Noviny

15 Veľmi nezdravé potraviny a nápoje, ktoré by ste sa mali vyvarovať

15 Veľmi nezdravé potraviny a nápoje, ktoré by ste sa mali vyvarovať

Naše moderný životný štýl rozhodne robil ľahký život. Každý deň, nové vynálezy prinášajú väčšie pohodlie. Ale toto, pohodlné 'životný štýl priniesol svoj vlastný podiel na problémoch. Naše zdravie trpí každý deň, a tam bol prudký nárast civilizačných chorôb. Primárnym dôvodom týchto chorôb je zvýšený príjem nezdravých potravín. Väčšina potravín, ktoré jeme dnes poskytuje malú alebo žiadnu výživu. Naopak, oni hromadia na libry a spúšťacie zápalu. Oni tiež znížiť nutričné ​​hodnoty potravín. Áno, väčšina z týchto nezdravé potraviny chutia skvele, ale je to dostatočný dôvod na hrať so svojím zdravím? Zdravý životný štýl vyžaduje výživné príjem potravy s pravidelným cvičením. Vyvážená strava poskytuje potrebnú výživu vášho tela. To tiež pomáha udržiavať ideálnu telesnú hmotnosť.

Zoznam nezdravých potravín a nápojov - Top 15:

Teraz by ste mohli skončiť s otázkou, čo potraviny položky spadajú do kategórie nezdravých potravín. No, tieto potraviny majú takmer stali súčasťou nášho života, ako sme konzumovať ich v pravidelných intervaloch. Z grilovaného kurčaťa z KFC na cheeseburger z Mc.Donald je, my jednoducho nemôže odolať ich náročné. Nemáme ani uvedomiť, že sme načítanie naše telo s nezdravým nasýtených tukov, trans-tukov a cholesterolu. Zdravotnícki odborníci a odborníci na výživu často kritizujú rýchleho občerstvenia ako nezdravé. Nižšie sú najviac nezdravé potraviny, ktoré sú extrémne nezdravé a výkrm:

1. Majonéza:

My všetci milujú mať majonézu na našich sendviče, hamburgery, zábaly a pizze. Nemáme ani uvedomiť, že sme načítanie naše telá sa nežiaduceho tuku a kalórií. Majonéza nie je tak nezdravé, ak ho konzumovať s mierou. Ale milujeme hrubou kôrku majonézy. Len štvrtina šálky porcia majonézy môžete vložiť svoje telo s 360 kalórií a 40 gramov tuku. Takže, obmedziť jej spotrebu. Prepnúť na nízkokalorické korenia, ako je horčica, salsa, BBQ omáčkou alebo taco omáčkou. Môžete tiež použiť ľahké majonézy, ktorý obsahuje iba 35 kalórií a 3,5 g tuku v jednej lyžici.

load...

2. Trans tuk:

Trans-tukov je toxický tuk, ktorý zvyšuje zlý cholesterol a znižuje dobrého cholesterolu. To tiež poškodzuje cievy. Len jednu polievkovú lyžicu nej skrýva neuveriteľných 100 kalórií, čo je, off-samozrejme nie je dobré pre váš obvod pása. Maslo je zdravšie variant. Môžete konzumovať malé množstvo masla šľahačkou k dispozícii v kadiach. V opačnom prípade prejdite na trans-tukov voľnými značkami palice margarínu.

3. Ghee:

Ghí je obľúbenou zložkou indických receptov. To je v podstate topené maslo s intenzívnou chuťou. Len pár kvapiek ghí, pridajte veľa chuti do akejkoľvek jedlo z vegetariáni do mäsa. A to nespôsobí žiadnu škodu, ak budete konzumovať zopár kvapiek. Ale mali by ste mať na pamäti, že ghí s vysokým obsahom nasýtených tukov a prebytok spotreba môže zvýšiť hladinu cholesterolu. Olivový olej je zdravý náhradou za ghí. Môžete tiež kombinovať lyžičku olivového oleja s polovicou lyžičky ghí hodiť pečené alebo dusenú zeleninu.

4. Celý mlieko Jogurt:

Predtým sme sa zmienili o tom, ako môže celé mliečne výrobky zvýšiť svoj príjem kalórií. Plnotučné mlieko mliečne výrobky, ako napríklad plnotučné mlieko jogurt, nie sú o nič lepšie, pretože majú podobný vplyv na vaše telo. Je dôležité dávať pozor na svoje veľkosti porcií. Len 1 šálka porcia plné tuku obyčajný jogurt obsahuje 160 kalórií. Namiesto toho môžete prepnúť do beztukovej jogurtu, ktorý obsahuje len 110 kalórií.

load...

5. Hranolky:

Hranolky sú nepochybne jedným z najobľúbenejších občerstvenie. Chrumkavé a chrumkavé zemiaky sú neodolateľné a zvyčajne skončiť jesť viac, než by sme mali. Faktom je, že tieto hranolky pridáva kilá do rámčeka. Je dôležité, aby sa mierne cvičenie alebo konzumujú viac ovocia a zeleniny. Príležitostné pôžitok je samozrejme prijateľný a neškodný.

6. Párky v rožku:

Párky v rožku chutia úžasné, ale aj extrémne nezdravé! Takmer 80% svojich kalórií pochádza z nezdravých nasýtených tukov. Spracované mäso použité v nej zvyšuje riziko srdcových ochorení a rakoviny hrubého čreva. Tak, a pokúsiť sa znížiť spotrebu párky v rožku. Ísť na zdravšie možnosti, ako je morčacie klobásy alebo chudé kuracie mäso, ktoré obsahujú menšie tuku. Sú tiež dobrým zdrojom vysoko kvalitných bielkovín.

7. Bacon:

Bacon môže robiť všetko v poriadku s celým svetom alebo tak, hovoria milovníci slanina! Ale milovníci slanina treba mať na pamäti, že ich obľúbené jedlo je naložený s nezdravým soli a nasýtených tukov. Môžete pridať malé množstvo slaniny vašich zeleniny teraz chuť bez vyplnenia svoje telo nezdravé tuky. Môžete ho použiť aj ako ozdobu nasypaním rozdrobené slaninu na prílohu ružičkového kelu alebo zeleninový šalát. Jeho slané a dymové aróma tiež zlepšuje chuť ďalších pokrmov.

8. Theater Popcorn:

Tento obľúbený divadelný desiatu je naložený s kalórií a tuku. Tieto Zrná popcornu sa objavilo v obrovských množstvách kokosového oleja, ktorý obsahuje viac ako 90% nasýtených tukov. Okrem toho, v divadlách, väčšina z nás dopriať vo zvyku žuvanie týchto občerstvenia. Stredne veľkosť paketu obsahuje 20 šálky popcornu. To balenie asi 1200 kalórií a 60 gramov nasýtených tukov v ňom. Ich obsah kalórií sa rovná 3 veľkých rozmerov fast food hamburgery. Nasýtené tuky v ňom, je ekvivalentná k plnej palicu masla. Ako väčšina nezdravé položky jedlá, majú tiež zdravá náhrada vo forme low-CAL-vzduch vyskočila alebo mikrovlnná rúra popcorn. Tieto popcorns obsahuje iba 30 kalórií v 1 šálka porcie.

9. Opekač Cestoviny:

Tieto pečivo sú považované raňajky maškrtu, ale oni sú unhealthiest jedlo začať svoj deň. Tvorené bielej múky, tieto obsahujú tóny pridaného cukru. Dokonca aj ovocné príchute nie sú odvodené od skutočného ovocia. Porcie dvoch balenie hriankovač pečivo obsahuje neuveriteľných 10 lyžičiek cukru. Tie môžu výrazne zvýšiť hladinu cukru v krvi sprevádzané dopoludnia energetickej havárie. Takže vyhnúť týmto pečivo a vyhľadať si zdravú alternatívu. Môžete skúsiť celozrnné pita chlieb šírenie tenkou vrstvou arašidové maslo. Tiež môžete napchať s plátkami jabĺk a jahôd.

10. Hlboká Dish Pizza:

My všetci sme v láske s hlbokou misku pizza kvôli svojej silnej a husté kôry, ktorá ponúka veľkú chuť. Ale prebytok cesto v kôre môže výrazne zvýšiť svoj počet kalórií. Navyše výkrm celé syr a mastné mäso polevy obsahujúce slaniny, klobásy a feferónky tiež pridať viac kalórií. Dva slice porcie môžete vložiť svoj systém s 1300 kalórií a 24 gramov nasýtených tukov, ktoré upcháva tepny. Je ťažké sa vzdať svoju obľúbenú pizzu, ale musíte tak urobiť. Rozhodnúť sa pre tenkú chrumkavú pizzu, ktorá obsahuje menej škrobu a má vegetariáni ako cibuľa, papriky, šampiňóny a brokolicou namiesto mäsa zálievky. To ťa zaplní a poskytovať výživu na úkor iba 250 kalórií!

11.Granola:

To by mohlo prísť ako šok ako granolového je všeobecne považovaný za zdravé potraviny. Ale faktom je, že tento lahodný raňajkových cereálií obsahuje viac cukru a príliš málo vlákniny. Byť s vysokým obsahom cukru, len jeden šálka porcie granolového môže poskytnúť 600 kalórií do svojho systému. A to je takmer jedna -third dennej potreby priemerného ženy. Takže nahradiť granolového s chrumkavou obilnín, ktorý obsahuje viac vlákniny ako cukor. Môžete skúsiť s lyžicu orechy, ako sú vlašské orechy, mandle, a podobne, alebo bobule uspokojiť vaše chuť na sladké. Ak si nechcete vzdať svojho granolového úplne, posypeme malé množstvo s nízkym obsahom tuku alebo netučného jogurtu. Môžete tiež pridať nejaké jahody alebo čučoriedky viac výživy.

12. Zábaly:

Malé listy šalátu a štíhle plátky deli mäsa v obale zdať ako výživné možnosti sa väčšina z nás. Ale ploché chleby použité pri príprave týchto zábalov môžete pridať 300 kalórií do svojho systému. Okrem syrov, údenín a šíri sa v nich obsahuje nie menej ako 700 kalórií. Pripravený z rafinovaných obilnín, väčšina zábalov neobsahujú dostatok vlákniny. Vždy skontrolujte nutričné ​​informácie akéhokoľvek obalu a vybrať si ten, pripravené z celých zŕn. Pri príprave zábal doma, môžete preskočiť syr a zvoliť zdravšie možnosti, ako je avokádo. Môžete použiť pikantné horčicu miesto majonézy. Môžete tiež pridať nejaké ďalšie zeleninu ako papriky, cibuľa, paradajky a šalát.

Väčšina Nezdravé nápoje:

Nižšie je zoznam nezdravých nápojov, ktoré by ste sa mali vyvarovať pre zdravý životný štýl:

13. Plnotučné mlieko:

My všetci prisahať na zdravie podporujúce vlastnosti mlieka. Bohatá na vápnik a ďalších životne dôležitých živín, to je prospešné pre ľudí všetkých vekových skupín. Ale plnotučné mlieko obsahuje nasýtených tukov, čo zvyšuje hladinu cholesterolu v krvi a spúšťa zápal. To tiež vedie k upchávaniu tepien. Avšak, toto neznamená, že by ste sa mali vzdať konzumácie mlieka. Všetko, čo musíte urobiť, je rozhodnúť sa pre odstredené (bez tuku) alebo 1% nízkotučného mlieka. Polotučné a nízkotučné mlieko poskytuje všetky životne dôležité živiny. Niektoré z nich sú vápnik, bielkoviny, vitamíny D a B - 12 a draslík. To tiež bojuje proti zlej veci od vstupu do tela. Mlieko z rastlinných zdrojov, ako sú sójové mlieko, mandľové mlieko, kokosové mlieko atď, sú tiež zdravé voľby, keď nie sú tak výživné ako zvieracie mlieko.

14. Sódy a sladké nápoje:

Sódy a sladké nápoje sú pravidelné pamiatkou reštaurácií a supermarketov. Ale len málo z nás sú si vedomí skutočnosti, že takmer 100% kalórií v pravidelných sóda pochádza z cukru alebo s vysokým obsahom fruktózy kukuričného sirupu. V skutočnosti, to je považované za skutočnú vinníkom obezity. Tiež poškodzuje zuby a vedie k vzniku dutín. Niektoré štúdie preukázali, že kolové nápoje môže oslabiť kosti. Spracované sladké nápoje, ako fľaškových čajov, športové a energetické nápoje a podobne, môže tiež výrazne zvýšiť svoju spotrebu kalórií bez udania živiny. Čistou vodou je najlepšou alternatívou pre tieto nápoje, ktoré hydratuje vaše telo bez poskytnutia kalórií. Iné nápoje, ktoré sú s nízkym obsahom kalórií a obsahujú zdravé antioxidanty patrí zelený a čierny čaj. Z tohto dôvodu sa jedná o jeden z najviac nezdravých nápojov, ktoré je potrebné sa vyhnúť.

15. Alkoholické nápoje:

Alkoholické nápoje sú absolútnou odpad, pokiaľ ide o zabezpečenie výživy. Sme si vedomí škodlivé účinky alkoholu na naše zdravie. Nájdené v alkohole kalórie sú prázdne kalórie, ktoré telo nemôže používať na výrobu energie. Pečene je nútený rozobrať alkoholu na mastné kyseliny, ktoré si nahromadené v pečeni. Nadmerné vystavenie alkohol spôsobí smrť pečeňových a mozgových buniek. Pohár vína obsahuje asi 170 kalórií, zatiaľ čo fľašu piva obsahuje 150 kalórií. Porcie 1,5 unca likéru záber rum, vodka, gin alebo whisky obsahuje 105 kalórií. Áno, majú tieto nápoje s mierou. Nahradiť je minerálne alebo sódovej vody s trochou citrónu alebo limetky, horúci alebo ľadový čaj alebo kávu alebo diétou nealkoholických nápojov.

Jedná sa o zoznam nezdravých potravín, aby sa zabránilo. Hoci veľký chuti, tieto potraviny ohroziť vaše zdravie. Dobrou správou je, že máte zdravé náhradníkmi pre každý z nich. Takže, nie dvakrát, než vyhýbať týchto potravín a používať ich výživné náprotivky myslieť.

Myslíte si, jesť zdravo? Myslíte si môžete dopriať v niektorom z týchto nezdravé zozname potravín? Podeľte sa s nami v sekcii Komentáre nižšie.

load...