Noviny

7 dôležité dôvody, prečo by ste mali masírovať nohy každú noc pred spaním

7 dôležité dôvody, prečo by ste mali masírovať nohy každú noc pred spaním

Masáž nôh každú chvíľu môže naozaj pomôcť nám oddýchnuť po dlhom dni stojí a chodí. Každý, kto miluje to určite! Ale potom, na rozdiel od nás núti cítiť trochu uvoľnenejšie a striedajúceho našu bolesť, to má akýkoľvek iný prospech? Masáž nôh odstraňuje kyselinu mliečnu sediment, ktorý je hlavnou príčinou svalové kŕče a bolesti, čím nohy silnejší a oveľa uvoľnenejšie. Okrem toho zmierňuje tráviace ťažkosti rovnako. Existujú rôzne masážne techniky a všetky z nich sľubujú úžasné zdravotné výhody.

Chceli by ste vedieť viac výhod masáž nôh? Čítajte ďalej!

1. Pravidelná masáž chodidiel zlepšuje krvný obeh:

Masáž nôh zlepšuje krvný obeh a metabolizmus, ktorá urýchľuje tok živín do tkanív, a tým zaistiť zdravú a pružnú pokožku. To tiež stimuluje sekréciu mazových a potných žliaz, ktoré pomáhajú pri znižovaní tuku v tele. Svaly na nohách len ťažko dostať nejakú obeh vďaka našej tesnej obuvi. 10 do 20 minúty masáž pred spánkom môže zlepšiť krvný obeh v dolných končatinách, a to naozaj pomáha ľuďom trpiacim cukrovkou.

load...

2. Masáž pomáha pri migrény a súvisiacich zdravotných problémoch:

Bolo vedecky dokázané, že liečba reflexná ukazuje veľké zlepšenie u ľudí, ktorí trpia migrénami a bolesťami hlavy. Lisovanie niektoré časti chodidla môže liečiť niektoré choroby a môže tiež znížiť bolesť.

3. Pomáha s ploché nohy:

Vzhľadom k väzu laxnosť, ľudia s ploché nohy nemá normálne nožnú klenbu, ktorá spôsobuje, že sa zrúti. To nemá žiadny významný vplyv na osobu, ale niektorí ľudia pociťovať bolesť nôh aj po drobných pohybových aktivít. Pravidelné cvičenie noha s hlbokou masáž pomáha zmierniť bolesť a liečiť také podmienky. Dať vaše nohy masáž môže pomôcť liečiť bolesti kĺbov a znižuje bolestivosť svalov rovnako.

4. Znižuje krvný tlak:

Väčšina ľudí v dnešnej generácie trpí vysokým krvným tlakom. Je to dôsledok faktorov životného prostredia, stres a nezdravá strava. Za 10 minút masáž nôh trikrát výsledkov týždenne v menej úzkosti, nízky krvný tlak, uvoľní všetok stres a budete sa cítiť svieži.

load...

5. Znižuje Úzkosť:

Časté zasadnutie masáž nôh presahujú stavia ľudí v uvoľnenom stave po celú dobu masáže. To slúži ako účinný spôsob riešenia s úzkosťou a depresiou.

6. Dobré pre sexuálny život:

Všetko, čo potrebujete, je nejaký masážny olej, vonné sviečky a svetla hudba nastaviť perfektnú náladu na vášnivé milovanie. Je vedecky dokázané, že masáž nôh môže byť skvelá forma predohry. Pomáha zabudnúť na celých drobných nepríjemností, ktorú museli riešiť celý deň.

7. Pomáha Obmedzte príznakov predmenštruačného syndrómu a menopauzy:

Pravidelná masáž nôh sa ukáže byť veľmi prospešné pre ženy. To im pomáha v boji proti najčastejších príznakov utrpel počas PMS a menopauzy. Symptómy pre obe sú takmer podobné - zahŕňajú zmeny nálady, úzkosť, únava a bolesti hlavy. Väčšina z nich môže byť zmiernené s pravidelným masáž nôh. To tiež pomáha pri znižovaní vplyvu edém (opuch nôh a členkov) u tehotných žien.

Odporúča sa masírovať nohy po dobu asi 10 až 15 minút predtým, než idete spať. To vyvolá nielen pokojný spánok, ale tiež vás udrží zdravé v dlhodobom horizonte.

Takže áno, večer pred spaním, nebudete zabudnúť na masáž nôh, že?

load...