Noviny

7 smrteľne zdravých potravín: Príliš veľa je vždy zlé (číslo 3 je šokujúce)

7 smrteľne zdravých potravín: Príliš veľa je vždy zlé (číslo 3 je šokujúce)

Aj keď sme chytení v ruje o našom každodennom živote, držíme skandovanie "jesť zdravo, jesť zdravo", a potom, keď veríme, že niečo, čo je zdravé, berieme ho na ďalšiu úroveň a takmer mať predávkovanie nej. Je to, ako by jedlo ide dovnútra a okamžite čistí našu krv, alebo je naša pleť žiaru, ako ako Pepek svaly napumpovať druhý špenát jede v (som si istý, Popeye trpel obličkovými kameňmi zvažujú špenát predávkovanie).

Jeden musí byť opatrný av skutočnosti premyslieť ich strave. Byť si vedomý o tom, čo jete vždy robí jedlo účinnejšie.

Tu je zoznam siedmich zdravých potravín, ktoré sú určite zdravá - ale rozhodne ich nemôžeme preháňať.

1. Chudé mäso:

Sme non-vegetariáni takmer hrdí, že môžeme jesť mäso a vajcia a štandardne dostať naše dennej dávky bielkovín. A čo je najlepšie, je to, že máme na výber medzi červeného mäsa a chudé mäso, a môže vyzdvihnúť zdravšie jeden (na rozdiel od vegetariánov, ktorí nepotrebujú nič iné ako tofu a tvarohom spoliehať na).

load...

Takže myslím znova. Konzumácia nadmerného množstva živočíšnych bielkovín je veľmi nebezpečné, pretože indukuje produkciu hormónu inzulínu podobného rastového faktora 1 (IGF - 1). Ak je príliš veľa z tohto prvku sa hromadí v tele, to má za následok starnutie a rakoviny (najmä rakoviny prsníka). Štúdia hovorí, že ľudia, ktorí sa dostali dvadsať percent zo svojich kalórií z chudého mäsa boli náchylné k úmrtí súvisiacich s rakovinou takmer štyrikrát viac než vegetariánov. Bolo tiež zistené, že miera úmrtnosti vzrástla na sedemdesiat päť percent.

Jednoduché riešenie tohto problému by bolo rovnováhu medzi strukoviny a chudé mäso. Kúpte si bielkoviny zo všetkých možných zdrojov, bez toho aby sa spoliehať na mäso sám.

2. Paradajky a pomaranče:

Ak chcete, aby záťaž na vitamín C, vaše instant go-to sú šťavnaté pomaranče alebo čerstvé paradajky. A akonáhle tieto potraviny nalákať naše chuťové poháriky, tam je zákaz zastavenia, a to takmer bez viny zhovievavosť, pretože si myslíte, že jete zdravo.

load...

Bohužiaľ, to nie je pravda. Avšak zdravé paradajky a pomaranče by mohlo byť, že je karta je potrebné zachovať, keď sa jesť. Vzhľadom k tomu, že sú veľmi kyslé, zvýšené množstvo môže viesť k varu pod spätným chladičom a v priebehu času, môže spôsobiť, že Barrettov pažerák. Pre tých z vás, ktorí nevedia, čo to je (ako ja), to je porucha, pri ktorej sa prekancerózne odreniny vytvorené na pažeráka obloženie.

Nikdy mať viac ako dve porcie týchto krásnych citrusových plodov denne, a ak ste už náchylní k refluxuje, je lepšie sa úplne vyhnúť nich.

3. Voda:

Toto je veľké prekvapenie! Hoci vedenie sami hydratovaná a popíjanie vody je veľmi podstatné, prehĺtal litrov je absolútne neodporúča. Vykríkla som, keď som počul, že by to mohlo spôsobiť niečo známy ako intoxikácia vodou (áno, znamená to, že voda môže vám vysokú Čo zábava!).

Nadmerné pitie vody riedi sodíka v tele, čo vedie k hladiny sodíka v krvi neobvykle nízke. To by mohlo byť docela fatálne, spôsobuje zhoršovanie funkcie mozgu, alebo dokonca smrť.

Aj keď sme zvyčajne celkom v bezpečí pred intoxikácii vodou, sú to športovci, ktorí skutočne potrebujú, aby vzali na vedomie tento jeden. Rýchla kontrola, aby ste vedeli, ak sú v poriadku, by bolo kontrolovať moču. Ak je to vždy jasné a transparentné, je na čase, aby ste znížiť príjem vody.

4. Špenát:

Špenát je milovaný málo a nenávidel najviac, takže pravdepodobne nebude čítať tento. To je nabitý dobroty, a naozaj dodáva lahodný punč, keď varené s. Je bohaté na bielkoviny, vlákninu a veľa vitamínov a minerálov. To je tiež vysoký obsah luteínu (karotenoidy), ktoré by mohli zabrániť makulárnej degenerácie, ako ste veku, čo samozrejme znamená, že lepšie víziu pre dlhšiu dobu.

To všetko znie skvele. Ale príliš veľa z toho je škoda - špenát je tiež vysoký obsah oxalátu, čo je zlúčenina, ktorá podnecuje rast obličkových kameňov.

Ak ste už náchylní k obličkových kameňov, je lepšie vyhýbať sa táto listová zelenina.

5. Soy:

Tento je docela spojler pre vegetariánov, ktorí doslova vytiahnuť zdravý proteínový dobroty z tofu (áno, to je výborným zdrojom bielkovín a znižuje hladinu cholesterolu a znižuje krvný tlak). Ale na druhú stranu, príliš veľa z nich bráni vstrebávaniu železa. To vám mohol opustiť anemický. Ďalšou nevýhodou, že nadmerná konzumácia sóje prináša, je možnosť spustenia hyperplázia endometria. Sója obsahuje estrogén-ish zlúčeniny alebo izoflavóny. Tie by mohli spôsobiť nadprodukcii na maternicovej sliznice, čo by mohlo viesť k rakovine maternice.

Aj keď neexistuje žiadny predpísaný meradlom toho, ako veľká časť sóje je bezpečná pre vás, je to vždy lepšie sa držať dvoch porciách denne.

6. Konzervy tuniaka:

To je asi jediná konzervované potraviny, ktoré je považované za zdravé. Konzervovaný tuniak je ľahká príprava, low-caloried a výživa-balené potraviny. Ale bohužiaľ tuniak je tiež ryba, ktorá obsahuje vysoké hladiny ortuti. Príliš veľa ortuti je zlé pre vaše zmysly. To môže spôsobiť problémy s videním, zmenšil sluchu a reči, poruchy koordinácie, a oslabených svalov.

V ideálnom prípade by ste nemali prekročiť tri až päť plechoviek konzervovaného tuniaka týždenne, a ak je rybie konzervy sú vaše pack-and-go raňajkách, potom sa rozhodnú pre nízke tých ortuti, ako je losos.

7. Para orechy:

Tieto orechy sú zdravé a chutné. Sú bohaté na bielkoviny, vlákniny a esenciálnych mastných kyselín. Oni sú tiež známe, že znižujú hladinu cholesterolu a krvný tlak. Ale bohužiaľ, nemôžu byť vaše každodenné desiatu. Para orechy tiež obsahujú selén, živiny, ktoré je požadované, ale môže byť tiež toxické, ak sú konzumované vo vysokých množstvách. Príliš veľké množstvo selénu môže spôsobiť krehké nechty, vypadávanie vlasov, neurologické odchýlky, a dokonca aj smrť v niektorých závažných prípadoch. Snažte sa mať viac ako desať z nich denne.

Tento príspevok je dodávaný s obrovským disclaimer. Tieto potraviny sú zdravé a musia byť zahrnuté do svojho jedálnička, ale uistite sa, nemusíte ísť cez palubu s nimi. Buďte si vedomí toho, čo jete a koľko jete. Jedzte zdravo a zostať zdravý!

load...