Noviny

5 príčiny a 3 nápravné opatrenia pre nízke hladiny kreatinínu

5 príčiny a 3 nápravné opatrenia pre nízke hladiny kreatinínu

Kreatinínu. Ste počuli o tom skôr, ale predpokladal, že to bolo len pre ľudí, ktorí pravidelne cvičení. No, to rozhodne nie je tento prípad. Ak sa cítite unavení jednoducho a majú problémy s dýchaním v dobe, je veľmi pravdepodobné, že by ste mohli byť trpia nízkej hladiny kreatinínu. Čítajte ďalej zistiť, čo je kreatinínu, prečo jeho hladiny kolísať, a aké opatrenia môže prijať na zlepšenie tohto stavu.

Kreatinín je odpadový produkt generovaný metabolizmu kreatínu vo svaloch. To je vylučovaný z tela obličkami. Optimálne vylučovanie je dôležité, aby jeho hladiny nezvyšovali v krvi a spôsobiť komplikácie (1).

Kolísanie hladiny kreatinínu môžu byť spôsobené v dôsledku rôznych príčin vrátane a zdravotných problémov. Avšak akákoľvek podmienka môže byť odvrátené, ak viete, príčiny a ich odstránenie. Poďme diskutovať príčiny nízkej hladiny kreatinínu v detaile a potom pokračovať do nápravných opatrení. Pokračuj v čítaní!

load...

Čo Low kreatinínu znamená?

Kreatinín sa vylučuje z tela pomocou dobre fungujúce ľadviny. V priebehu doby, hladiny tohto odpadového produktu v krvnom riečisku a tela dostať stabilizované (2). Keď sa táto úroveň zníži na hodnotu menšiu, ako je priemer rozsah, je táto osoba považovaná za nízkej hladiny kreatinínu.

To nie je vždy znepokojujúce situácie. Avšak, môže to znamenať prítomnosť pod podmienkou, že je vážne a vyžaduje okamžitú lekársku pomoc. Nízke hladiny kreatinínu môže byť spôsobená množstvom rôznych faktorov.

Čo spôsobuje nízky kreatinínu úrovniach?

Ľudia, ktorí majú s myasthenia gravis, svalovú dystrofiu, majú nižšiu hladinu kreatinínu v porovnaní s ostatnými. Okrem toho, zdravotného postihnutia, ktoré obmedzujú pohyb môže tiež znížiť svalovej hmoty. Tu sú niektoré príčiny nízkej hladiny kreatinínu:

load...

1. Pečeň a obličky Problémy

Pečeň hrá funkčné úlohu v produkcii kreatinínu. Preto, ak vaša pečeň nie je zdravé, to by mohlo spôsobiť pokles hladiny kreatinínu v tele. Obličiek, ako je pečeňové steatóza a nižšie hladiny kreatinínu hepatitídy (3). Ak sa stretnete príznaky týchto chorôb, poraďte sa ihneď s lekárom.

2. Vek

Vek osoby hrá úlohu pri znižovaní hladiny kreatinínu. Je to preto, že svalová hmota dostane zníži sa s vekom. Hladiny kreatinínu tiež znížiť ako človek starne - to je preto, že nižšie bazálny metabolizmus (4). S vekom, váš metabolizmus sa spomaľuje kvôli zmenám v hormonálnych koncentrácií. Podľa výskumu, každých 10 rokov, celková telesná hmotnosť dostane znížená o 10 libier, čo má za následok nízke sérové ​​koncentrácie kreatinínu.

3. Low svalovej hmoty

Myasthenia gravis a iných degeneratívnych svalová podmienky, získané alebo inherentnú svalová dystrofia, rovnako ako iné podobné problémy, ktoré menia metabolizmus svalov môže spôsobiť menej svalovej hmoty (3). Hladiny sérového kreatinínu odráža celkovej svalovej hmoty, a trvalé zníženie ukazuje lokalizovaný alebo systémový problém chybné svalového metabolizmu.

4. Proteín Nedostatok

Ďalšie bežnou príčinou nízkej hladiny kreatinínu je deficiencie proteínu. Kreatinín výrobe dochádza v členení a metabolizmus proteínov alebo dusíkatých zlúčenín v tele. Nízka hladina kreatinínu je údaj o stravu, ktorá má nízky obsah bielkovín. To zase spôsobuje nedostatočnú produkciu kreatinínu a dusíkatých odpadov (3).

5. Tehotenstvo

Hladiny sérového kreatinínu sa zníži počas druhého trimestra tehotenstva v dôsledku vysokých objemov plazmy, ktoré prispievajú k riedenie kreatinínu v krvi. Tiež preto, že vysokých objemov plazmy, viac krvi je filtrovaný obličkami, a kreatinínu je vylučovaný. V tomto prípade sa žiadna liečba je nutná ako hladín sérového kreatinínu sa normalizoval po pôrode.

Tu sú príznaky a symptómy tohto stavu.

Známky a príznaky Low kreatinínu Levels

  • Svalová slabosť
  • Únava
  • Stuhnutosť svalov a bolesti
  • Problémy v oblasti mobility
  • Bolesť brucha
  • Žltačka
  • Bledé alebo dechtové stolice

Môže alebo nemusí dochádzať všetky tieto príznaky. Ich výskyt závisí na základné príčiny (5). Hladiny kreatinínu v tele môže byť zvýšená tým, že niekoľko zmien životného štýlu a používanie prírodných prostriedkov. Tu je návod, ako môžete dosiahnuť.

Ako zaobchádzať s nízkou úrovňou kreatinínu Prirodzene

  1. Cvičenie
  2. Diéta
  3. Vyhnite sa alkoholu

Nápravné opatrenia pre zníženie hladiny kreatinínu

1. Cvičenie

Energické cvičenie môže pomôcť zvýšiť hladiny kreatinínu v tele v dôsledku nárastu svalovej hmoty. Robiť kardio cvičenie s dostatočným množstvom silový tréning aspoň päťkrát týždenne. Normálne množstvo cvičení, len trikrát týždenne, nebude vykonávať žiadne zmeny v hladinách kreatinínu.

Späť na obsah

2. Diéta

Správna strava je tiež dôležité, najmä ak trpíte obličkovými a / alebo pečene. Akékoľvek zlepšenie v ich fungovania zlepšuje vedie k zvýšeniu hladiny kreatinínu v moči. Konzumovať potraviny s viac bielkovín, ako je mäso, hydina, strukoviny, strukoviny, a tofu. Tiež, pridajte zdravú podiel ovocia a zeleniny do svojho jedálnička, pretože sú bohaté na detoxikačné zlúčenín a môžu prispieť k zlepšeniu funkcie obličiek a pečene funkcie. Detailné odporúčania, ktorá vyhovuje príčinu nízkeho kreatinínu v tele, poraďte sa so svojím lekárom.

Na rozdiel od potravín, ktoré konzumujú, mali by ste mať na pamäti množstvo vody pijete. Nadmerné pitie vody možno zriediť kreatinínu v moči, čo je dôvod, prečo odborníci radia, rezanie späť na vodu, ak ste ju piť v prebytku. To je obzvlášť odporúča 24 hodín predtým, než ste povinní predložiť vzorku moču, ktoré majú byť testované na hladiny kreatinínu. Keď sa dostane moč zriedený, že znižuje množstvo kreatinínu na jednotku moču. Znížením prívodu vody, menej moč je produkovaný. Avšak rovnaké množstvo kreatinínu budú odstránené z tela obličkami, čo znamená, že existuje viac kreatinínu na jednotku moču.

Späť na obsah

3. Vyhnite sa alkoholu

Zdržiavanie sa alkoholických nápojov je dôležité, keď vaše telo má nízke hladiny kreatinínu. To je preto, že alkohol má vplyv na proces filtrácie kreatinínu obličiek v krvi. To môže tiež negatívne ovplyvniť funkciu pečene. Keď sa zdržia alkoholu, jeho účinky na obličky a pečeň sú eliminované. Výsledkom je, že hladina kreatinínu v tele zvyšuje.

Okrem vyššie uvedených tipov, mali by ste tiež prestať užívať nejaké lieky, ktoré by mohli byť v konflikte s schopnosť obličiek eliminovať kreatinín z krvi. Existujú určité lieky, ktoré znižujú hladinu kreatinínu pretože ovplyvňujú centrálny nervový systém. Pamätám si pohovoriť so svojím lekárom, než tak urobí. S zdravej a vyváženej stravy a pravidelného cvičenia, môžete ľahko zvýšiť hladiny kreatinínu v tele.

Späť na obsah

Teraz sa pozrime na niektoré z najčastejšie kladené otázky týkajúce sa tejto témy.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Koľko kreatín je príliš veľa?

Odborníci odporúčajú užívať päť gramov kreatínu denne. Každá dávka Okrem toho sa neodporúča, pretože môže dôjsť k poškodeniu pečene a obličiek.

Je nízka hladina kreatinínu nebezpečné?

Nízke hladiny kreatinínu môžu indikovať svalové ochorenia alebo ochorenia obličiek / pečene. Tie môžu obrátiť fatálne, ak sa nelieči ihneď.

Koľko vody môže spôsobiť príliš nízke hladiny kreatinínu?

Pitie abnormálne nadmerného množstva vody môže spôsobiť nízke hladiny kreatinínu.

Nízke hladiny kreatinínu by mali byť ošetrené najskôr, aby sa zabránilo komplikáciám, ktoré môžu vzniknúť zo zásadných príčin. Nechajte si skontrolovať určiť presnú príčinu a využiť naše prirodzené metódy v spojení s predpísanými liekmi pre dosiahnutie najlepších výsledkov.

Povedzte nám, ako to po vás pomohlo. Môžete vyjadriť v priestore pod.

load...