Noviny

16 Pozitívne účinky zdravého stravovania na život

16 Pozitívne účinky zdravého stravovania na život

, Zdravie je bohatstvo 'je to, čo sme sa naučili v našich školských rokov. Ale potom sa zdá, že dnes väčšina z nás zabudli, čo naše pravé bohatstvo. S našimi rušný životný štýl, naše stravovacie návyky sa zhoršili drasticky! Zabudli sme, čo zdravej výživy je všetko okolo!

Jesť vyváženú stravu platí umpteen výhody pre nás. Tieto výhody sú výnimočné a dlhodobé. To je dôvod, prečo je dôležité, že sme pochopili výhody zdravého stravovania a aký vplyv to má na naše blaho.

Čo je zdravé výživy?

To znamená, že jesť správne výživnú stravu, ktorá je vyrovnaná u chudých bielkovín, sacharidov a tukov. To zahŕňa dobré jedlo, čo činí naše telo silné, udržať choroby preč a zlepšiť našu myseľ i telo. Nemalo by to znamenať hladovania sami len na niekoľkých málo potravín, ale jesť všetko správnych proporciách. Konzumovať dostatočné tuky tiež tvoria súčasť zdravej výživy.

load...

Čo tvorí zdravú výživu?

Dobré jedlo, ako zeleniny, ovocia, celozrnných výrobkov, obilniny, strukoviny, všetko, čo nám poskytuje potrebné živiny pre telo tvorí dobrá strava. Zdravá strava s nízkym obsahom tukov a kalórií. Zdravej výživy tiež znamená vyhnúť rýchleho občerstvenia, ako je pizza, cestoviny, hamburgery, hranolky, atď, pretože väčšinou obsahujú nezdravé tuky a majú vysoký obsah kalórií. Alkoholických a nealkoholických nápojov tiež je potrebné sa vyhnúť.

Čo treba zahrnúť do zdravej výživy: veľkým množstvom vody, škrobový potraviny, zeleninu, ovocie, vlákna, mlieko a mliečne výrobky, proteíny a správnej veľkosti porcií.

A čoho sa vyvarovať: Alkohol, nealkoholické nápoje, vyprážané jedlá, rýchle občerstvenie, príliš veľa cukru a soli.

Výhody jesť zdravé potraviny:

Zdravá strava má dlhodobé výhody. Je to dobré pre celé telo. Udržuje mozog, srdce, kosti, myseľ a všetky spojeneckej systémy pracujúce v dobrom stave. Niektoré z mnohých výhod jesť zdravo, sú uvedené nižšie:

load...

1. Zdravé srdce:

S nízkym obsahom sodíka, tuky a cholesterol strava je najlepšie pre srdce. Udržuje srdce zdravé. Nasýtené a trans-tukov, väčšinou nájdené v vyprážané jedlá, červené mäso, margarínov atď zvyšuje riziko srdcových problémov. Diéta, ktorá je bohatá na celozrnné výrobky, zelenina, ovocie a nízkotučné mliečne výrobky a nízky obsah kalórií a cholesterolu sa stará o naše srdcia príliš.

2. Zdravé kosti a zuby:

Vápenatá bohatá strava udržuje zuby silné a zabraňuje úbytku kostnej hmoty. Vitamín D pomáha naše telo v absorpcii vápnika, takže adekvátny príjem vitamínu D je tiež dôležité. Nízkotučné mliečne výrobky a obohatené potraviny, ako sú ovocné džúsy, cereálie, atď, sú bohatým zdrojom vápnika.

3. Healthy Brain:

Hovorí sa, že mozog riadi telo. Tak, to je veľmi dôležité, aby sa funkcie mozgu dobre. Správna výživa zlepšuje prietok krvi do mozgu, ktorý chráni mozgové bunky a pomáha mozgu zostať fit a ostré. Zdravá a vyvážená strava, zaisťuje ponúknuť mozgu dostatočnú energetickú úroveň, aby sa viac produktívne.

4. Kontroly Hmotnosť:

Zvykal na jablká, mrkva, uhorky a iné surové ovocie a zeleninu namiesto čipov, hranolky, čokolády a limonády môže pomôcť udržať svoju váhu pod kontrolou. Zdravá strava znižuje riziko obezity, dysfunkcia štítnej žľazy a podobných ochorení.

5. Energetická trieda:

To, čo jeme, je spálený a spracovaný na energiu a tukov. Vyhnúť sa jesť potraviny, ktoré obsahujú prebytočný tuk, cukor, a rafinovaných sacharidov (ako biely chlieb) pre riadenie kolísanie hladiny cukru v krvi. To nám umožňuje udržať stabilnú hladinu cukru v krvi a konštantnú hladinu energie príliš. Malé, časté stravovanie tiež pomáhajú udržať hladinu energie a jesť zdravé raňajky udržať nás pod napätím po celý deň.

6. Menej stresu:

Zdravá strava podporuje zdravú myseľ i telo, a keď ako myseľ a telo správne fungovať, je veľmi malý priestor pre stres. Aj v prípade, že je stres, Omega - 3 mastné kyseliny môžu prísť k záchrane. Tieto kyseliny chrániť telo pred kolísaním stresových hormónov, ako je napríklad kortizol. Čierny čaj bolo preukázané, že zníženie kortizolu po stresujúcej udalosti, čo je pre nás ľahšie sa zotaviť. Vitamín C a horčík, v orechoch a špenáte aj zníženie týchto hormónov, zároveň chráni imunitný systém, udržiavanie napätia na zvládnuteľnej úrovni.

7. Oneskorenie starnutie:

Potraviny, ktoré majú vysoký obsah vody, ako je ovocie a zelenina, udržujú pleť hydratovaná, pružná a hydratovaná. Oni tiež obsahujú antioxidanty na ochranu proti poškodeniu buniek a udržujú pleť mladšie. Omega - 3 mastné kyseliny nájdené v rybách, vyživujú pokožku a zníženie výskytu vrások.

8. Celkovo Zdravie:

Zdravá strava tiež zachováva všetky orgány tela a všetky svoje systémy správne fungujúce. To zlepšuje imunitný systém, ktorý pomáha v boji proti chorobám. To nás udržuje energický a silný po celú dobu nášho života.

9. Long Life:

Zdravé srdce, zdravý duch, nižšia úroveň stresu, fit telo, menej chorôb, to všetko prispieva, aby sa náš život zdravší a šťastnejší. Jedným z úžasných výhod jesť zdravej výživy.

10. Šetrí peniaze:

V neposlednom rade, zdravé potraviny, ako je ovocie, zeleniny, orechov a iné, stojí menej ako rýchleho občerstvenia, čo však nič iné, než poškodiť naše telo. Jesť zdravo znamená spadajúce tiež ochorie menej často, menej návštev u lekára, menej liekov, ktoré sú všetky rovnako pomáha šetriť peniaze.

11. Menej Cravings:

Pokles hladiny cukru v krvi môže viesť k nezdravému spôsobu stravovania. Štíhle bielkovín a sacharidov pomáhajú stabilizovať hladinu cukru v krvi v tele za účelom riadenia rýchle zmeny. Keď začnete konzumovať vyváženú a výživnú stravu, vaše chute na nezdravé potraviny, ako je nezdravé potraviny postupne klesať. To vám pomôže udržať zdravé a dôstojné životný štýl.

12. Zlepšuje náladu:

Medzi potraviny bohaté na sacharidov pomôcť zvýšiť sekréciu serotonínu. Serotonín je chemická mozgu, ktorý pomáha zlepšiť náladu. Komplexné sacharidy sú veľmi dobrá voľba potravín, pretože pomáha kontrolovať hladinu krvného cukru v tele.

13. Lepšia znalosť:

Po spustení sa rozhodli pre zdravú vyváženú stravu, začnete výskum na rôznych potravín a ich spôsoby prípravy. A akonáhle sa začať výskum v tejto oblasti, môžete získať vedomosti o rôznych kuchýň. Takže neskôr, ak chcete, aby sa zmeny vo vašej strave, budete mať viac možností na to, čo jesť, kedy a v akej kombinácii, aby vaše časy jedlo oveľa zaujímavejšie.

14. Menej Picka:

Kŕmenie zdravé potraviny pre deti, nikdy nebolo ľahké pre rodičov. Dospelí tiež nudiť jesť rovnaké jedlo každý deň. Sa snažiť udržiavať zdravé výživy, budete musieť začať výberom rôzne etnické kuchyne. Akonáhle začnete experimentovať s jedlom, začnete čoraz menej vyberaví a začnite si užívať svoje porcií ovocia a zeleniny.

15. Plochejšie brucho:

V zavádzanie oxidu uhličitého, nadmerné sodný a zápcha môžu všetky viesť k nafúknuté brucho. Diéta, ktorá obmedzuje príjem sodíka a s vysokým obsahom cukru nápoje sýtené oxidom uhličitým môžu vyvolať plochejšie žalúdka.

16. Zdravý úsmev:

Akonáhle začnete konzumovať zdravé potraviny, vaše ústa súvisiace problémy, ako je bolesť zubov, zápach z úst a ochorenia ďasien zníži. To vám umožní úsmev žiarivo bez obáv.

Celkovo vzaté, naše telo potrebuje zdravé jedlo pre udržanie, zlepšenie, a liečiť sám. Že ju zbaví dobrého jedla je len spôsob, ako poškodiť sami seba, ktorých výsledky nemusia byť okamžitá, ale v dlhodobom horizonte, bude to veľmi evidentné. Zdravá strava prospieva, aby sme sa cítili lepšie, zostať zdravý a žijú dlhšie. Takže začať robiť zmeny v spôsobe, akým budete jesť a budete rýchlo všimnete rozdielu!

Myslíte si, že vaša strava je zdravá? Čo vaša pravidelná strava obsahovať? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...