Noviny

26 Bikram jóga predstavuje - kompletný krok-za-krokom sprievodca

26 Bikram jóga predstavuje - kompletný krok-za-krokom sprievodca

Nie je pocit, že úplne nažive euforický? Prajete si, aby dosiahli a zostať v tejto blaženosti? Ak tak urobíte, vďaka svojej hviezdy, pretože ste prišli na správnom článku. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o Bikram jogy je zaradený. Uistite sa, že prejsť dôkladne, pretože to môže zmeniť váš život.

Čo je Bikram jogy?

Späť v 70. Rokoch, mladý chlapec, vyzbrojený joga šampionátu vavríny z Indie, išiel do USA a popularizoval nový spôsob cvičenia jogy. On vymyslel vhodnú metódu, ktorá mu dal dohromady po rokoch experimentovania a cvičiť. Jeho meno je Bikram Choudhury, a nazval metódu vymyslel Bikram jogy. To sa stalo veľkým hitom v Spojených štátoch a čoskoro boli ľudia hrnú sa pripojil ku svojim tried po celom svete nazývajú jogy Studios Bikram.

load...

Metóda vyžaduje praktizovanie sadu vopred navrhnutých cvičenia syntetizovaných z tradičných Hatha joga ásany v štúdiu s teplotou okolo 40 ° C a 40% vlhkosti. Relácia obsahuje prax ásan 26 po dobu 90 minút.

Nižšie sme zostavili zoznam všetkých 26 jogových ásan sa vykonáva v jogy zasadnutí Bikram. Pozrite sa na ne.

Jóga Technika Bikram

 1. Pranayama (hlboké dýchanie)
 2. Ardha chandrasana (Half Moon Pose)
 3. Utkatasana (Trápne Pose)
 4. Garudasana (Eagle Pose)
 5. Dandayamana-Janushirasana (Standing Head na koleno Pose)
 6. Dandayamana-Dhanurasana (Standing Bow Pose)
 7. Tuladandasana (Balancing Stick Pose)
 8. Dandayamana-Bibhaktapada-Paschimotthanasana (stojaci Samostatne preťahovanie nôh Pose)
 9. Trikonasana (trojuholník Pose)
 10. Dandayamana-Bibhaktapada-Janushirasana (Postavením Oddelená hlava na koleno Pose)
 11. Vrikshasana (Tree Pose)
 12. Padangustasana (Toe stojan Pose)
 13. Savasana (Dead Body Pose)
 14. Pavanamuktasana (Wind-Uvoľnenie Pose)
 15. Padahastasana (Sit Up Pose)
 16. Bhujangasana (Cobra Pose)
 17. Salabhasana (Locust Pose)
 18. Poorna Salabhasana (Full Locust Pose)
 19. Dhanurasana (Bow Pose)
 20. SUPT Vajrasana (Fixed Firm Pose)
 21. Ardha Kurmasana (Half korytnačka)
 22. Ustrasana (Camel Pose)
 23. Sasankasana (Rabbit Pose)
 24. Janushirasana-Paschimottanasana (Sitting vedúce ku kolenám strečing Pose)
 25. Ardha matsyendrasana (chrbtice krútenie Pose)
 26. Kapalbhati Pránájáma (lebka Svietiace dýchacie techniky)

1. Pránájáma (hlboké dýchanie)

Výhody: Pranayama zvyšuje svoje zameranie a rozširuje pľúca. To umožňuje maximálnu kyslík na dosiahnutie svaly a orgány a zlepšuje krvný obeh. To vás pripraví pre nasledujúce cvičenia po uvoľnení a upokojenie vašej mysle. Dýchacie zopne a detoxikuje telo.

load...
Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno. Udržujte svoju chrbticu vzpriamene a nohy k sebe. Prepliesť prsty a umiestniť ich pod bradou a pozdĺž oblúka krku. Udržujte lakte dohromady. Ako ste inhalovať, zdvihnite ruky s zápästia ľahko dotýka vaše uši. Držte hlavu rovno. Pri výdychu sa pomaly a zhlboka, nakloniť hlavu dozadu a nechajte svoje ruky sledovať pohyb hlavy.

Späť na obsah

2. Ardha chandrasana (Half Moon Pose)

Výhody: Ardha chandrasana posilní vaše jadro. To zvyšuje pružnosť chrbtice a zlepšuje funkciu obličiek. Half Moon Pose firmám svoje telo a tóny vaše boky, zadok, stehná a brucho.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno a zdvihnite ruky hore. Pridajte sa k svojim dlane k vytvoreniu modlitebné MUDr nad hlavou. Nenechajte pokrčte kolená. Držte ruky rovno, ohnuté a pevná. Teraz, v tejto pozícii, ohnúť na pravom boku, s trup padá na pravej strane. Udržujte svoje nohy rovno, ale nerobí to. Opakujte to isté na ľavej strane.

Späť na obsah

3. Utkatasana (nešikovný Pose)

Výhody: Utkatasana tóny a tvaruje nohy. Lieči Platničky a ďalšie problémy súvisiace s chrbtice. To sa tiahne vaše boky, chrbticu a svaly hrudníka. Posilňuje trup, tóny nohy a zmierňuje kĺbov a chrbta.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno a aby sa vaše nohy dĺžku paže od seba. Natiahnuť ruky dopredu, pričom dlane smerujú nadol. Držte ruky rovno. Teraz, ohýbať na kolená a tlačiť telo dole, ako keby sedíte na pomyselnej stoličke. Nenechajte pokrčte kolená nad vaše nohy. Držať pózu.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Utkatasana

Späť na obsah

4. Garudasana (Eagle Pose)

Výhody: Garudasana otvára najväčší kĺby v kostrovej sústavy. Zlepšuje pružnosť vašich bokov, kolien a členkov. Umožňuje čerstvú krv pretekať obličiek a pohlavných orgánov. To tiež zvyšuje vašu pozornosť a zlepšuje rovnováhu.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno. Ohnúť pravé koleno. Zabaliť pomocou ľavé koleno cez pravé koleno tak, že sa zdá, naskladaných na seba. Položte ľavú nohu na zadnej časti pravého predkolenia. Zdvihnite ruky dopredu do úrovne ramien a pokrčte kolená v uhle 90 stupňov. Zabaliť svoju pravú ruku na ľavej strane. Opakujte to isté s druhou stranou.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Garudasana

Späť na obsah

5. Dandayamana-Janushirasana (Standing Head na koleno Pose)

Výhody: Póza posilňuje vaše hamstring a svaly na nohách. Zlepšuje pružnosť svojich sedacieho nervu a tonizuje svaly chrbta, biceps a triceps. To zlepšuje koncentráciu, stavia duševnú silu, a sprísňuje brušné svaly.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno s nohami pri sebe. Tvorí šálku s dlaňami od zámkovej prsty. Bend pri páse a zdvihnite pravú nohu až k hrudníku ohnutím v kolenách a bankovanie dlane okolo spodku nohy tvojej. Pomaly sa narovnajte pravú nohu, dávať ruky s ním. Ohýbať trup ďalej, takže váš hrudník dotýkať koleno pravej nohy. Musíte tiež ohýbať kolená ľahko prispôsobiť tento postoj. Držať pózu.

Späť na obsah

6. Dandayamana-Dhanurasana (Standing Bow Pose)

Výhody: Táto póza rozvíja rovnováhu a spevňuje vaše stehná. To tiež zlepšuje pevnosť a pružnosť dolnej časti chrbtice. Stavia trpezlivosť a sústredenie a vymaže kardiovaskulárne problémy. Stimuluje krvné cievy a dodáva čerstvú krv do celého tela.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno. Zdvihnite jednu zo svojich nôh rúk zvnútra na členku. Natiahnuť druhú ruku k nebu s dlaňami otočenými dopredu. Teraz pomaly predĺžiť nohy ste zdvihol hore. Uistite sa, že trup bude mierne dopredu, zatiaľ čo robí tak. Udržujte svoje boky a nohy na nohu na zem v priamom smere. Kick druhú nohu vyššie, kým je to možné s ramenom držal nohu tiahnuci sa spolu s ním. Ako si pretiahnuť vyššia, horná časť tela by sa ohýbať viac dopredu.

Späť na obsah

7. Tuladandasana (Balancing Stick Pose)

Výhody: Tuladandasana ťahá vaše srdce svaly, omladzuje váš mozog a posilňuje koncentráciu. Posilňuje svoje jadro a chrbtové svaly a jemne ťahá celú chrbticu. To zvyšuje vašu vytrvalosť a pomáha spaľovať kalórie.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno a zdvihnite ruky k nebu. Spona ruky, takže vaše ukazováky ukazuje na oblohe. Teraz zdvihnite ľavú nohu na zem a zároveň zachovať vaše chrbtica rovno. Vezmite si ľavú nohu vyššie. Budete tvoriť, T 'so svojím natiahnutú ľavú nohu a ruky. Držať pózu.

Späť na obsah

8. Dandayamana-Bibhaktapada-Paschimotthanasana (stojaci Samostatne preťahovanie nôh Pose)

Výhody: Táto póza posilňuje a ťahá vaše sedacieho nervy. Je to masáž brušných orgánov a tenkého a hrubého čreva. To zvyšuje flexibilitu v oblasti členkov a bedrových kĺbov, uvoľňuje napätie v dolnej časti chrbta svaly a vytvára emocionálnu stabilitu.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno. Urobiť veľký krok vpravo s vašej pravej nohe. Natiahnuť nohu na pravej strane, ako široký, ako je to možné. Natiahnuť ruky na svojich bokoch a ohýbať smerom k zemi a medzi nohami. Osloviť svoje ruky na nohách a zovrieť je okolo členkov. Použite, že priľnavosť, aby sa zasadila svoj trup ďalej, kým vaša hlava sa dotýka zeme. Udržujte svoje ruky, nohy a chrbticu rovno. Držať pózu.

Späť na obsah

9. Trikonasana (trojuholník Pose)

Výhody: Trikonasana revitalizuje žilách, tkanivá a nervy. Znižuje reumatizmu a dolnej časti chrbta a posilňuje kolená, členky, nohy, hrudník a ramená. Lieči úzkosť a zlepšuje trávenie a koordináciu medzi srdcom a pľúcami.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno s nohami rameno odstupom. Udržujte svoj pas rovný a ohnite smerom doprava. Zdvihnite ľavú ruku a nechať svoju pravou rukou dotýkať zeme, ktoré tvoria priamku. Tvoja pravica by sa mali dotýkať končekmi prstov pravej, s dlaňou smerom von. Udržujte pravú nohu smerom k pravej strane. Ohnúť pravé koleno, rovnako ako je to možné, a natiahnuť ľavú nohu. Nohy by mali byť ohnuté a pevné. Otočiť hlavu doľava a pozrite sa na ľavej ruke. Držať pózu.

Späť na obsah

10. Dandayamana-Bibhaktapada-Janushirasana (Postavením Oddelená hlava na koleno Pose)

Výhody: Póza tóny svoje brucho, pás, boky, stehná a zadok. To stimuluje štítnu žľazu a reguluje váš metabolizmus a imunitný systém. Pomáha tým, ktorí trpia depresiou. Lieči zápcha, nízky krvný tlak, a menštruačné ťažkosti.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno s nohami pri sebe. Zdvihnite ruky nad hlavou a spojiť svoje ruky v pevnom zovretí. Presuňte pravú nohu smerom doprava, asi dva až tri stopa vzdialená od ľavej nohe. Otočte pravú nohu smerom doprava. Teraz zastrčiť bradu do hrude a ohýbať trup na pravú nohu, kým hlava dotkne pravé koleno. Uistite sa, že vaše ruky a nohy sú rovné, keď to urobíte. Držať pózu. Opakujte na druhej strane.

Späť na obsah

11. Vrikshasana (Tree Pose)

Výhody: Vrikshasana zlepšuje držanie tela a rovnováhu. To zvyšuje flexibilitu vašich bedrových kĺbov, kolien a členkov. Zabraňuje prietrže a pomôcky koordináciu nervosvalovú. Posilňuje oči a ramená a znižuje ploché nohy. To tiež zvyšuje vašu trpezlivosť.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno s nohami pri sebe. Držte ruky po stranách tela. Získajte svoje dlane v modlitbe mudra a umiestniť ich v prednej časti hrudníka. Zdvihni pravú nohu. Ohnúť ju v kolene a umiestniť ho na hornej stehna ľavej nohy pri koreni ľavého stehna. Námestie ramená a udržať si svoju ľavú nohu rovno. Držať pózu.

Späť na obsah

12. Padangustasana (Toe stojan Pose)

Výhody: Póza posilňuje a otvára kolená. Lieči hemoroidy problémy a rozvíja duševné sily. Posilňuje kĺby, brušné svaly, boky, členky a prsty. To zvyšuje svoje zameranie a zlepšuje držanie tela. Póza bude tiež udržať si pokojný a vyrovnaný.

Ako to urobiť pózu

Postavte sa rovno s rukami na boku. Ohnúť pravé koleno k hrudníku. Vezmite si pravú nohu k odpočinku na ľavé koleno. Uistite sa, že jediným z pravej nohy smeruje nahor. Teraz, ohýbať dole na stálom ľavej nohe a aby vaše zadok k odpočinku na päte ľavej nohy. Stehno ľavej nohy by mala byť rovnobežne so zemou. Prineste si ruky v modlitbe mudra a umiestniť ich v prednej časti hrudníka. Držať pózu.

Späť na obsah

13. Savasana (Dead Body Pose)

Výhody: Savasana relaxuje a čistí telo interne. Uvoľňuje stres, depresie, napätie a únavu. Uvoľňuje svaly a lieči nespavosť. To zlepšuje duševné zdravie a koncentráciu a stimuluje krvný obeh. Pomáha pri liečbe zápcha, diabetes a astmy.

Ako to urobiť pózu

Ľahnite si na chrbát. Udržujte svoje nohy mierne od seba. Položte ruky po oboch stranách tela. Nechajte svoje dlane smerujú nahor. Odpočívajte. Zatvorte oči a zhlboka dýchať nosom. Vedome uvoľniť svoje telo od hlavy až k päte, ako dýchate. Držať pózu, kým budete cítiť úplne uvoľnene.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Savasana

To je polovica režimu hotovo. Relax dobre Savasana, piť vodu, a rýchlostné stupne sa pre najbližších 13 náročných pozíciách, ktoré sú určite preverí vašu vytrvalosť.

Späť na obsah

14. Pavanamuktasana (vetra uvoľňuje Pose)

Výhody: Pavanamuktasana komprimuje a masáže váš tráviaci systém. Posilňuje ruky, zlepšuje flexibilitu bedra a tóny brucho a stehná. Pomáha pri uvoľnení plynového trávenia a pomôcok. Zmierňuje napätie v dolnej časti chrbta a zlepšuje krvný obeh v bedrových kĺbov.

Ako to urobiť pózu

Ľahnite si na chrbát s nohami pri sebe a rukami umiestnených po stranách tela. Spona ruky a zabaľte ich okolo pravého kolena. Priviesť ju k hrudníku a stlačte vaše stehná na bruchu. Udržujte svoj krk a ľavú nohu rovno. Námestie ramená. Držať pózu.

Späť na obsah

15. Padahastasana (posadiť Pose)

Výhody: Padahastasana zvyšuje flexibilitu a naťahuje chrbticu. IT firmy svojej spodnej časti tela a zlepšuje krvný obeh v dolných končatinách. To sa tiahne ramená a hamstringy a posilňuje biceps a lýtkové svaly. To tiež stimuluje obličky a pankreasu.

Ako to urobiť pózu

Sadnúť na svoje zadok sa vaše nohy natiahnuté pred svojho trupu. Nechajte svoje ruky visieť na oboch stranách vášho trupu. Chrbát vzpriamene a nohy k sebe. Ohýbať trup na kolená a položte hlavu na ne. Siahnuť po špičkách s rukou a stisol ich. Ohýbať ruky v lakťoch a položte ich na zem vedľa vašich lýtkových svalov na oboch stranách.

Späť na obsah

16. Bhujangasana (Cobra Pose)

Výhody: Bhujangasana zlepšuje chuť do jedla a trávenie. To zmierňuje menštruačné poruchy a reguluje krvný tlak. To posilňuje fungovanie pečene a sleziny a robí chrbticu silnejšie a pružnejšie. Póze zostatky hmotnosť tým, že reguluje váš metabolizmus.

Ako to urobiť pózu

Ľahnite si na brucho. Udržujte svoje prsty k sebe a paže jemne umiestnené na oboch stranách vášho trupu. Položte dlane na oboch stranách blízko hrudníka, čelí dole a jemným zatlačením do zeme. Teraz, vyvíjať tlak na dlane a zdvihnite hlavy, hrudníka a brucha z podlahy. Ako to budete robiť, ohnite paže trochu v lakťoch. Námestie ramená a držať je preč od uší. Držať pózu.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Bhujangasana

Späť na obsah

17. Salabhasana (Locust Pose)

Výhody: Salabhasana funguje perfektne pre pošmykol disky a ischias. Posilňuje hornú časť chrbtice a zmierňuje tenisový lakeť. Pomáha tiež pri odstraňovaní kŕčových žíl na nohách. IT firmy zadok a boky a podporuje vytrvalosť.

Ako to urobiť pózu

Ľahnite si na brucho, držať bradu na podlahe. Nechajte svoje podpätky vzájomne dotýkať. Teraz, útulné paže pod brucho. Dlane by mala smerovať nadol a roztiahnutými prstami a ukázal smerom k kolená. Zdvihnúť pravú a ľavú nohu zvlášť. Uvoľnite bradu a umiestniť svoje ústa na zem, ako keby ste ju bozkávať. Kúpte si nohy k sebe, vyvíjať tlak na ruky, a zdvihnite obe nohy, ako keby boli jeden. Držať pózu.

Späť na obsah

18. Poorna Salabhasana (Full Locust Pose)

Výhody: Poorna Salabhasana funguje dobre pre spondylózou a vykĺzol disky. Zvyšuje pružnosť vášho hrudného koša a tóny svoje paže, stehná, brušné svaly a boky. Zabraňuje nižšia bolesti chrbta a zmierňuje reumu a menštruačné ťažkosti. Póza koriguje zlé držanie tela.

Ako to urobiť pózu

Ležať vo vodorovnej polohe na bruchu. Natiahnuť paže po stranách s dlaňami nadol. Udržujte svoje nohy k sebe. Zdvihnite hlavu, hrudník a trupu z podlahy. Zdvihnite ruky s nimi, ich preťahovanie von, pričom dlane smerujú dole, ako to urobíte. Zdvihnite nohy z podlahy. Držať pózu.

Späť na obsah

19. Dhanurasana (Bow Pose)

Výhody: Dhanurasana rozširuje vaše pľúca. To posilňuje a revitalizuje vaše miechové nervy. Zlepšuje fungovanie svojich veľkých a malých čriev, zmierňuje zápchu a zlepšuje trávenie. Ošetruje bronchitídu a diabetes a pomáha pečeň, obličky, slezina a lepšie fungovať.

Ako to urobiť pózu

Ľahnite si na brucho. Držte ruky po stranách tela. Udržujte svoje nohy hip-šírka od seba. Pokrčte kolená a natiahnuť ruky držať svoje členky. Zdvihnite hrudník a nohy z podlahy a vytiahnite nohy späť tlakom na členky s rukami nad hlavou. Pozrite sa rovno a držať pózu.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Dhanurasana

Späť na obsah

20. SUPT Vajrasana (Fixed podniku predstavujú)

Výhody: SUPT Vajrasana zabraňuje kýlu a stimuluje štítnu žľazu. To sa tiahne a rozširuje svoj hrudný kôš. Uvoľňuje vaše nohy a reguluje nadobličky. Odstraňuje hnev a zvyšuje odvahu. Póza zmierňuje zápchu a uvoľňuje myseľ.

Ako to urobiť pózu

Sedieť v Vajrasana a umiestniť svoje dlane vedľa zadku s prstami smerom dopredu. Bend dozadu, aby vaše pravé predlaktie a lakeť na podlahu a potom na ľavom predlaktí a lakťov. Niesť váhu o telo na lakťoch a pozerať sa dopredu. Siahnuť po prsty na nohách prsty a pochopiť ich. Držať pózu.

Späť na obsah

21. Ardha Kurmasana (Half korytnačka)

Výhody: Ardha Kurmasana uvoľňuje napätie v oblasti krku a ramien. Zlepšuje pamäť a duševnú jasnosť. Je to dobré pre astmu a syndróm dráždivého čreva. To tóny vaše stehná a brucho a poskytuje relaxačné úsek na vašej chrbtice. To tiež zvyšuje flexibilitu bokov.

Ako to urobiť pózu

Sedieť v Vajrasana a zdvihnite ruky hore k oblohe. Prineste svoje dlane a prepletajú oboma palcami k sebe. Držte ruky rovno a pretiahol sa svojimi bicepsy dotýkať uši. Teraz, ohýbať dole na pása, čím sa celý trup smerom k zemi. Kúpte si na čelo a trochu prsty dotýkať zeme. Držať pózu.

Späť na obsah

22. Ustrasana (Camel Pose)

Výhody: Ustrasana stimuluje vaše nervy. Zlepšuje pružnosť krku a lieči bolesti chrbta. To sa tiahne krk a je dobré pre štítnej žľazy. Otvára hrudník, zlepšuje držanie tela, zmierňuje menštruačné bolesti, a posilňuje chrbát.

Ako to urobiť pózu

Kľaknúť si na podložku a položte ruky v bok. Ramená a kolená by mala tvoriť priamku a plosky nohy by mala smerovať nahor ku stropu. Ohýbať dozadu jemne a dosiahnuť na chodidlách s prstami. Držte ruky rovno a pozerať hore. Držať pózu.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: Ustrasana

Späť na obsah

23. Sasankasana (Rabbit Pose)

Výhody: Sasankasana zvyšuje pohyblivosť a pružnosť vašich chrbtových svalov a chrbtice. Vysiela čerstvú krv a kyslíka do nervov. To Asano uvoľňuje napätie v oblasti krku a ramien. To pomáha znížiť dutín a prechladnutí a omladzuje štítnu žľazu.

Ako to urobiť pózu

Sedieť v Vajrasana. Zdvihnite zadok off päty nôh. Nechajte svoje ruky po stranách tela a udržať vaše chrbát rovno. Teraz, predkláňať od pása prehla chrbát. Položte čelo na spodnej strane stehien, a vaše paže natiahol dozadu a natiahol sa chodidiel. Položte palce na členkoch. Ostatné štyri prsty by mali jemne dotýkať chodidlá. Držať pózu.

Späť na obsah

24. Janushirasana-Paschimottanasana (Sediaci hlava na koleno Napínacie Pose)

Výhody: Póza zvyšuje prekrvenie pečene, pankreasu, štítnej žľazy, a čriev. Udržuje alergie na uzde, je dobré pre trávenie, a lieči chronická hnačka. Ásana vyrovnáva hladinu cukru v krvi a zlepšuje funkciu obličiek.

Ako to urobiť pózu

Sadnúť na svoje zadok s nohami natiahnutými vo fronte. Ohýbať ľavú nohu a umiestnite pätu v blízkosti ritného otvoru a zvyšok podrážky na vnútornom hornom pravom stehne. Natiahnuť ruky nad hlavu a ohnúť smerom k vašej pravej nohe. Spona na palci pravej nohy oboma rukami, zatiaľ čo vaše ruky sú ohnuté v lakťoch. Umiestnite korunu hlavy na pravé koleno. Držať pózu.

Späť na obsah

25. Ardha matsyendrasana (chrbtice krútenie Pose)

Výhody: Póza zlepšuje pružnosť chrbtice a bráni vykĺzol disky a artritídu. Upokojuje nervový systém a uvoľňuje napätie v pasci na chrbte. Ásana zvyšuje prísun kyslíka do pľúc. To tiež detoxikuje vnútorných orgánov a zlepšuje reprodukčné zdravie.

Ako to urobiť pózu

Sedieť rovno zadku. Udržujte svoje nohy natiahnuté vpredu a ľavej nohy k sebe. Ohýbať ľavú nohu, vezmite si ju cez pravú nohu a položte ľavú nohu vedľa pravé stehno. Teraz ohnite pravú nohu a dostať ho bližšie k panve. Jediným vašej pravej nohy je potrebné stlačiť na ľavej zadok. Ohýbať trup smerom doľava a udržať váš pohľad cez ľavé rameno. Udržujte svoju chrbticu vzpriamene. Vezmite si ľavú ruku dozadu a položte dlaň na zadnej strane. Natiahnuť pravú ruku a stisol pravé koleno s pravou rukou. Držať pózu.

Ak chcete vedieť viac o póze, kliknite sem: ardha matsyendrasana

Späť na obsah

26. Kapalbhati Pranayama (Skull Žiariace dýchacie techniky)

Výhody: Kapalbhati Pránájáma podporuje trávenie a rozpúšťa toxíny a iné odpadové látky v tele. To pozdvihne a omladzuje mozog. Dýchacie technika bude robiť svoju tvár žiara s bežnou praxou. Lieči astmu, sínus, a vypadávanie vlasov.

Ako to urobiť pózu

Sadnúť Sukhasana a umiestniť svoje dlane na kolená v meditačnej mudra. Nadýchnite sa zhlboka a pomaly nosom. Vytiahnuť žalúdok smerom chrbte. Ako ste si oddýchnuť od tohto poklesu, výdych v výbuch, a sledovať ho pomocou automatického vdýchnutí. Tým 20krát počíta ako jeden koleso Kapalbhati. Relaxovať hlboko Sukhasana na konci každého kola podľa zatváranie očí a počúvať svoje telo.

Ak chcete vedieť viac o tejto dýchacie techniky, kliknite sem: Kapalbhati Pranayama

Späť na obsah

Výhody Bikram jogy

 • Bikram Yoga vyplavuje toxíny vo vašom tele
 • Posilňuje a tóny vaše telo, čo je pružnejšia
 • To zlepšuje imunitu
 • Prax lieči staré zranenia a zabráni budúce zranenia
 • To vám pomôže efektívne schudnúť
 • Vyvíjate lepšie dýchanie a zvýšiť pohyblivosť kĺbov
 • To zvyšuje vašu pozornosť a odhodlanie
 • Pravidelné cvičenie Bikram jogy robí dobre spať, rovnako ako šťastný a energický
 • Bikram joga udržuje vaše telo mladé a žiariace
 • Zlepšuje koordináciu medzi vašej mysle a tela

Teraz, keď vieme, čo je Bikram joga relácie znamená, pozrime sa na niektoré bežné otázky týkajúce sa to.

Znalecké odpovede na čitateľské otázky

Treba sa učiť Bikram joga od certifikovaného inštruktora?

Je dôležité naučiť sa joga štýl Bikram z certifikovaného učiteľa ako jednoducho cvičiť zoznam ásan vo vykurovanej miestnosti nie je dostatočné.

Koľkokrát týždenne môžem cvičiť Bikram joga?

Spočiatku budete musieť navštevovať kurzy každý deň po dobu najmenej dvoch mesiacov. Neskôr môžete znížiť počet dní podľa vášho pohodlia.

Môžem cvičiť Bikram joga počas tehotenstva?

To je najlepšie sa poradiť so svojím lekárom, ak ste tehotná.

Je predchádzajúca prax jogy nutné cvičiť Bikram joga?

Nie, to nie je nutné, pretože všetky jogy Bikram sú určené pre začiatočníkov.

Môžem cvičiť Bikram joga so zranením?

Áno, je to možné, po konzultácii s lekárom. Bikram joga pomôže vaše zranenie (y) na hojí rýchlejšie.

Ako sa mám pripraviť na cvičenie jogy Bikram?

Jesť dve hodiny pred začatím svojej triede a musia byť dobre hydratované.

Čo by som mal nosiť a priniesť do jogy Bikram?

Noste priedušné a strečového jogy opotrebenie a niesť fľašu s vodou, jogu, a niektoré uteráky na vašej triede.

Bikram jóga je namáhavé cvičenie. Je joga balené novým spôsobom a je dokázané, že majú nepreberné množstvo výhod. To vyskúšať a zistiť, či sa vám to páči.

load...