Noviny

5 druhov cestovín a ich rozdiely

5 druhov cestovín a ich rozdiely

Máte radi cestoviny? Potom tento príspevok je potrebné čítať pre vás! Prečo? Vzhľadom k tomu, cestoviny jete tak príjemne nie je obyčajný pokrm. To má veľkú históriu k nej pripojené.

Povedzme, že cestoviny a prvá myšlienka, ktorá vyskočí je o krásnej krajine Taliansko, že jo? A hneď ďalší okamih vaša myseľ je zaplavený s obrazmi rôznych druhov cestovín k dispozícii k degustáciu!

Avšak, koľko z nás skutočne vedieť o rôznych druhov cestovín, ktoré existujú v tomto svete?

Keď príde na cestoviny, otázky sú nekonečné - existujú nejaké druhy príchutí k dispozícii cestoviny? Je rezance príliš druh cestovín? Je makarónmi jediný druh rúrkovité cestoviny? Je Ravioli druh cestovín? Ak je vaša myseľ príliš bzučí s týmito otázkami, sme tu všetky odpovede!

load...

Žalobníček vrchol do počiatkov Cestoviny:

Pasta bola založená v starom Ríme kombináciou tvrdej pšeničnej krupice múky a vody. Avšak, v tej dobe, cestoviny bola spotrebovaná čerstvý (, freska ', ako to bolo volané v taliančine), a nebol vysušený (, Secca' v taliančine), rovnako ako cestoviny dostaneme v našich obchodoch s potravinami dnes. S arabským invázie, sušené cestoviny nadobudlo pôvodu a pokračoval stať sa populárny v 14. Storočí.

Postupom času sa stále viac krajín ju napadol, dostal ovplyvnený touto základných potravín Talianov a vzal ho so sebou. Oni odovzdával chute svojich krajinách a dal cestoviny mnoho chutí to má dnes. Tak, cestoviny sa pomaly cestuje po celom svete a bol dokonca k zmene chuti! To je dôvod, prečo dnes existuje veľké množstvo cestovín ktoré máme k dispozícii s rovnako širokou škálou receptov na ich prípravu.

Rôzne typy Cestoviny:

Existuje viac ako 400 druhov cestovín k dispozícii po celom svete dnes. Všetky sú vyrobené z tvrdej pšeničnej krupice a voda v určitej percentuálnej miery. Typy tvarov cestovín v rozmedzí od plechy, pásy, valce, a luky do skúmaviek a kruhy a mnoho ďalších. Chute a farby sú k dispozícii v nich sú rovnako široká vo svojom rozsahu, a to by samozrejme bolo ťažké pre kto udrží mená všetkých variantoch cestovín. Avšak, jedna vec je istá - vedel o všetkých typoch cestovín dostupných by byť zaujímavý úloha pre akýkoľvek potravinársky nadšencov určite! A to bude tiež zarábať niekoľko zákusky body do kulinárskeho sveta!

load...

1. Rúrkové cestoviny:

Rúrky sú najznámejšie forma pasta. Avšak, mnoho z nás si myslia, že, makaróny trubiek 'Je to jediný rúrkový tvar cestovín. Existuje mnoho ďalších rúrkových cestoviny ktoré sa nachádzajú, ako bucatini, čo je špagety, ktorá je dutá, v rámci a calamar a Calamaretti varianty, ktoré sú v tvare širokých prstencov.

Tieto Cavatappi a Cellentani varianty sú tvarované tak, aby sa podobajú vývrtky a potom sú tu Chifferi, Fideua, Gomita Maccheroni a Elicoidali varianty, ktoré sú všetky rúrkové s drobnými rozdielmi v ich tvaru.

Medzi trubicových cestovín, tam sú aj niektoré varianty, ktoré sú dostatočne veľké, aby sa napchal. Jedným z takých je Cannelloni cestoviny. K dispozícii je tiež manicotti cestoviny, ktoré patria do tejto kategórie, a je v tvare veľkých, rebrovaných rúr.

Ďalšie kategórie cestovín v trubkovom rozsahu je to, že z dlhých rúrok, ako sú rúry alebo hadice. V tejto kategórii sú Garganelli Fagioloni, Maccheroncelli, Mezzana, žitím, Zitoni, Mezze Bombardoni, cestoviny al Cappo a Sagne Incannulate cestovín, čo je dlhá rúrka z krútením dlhý pruh cestovín.

2. V tvare povrazca, cestoviny:

Pasta je veľmi populárny v tvare prameňov, rovnako, najpopulárnejší varianty sa rezance a špagety. Okrem toho existujú ďalšie plietol varianty ako Spaghettoni a Spaghettini, ktoré sú hrubé a tenké špagety, resp. K dispozícii je tiež Fedelini pasta, ktorá je kratšia ako špagety a dlhšia ako rezancami.

Niektoré z najlepších a najtenší plietol cestovín sú Capellini a Capellini D'Angelo cestoviny, ktoré sú tenké ako vlasy, a to natoľko, názov druhého variantu v doslovnom preklade znamená, anjel vlasy '. K dispozícii je tiež Barbin cestoviny v tejto kategórii, ktorá je tenká cestoviny, stočený podobať hniezdo. Hrubšie varianty cestoviny sú Ciriole, Špagety alla Chitarra, fusilli lunghi a Pici, ktoré sa najlepšie pripravujú ich kombinácií s hrubými a kyslý omáčky.

3. Micro Cestoviny:

Na rozdiel od dlhej, tenké, hrubé a plietol cestovín, tam sú niektoré varianty cestoviny, ktoré sú maličké! Tie sú v tvare guľôčok alebo malých krúžkov alebo rúrok. Niektoré mená z tejto kategórie sú lalôčiky di Pepe a Fregula, ktoré sú v tvare guličky, Anelli a Anellini, ktoré sú v tvare malých krúžkov; Ditali a Corallina, ktoré sa podobajú trubičky; a Farfalline, ktorý je tvarovaný tak, aby sa podobajú malé motýliky.

Conchigliette cestoviny z tejto kategórie sa podobá malé škrupiny a Funghini cestoviny sa podobá malé huby. K dispozícii sú aj niektoré ryža cestoviny v tvare, pomenovaný orzo, Risi a Seme di Melone, z ktorých všetky sa podobajú zŕn ryže s drobnými rozdielmi v ich tvarov a veľkostí.

Niektoré z mikro cestovín sú v tvare krúžkov, gulí a námestie; menovite, Ochi di Pernice, ktorý sa podobá malé krúžky; Pastine a Pearl cestoviny, ktoré sú v tvare gule a Quadrettini ktorý je štvorcového tvaru. Všetky tieto varianty sú malé čo do veľkosti tak, že tieto sú väčšinou pridané do jemných omáčok a sú spojené so zeleninou alebo sa používajú ako výplne.

4. Pásky cestoviny:

Populárna rad cestovín je stuha cestoviny, ktoré sú ploché cestoviny, ktoré sú spojené s typmi talianskych cestovín omáčky a zeleniny, vytvoriť niektoré pozoruhodné talianskej pochúťky. Niektoré z cestovín, ktoré patria do tejto kategórie sú iba 6,5 ​​mm široký, zatiaľ čo tam sú iné, ktoré môžu byť rovnako široká ako 5 cm. Skoršie rozsah zahŕňa varianty, ako je Fettuccine, Bavette a Bavettine.

Dokonca Lasagne patrí do tejto kategórie cestovín a má nejaké obľúbené varianty v Lasagnette a Lagane cestovín. Obaja sú široké rezance s vlnitými hranami.

Niektoré z páskových cestovín sú tiež v tvare v podobe krátkych kusov, aby sa podobal motýliky a malé squares.Mafalde a Sagnarelli cestoviny patria k tomuto typu stuhou cestoviny. Dlhšie variant Mafalda je Mafaldinu, ktorý je podobný v hrúbke, ale je v tvare dlhých pásov. Podobne ako u tejto varianty sú Pappardelle, pillus, Reginette, Sciatelli, Trenette a Tripoline cestoviny, ktoré sú dlhé pásiky cestoviny s nepatrnými zmenami. Niektoré unikátny varianty pásu cestovín je PIZZOCCHERI, ktorá je vyrobená z pohánky a Strinozzi, ktorý sa podobá šnúrky.

5. Plnené cestoviny:

Veľmi dobre známy druh cestovín sa o plnené druhy cestovín, ktoré môžu byť plnené rôznymi druhmi náplne vytvárať jedinečné pokrmy. Jeden taký cestoviny Casoncelli cestoviny, ktorý je polkruhový vo forme a je obvykle plnené zmesou vajíčka, syr, chlieb, mletého hovädzieho mäsa, hrozienka, salámu, hruška, sušienky a cesnakom, aby Alla bergamascastyle talianska jedla.

Podobná variant je Agnolotti, ktorý je v tvare polkruhovej vrecká a je populárno plnené ricotta alebo syr a mäsa / zeleniny.

Niektoré z plnené cestoviny sú valcované a pečené. Medzi prominentné mená v tejto kategórii sú Cennelloni, Occhi diLupo a Mazzelune. Ďalším typom plnené cestoviny sú valcované a tvarované jednoznačne na prvý piecť a potom slúžiť omáčok a omáčok. Jeden taký plnené cestoviny Fagottini, ktorá je vyrobená do kabelky alebo zväzku tvar a je bežne plnené ricottou a hrušky náplňou. Potom je tu Pelmeni pasta, ktorá je naplnená mäsom a podáva sa s vývarom alebo omáčkou z vlastnej voľby.

Niektoré všeobecne známe varianty v tejto kategórii sú ravioli, ktorý je štvorcového tvaru a je plnená syrom a mäsových alebo zeleninových zmesí; a tortellini, ktorý je v tvare prstenca, plnené cestoviny, ktoré sa bežne plnené mäsom a syrom.

Existujú tiež knedlík tvarované cestoviny v tejto kategórii, ako Panzerotti, pirohy a Pelmeni, ktoré sú opäť plnené rôznymi náplňami a podávaná s omáčkami a vývary rôznych druhov.

Niektoré Mimoriadne Varianty:

Zatiaľ čo vyššie uvedené kategórie môžu byť bežne vidieť v našich pravidelných obchody s potravinami, existuje niekoľko variantov cestovín, ktoré sú z hľadiska ich tvarov veľmi unikátne.

  • Jeden taký jedinečná varianta je Casarecce cestoviny. Toto je krátka dĺžka cestoviny, ktorá je vrátená do, S 'tvar.
  • K dispozícii je tiež Cencioni cestoviny, ktorý je jednoznačne tvarované cestoviny. Vyzerá to, že plátok s vypuklou stranou a miernom oblúku na druhej strane.
  • K dispozícii je tiež Conchiglioni pasta, ktorá, ako názov naznačuje, podobá lastúru alebo shell v tvare a je dostatočne veľká, aby sa napchal pri príprave.
  • Pri pohľade do niektorých ďalších unikátnych variantoch cestovín, existujú Campanella a Capunti cestoviny. Zatiaľ čo prvý z nich je sploštená s naberaný okraj a pripomína zvon, druhý vyzerá ako prázdny, otvorené hrášok pod vplyvom jeho konvexná, oválneho tvaru.
  • A nebude chýbať, na Farfelle a Farfellone cestoviny, ktoré sú v tvare motýliky.
  • Tam sú niektoré prírodné inšpirovaný varianty cestoviny, ako je Lumache a lumaconi, ktoré sa podobajú slimáka vo svojej forme. Tam sú tiež Fiori a Gigli varianty, ktoré sú v tvare kvetiny a Foglie d'Ulivo, ktorý je v tvare, aby sa podobal olivový list.

Páni! To bolo celkom, pasta 'plný informácií, nezdá sa vám? Ale pre foodies, tým viac sa učiť, tým viac vychutnať jedlo. Tak, teraz, že vaše cestoviny znalosti sú aktuálne, ísť kecať o tom!

Počul ste o týchto cestovín variantoch? Ktorý z nich vás prekvapilo? Máte nejaké ďalšie súvisiace cestoviny otázku? Neváhajte a opýtajte sa nás v sekcii Komentáre nižšie!

load...