Noviny

10 populárnych centier Vipassana

10 populárnych centier Vipassana

Už ste sa často čudoval, ako hojenie meditačné techniky môže byť? Meditačné techniky neboli stali populárne bez dôvodu. Tieto techniky majú hlboký lekársku pomoc a môže vám pomôcť využívať v mnohých ohľadoch. Je však dôležité, že ste si vybrali ten správny meditačné techniku ​​a zvládnuť pod dohľadom školeného inštruktora.

Vipassana meditácie bola realizovaná od nepamäti a je povedal, aby mal nádherné zdravotné výhody. Tento post hovorí o najlepších Vipassana meditačné ustúpi v Indii. Čítajte ďalej a skontrolovať ich!

Severnej India:

1. Dhamma Sikhara:

Umiestnenie Dhamma Sikhara je to, čo robí to veľmi populárne. Stredisko sa nachádza v Dhauladhar Rozsah Himalájí v severnej Indii. Nachádza sa v blízkosti Dharamkot Village v Hornom Dharamsala v Himáčalpradéš. Krátke kurzy pre 1, 2 a 3 dni sa vykonáva v stredu spolu s dlhými predmetmi po 10 dňoch a Satipattana kurzu.

load...

Kontaktné číslo-91 - 92184 - 14051 a 91 - 92185 - 14051

Adresa - Himachal Vipassana Center,

Dhamma Sikhara; Dharamkot, Mcleodganj, Dharamsala 176 219 Dist. Kangra, Himachal Pradesh, India

Webové stránky - http://www.sikhara.dhamma.org/

Fee - Poplatok (dar na báze)

2. Dhamma Lakkhana:

Natiahnutý cez expanzívnu 8 akrov pôdy, Dhamma Lakkhana má mnoho stromov vysadených vo svojich priestoroch, ktoré dávajú miestu pokojnú a pocit chladu. Centrum bolo založené v roku 2003 a bol príjem stály prísun študentov pre rôzne kurzy. Ročne sa asi 18 až 20 rôznych desaťdňové kurzy organizuje centrum, spolu s mnohými 3-dňový kurzy, 1 až 2 Satipattana kurzy a kurzy Anapana výhradne pre deti.

load...

Kontaktné číslo - 91- 522-2.508.525

Adresa - Dhamma Lakkhana,

Lucknow Vipassana Center, iasto Road, Near Bakshi-ka-Talaab, okresné Lucknow - 227202, Uttarpradéš

Webové stránky - http://www.lakkhana.dhamma.org/

Fee - Poplatok (dar na báze)

3. Dhamma Patthana:

To Vipassana meditačné centrum láka veľké množstvo ľudí zo severnej Indii kvôli svojej vynikajúcej polohe. Študenti z rôznych severe-indických štátov do tohto Vipassana centrum za účasť na rôznych kurzov, ktoré sú ponúkané čas od času. 10-dňový kurzy a kurzy pre deti sú obvykle vykonávané v stredu.

Kontaktné číslo - 09991874524

Adresa - Vipassana Sadhana Sansthan, Village kammaspur, Dist. Sonepat (Haryana) - 131 001

Webové stránky - http://www.sota.dhamma.org/

Fee - Poplatok (dar na báze)

Stredná a východná India:

4. Dhamma Bodhi:

Nachádza sa v Bodhgaya, to Vipassana centrum je jedným z najlepších v Indii. Je to miesto, kde Gautama Budha dosiahol osvietenie. Slávny Bodhi Tree of Bodhgaya možno vidieť z tohto centra. Nachádza sa na 12 akrov pôdy a bol vedenie Vipassana kurzy od roku 1970. Avšak, to bolo v roku 1995, že prvý kurz bol vykonaný ako osnov centra. Toto centrum je hojne zahraničnými študentmi.

Kontaktné číslo - (631) 220-0437

Adresa - Dhamma Bodhi - Bodh Gaya International Vipassana meditačné centrum,

Gaya-Dhobi Road, Near Magadha University, Bodhgaya, Bihar 824 234, India

Webové stránky - http://www.bodhi.dhamma.org/

Fee - Poplatok (dar na báze)

5. Dhamma Ganga:

Ako už názov napovedá, Dhamma Ganga sa nachádza na brehu rieky Gangy v Kalkate. V stredu začal fungovať od roku 1989, rok potom, čo bol zhotovený. Troj-poschodová veľká budova je obklopený stromami zo všetkých strán. Dobré ubytovacie zariadenia sú k dispozícii pre mužov, ženy a učiteľov v stredu spolu s novou meditačné haly. Všeobecne platí, že 24 jednodňové kurzy, 4 trojdňové kurzy, 20 desaťdňové kurzy, 2 Satipattana kurzy a 4 detské kurzy sú vedené v centre.

Kontaktné číslo - (033) 2553 - je 2855

Adresa - Calcutta Vipassana centrum - Dhamma Ganga

Bara Mandir Ghat, Harishchandra Dutta Road, Panihati (Sodepur) Dt. 24 Parganas, West Bengal 743 176, India

Webové stránky - http://www.ganga.dhamma.org/

Fee - Poplatok (dar na báze)

6. Dhamma Ketu:

Dhamma Ketu, čo znamená, Pevnosť Dham ', sa nachádza v blízkosti rieky Shivanth. Toto centrum bolo založené v roku 1994 a bol vykonáva rôzne druhy Vipassana kurzy pre záujemcov. V priemere 3 trojdňové kurzy, 10 desaťdňové kurzy a 2 Satipattana kurzy sú vedené v centre ročne.

Kontaktné číslo - (0788) 320 - 5513

Adresa - Durg Vipassana centrum - Dhamma Ketu,

Bhilai Durg- (Chattisgarh) Vipassana Center, Thanaud, Via Anjaura, Dist. Durg., Chhattisgarh, India

Webové stránky - http://www.ketu.dhamma.org/

Fee - Poplatok (dar na báze)

Západná India:

7. Dhamma Giri:

Jeden z najväčších Vipassana meditačných centier v Indii, rovnako ako na celom svete, Dhamma Giri je navštevovaný veľkým počtom študentov, ktorí hľadajú vnútorný pokoj. Prvý 10-dňové kurz hostil v stredu v roku 1976 a od tej doby, mnoho vývoj došlo v stredu, pokiaľ ide o ubytovanie, meditačných hál a pagody. Veľký počet študentov prijímaných do každého kurzu v tomto stredisku. Mäta a Goenkaji sú často vidieť v tomto Vipassana stredu vo večerných hodinách.

Kontaktné číslo - 91 - 2553 - 244076/244086/243712/243238

Adresa - Vipassana International Academy Dhamma Giri, PO Box 6,

Igatpuri 422 403, okres Nasik, Maharashtra, India

Webové stránky - http://www.giri.dhamma.org/

Fee - Poplatok (dar na báze)

8. Dhamma Kota:

Sa nachádza v malej dedinke Khokhaddad, to Vipassana meditačné centrum je vo vzdialenosti 14 kilometrov od Rajkot. Stredisko sa rozprestiera cez 14 akrov pôdy s krásnou krajinou v pozadí. 10-dňový kurzy sú ponúkané v strede často spolu s občasnými kurzov Satipattana. Výborné ubytovacie zariadenia sú k dispozícii pre študentov-rezidentov. Vývoj sú tiež vyrobené pre ďalšie vybavenie v stredu, vrátane meditačných hál a pagody.

Kontaktné číslo - +91 (281) 2924942, 2924924, 93279 23540

Adresa - Dhamma Kota,

Saurashtra Vipassana Research Center, Kotharia Road, Near Khokhadad Village, Dist. Rajkot, Gujarat - India

Webové stránky - http://www.kota.dhamma.org/

Fee - Poplatok (dar na báze)

Južná India:

9. Dhamma Setu:

Nachádza sa na ploche takmer 18 akrov pôdy, Dhamma Setu je obklopený zeleňou na všetkých stranách. K dispozícii sú ryžové polia, rovnako ako otvorené poľnohospodárskej pôdy po celom meditačného centra, ktoré poskytujú pokojnú atmosféru. Bolo to v roku 2000, že Dhamma Setu vznikla, keď krajina bola prijatá už v roku 1991. Vďaka neustálemu vývoju v infraštruktúre, toto centrum sa teraz stala jedným z popredných Vipassana centrum, a to nielen v Indii, ale aj v celosvetovom meradle. 10-dňový kurzy sú špecialitou tohto strediska, a sú vykonávané na bi-mesačnej báze. S dokončením areálu Pagoda, existujú plány na spustenie viacerých dlho-trvania kurzov v stredu v blízkej budúcnosti.

Kontaktné číslo - 91 - 44 - 24780953

Adresa - Dhamma Setu533 Pazhamthandalam Road, cez Thiruneermalai Road, Thirumudivakkam, Chennai - 600 044

Webové stránky - http://www.setu.dhamma.org/

Fee - Poplatok (dar na báze)

10. Dhamma Ketan Vipassana meditačné centrum:

Dhamma Ketan má vyrezávané výklenok pre seba na stať sa jedným z najlepších Vipassana meditačných centier v Indii. Rozložené na ploche 5,2 akrov, meditačné centrum sa nachádza v Cheriyanad, čo je malé pokojné dediny blízko mesta Chengannur v Kerala. Rustikálne kúzlo miesta, urobila z neho robí ideálne miesto pre meditáciu. Spočiatku Vipassana kurzy boli vykonané v prenajatých priestoroch. Je to od roku 2006, že centrum má správne dlhodobé kurzy vo svojom pláne. V súčasnej dobe je tu každý mesiac 10-dňové kurz, 1 deň detské ihrisko, rovnako ako 3-dňový kurzy vykonané v stredu.

Kontaktné číslo - (0091) - 479 - 2351616

Adresa - Kerala Vipassana Samit, VMC, Mampra PO Kodukulanji (via) Chengannur, Dist. Alleppey (8 km od železničnej stanice Chengannur), Kerala - 689.511

Webové stránky - http://www.ketana.dhamma.org/

Fee - Poplatok (Dar báze)

Všetky tieto centier ponúkajú špecializované kurzy Vipassana meditácie. K dispozícii sú vyškolení guru, ktorý vám pomôže pri uvedení svoje obavy a starosti v pohode. Tieto meditačné kurzy zlepšia vaše duševné zdravie a dá vám pokoj, ktoré ste vždy chceli.

Ako bol tento príspevok vám pomohol? Povedzte nám to tým, že komentuje do poľa nižšie.

load...