a utesnený. To je potom presunutá do sterilizátora a uchovávať po dobu 10 minút. Potom nasleduje chladiace fáze, kedy je zabalené a označené. Toto mlieko má špeciálne charakteristickú farbu a chuť jeho vlastné. To môže byť uložené asi rok, aj keď to môže byť uložené dlhšie.

Homogenizácia:

To sa vzťahuje k procesu odovzdávania mlieka pri vysokom tlaku cez malé otvory. Kvapôčky tuku rozobrať a rozšírili po celom mlieku rovnomerne. To dáva rovnomerné zloženie pre mlieko a robí to chutnejšie bez pridania alebo odstránenie akýchkoľvek zložiek. Mlieko sa objavia jasné biele v dôsledku rozptýlených tukových guľôčok. Väčšina z mlieka na trhu k dispozícii v týchto dňoch sa homogenizuje.

Takže až sa nabudúce budete pozerať na mliečny uličky v supermarkete, nenechajte sa zmiasť medzi rôznymi možnosťami. Teraz si môžete vybrať ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám najlepšie. Dnes máme veľa možností, pokiaľ ide o zber mlieka na pitie. V prípade, že si nie ste istí tým najlepším pre vás, je lepšie sa opýtať na výživu a užiť si zdravý životný štýl.

Nezabudnite sa podeliť o svoje názory s nami.

load...