Noviny

10 populárnych duchovných ústupkov

10 populárnych duchovných ústupkov

Ste na križovatke, kde sa budete cítiť skľúčený, stratená a bezmocná? Myslíte si, že aj napriek dobrú kariéru a všetky úspechy ste videli, máte stále pocit, vnútri dutý? Mnoho časov, napriek tomu, že má všetko, čo sme kedy dúfali, že je pretrvávajúci pocit nepokoja. Aj keď sa môže smiať ho, môže sa vám hodiť duchovné intervenciu osloviť svoje vnútorné-ja.

Ak ste jedným z tých, ktorí neveria v klopanie na dvere chrámu či kostol usilovať o mier a odpovede, potom duchovné ústup je miesto, kam ísť!

Tento post hovorí o 10 najlepších duchovných ustúpi v Indii. Chceli by ste vedieť, aké sú? Čítajte ďalej!

1. Jogy Vidya V Karnátaka

To je skvelé miesto pre začiatočníkov i pokročilých jogové praktiky. Jóga Immersion Retreat je 2-týždňový program, ktorý je určený predovšetkým pre začiatočníkov. Tu sa teórie jogy sa učil, a detailné výstavy a pokyny sú k dispozícii tiež. Základy Patanjali Jóga sútry a ajurvédy sú tiež učil. Yoga Vidya ponúka aj meditačné útočisko, kde sa joga v kombinácii s umením. To je jeden z najznámejších duchovných ustúpi v Indii.

load...

Adresa: AyurYoga Eco-Ashram Village JP Hund, Kannenur Post, Hulhalli Hobl, Mysore District, Karnataka - 571.314 Kontaktné číslo: (+91) 99866 až 99849 (pre medzinárodný prístup) (91) 95674 - 42239 (pre indické postihnutých)

Prednosti: Jóga kurzy, ktoré zahŕňajú Ásany a pránájáma, detoxikačné Kriya, postupy pri vyvažovanie čakier, jóga a arteterapia Retreat, komfortné ubytovanie s Wi-Fi pripojením na internet a e-mail.

2. Tušiť meditačné centrum v Himáčalpradéš

Nachádza sa v kopcoch severnej Indii, tušiť meditačné centrum v meste Dharamsala je známy pre štúdium a prax budhizmu. Aj keď to nie je naozaj ústup, to vám ponúka ideálne prostredie pre učenie a praktizovanie tohto náboženstva. Stredisko ponúka 10-dňový úvodných kurzov, ako aj osobné ustúpi pre jednotlivca skúsenosťami z praxe v budhizme, a ktorí sa chcú zamerať na disciplíne a tiché meditácie.

load...

Adresa: tušiť meditačné centrum McLeod Ganj, Dharamsala, Himáčalpradéš - 176.219 Kontaktné číslo: (+91) 8988 - 160 - 988

Prednosti: Personal do prírody, Group do prírody, programy s kurzami na Úvod do buddhizmu, objavovať budhizmus a mnoho ďalšieho. Filmové dni sú tiež k dispozícii pre účastníkov.

3. Ashiyana Yoga Retreat v Goa

To je veľký ústup, ktorá ponúka komplexné terapie, jogu a ďalšie programy, ktoré vám pomôžu prekonať stres z hektického životného štýlu. Ústup centrum ponúka 3 rôzne balíčky, aby vyhovoval individuálnym potrebám, a môžete si vybrať z 7, 14 a 21-dňové pobyt. Ústup je zameraný na využitie jogu a iné prístupy na zníženie stresu a získať rovnováhu vo svojom živote.

Adresa: Ashiyana Tropical Retreat Center, Junas WaddA, Mandrem, Goa Kontaktné číslo: NA E-mail: [email protected]

Prednosti: Ashiyana Elixir program, joga terapie, ajurvédskej Detox do prírody, Festival Groove Yoga, luxusné-eco strom domy, vily, plážové chaty, apartmány a chaty a mnoho ďalšieho.

4. Ananda v Himalájach:

Tento duchovný útočisko poskytuje scénický krásu Himalájí spolu s jogy a meditácie. Ananda učí Bihar škola jogy techniky a ponúka kurzy v širokom spektre meditačných tvarov a shuddi kriya ktoré sú praktiky jogy, ktoré pomáhajú pri čistení tela a mysle. Nájdete tu kúpele s kompletnými službami, kde si môžete oddýchnuť a osviežiť. Ananda tiež ponúka špeciálne ustúpiť balíčky, ako je joga detox, chudnutie a zvládanie stresu. To je ideálne miesto pre relaxáciu a duchovné prebudenie.

Adresa: The Palace Estate, Narendra Nagar Tehri - Garhwal, Uttaranchal - 249.175 Kontaktné číslo: (+91) 1378 227500 (volanie medzi 2300 hodín a 0800 hodín IST)

Prednosti: Yoga detox balíček, strata hmotnosti balíka, viac ako 80 ajurvédskej kozmetické a telové ošetrenie, Satyanand Jóga techniky, stravovanie založené na Ayurveda, exkluzívny útek balíčky luxusným ubytovaním so všetkou občianskou vybavenosťou a ešte oveľa viac.

5. Satvik Sadan v Uttarakhand

To je joga ústup, ktorý je známy ako Vedic wellness ustúpiť. Ťažiskom Satvik Sadan je na silu jogy a účastníci sa učia o tom, ako môže priniesť Ayurveda silné účinky na niečí každodenného života. V tomto ustúpiť, poradenstvo v oblasti riadenia životného štýlu, ajurvédskej masáže a ďalšie sú k dispozícii.

Adresa: Shree Kailash Mukhi, Talla Dhungsil, Nainital, Bhimtal, Uttarakhand - 263.136 Kontaktné číslo: (+91) 97600 95451

Prednosti: luxusné a priestranné ubytovanie, knižnica, joga divadlo a mnoho ďalšieho.

6. Yoga Ashram v Uttarakhand

Rishikesh je jedným z najobľúbenejších miest v Indii, pokiaľ ide o spiritualite. Joga ášrame tu ponúka mnoho jogy ustúpi, rovnako ako wellness balíčky, ktoré majú za cieľ oživiť dušu. Na rozdiel od nich, ale tiež ponúka ucelený program pre jogínske cesty, pomocou ktorého môžete cestovať do rôznych duchovných ustúpi po celej Indii. Prispôsobené ustúpi sú k dispozícii aj pre tých, ktorí chcú balíček tak, aby vyhovovali ich špecifickým potrebám.

Adresa: Obec Tapovan (Rishikesh) PO Tapovan Saray (blízko Badrinath Road) District Tehri Garhwal - 249.192 Uttarakhand Kontaktné číslo: NA E-mail: [email protected]

Prednosti: Ajurvédske Liečebné programy, satsang a meditácie, jogy terapia, komfortné ubytovanie s dennými vegetariánskych jedál a oveľa viac.

7. Modrá Mango ustúpi v Himáčalpradéš

Nachádza sa v malebnom údolí Spiti, modrý Mango Retreats je jedným z najznámejších duchovných ustúpi, prinášať návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Tento ústup je ideálne, ak hľadáte pokoj a samotu. Jedná sa o 6-dňové útočisko, kde sa vaša myseľ omladená, vaše duchovné porozumenie sa prehĺbil, vaša duchovný vývoj je posilnená a vaša duša sa vyliečiť.

Adresa: Corporate Office F - 301A, 1. Poschodie, Lado Sarai, New Delhi Kontaktné číslo: (+91) 94.860-16600 Email: [email protected]

Prednosti: tibetskej Om Meditácia, meditáciu, Moon-Starlight Meditácia, Green Terapeut, Yoga, komfortné ubytovanie s čerstvými bioprodukty pre denné zdravých jedál a oveľa viac.

8. Ashtanga Vinyasa Yoga Center v Karnataka A Kerala

Nájdete tento útočisko v Mysore v Karnataka, rovnako ako Varkala v Kerala. Stredisko ponúka rôzne ustúpi, v ktorom sú programy, ktorých cieľom je pomôcť účastníkom s ich duchovným rozvoju. Okrem jogy a meditácie, je tiež súčasťou triedy na Osho meditáciu a 3-týždenné komplexné kurz Pránájáma. To je nádherný útočisko, ktoré vám pomôžu sústrediť sa na svoje vnútorné ja.

Address (Karnataka): G19 Kingsdale, Sathya Marga, Siddhártha Nagar, Mysore Kontaktné číslo: (+91) 93422-56593 adresa (Kerala): Abhijna School of Yoga Vrindavanam Kurakkanni, Varkala Thiruvananthapuram, Kerala Kontaktné číslo: (+91) 85920 - 87378

Prednosti: Ajurvédske kúpele a hojivé, výlety a exkurzie, jóga ustúpi a kurzy, komfortné ubytovanie s výživnými vyváženými dennými jedlami a mnoho ďalšieho.

9. Shreyas ustúpiť v Karnataka

Nachádza sa v Bangalore, to je ďalší veľmi populárny duchovné útočisko, ktoré vám ponúka sedenie na Ashtanga jogy, Hatha joga, rovnako ako rôzne Ajurvédske masáže, ako je Shirodhara Ayurveda a Choorna Pinda SWEDE. Tento duchovný útočisko v Indii sa zameriava na využitie jogu ako spôsob, ako priviesť rovnováhu svojho tela, mysle a ducha, a poskytuje tiché zákutia, kde si môžete priniesť pokoj do svojej mysle a reprioritize ciele vášho života je.

Adresa: Shreyas Yoga Retreat Santoshima Farm, Gollahalli Gate, Nelamangala, Bangalore Kontaktné číslo: (+91) 9916 - 117 - 773

Prednosti: ashtanga Yoga a Hata jóga ustúpi, Ajurvédske omladenie Wellness balíček pre dušu balíčkom, The Joy Of Giving Package a mnoho ďalšieho.

10. Isha Foundation Ashram a centrum jogy v Tamil Nadu

Ide o centrum, ktoré už navštevujú ľudia z celého sveta za posledných 20 rokov. Ponúka 3 až 7-dňový úvodný program pre Isha jogy, ktorá sa zameriava výhradne na jogu. Môžete sa tiež rozhodnúť pre omladenie ústup, kde je dôraz kladený na zdravie a wellness. S jogy, meditácie a wellness programy, toto centrum je ideálnym miestom k omladeniu mysle, tela a ducha.

Adresa: Isha centrum jogy Isha Life, No 117, Luz Church Road, Near Nageshwara Rao Park, Mylapore, Chennai - 600004 Kontaktné číslo: (+91) 4 424 - 981 - 185

Prednosti: Isha Kriya meditácie, Sacred Prechádzky, Isha omladenie do prírody a mnoho ďalšieho.

Tým, že ide o cestu k duchovnej ustúpiť, môžete priniesť rovnováhu do vášho života a zamerať sa na duchovnosti, čo je niečo, že nie veľa ľudí sú schopní urobiť. Môžete nájsť vnútorný pokoj a pohodu a zlepšiť svoj život tým, že zostatok na to, s pomocou jogy a meditácie.

Boli to jedny z najlepších duchovných ustúpi India ponúka! Dúfame, že tento príspevok sa vám pomohla. Robiť nám svoj názor tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...