Noviny

19 bezpečnostných opatrení, ktoré by ste mali užívať pred a po tetovaní

19 bezpečnostných opatrení, ktoré by ste mali užívať pred a po tetovaní

Takže máte v úmysle dostať napustené? To je skvelé! Ale nezabudnite, že tetovanie nie je ľahká úloha všetkými prostriedkami. Ak ste umierajú mať tetovanie na kožu a udržať ju na dlhú dobu, je dôležité, aby si obaja pred i po zákroku dodržiavať niekoľko bezpečnostných opatrení.

Bezpečnostné opatrenia potrebné pred tetovanie:

Sme zostavili zoznam všetkých preventívnych opatrení, ktoré by ste sa mali držať, než sa dostane nafarbený. Pozrite sa na ne nižšie:

 1. Nikdy sa snaží tetovanie kožu sami. Skôr tu známy registrovaného tetovacieho štúdia, ktorý je vyškolený a efektívne zamestnancov. Tetovanie umelec musí byť licencovaný a on / ona sa musí riadiť štandardnými predpismi pre tetovanie. Skúsenosti umelca tiež veľa veciach.
 1. V štúdiu by mal dodržiavať potrebné hygienické opatrenia, ako aj bezpečnostné normy. Na mieste by mal byť čistý a personál by tiež mali udržiavať správnu kanalizáciu.
 1. Pracovníci štúdio musí umyť ruky pred každým jednotlivým riadenia a použiť pár jednorazových ochranných latexových rukavíc.
 1. Ihly, rúrky, kontajnery, zásobníky, pigmenty atď používané tetovanie by mal byť rozbalený priamo pred vami. V prípade, že neprídu v uzavretých obaloch, pravdepodobnosť krížovej kontaminácie, ako aj krvou prenášaných ochorení stúpať výrazne.
 1. Non-jednorazové zariadenia používané v tetovacieho štúdia musia byť sterilizované v autokláve (tepelnej sterilizácia stroj) s bielidlom a dobrý dezinfekčný prostriedok po každej relácie, aby sa zabránilo infekcii.
 1. Uistite sa, že atrament alebo farbivo, ktoré sa bude používať na vás, je schválený pre tetovanie. To je preto, že väčšina farieb určených pre tetovanie sú pripravené z kože dráždiace kovov, ktoré môžu viesť k alergickým reakciám. V prípade zriedených farieb, použitej vody musí byť sterilné.
 1. Skontrolujte dátum vypršania platnosti atrament predtým, než vám vaše tetovanie. Používanie expirovaný atrament je veľmi riskantné, pretože môže infikovať krv vážne.
 1. Tetovanie umelec by mal naliať atrament do nádoby na jedno použitie a likvidáciu nadbytočného množstva po ukončení postupu.
 1. Prejdite si pokyny následnej starostlivosti, než sa dostane nafarbený opatrne. To by vám pomôžu pochopiť riziká a bezpečnostné opatrenia vopred.
 1. Ak je to možné, byť prítomní v štúdiu, zatiaľ čo niekto iný, je stále vytetovať. To vám umožní zistiť, či je celá záležitosť bude stávka na istotu pre vás, alebo nie.

Bezpečnostné opatrenia sa majú prijať po tetovanie:

Správna starostlivosť o tetovanie je veľmi dôležité, ak chcete, aby sa zabránilo infekciám a chorobám. Tu sú uvedené bezpečnostné pokyny, ktoré musia byť dodržiavané po získaní napustené:

load...
 1. Pred 24 hodinami neodstraňujte obväz z vášho tetovania. Je nevyhnutný pre udržanie vzduch-nesené baktérie preč.
 1. Udržať ho čistý je predovšetkým stav starostlivosti o tetovanie. Umyť jemným tekutým antibakteriálnym mydlom a vlažnou vodou, akonáhle si dať dole obväz. Drž sa od trenie. Skôr pat je osušte papierovou utierkou ticho. Aby to každodennej praxe.
 1. Potom, čo ste vyčistiť priestor, naneste dobrú antibiotickú masť obsahujúca vitamín A a vitamín D. Bol použitý veľkoryso je to nevyhnutné pre udržanie infekcie na uzde a urýchlenie hojenia.
 1. Osprchovanie každý deň je dobrý pre udržanie tetovanie čisté a bezpečné. Ale je odporúčané, aby si len vlhké alebo nasýtenie konštrukcie namiesto namáčanie alebo ponorením do priamej prúdy vody (v prípade hlbokej kúpeli alebo vírivke) pre prvých pár týždňov. Nedovoľte, aby tetovanie kože dostať do kontaktu s mydlom alebo šampónom počas tejto doby.
 1. Udržujte novo vytetované časť svojho kože hydratovanú a zdravú aplikovaním miernej hydratačný najmenej 3 až 4 krát denne. Ak chcete, môžete použiť aj vôňu a pigmentové zadarmo telové mlieko, ručné pleťová voda, alebo niektoré špeciálne produkty. Avšak, držať sa stranou od Neosporin, pretože môže viesť k závažným alergiám.
 1. Snažte sa vyhnúť slnku, rovnako ako je to možné počas prvých niekoľkých týždňov. Tieto oslňujúce svetlo, nadmerné teplo a UV lúče slnka môže poškodiť kožu a zmizne odtieň tetovanie rovnako. Je odporúčané používať opaľovací krém s SPF 30 a viac, zatiaľ čo chodiť na slnku.
 1. Plávanie je potrebné sa vyhnúť, kým tetovanie dostane vyliečiť úplne. Či sa jedná o bazény, riek, jazier, parné kúpele alebo sauny, voda sama o sebe môže spôsobiť menšie na závažné infekcie, poškodenie vášho tetovanie zle.
 1. Nosiť voľné oblečenie, ktoré nemajú trieť vašej tetovaný koži. Starostlivo by ste si mali vybrať látku, takže nemusíte potiť veľa.
 1. Tetovanie môže lúpať alebo chrasta počas doby liečenia. To môže tiež dostať veľmi svrbí, pretože chrasty začne odlupovať. Avšak, nikdy vyzdvihnúť, alebo poškriabať chrasty. Skôr sa rozhodnúť pre teplé vlhké obklady. Aplikovanie to 3 až 4 krát denne (najmenej po dobu 5 minút) umožní, aby chrasty mäkšie a pomôcť im príde automaticky vypne.

Takže nasledujúce bezpečnostné opatrenia pred a po tom, čo dostal svoj obľúbený tetovanie a zabrániť jej stáva cez noc pri katastrofách. Máte tetovanie? Aké preventívne opatrenia si si vziať, keď ste prešli procesom? Dajte nám vedieť komentovanie nižšie.

Získajte spojené s tetovaním spoločenstvo, aby vhodne utvárať svoje tetovanie nápady a poučiť vás s opatreniami, ktoré sa majú prijať.

load...