Noviny

7 starostlivosť o pleť Prísady, ktoré sú toxické pre vaše zdravie. A hádaj čo? Žijete s nimi!

7 starostlivosť o pleť Prísady, ktoré sú toxické pre vaše zdravie. A hádaj čo? Žijete s nimi!

Používame mnoho produktov starostlivosti o pleť každý deň, že si myslíme, že sú v bezpečí. Ale pravdou je, že väčšina z nich nie sú! Výrobcovia Nemusíte nám to povedať. Čo použiť na kožu, môže do vášho tela a môže mať vplyv na vaše zdravie pozitívne alebo negatívne. Ak viete, fakty, môžete si vybrať svoje vlastné výrobky. Etikety na kozmetických výrobkov a výrobkov pre starostlivosť o telo sú ťažké kód praskať. Kto dostane to? Ja viem, že nie, kým tieto informácie niekto zdieľa so mnou už dávno.

Tu sú niektoré z hrozných "Touch-me-nie" zložky, ktoré je potrebné sa vyvarovať:

1. Parabény:

Parabény je jedným z najčastejších zložiek v koži a starostlivosti o krásu výrobky. Táto látka je známe, že narušujú endokrinný systém; čím sa zvyšuje riziko rakoviny prsníka u žien a zníženie počtu spermií (upozorniť svojich partnerov!). Hoci spoločnosti pre starostlivosť o pleť boli argumentovať, že ho používajú v malom množstve a nesústredí dostatočne zasahovať hormóny, je to stále lepšie sa vyhnúť produktov, ktoré obsahujú parabény.

load...

2. Ftaláty:

To ťažko vysloviť zložka je prítomná takmer vo všetkých kozmetických - a zistilo sa, že pôsobí ako hormón disruptory, ktorý je spojený s pečene / obličiek / poškodenie pľúc, rakovina a reprodukčných porúch. Chúlostivé časti je, že zložka je zvyčajne nie sú uvedené na etiketách výrobkov.

Ale tu je tip! Ftaláty sa nachádzajú v niečom, ktorý uvádza "vôňu" ako zložka. Takže držať sa iba tie produkty, ktoré používajú éterické oleje na účely vône.

3. Minerálny olej:

Minerálne oleje sa zdá prospešné pre kožu, ale sú odvodené z ropy. Z tohto dôvodu, opakovanej expozícii nečistený verzie môže spôsobiť rakovinu kože, a môže viesť k akné breakouts a ďalšie súvisiace problémy. To je zvyčajne nájdené v telových mliek, make-up odstraňovače a iné výrobky pre malé deti, ako je detský olej a tupého smotanou.

load...

4. Triclosan:

Podľa Environmental Protection Agency, triclosan je pesticíd, ktorý obsahuje antibakteriálne vlastnosti. Táto látka je populárny u väčšiny antibakteriálnych čističov. Bolo preukázané, že triclosan pôsobí ako obaja štítnej žľazy a hormonálne disruptory. Okrem toho, že nie je dobré pre životné prostredie. Takže je na čase, aby vaše germaphobe v pohode a zapnúť na vodu a iné prírodné ruky mydlom.

5. Rezorcinol:

Byť populárny prísada do bielidla a iné vlasové prípravky, prečo je zakázaný vo federálnych vládnych budovách? Znie to divne, že?

To preto, že rezorcinol je známy dráždi pokožku a častou príčinou farbivá alergie. Dúfam, že si neželajú mať žiadnu takú alergiu vo vlasoch, alebo kdekoľvek na to príde!

6. Lauryl sodný (éter) sulfát (SLS, SLES):

Tieto povrchovo aktívne látky sú prítomné v čistiacich prostriedkoch, ako sú mydlá a šampóny pre vytvorenie peny v nich. Avšak, oni dostať vstrebáva do pokožky a spôsobiť podráždenie na koži a oči.

Už bolo zistené, že vplyv na rozvoj mladých očiach, keď sú vystavené deti, a dokonca poškodiť ich koži tým, že oddelí jeho rôznych vrstiev. Bolo zistené, zvieratá vystavené pôsobeniu SLS zažiť depresie, podráždenie kože a očí, a problémy s dýchaním rovnako.

7. Formaldehyd:

Pamätať vašej školy biológie laboratórium? No, formaldehyd je rovnaká zlúčenina používa pre zachovanie žaby na pitvu. To je bežne používaný v mnohých kozmetike na zabránenie rastu baktérií. Avšak bolo zistené, že je škodlivá pre imunitného systému a môže spôsobiť podráždenie kože a iné alergické reakcie. Formaldehyd je prítomný v produktoch, ako je umývanie tela, šampóny, kondicionéry a laky na nechty.

Koža je telo je najväčší organ a absorbuje čo si dať na neho. Komerčné produkty s škodlivých zložiek môže upchať kožu, takže baktérie väčšiu šancu dostať v toxíny a menej pravdepodobné, že si z vášho tela. Pointa je - pred použitím akéhokoľvek produktu, vždy prejsť zložkách a vedieť, čo je v nej prítomný.

load...