Noviny

10 najlepších kúpeľných procedúr

10 najlepších kúpeľných procedúr

Ste úplne vyčerpaný s chaotickým životným štýlom a nutne potrebujú prestávku? Potom je na čase, aby dopriať relaxáciu a omladzujúce okolia indickej kúpeľov.

Kúpele v Indii ponúkajú prvotriedny liečby a terapie. Vďaka rozsiahlej ponuky hýčkanie ošetrenie, indické kúpele poskytujú zážitok z skromnom liečbu pre telo. Kúpeľné procedúry sú známe ako najlepší náhradné terapia bez akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré liečia telo i myseľ. Každý populárne kúpeľné služby v Indii má svoje vlastné jedinečné kúpeľné menu s radom exotických procedúr a terapií. Kombináciou dlho zavedené vekové staré aj nedávne západnej praktiky, väčšina indických kúpeľov ponúka omladzujúci pocit na mysli, tela a ducha.

Jediné, čo musíte urobiť, je ľahnúť a nechať odborníkmi vytvoriť zázračný pocit vo vašom tele.

Top 10 kúpeľnej liečby Indii:

Pozrite sa na náš zoznam najlepších 10 omladzujúce a relaxačné kúpeľné procedúry sú k dispozícii v Indii:

1. Abhayanga terapia:

Snehan alebo Abhyanga terapie je mierny kompletná masáž tela vlažnou medikovanej olej. Osoba, pričom tento druh masáže sedí na drevené doštičku s názvom Drone (špeciálne vyrobené pre masážne účely). V závislosti na psychosomatické ústavy a choroba sa vyberie určitý typ masážneho oleja. Tieto špeciálne oleje sú potom zmiešané s bylinkovým podstatou a liekov s cieľom maximalizovať účinnosť dávok. Táto masáž sa vykonáva pomocou dvoch masérov použitím bylinný olej na telo od hlavy až k päte a masírovať mierne zároveň.

load...

2. Drasvasveda Herbal Bath:

V tejto liečbe, bylinné listy a korene sú varené spoločne a táto liečivá voda sa vyleje do tela v teplej miestnosti. Špeciálne byliny a prísady používané vo vodnom kúpeli majú rôzne liečivé vlastnosti.

3. Pizzichilli:

Horúca olejová masáž Pizzichilli je navrhnutý tak, aby úžasné zážitky hlbokej relaxácie a omladenie. Liečba sa skladá z kontinuálneho prúdu hojenie horúceho bylinného oleja, ktorý sa vyleje na tele. Olej vsakuje keď kože a tkanív. Odstraňuje nečistoty, táto liečba zanecháva jemnú pokožku.

4. Rakta Mokshana:

Pri tomto spracovaní, nečistý krv je odvádzaná von z tela za použitia starovekú metódu rakta Mokshana. Počas tejto liečby, vodné pijavice sú vyrobené zamoriť na infikovaných oblastí tela. To odstraňuje lokalizované nečistoty z krvi, tak liečenie alebo čistenie celé telo.

load...

5. Shiro-Abhayanga-nasya:

Shiro Abhyanga nasya je starobylá Ajurvédske ošetrenie hlavy, krku a ramien. To pomáha pri vyrovnávaní vzťah medzi telom a dušou.

Teplé bylinné oleje sa používajú pre masáž hlavy, tváre, krku a ramien. A potom sa vykonáva bylinná parné ošetrenie tváre a hrudníka. Potom nasleduje bylinné nosové kvapky. Ide o účinnú liečbu poruchy spánku, kašeľ, nachladnutie, alergia a stresu.

6. Ushmasveda bylinná parný kúpeľ:

Teplé medikované bylinný olej sa namočí do tkaniny a pevne na svojom tele nasledovaný jemnú masáž tela zo strany odborníkov. Je účinný pri liečbe ochrnutie, skleróza multiplex, Parkinsonova choroba, ischias, osteoartritída a nadváha.

7. Odvary:

Bylinné lieky sú pripravené podľa dosh vášho tela. Rôzne prírodné zložky ako kôry, koreňov semená, kvety sa varí v hlinených kvetináčoch po veľmi dlhú dobu. Voda sa zníži asi na jednu šálku; to je potom spotrebovaný každé ráno a večer.

8. Bahna Mŕtveho mora Liečenie:

Dead Sea bahenná maska ​​je jedným z najužitočnejších ošetrenie pre vašu pokožku. Mnoho kožné problémy môžu byť znížené pomocou bahna Mŕtveho mora masiek.

Lekárska veda preukázala účinnosť bahna Mŕtveho mora, solí a minerálov pri liečbe lupienky, suchosť kože, akné a bradavice.

Veľa chorôb, ako je reumatizmus, akné, psoriáza, ekzémy a ochorenia kĺbov sú tiež liečiť pomocou tohto. Nedávna štúdia ukazuje, že minerály z Mŕtveho mora výrazne zvyšujú úroveň SA02, ktorý zase pomôcť pri lepší výkon a spánok. Bahno maska ​​exfoliates pokožku a zlepšuje krvný obeh v tele.

9. Európsky Facial:

Európska tváre je hlboká pórov čistiaci postup, ktorý je teraz k dispozícii v indickom kúpeľoch rovnako. To tváre zahŕňa starostlivé očistenie, odlupovanie kože, nasledovaný vlastného predpis masky. Posledným krokom je masáž tváre. To zanechá vašu pleť nápadne krásna.

10. Omladenie tváre:

Omladenie tváre je jedným z najlepších moderných non-chirurgickej liečby, čo znižuje linky a vrásky. Bylinné výpary a pasty sa používajú na čistenie pokožky a vyhladzujú vrásky. Táto úprava v krátkej dobe obmedzuje pohyb tvárových svalov, čo zase znižuje tváre linky a vrásky.

Teraz, keď ste spoznali nádherné ošetrenie kúpele zahŕňa, že je čas, aby dopriať osviežujúci kúpeľov. Už ste niekedy dostal niektorý z týchto spôsobov liečby starších? Neváhajte a podeľte sa o svoje názory s nami prostredníctvom komentára.

load...