Noviny

15 Príčiny, 5 príznakov a 4 liečby post Nasal Drip

15 Príčiny, 5 príznakov a 4 liečby post Nasal Drip

Výtok z nosa kvapká mohlo spôsobiť, že nepohodlie a rozpaky na verejnosti. Viete, že žľazy lemujúce krku, nosa, dýchacie cesty, črevný trakt a žalúdka skončiť výroby o jeden až dva litre hlienu každý deň? Hlien pomáha zvlhčovať vzduch, ktorý cestuje do tela, takže sa cítite ako doma. Je to hrubá vrstva mokrého látka, ktorá udržuje tieto oblasti vlhké a podporuje ich, aby pasce a zničiť baktérie, vírusy alebo akékoľvek iné cudzie útočníkov skôr, než spôsobia infekciu v tele. Za normálnych podmienok, hlien v nose nie je vidieť, pretože kombinuje so slinami a kvapká dole na zadnej strane krku a postupne požití.

Čo je zatekanie Drip?

Keď telo produkuje viac hlienu, ako je obvyklé, alebo má silnejší konzistenciu, stáva viditeľné. Tento prebytok hlien vyjde z nosa, čím vzniká nádcha. Avšak, keď hlien steká po zadnej časti nosa do hrdla, to je nazývané ako zatekanie kapačky. Niekedy sme sa prebudiť sa ráno s bolesťou v krku alebo suchý kašeľ a nakoniec vymazanie krku vymazať niečo, čo sa usadil na zadnej strane krku. Vyskytnú niektoré z nich je údaj o zatekanie odkvapkávať.

Príčiny zatekanie odkapu:    

Post Nosová kvapkanie nie je v skutočnosti zdravotný stav. Avšak, to môže byť príznakom nejakého iného zdravotného stavu, ktorý je zodpovedný za spôsobenie nadmerné produkciu hlienu. Nosové žľazy môžu produkovať hlien vyčistiť nos, k boju proti infekcii a zachytávajú prachové častice, atď. Zatekanie odkvapkávaniu môže byť vyvolaná z niekoľkých dôvodov, ako sú:

load...
 1. Vírusové infekcie ako chladný a chrípka
 2. Nádcha, čo je chronické ochorenie s nádchou
 3. Alergie spôsobené pele, roztoče alebo zvieratami
 4. Sinus infekcie, zápal dutín alebo zápalu vedľajších nosových dutín
 5. Bakteriálne infekcie
 6. Niektoré lieky, ako sú antihistaminiká, diuretiká, antikoncepčné pilulky, trankvilizérov a lieky na liečbu krvného tlaku
 7. Počas tehotenstva
 8. Cudzí predmet podané do nosa
 9. Extrémne suché počasie
 10. Nízke teploty sa studenými vetrami
 11. Extrémne zmeny v správaní počasia
 12. Niektoré potraviny, ako sú korenené potraviny alebo iných potravín môže vyvolať tok hlienu
 13. Plyny produkované dymu, parfumy, chemikálie, dráždidlá a čistiacich prostriedkov
 14. Fyzické problémy s nosom, ako je nosová polyp, ktorý je mäsitý opuchnuté oblasť vo vnútri nosa a odchýlil prepážkou, čo je problém s prepážkou medzi nosnými dierkami.
 15. Reflux alebo refluxná choroba pažeráka

Symptómy zatekanie odkapu:

Jedinci s post nosovej kvapkanie môžu cítiť neustálu potrebu jasné krku. Oni trpia rôznymi príznakmi, ktoré sa líšia v závislosti na príčine.

 1. Tam je pocit hlienu kvapká do krku.
 2. Zatekanie kvapkanie môže viesť k bolesti v krku, časté čistenie krku a kašeľ.
 3. Keď je zatekanie kvapkanie spôsobený alergiou, môže to viesť k svrbenie alebo nosa a očí, uslzené oči a bolesti hlavy.
 4. V prípade ľudí, ktorí trpia astmou, zatekanie kvapkanie robí dýchanie ťažšie.
 5. Niekoľko iné príznaky zatekaniu kvapkanie sú:
 • Upchatý nos
 • Zápach z úst
 • Kašeľ alebo chrapot.

Kašeľ spúšťa zatekaniu kvapkanie je často zistilo, že zhoršiť počas noci. To môže blokovať ušné spôsobujúce zápal stredného ucha alebo blokovať sinus pasáže spôsobujúce infekcie prínosových dutín.

Liečba zatekanie odkapu:

Bolo zistené, že zatekanie odkvapkávacia vymaže mimo sama. Avšak, liečba zatekanie kvapkanie závisí na príčine.

 • Keď je zatekanie kvapkanie spôsobená v dôsledku vírusovej infekcie alebo zápalu vedľajších nosových dutín, sa môžu nechať reagovať s decongestants a antihistaminiká.
 • Keď sa v súvislosti s alergiami, môže byť nosové spreje alebo steroidné lieky používané na liečbu.

Niektoré domáce opravné prostriedky, môže tiež zmierniť príznaky zatekania kvapkách a mohlo by mať tiež možnosť, aby sa zabránilo. Tu sú niektoré účinné domáce opravné prostriedky pre zatekanie kvapkanie:

load...

1. Slaná voda kloktadlo:

Kloktanie slanou vodou pomáha upokojiť a vyčistiť krk. To možno dosiahnuť tým, že pridá pol lyžičky soli do šálky vlažnej vody a kloktanie hneď.

2. Zostali hydratované:

Dostatok pitnej vody a zostať hydratované každodenné udržuje hlienu tenká. To tiež udržuje nosovej dierky dobre hydratované.

3. Dekongestant:

Použite decongestants vyprázdňovať dutín a zúčtovanie hlienu.

4. Soda Riešenie:

Kombinujú štipku jedlej sódy s šálkou horúcej vody a lyžičkou soli. Táto zmes sa použiť striekať do nosných dierok s nosovej striekačky.

Okrem vyššie uvedených zatekaniu odkvapkávacia opravné prostriedky, mali by ste tiež udržať kontrolu na atmosféru, v ktorej žijete. Zlepšiť svoje životné prostredie tým, udržanie vysokej vlhkosti. Tiež držať ďalej od alergénov, dymu a smogu.

Čo ste urobili pre liečbu zatekanie kvapkanie? Podeľte sa o svoje skúsenosti s nami.

load...