Noviny

26 najlepších indických jedál a ich príslušné množstvo kalórií

26 najlepších indických jedál a ich príslušné množstvo kalórií

India, pričom druhé najľudnatejšej krajiny na svete, má bohatú zmes ľudí a zvykov. Zem sa rôzne regionálne preteky, ktorí majú svoje vlastné kultúry a ktoré sa premietajú do ich oblečenie zvyky, stravovacie návyky, jazykov, písiem, náboženské vyznanie atď

Ako budete pohybovať dolu zo severnej Indie do južnej Indie alebo prejsť zo západnej Indie východnej Indii, budete na vedomie, kompletnú zmenu v regionálnej kuchyne. Možno vás prekvapí, že ako jeden pokrm môže mať také viac formulárov s rôznymi jedinečnými chuťami. Podstatou populárnych regionálnych potravín má bohaté historické dedičstvo a dá jasne na vedomie dopad dávnych civilizácií, ktoré napadali a žili v Indii ako Mughals, Britmi, atď na rôznych potravinových položiek.

Teraz, ako sa svet stáva stále viac vedomí zdravé stravovacie návyky a jeho vplyv na náš každodenný život, to sa stáva dôležité vedieť, ako potravina má vplyv na naše telo dôkladným zmienku dole množstvo kalórií, že dodáva. Je dôležité prispôsobiť svoj denný príjem kalórií. Nasledujúci zoznam populárnych regionálnych potravinových položiek spolu s ich počtom kalórií vám pomôže v tom.

load...

Kalórie Count v populárnom severnom indickom Foods:

1. Roti:

Jedná sa o tradičný indický chlieb, ktorý je pomerne tenká. Jeden 6-palcový veľkosť roti ponúka 85 kcal. Čím silnejšia verzia sa nazýva Parantha, ktoré môžu byť plnené zemiaky, špenát, cibuľa alebo akékoľvek zeleniny sa vám páči a ponúka 180 kilokalórií.

2. Urad Dal:

Je to typický impulz používa v severnej Indii a 150 gramov na to má 104 kcal bez oleja korenia a 154 kilokalórií s olejom korenia.

3. Rajma:

To je základ pulz v severnej Indii a dobre chutí s ryžou. To tiež obsahuje vysoké množstvo proteínu. Tak, to je veľmi dobré pre vaše zdravie a budovanie svalov. 150 gramov rajma ponúka 153 kilokalórií.

load...

4. Lassi:

Unikátny nápoj vyrobený z tvarohu a veľmi známy v severnej Indii je k dispozícii v oboch slanej a sladkej verzie. K 200 ml slanej jeden obsahuje 90 kcal, len na množstvo prítomné v prostom tvarohu a sladkú jedno tvorí 150 kilokalórií, z ktorých väčšina pochádza z cukru do neho.

5. Chicken:

North Indovia milujú jesť non-vegetariánske jedlo, a to predstavuje najväčší podiel ich príjem kalórií. Populárna kuracie tikka má 273 kcal za svojimi šiestimi kusov, zatiaľ čo kuracie kari účty za 485 kilokalórií na 150 gramov.

6. Kebab:

Slávny tandoori pokrm v severnej Indii je určite prítomný vo všetkých zvláštnych príležitostiach. Štyri kusy kebab obsahujú 308 kilokalórií.

7. Gulab Jamuna:

Ide o typický sladký pokrm podávaný ako dezert a vyrobené z indického tvarohu. Dve stredné gulabjamuns veľkosti dodá 280 kcal do svojho jedálnička.

8. Halwa:

Je to ďalší sladký pokrm, ktorý môže byť pripravený z niekoľkých zložiek, ako je mrkva, múka, atď Je varené v mlieku a pečené v rúre alebo doľava na plyn do celého mlieka neodparí. Ak chcete pridať chuť, suché plody môžu byť pridané k tomu. Taká bohatá esencia 100 gramov tohto sladkého pokrmu dodá 331 kcal do svojho denného počtu kalórií.

Kalórie v populárnom Južnej indickej potraviny:

1. Ryža:

Ryža je základná sSuth indické jedlo a ľudia v tejto oblasti je známe, že variť rôzne druhy ryže. 150 g hladkej ryže nesie 306 kcal, 150 gramov ryže datľové nesie 415 kcal a 300 g tvarohu ryže nesie 433 kcal.

Ďalší zaujímavý spôsob využitia ryže v tejto časti je mletím do hustú pastu a palaciniek z nich. Sú lokálne nazvaný Dosa a Appa. 20 g porcie ponúka 70 kcal.

2. Potato:

Indi juhu sú tiež milovníci zemiakov a niektoré z jedál robia tak zemiakov MOOL Bhaji a zemiakový okra Chilly. 150 gramov bývalý obsahuje 196 kilokalórií a podobné množstvo posledne obsahuje 326 kcal.

3. Riasami:

Jedná sa o veľmi obľúbený pokrm v tomto regióne. To sa varí v takmer každej domácnosti a je dobré pre ľudí, ktorí chcú nízku kalorickú stravu ako 150 gramov to len pridať až 30 kilokalórií.

4. Raita:

Misa vyrobená z tvarohu a slúžil v miske s pikantné korenie a malé kocky niektoré bežné zeleniny alebo vyprážané boondis je veľmi populárny. 80 ml na ňu pripadá 112 kilokalórií a je dobré pre ľudí zdravie vedomej.

5. Biryani:

Jedná sa o jednu z najobľúbenejších jedál po celej Indii a základných do tohto regiónu. Ľudia prichádzajúci do tejto oblasti nemôže ísť domov bez toho, aby mal žalúdok plný biryani. 200 g množstvo kuracie biryani až 470 kcal a rovnaké množstvo baranie biryani sa pridá k 450 kilokalórií.

6. Fish:

Byť bližšie k pobrežiu Indie, ryby je jedným z bežne varených jedál v tomto regióne. 100 gramov rybieho poteru obsahuje 240 kcal, zatiaľ čo 200 g rybie karí obsahuje 460 kcal.

7. Chicken:

Kurča je ďalší populárny non-vegetariánska pochúťka a Hyderabad kura je známy v celej krajine. Ale to je veľmi vysoko na počítanie kalórií s 200 gramov porcie pridaním 700 kilokalórií. Ostatné kuracie jedlá sú kuracie lízatko a chilli kurča, 200 gramov týchto pokrmov tvorí 300 kilokalórií.

8. Kheer / payasam:

Jedná sa o veľmi časté sladké jedlo v tomto regióne a podáva ako dezert. Kheer obsahuje ryžu varenú v mlieku spolu s sušeným ovocím a bohaté korenia ako šafránu a kardamónu. Jedna stredne veľká misa pridáva 95 až 120 kalórií do svojho jedálnička.

Kalórie v populárnom West indickej kuchyne:

1. Dhokla:

Západná časť Indie obsahuje hlavné stavy Gujarat, Rajasthan a Maharashtra má rozsiahlu kuchyňu a gram múky sa zdá byť veľmi populárny vonku. 86 gramov podávanie dhokla účtu 136 kalórií.

2. Panipuri:

Ostrý guľatý loptu z pšeničnej múky je populárny občerstvenie na západe a kus z nej poskytuje 25 kalórií.

3. Pav Bhaji:

Špeciálne tvarované pečivo zvané pav podávaný s pikantnou zeleninovú príprave uskutočnenej rmutovania rôzne prevarenej vegetariáni je slávny western pochúťka a 185 gramov porcie dodáva 123 kalórií do svojho jedálnička.

4. Jalebi:

Krútená spletitý pokrm vyprážaním pšeničnej múky a potom ponorením do cukrového sirupu je veľmi chutný dezert a jediný kus pridáva až 150 kalórií.

5. Shrikhand:

Sladké jedlo z tvarohu, ovocia, suché plody a pikantným korením účty pre 130 kalórií za 50 gramov slúžiacich.

6. Daal Baat:

To je populárny Rajasthan jedlo pravidelne vykonáva na zvláštnych príležitostiach. 10 oz. Servírovanie to predstavuje 258 kalórií.

Kalórie v populárnom Východná indickej kuchyne:

1. Momo:

Veľmi populárne pokrm pochádzajúci z severovýchodnej časti Indie a zošiť, aby ľuďom žijúcim v častiach Sikkim obsahuje 342 kalórií tanier 10 kusov.

2. Fish Curry:

Slávny vo východnej časti Bengálska a priľahlých oblastiach, rybie karí tiež obyčajne známy ako Macher Jhol pridá 205 kalórií do svojho jedálnička pre jednu porciu stredne veľkej mise.

3. Brown Rice:

Jedná sa o špeciálny druh ryže k dispozícii na mieste a jeho 100 gramov slúžiace čiastky na 111 kalórií.

4. Mishta Doi:

To sa premieta do sladkého tvarohu. To má nahnedlý nádych a je milovaný ľuďmi tu. Nemôžete to minúť majú tento pokrm, ak navštívite tento región. 100g porcia obsahuje 179 kalórií.

5. Roshogulla:

Roshogulla je sladký pokrm vyrobený z indického cottage misky a ponorí do cukrového sirupu je určená pre ľudí s sladké. 100 gramov nej pridá 186 kalórií do svojho jedálnička.

6. Sandesh:

Typický sladký pokrm, ktorý je veľmi ľahký v chuti a štruktúre je súčasťou každodennej stravy východného regiónu a je všeobecne mali po jedle ako dezert. Jeden kus Sandesh nesie 147 kalórií.

Prostredníctvom rozsiahlej displeji potravín grafu vyššie uvedené, môžeme jasne vidieť, že každý región má širokú šírenie lahôdok pre každého predmetu v jedle. Hlavné potrava zo všetkých krajov má priemernú hodnotu kalórií, čo je dosť na pokrytie denné nároky jednotlivca. Z tohto dôvodu, dôkladná štúdie detailov kalórií vám pomôže pri prispôsobení diétny plán a budete o krok bližšie k ideálnemu stavu zdravia.

Aké je vaše obľúbené indickej kuchyne? Viete o jej obsahu kalórií? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...