Noviny

8 najlepších spôsobov, ako zvýšiť hladinu kyslíka v krvi

8 najlepších spôsobov, ako zvýšiť hladinu kyslíka v krvi

Cítite sa často unavení? Ešte únava a vyčerpanie, aby váš život ťažký? Jedným z najlepších spôsobov, ako túto situáciu zvrátiť, je zvýšenie hladiny kyslíka v krvi.

Ako to robíš? To je to, čo tento príspevok je všetko okolo. Prečítajte si o to dozvedieť sa viac!

Ako zvýšiť úroveň kyslíka v krvi

Nie je nutné minúť veľa peňazí, alebo zaviesť drastické zmeny v živote zvýšiť množstvo kyslíka v krvi. Je potrebné vykonať niektoré jednoduché zmeny životného štýlu a prijať zdravšie návyky pre úspech v tomto ohľade.

load...

1. Cvičenie

Aby zaistili, že vaša krv je naplnená kyslíkom, je nutné pracovať pravidelne. Pri práci von, čo sú bunky v tele spaľovať kyslík rýchlejšie ako normálnej rýchlosti (1). Vzhľadom k tomu, hladiny oxidu uhličitého v raste tela, váš mozog zvyšuje rýchlosť dýchania získať viac prísun kyslíka. Vaše pľúca a srdce vystúpi na optimálnom výkone počas cvičenia do sacieho viac kyslíka. Bolo zistené, že ľudia postihnutí COPD a výslednú úroveň nasýtenia kyslíkom nízka môže zvýšiť hladinu kyslíka v krvi prostredníctvom cvičenia.

2. Antioxidanty

Keď budete konzumovať potraviny plné antioxidantov, vaše telo môže použiť kyslík v lepšom spôsobom (2). Niektorých vitamínov, vrátane vitamínov E a C, sa ukázali ako antioxidačné vlastnosti. Môžete jesť potraviny, ako sú brusnice, čučoriedky, červené fazule a tmavé listovej zeleniny zvýšiť príjem antioxidantov.

3. Zlepšenie držanie tela

Možno ste uvažovali o držanie tela a jej súvislosti so zvýšeným kyslíka v krvi, ale v skutočnosti sú spojené (3)! Keď stojíte, chodiť alebo sedieť v mŕtvo držanie tela, to sťažuje dýchanie do istej miery. Ako výsledok, môžete skončiť pričom v menšom množstvo kyslíka. Sedenie alebo chôdzu s vzpriamene späť a narovnal pozícia umožňuje viac kyslíka na inhaláciu a ktoré môžu vstúpiť do krvného obehu, ako.

load...

4. Vyhýbaniu CO2 a oxidu uhoľnatého

Pokúsiť sa vyhnúť oblasti a oblasti, kde koncentrácia oxidu uhoľnatého a podobné plyny sú vyššie. Je ťažké nájsť také oblasti, v mestských oblastiach hoci. Avšak, snažte sa vyhnúť cestám, kde dopravné zápchy je viac.

5. Získanie Čerstvý vzduch

Keď budete tráviť viac času v oblastiach, kde znečistenie je menšia a čerstvý vzduch je k dispozícii, váš krvný obeh dostane veľký prísun kyslíka. Môžete zasadiť stromy a kríky na záhrade, keď sa ponoriť do CO 2 a uvoľňovať kyslík do atmosféry. Môžete tiež uchýliť k behaniu alebo rannej prechádzke pri rieke, v parku alebo zelených plôch, kde vzduch je čerstvejší prijať viac kyslíka cez dýchanie. Uistite sa, že miestnosti v dome sú riadne vetraných rovnako.

6. Jesť potraviny s esenciálne mastné kyseliny

Jesť potraviny, ktoré obsahujú esenciálne mastné kyseliny sú výhodné v mnohých ohľadoch (4). Tieto potraviny sú ideálne, ak chcete zvýšiť množstvo kyslíka v krvnom riečisku. Potraviny so zlúčeninami, ako je alfa-linolénovej kyseliny a kyseliny linolovej, sú veľmi užitočné v tomto ohľade. Mali by ste jesť veľa sójové bôby, ľanové semienko a vlašské orechy.

7. Uchyľovať k hlboké dýchanie

Ak chcete, aby sa vo viac kyslíka, sa uchyľujú k hlboké dýchanie techniky. Pomalé a hlboké dýchanie metódy umožňujú viac kyslíka pre vstup vaše pľúca a dostať sa do krvného obehu nakoniec.

8. Odvykanie drog, alkoholu a fajčenie

Zamedzením fajčenie a konzumácia alkoholu, môžete si zabezpečiť váš krvný obeh je naplnený na požadovanú úroveň kyslíka. Je zbytočné hovoriť, odhadzovať také návyky, je prospešné pre vaše celkové zdravie.

Teraz, keď viete, ako zvýšiť hladinu kyslíka v krvi, čo ešte čakáte? Skúste týchto jednoduchých tipov dnes a uvidíte výsledky hladiny kyslíka v krvi prudko stúpa. S hladiny kyslíka vyššia, budete sa cítiť menej unavení a sú pripravení prijať na svete!

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Ešte povedzte nám tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...