Noviny

15 najlepších probiotických potravín na posilnenie imunitného systému

15 najlepších probiotických potravín na posilnenie imunitného systému

Probiotikum je buzz slovo, ktoré môžete často počuť v, prírodné, zdravý životný štýl 'kruhoch. My hodiť do nápoja s probiotikami v nádeji na lepšie zdravie. Ale čo presne je probiotický?

Probiotiká sú baktérie alebo kvasinky, ktoré sa nachádzajú v našom tele a pomáhajú pri zlepšovaní našej celkové zdravie. Pomáhajú pri stimulácii prirodzenej tráviace šťavy a enzýmy v našom tele, ktoré udržujú naše tráviace ústrojenstvo funguje správne.

Probiotiká tiež pomôcť pri udržaní silného imunitného systému. Bojujú baktérie, ktoré spôsobujú hnačky a sú užitočné pri liečbe mnohých ďalších ochorení rovnako. Dobrý a zdravý tráviaci systém zvyčajne znamená, že celkovo dobrý zdravotný stav. Zahŕňajúce probiotikum vo vašej pravidelnej strave, je to dobrý nápad pre všetkých z nás. Ale malo by byť vykonané postupne. Množstvo spotrebovanej by mala byť postupne zvyšovaná.

load...

Probiotické potraviny a doplnky sú tiež k dispozícii na trhu v konfekčných a balenej forme. Ale nie sú prírodné potraviny, ktoré sú bohaté na probiotiká lepšie ako umelé doplnky? Zrejme áno! Tieto prírodné probiotické potraviny bohaté majú zanedbateľné vedľajšie účinky a sú nahraté s mnohými zdravotných výhod.

15 Probiotické potraviny:

Tu je zoznam 15 probiotických potravinových položiek, ktoré sú ľahko dostupné pre dennú spotrebu.

1. Jogurt:

Jogurt je bohatým zdrojom probiotík. Výkonné kmeňov probiotických nájdené v jogurte obsahovať Lactobacillus a bifidobaktérie. Ak ste náročné zabalený, komerčné jogurt, skontrolujte štítky pre "živé a aktívne kultúry". Ale domáci jogurt je vždy lepšie ako tie balené. Je prirodzene bohaté na týchto živých kultúr.

load...

2. Horká čokoláda:

Horká čokoláda je tiež bohatá na probiotiká. Tie pomáhajú pri udržiavaní zdravého zažívacieho systému. Tmavej čokolády tiež obsahujú vysoké množstvo antioxidantov, ktoré pomáhajú pri regulácii voľných radikálov a oxidácie buniek. Tu je ďalší dobrý dôvod, prečo konzumovať viac tmavej čokolády bez pocitu viny.

3. Pickles:

Nakladaná zelenina, väčšinou vyrobené fermentáciou zeleniny a špeciálnych druhov ovocia, sú načítané s probiotiká. Pickles možno ľahko vykonať doma. Pickles môžu byť zakúpené z obchodov s potravinami rovnako, ale oni môžu postrádať prírodných enzýmov, ktoré zvyčajne dostať zničené v procese jeho prípravy. Kvasené zelenina sú tiež bohaté na probiotiká. Všetko, čo je potrebné, je soľ, vodu a olej.

4. Jablká:

Jablká sú bohaté na vlákniny. Výskumní pracovníci nie sú príliš istí, či jablká sú skutočne bohaté na probiotiká, alebo nie. Ale, štúdie ukazujú, že pravidelne jesť jablká,, dobré 'baktérie, ktoré pomáhajú pri vytváraní krátkeho reťazca mastných kyselín, vhodné podmienky pH pre zaistenie priaznivý rovnováhu mikroorganizmov. Vzhľadom k tomu, vek, hovorí staré príslovie "jablko denne udrží lekára preč."

5. Kefír:

Kefír je celkom podobný jogurtu. Je hustá a krémová nápojov a obsahuje zmes kvasiniek a baktérií, čo robí tento nápoj bohatý na probiotických kultúr. Ponúka viac probiotiká než u iných fermentovaných mliečnych výrobkov. To je zvyčajne vyrobené z mlieka; môže však byť pripravené za použitia inej kvapaliny, ako je tiež kokosového mlieka alebo vody. Je najbohatším zdrojom probiotík. Je takmer bez laktózy, ktorý je vhodný pre tých, ktorí sú na laktózu.

6. Kapustou a Kimchi:

Kapusta je pripravený fermentáciou drvené kapusta v slanom náleve. To je obyčajne pripravená s použitím kapusty, aj keď môžu byť použité aj iné zeleniny. Obsahuje laktobacily plantarum, ktorý posilňuje imunitný systém. To tiež znižuje rast, zlého 'kvasiniek v tele. Je to jeden z najbohatších nemliečnych zdrojov probiotiká. To môže byť slúžil ako príloha alebo môže byť pridaný do šalátov, rovnako.

Kimchi je kórejský príkrm. Je to ázijská forma kapusta, kde je Kimchi kvasené spolu s kyslou kapustou, ktoré môžu byť veľmi pikantné a kyslé. To je tiež bohatým zdrojom beta-karoténu, vápnik, železo a vitamíny A, C, B1 a B2. To je tiež jeden z najlepších probiotických potravín, ktoré možno konzumovať!

7. Miso:

Miso sa pripravuje z fermentované sójové bôby, raže, jačmeňa alebo ryže. Miso môžu byť použité pri príprave polievok a sezónne jedlá. To môže byť tiež použitý ako korenie. To je naložený s Lactobacillus acidophilus. Jedna porcia miso je dosť dostať požadovanú časť dobré baktérie do tela. Slúži tiež ako zažívacie regulátora. Japonci používajú miso ako liek. Pridanie lyžicu Miso do horúcej vody je chutné a veľmi bohaté na živiny polievku. Miso je tiež povedal, aby pomohol alkalizujúce tela neutralizovať vplyvy znečistenia životného prostredia a obmedziť účinky karcinogénnych látok v tele.

8. Rias:

Mikroriasy sa týkajú rastlín založených na oceán ako chorella, spiruliny a siníc. Mikroriasy sú veľmi bohaté na probiotiká a je známe, že zvýšenie množstva oboch bifidobaktérií a laktobacilov v tráviacom trakte. Tieto probiotické sú bohatým zdrojom energie príliš.

9. Kombucha Tea:

Tento probiotický nápoj bol používaný po stáročia. To má mnoho iných zdravotných výhod rovnako. Kombucha čaj sa pripravuje fermentáciou sladký čierny čaj s kultúrou kvasiniek a baktérií, známych ako Kombucha húb. To probiotický nápoj pomáha pri podpore imunitného systému nášho tela. To tiež dodáva energiu, pomáha telu zostať fit a zdravý. Pomáha pri chudnutí príliš. Ale je treba dbať, pretože tento čaj nemusí vyhovovať všetkým.

10. Sójové mlieko:

Sójové mlieko, vyrobené z lisovanie sójových bôbov, je samozrejme naložený s probiotikami. Jedná sa o kompletné a nutrične hustý nápoj. Dostupné na trhu balenej sójové mlieko môžu mať tiež pridal nejaké ďalšie živé kultúry. Sójové mlieko je tiež bohatá na bielkoviny a laktózu zadarmo, takže je ideálny pre ľudí, ktorí sú na laktózu.

11. Olive:

Olivy v roztokoch soľných roztokov sú veľmi bohaté na probiotiká. Roztok chloridu sodného napomáha probiotickej kultúry rastú v olív, ktoré sa veľmi dobre probiotikum jedlo robí. Tieto olivy môžu byť pridané do cestovín, šalátov, pizze atď.

12. Tempeh:

Tempeh, pripravené zo sóje, je veľký náhradou za mäso a tofu. Je bohaté na probiotiká a vitamín B12. To môže byť pečené, dusené alebo pridávať do šalátov. Je obsah sodíka veľmi nízky, rovnako, takže je vhodný pre ľudí, ktorí sú na diéte s nízkym obsahom sodíka.

13. Syr:

Syr je tiež forma kyslého mlieka. Vzhľadom k fermentačného procesu, syr príliš je nabitý probiotiká. Jeho vysoká tuky a nízka kyslý charakter vyživuje a zachováva zdraviu prospešné baktérie, pretože sa pohybuje cez tráviace ústrojenstvo. To má mnoho iných zdravotných výhod rovnako.

14. Mimovoľne, Dosa a ďalšie južnej-indická kuchyňa:

Medzi indickej potraviny, južnej-indická kuchyňa je tiež bohatým zdrojom probiotík. Naprázdno, dosiah a iné takéto potraviny sú pripravené fermentáciou ryže a šošovky. Vďaka tomu je vysoký obsah živých kultúr prospešných baktérií. Tieto potraviny sú veľmi mierne a nízky obsah tuku, čo z nich robí zdravú voľbu potravín.

15. Dhokla:

Dhokla, populárny Gujarati pokrm príliš sa vyrába fermentáciou gramov múky. Fermentačný proces spôsobuje, že živé kultúry dokonalé prostredie pre rast. Ďalšia forma dhokla je tiež pripravený fermentáciou ryžovej múky. Tento čaj je bohatým zdrojom probiotík. Oba recepty použiť tvaroh, pridanie ďalšiu vrstvu probiotiká na riad.

Probiotické potraviny zoznam nekončí, to bolo málo! Probiotické potravinárske napomáha absorpciu vápnika, rovnako ako v prevencii alergie. Normálny zdravý človek môže konzumovať probiotické potraviny, ktoré obsahujú asi dva milióny živých organizmov. Tí, ktorí trpia cukrovkou, rakovinou a ďalšími takým dlhodobým ochorením by sa mali poradiť so svojimi lekármi pred začlenením probiotické potraviny a nápoje vo svojej pravidelnej strave.

Ale nezabudnite, že nadmerná konzumácia probiotiká môže viesť k tráveniu a nadúvanie.

Takže pripojiť sa do rozbehnutého vlaku a pridať trochu probiotikum vo svojej každodennej strave. Vaše črevá vám poďakuje za to!

Myslíte si, konzumovať domáce probiotické potraviny, alebo si ho kúpiť z trhu? Podeľte sa s nami priamo pod.

load...