Noviny

9 obilnín bohatých na vitamín B12, ktoré by ste mali zahrnúť do stravy

9 obilnín bohatých na vitamín B12, ktoré by ste mali zahrnúť do stravy

Ľudské telo potrebuje 5 druhov živín fungovať normálne. Tie sú väčšinou rozdelené do piatich kategórií, ako sú tuky, uhľohydráty, vitamíny, minerály a balastných látok a vlákniny. Rôzne živiny ponúkajú rôzne funkcie v ľudskom tele. A každý z nich musí byť konzumované v požadovanom množstve, pre zabezpečenie dobrého zdravia. Vitamín B12 je dôležité živiny, ktoré plní rad funkcií v tele. Tento článok vám pomôže lepšie pochopiť tohto vitamínu spolu s jeho výhodami a použitia. Budeme sa tiež pozrieť na ochorení spôsobených jeho nedostatkom a tiež obilniny day-to-day s vysokým obsahom vitamínu B12.

Čo je vitamín B12?

Vitamín B12 je jedným zo základných vitamínov potrebných pre ľudské telo pre svoje každodenné procesy a prácu. Je rozpustný vo vode a je tiež známy ako kobalamín.

Vitamín B12 a jeho úloha v ľudskom tele:

Ľudské telo je zložitý systém mnohých orgánov a systémov, ktoré pracujú v tandeme. Každá bunka v tele funguje, aby bolo vysoko účinné individuálne jednotky. Vitamín B12 hrá dôležitú úlohu:

load...
 • Metabolizmus bunkovej úrovni pomôcť bunkové delenie.
 • Hrá dôležitú a významnú úlohu pri syntéze a reguláciu DNA v ľudskom tele.
 • Hrá hlavnú a podstatnú úlohu pri syntéze mastných kyselín v tele.
 • Dôležitú úlohu vo tvorbe krvných buniek v tele.
 • Potrebný pre normálnu prácu a fungovanie nervového systému a ľudského mozgu.
 • Normálne fungovanie a údržbu nervovej sústavy.

Zdroje vitamínu B12:

Vitamín B12 je zriedka nájdený v prírode vo svojej pravej podobe, kde existuje. Je to v dôsledku kontaminácie prirodzene sa vyskytujúce vitamíny baktériami. Je dôležité pridať trochu rad morských plodov vo svojej každodennej strave, ak ste non-vegetariáni. Ak sa však rovnako ako väčšina Indov, ste vegetarián budete musieť nájsť a zahŕňajú rôznorodé zdroje vitamínu B12 pre telo.

 • Vitamín B12 sa prirodzene vyskytuje v sójové mlieko a súvisiacich výrobkov.
 • Vitamín B12 je tiež nájdený v mäse a iných non-Veg potravín, ktoré by mali byť pridané do denného príjmu potravy, aby zabezpečili zásadné hladina vitamínu B12 sa dodáva do tela.
 • Mnohé z týchto zdrojov vitamínu B12 sú morské plody, ako kôrovce, pečeň hovädzieho dobytka, makrely ryby, sardinky, tuniak, losos, treska, krevety, mušle, kraby a červeného mäsa.
 • Jeden by mal tiež konzumovať potraviny, ako je tofu alebo sójové výrobky pre optimálne hladiny B12.
 • Odstredené mlieko je tiež bohatým zdrojom vitamínu B12, a tak sú syry a vajcia. Stručne povedané, všetky mliečne produkty poskytujú požadované hladiny vitamínu B12 v ľudskom tele. To je tiež nájdené v dostatočnom množstve v surovom kravskom mlieku a huby rovnako.
 • Všetky ráno raňajkové cereálie sú bohaté na vitamín B12. Môžete tiež pridať museli zo všetkých značiek do vašej každodennej raňajky získať životne dôležité množstvo vitamínu B12. Obilniny so všetkými otruby potraviny sú tiež bohaté na vitamín B12.

Obilniny s vysokým obsahom vitamínu B12:

Nasledujúce raňajkové cereálie majú vysoké množstvo vitamínu B12. Tieto čísla sú v jednej porcii 100 g obilnín.

 1. Slad-O-múčka s vysokým obsahom vlákniny Bran vločky: Obsahuje 8,2 mcg Vit B12.
 2. Kellogg je corn flakes: obsahuje 2,7 mikrogramov Vit B12.
 3. General Mills, celkom corn flakes: Obsahuje 6 mcg Vit B12.
 4. Kellogg je All-Bran s extra vlákno: Obsahuje 24 mcg Vit B12.
 5. General Mills Multifunkčné Obilné Cheerios: Obsahuje 21 mcg Vit B12.
 6. Kelloggs Kompletné ovsené otruby vločky: Obsahuje 20 mcg Vit B12.
 7. Kasha srdca k srdcu Honey opečenou Ovos: Obsahuje 18 mcg Vit B12.
 8. Kasha srdca k srdcu Instant Ovsené vločky, Apple škorica, suchá: Obsahuje 11 mcg Vit B12.
 9. Kellogg sa nízkym obsahom tuku granolového bez hrozienkami: Obsahuje 12 mcg Vit B12.

Vitamín B12 nie je voľne vyskytujúce sa v prírode, ako mnoho ďalších vitamínov, tak to znamená, že človek musí zabezpečiť väčšiu rozmanitosť v jedlo, kto jej získať potrebné množstvo vitamínu B12 do tela.

load...

Avšak, ak trpíte sa zdravotný stav v dôsledku nedostatku vitamínu B12, neváhajte sa na svojho lekára pre zdravie a liečenie. On / ona by mohla odporučiť niektoré doplnky a potraviny vychádza z vašej každodennej stravy a životného štýlu.

Jete obilnín na raňajky? Poznáte nejaké ďalšie raňajkové cereálie s vitamínu B12? Ešte s nami podeliť v sekcii Komentáre nižšie.

load...